האם לתאורת חירום יש תוקף, לסוללה שלה? אורך חיים מסוים?

האם לתאורת חירום יש תוקף, לסוללה שלה? אורך חיים מסוים?

קראתי פעם, אך לא כ"כ זוכרת בוודאות.
שנורות חירום כאלה מגיעות עם סוללת עופרת.
לא שזה אומר לי יותר מדי. אבל מה שחשוב זה שאמרו שהיא "מתקלקלת" אחרי כמה זמן.
לא זוכרת כמה. אם זה שנה, שנתיים, או קצת יותר.
רציתי לדעת, אם יש מחיר טוב על תאורת חירום שכזאת
האם שווה לרכוש 2-3 יחידות או שלהפך, זה מסוג המוצרים שכדאי לרכוש בסמיכות השימוש?
כרגע יש. אבל ראיתי מחיר טוב רציתי לרכוש עוד כמה
ואז פתאום נזכרתי שיש את העניין הזה הלא מובן לי עם הסוללה...
מה קורה לה בכלל, אפשר קצת הסבר?
זה כאילו מאבד מהיכולת שלו עם הזמן? מתקלקל?

אם אפשר עוד שאלה, יש לי מנורה כזאת
שמאז שנקנתה קיבלה טעינה של 24 שעות
ומאז מתי שיש הפסקת חשמל, אני מפעילה. מתי שאין כמובן כבויה
איך עלי לדעת מתי להטעין אותה? יש "כלל" מסוים שכל X חודשים צריך להטעין אותה שוב ל 24 שעות?
או רק כשאני אראה שהיא איבדה את כל הסוללה שלה?

תודה רבה על תשובה לשתי השאלות.

אנסה להשיב

1.כאשר קונים תאורת חירום נטענת רצוי לבדוק על האריזה מה שנת הייצור ולקנות משנת ייצור של אותה שנה.לדוגמה מי שקונה לקראת החורף שיוודא כי המנורה מאותה שנה.כמובן אם את קונה החודש סביר להניח כי יהיה רשום שנת 2016 וזה בסדר.
2.יש לנתק את תאורת החירום מהחשמל באופן יזום, לפחות פעמיים בשנה ולתת למנורה לעבוד עד שתכבה ואז לחברה שוב לחשמל.פעולה זו הנקראת פריקה ,עוזרת לשמר את אורך שעות האור שתיתן המנורה בעת הפסקת חשמל.
3. מנסיוני האישי מנורת תיאורת החירום מקיימת לרוב, בשנה הראשונה לשימוש את מספר שעות האור שמצויין על האריזה.
בשנה השניה יורדת העוצמה שלה והיא נותנת כמחצית משעות האור המצויינות על האריזה ובשנה השלישית כשעתיים בלבד.
לכן אני סבור כי יש לקנות תיאורת חירום חדשה כל שנה-שנתיים ורצוי כמה שיותר זול וכמה שיותר שעות תאורה.בנוסף סביר להניח כי תאורת חירום עם המון מנורות-נורות תאיר לפחות זמן כי הבטריה מספקת אנרגיה להרבה נורות בבת אחת.לכן לטעמי עדיף תאורת חירום עם מספר נורות בינוני.
4.על תאורת החירום להיות מחוברת כל הזמן לחשמל במצב של טעינה מתמדת(ראי דף ההוראות להפעלה ,על איזה מתג לכוון אותה) ואז בהפסקת חשמל היא תתחיל לפעול ולהאיר אוטומטית וכאשר החשמל יחזור היא תמשיך להיטען באופן אוטומטי.
5.אני אישית משלב בעת הפסקת חשמל ,את האור מתאורת החירום ,עם אור מנרות שהוא אור רומנטי צהבהב המזכיר לי תקופות ישנות ולכן מסתפק במיתקן בודד של תאורת חירום.
6.דבר אחרון,בתאורת חירום החלק היקר ממחירה היא הבטריה הנטענת.מחירה של בטריה כזו בנפרד מאוד גבוה וכמעט ואי אפשר למצוא לקניה רק אותה באופן ספציפי.בנוסף לא כל בטריה תתאים לתאורת החירום הספציפית שלך.כך שפעם בשנה-שנתיים כדאי לקנות תאורת חירום חדשה עם כמה שיותר שעות אור וכמות נורות בינונית ולא הכי גבוהה שיש.

עומר TT

New member
לגבי הסעיף האחרון

עבדתי במקום שהחזיק כמה מאות יחידות של תאורת חירום. יש למצוא רק את הסוללה (תלוי בדגם מין הסתם), ואכן הנוהל היה להחליף סוללות ולא את כל היחידה כי זה דווקא היה זול יותר, למרות שזה דרש יותר זמן עבודה. לאחר שהוחלפו פעמיים סוללות בפעם השלישית שהסוללה מתה היחידה כולה כבר נחשבה למיושנת והוחלפה בשלמותה.

SicTransit

Active member
תוספת

המוכר שמכר לי תאורת חרום המליץ על פריקה לעתים תכופות יותר, כל שלושה חודשים. אין לי מושג אם זה באמת נחוץ, אבל אני פועל בהתאם לעצה הזאת, ותודה ללוח השנה של גוגל.

