מגה בעיר - עובדים עלינו בעיניים.......? האם שלט "מבצע"

מגה בעיר - עובדים עלינו בעיניים.......? האם שלט "מבצע"

עושה את העבודה על הלקוחות, ולא חשוב מה באמת המחיר והאם יש כאן באמת מבצע.......?!
שתי התמונות צולמו אתמול בסניף מגה בעיר.
ראשית: השילוט על המבצע במרק עוף אמיתי של קנור מראה מחיר קודם שונה (משמעותית) בין שני השלטים..... ואגב, נראה לי שהמחיר "המקורי" בשני השלטים הוא שקר - אין מצב שמחיר המרק היה 31 שקל או אפילו 21....
כאשר המבצע על מרק עוף אמיתי הוא 12.90 ש' - איך יכול להיות שמחיר המרק "בטעם עוף" שהוא נחות (ואמור להיות זול יותר) הוא 16.90 ומופיע על שילוט "מבצע" ?! כאילו מה?!?
בקיצור - מגה מנסים לעבוד על הלקוחות שאולי לא מכירים את המחירים ואת השוני בין מוצרים שונים..... מספיק !!

רוני1955

Active member
תעשה מה שאני עושה.

לא משתמש באבקות מרק. קראת פעם את רשימת הרכיבים, ואת אחוזי הנתרן (נתרן = מלח)?

כן, כף או שתיים על תבשיל גדול זה לא משמעותי (נתרן) ואז מוותר

על ההמלחה.

כי קנור או הסופר החליטו להיפטר ממלאי של מרק עוף

ולא מאכבקת המרק "בטעם"..
&nbsp
אולי בגלל שהתאריך לתפוגה קרוב יותר ואולי כי ככה קנור החליטו..
&nbsp
לא חושבת שיש פה משהו לא תקין...

מה הקשר?! אם אין משהו נבון להגיד, אפשר לוותר.......

לא, ולא, ולא.
לא החליטו "להפטר" ממלאי. זה מוצר שמעת לעת יש עליו מבצעים ולפני החגים (פסח, רוה"ש) הוא אפילו נמכר ב-10 שקל (האמיתי!).
תאריך התפוגה מצויין ובטח לא מסביר את העובדה שהמוצר הנחות דווקא "במבצע" יקר יותר.....!!!
מזל שאת "חושבת" שיש כאן משהו תקין. למשל, ניפוח מחיר קודם כדי להראות מבצע אטרקטיבי !!

יום נפלא

רוני1955

Active member
אני לא מבין משהו.

למה מרק עוף "בטעם" נחשב נחות יותר ממרק "אמיתי"? אפשר לחשוב כמה אחוזי עוף יש במקר ה"אמיתי". למרק "בטעם" יש יתרון אחד מובהק, הוא פרווה. הוא יכול לשמש גם למאכלי בשר וגם למאכלי חלב. יש כאלה שזה חשוב להם, והם רואים את מרק העוף האמיתי כנחות יותר.
בכל מקרה, אני רואה בשניהם מוצר נחות יותר. אפשר ורצוי לוותר על השימוש בו, ולעבור לתבלינים או עשבי תיבול. לראיה, אין אף לא שף אחד, או מתחרה אחד בתוכניות הבישול שמשתמש באבקות מרק למיניהן.

אתה דווקא מבין. האמיתי עשוי מבשר עוף מיובש (אמיתי) והבטעם

עשוי מחומרי טעם מלאכותיים. למקפידי הכשרות יש יתרון ב"בטעם" כפרווה.
ראשית גם שפים משתמשים לפעמים באבקה כמחזק טעם /תבלין. נכון שזה לא שכיח אבל בכל זאת. אבל לא כולם "שפים" - יש כאלה שמבשלים אוכל בסיסי ולפעמים האבקה היא מרכיב הכרחי.

רוני1955

Active member
אני עדיין לא מבין.

אבל לא כדאי לנסות להסביר. בכל אופן, כמה אחוזי עוף יש באבקת מרק עוף של קנור? כשאתה בודק, תעשה את זה בישיבה שלא תיפול מההלם. יש שם 3.5% (שלושה וחצי אחוזים), שזה כולל גם אבקת בשר עוף וגם אבקת שומן עוף. על האחוזים הבודדים האלו הם מרשים לעצמם לרשום על האריזה "מרק עוף אמיתי". בושה וחרפה, וגם חוצפה, כבר אמרנו?

אז אסביר: כמות העוף שציינת לא רלוונטית. האבקה באמיתי עשויה

ממרק המתבשל (עם עוף אמיתי) ואז מיובש ונטחן לאבקה. (כשר למאכלי בשר)
ב- בטעם זה לא עמד אפילו ליד בעל כנף כלשהו (פרווה)......!

רוני1955

Active member
ממש לא.

הם לא מבשלים מרק ולא מייבשים אותו.
אני עדיין לא מבין מה טוב באבקת מרק, מעוף אמיתי או מעוף מזויף. זה כל כך קל להכין בלי.

prizman

New member
האבקה היא מרכיב מיותר בכל מקרה

ומכילה בעיקר רכיבים מלאכותיים, לא משנה אם היא פרווה או לא.
מה שכן נדרש הרבה פעמים הוא ציר בשר, עוף או ירקות אמיתי ובמקרה כזה השף
מכין אותו בעצמו.
העובדה שכל טבח מתחיל מכנה את עצמו שף לא הופכת אותו לכזה וכאן שורש הבעיה.

רוני1955

Active member
זה דווקא בסדר.

כל זמן שזה נעשה בסגנון הוגן ללא השמצות אישיות, הכל לגיטימי. ככה זה גם בטבע. כשזורקים אבן למים, נוצרים גלים שהולכים למקומות אחרים.

prizman

New member
מה לעשות שהמליון אן שניים בישראל שמקשקשים

על אבקת מרק "בטעם עוף" הם חלק זניח בעולם?
אז ליצרן כזה או אחר אולי אכפת מהם, לאנושות בכללותה לא אכפת.

וואו...אתה ממש חצוף.

שאלת שאלה, ניסיתי לענות לך ואתה בוחר לתקוף.
&nbsp
ךי יהיה יום נפלא אבל עם צורת דיבור כמו שלך- כנראה שלך יהיה פחות.

לא שאלתי שאלה.....קבעתי עובדות ותיאור מצב. השאלה אם עובדים

עלינו, היתה רטורית (מצטער שלא כך הבנת).
חצוף אני לא. פשוט מציין שתשובתך לא בכיוון, כנראה בגלל פערי ידע איך עובדות רשתות השיווק. זה בסדר, לא הכל מושלם.
ועדיין שיהיה לשנינו יום נפלא.

nox120

New member
המחיר של מוצר זה ברשתות זולות (מסוימות) הוא בין 24 ל-26

כך שמחיר של 31 במגה בעיר סביר בהחלט. אבל זה מוצר שמחזיק מעמד הרבה זמן ויש עליו מבצעים כמה פעמים בשנה, כך שקשה לי להאמין שיש הרבה אנשים רגישים למחיר שקונים אותו במחיר מלא.

נראה לי שאתה טועה קצת.....המחיר נע בין 18 ל-20 שקל. למשל

באתר שופרסל אפשר לראות שהמחיר ברגיל הוא 19.90 (עכשיו במבצע-13.90).
מגה ניפחו המחיר בצורה מוגזמת. אבל הם עושים זאת מימים ימימה בתקופת הבעלות הקודמת וביתר שאת בתקופת הבעלות של יינות ביתן.

למעלה