כמו כן, אם למישהו יש ספק, לקנות רק עם נורות לד (LED) שכן הן צורכות הרבה פחות אנרגיה, כלומר יספקו אור למשך זמן רב יותר.

ולבסוף, האיש שייצר דינמו קטן שיאפשר לדווש וטעון את הסוללה אם הפסקת החשמל מתארכת, יעזור להפוך את הדבר המעצבן הזה לחוויה משפחתית (ואלי גם יעשה כמה ג'ובות אגב כך).

עומר TT

New member
הבעיה היא שבשביל זה צריך להחזיק בבית מתלה בגדים

או כמו שחלק מהאנשים קוראים לו בטעות 'אופני כושר', ולמי יש כח באמצע הפסקת חשמל להתחיל לפנות את הבגדים חזרה לארון?
אחרי זה לחבר לעסק דינמו זה כבר שטויות.

SicTransit

Active member
חשבתי על משהו צנוע יותר

מהסגנון הזה כשהוא מוכלא עם מישהו מההמשפחה הזאת. נראה לי שלא צריך להיות יקר להוסיף לזה שקעים שיספקו מתחים שונים לטעינת הטלפון, הפנס, הטאבלט ופיצ'יפיקס דומים. הייתי משווק את זה תחת השם "הגנרטור האנושי" שמבטיח לא רק טעינה של המכשירים אלא גם את בריאות הלב

evike

Active member
מנהל
גם לי נאמר בחנות, שכדאי לפרוק את הסוללה כל כשלושה חודשים

הקפדנו על כך. תאורת החירום שלנו היא עם 40 לדים.
בפריקות היא פעלה רצוף מעל 3 ימים. היא מחוברת כל הזמן לחשמל, ואפלו היא נמצאת על מצב OFF, כדי שאם תהיה הפסקת חשמל ביום, כשאנחנו לא בבית, היא לא תפעל. (בזמן סערה, אני מעבירה למצב פעיל)
בסערה האחרונה היתה הפסקת חשמל ארוכה, דווקא אז היא פעלה רק כשלוש שעות...
וגילה היה פחות משנה.

d70

Well-known member
בעיקרון לסוללות יש זמן חיים מוגבל של 2-3
תלוי גם בכמות השימוש.
בעיקרון יש סוגים שונים של סוללות.וכדי להחליף צריך לדעת באיזוה סוג סוללה מדובר (ניקל קדמיום,עופרת וכו' ),בד"כ במחירים של 30-70 שקל זה לא שווה את ההתעסקות וקונים מנורה חדשה זאת בניגוד למוצרים יקרים יותר כמו אל-פסק שם ניתן לפתוח את המוצר ולהחליף בזול סוללה.
מה גם שלא ברור אופי השימוש,האם את תשתמשי במוצר כפנס,או שהמוצר מחובר קבוע חשמל ונדלק לבד כשהחשמל מפסיק?

קרייטיב

New member
אפשר להתעלק בבקשה? אצלי גם משמש כפנס, לא מחובר תמיד לחשמל

האם זה לא טוב?
פשוט ממגבלות של שקעים, אין מספיק שקעים פנויים. ממש אין אפשרות.
רק להטעין, ואז לנתק ולאחסן בצד עד שיש הפסקת חשמל להפעיל, שוב לאחסן.
כמובן מקפידים על פריקה מלאה כל 3 חודשים וזה גם מה שאני ממליץ לשואלת השאלה.
לפרוק כל 3 חודשים להשאיר דלוק. אומרים שזה בריא לסוללה.
&nbsp
אבל האם זה שאצלי זה לא מחובר תמיד לחשמל, כמו אצל חלק, זה לא טוב?
פשוט אין אפשרות לחבר אין שקע פנוי שלא משתמשים בו.

trilliane

Well-known member
מנהל
כשאנחנו זקוקים לפנס חירום פשוט משתמשים בזה של הסלולרי...

למרבה השמחה לא קורה הרבה, ומספיק (די והותר) לדקות הדרושות פה ושם. בלאו הכי בלי חשמל אין לנו ממש מה לעשות בבית בשעות החשכה (אלא אם אנחנו ישנים) אז אם מדובר בהפסקת חשמל ארוכה, אורזים, מתקפלים ונוסעים למקום אחר.

d70

Well-known member
תראה..
כמו שנאמר,הפסקות חשמל זה לא משהו נפוץ ככה שאני לא רואה יתרון בלהחזיק מנורת חירום בהטענה רציפה בעמדת "היכון" למקרה שהחשמל יפול.
עבורי מספיק פנסים על סוללות רגילות במגירה של המטבח

לגבי הסיפור של הפריקה כל שלושה חודשים.תלוי בסוג הסוללה (יותר נכון בטכנולוגיה של הסוללה ,כלומר החומרים הכימיים)

prizman

New member
גם באלפסק צריך להחליף סוללה כל שנתיים שלוש

וזה לא ממש זול.
אבל לפני כמה חודשים כתבתי על פיזור תאורת החרום שלי, מאז כל המנורות התפגרו
חוץ מאחת שהיא שונה והייתי צריך לקנות חדשות.
שלוש החדשות עלו פחות מסוללה אחת לאלפסק.

למעלה