לחברת "איקון"

evike

Active member
מנהל
לחברת "איקון"

אני חייבת לפרגן לחברה שבין השאר, מייצרת ברזים על השרות מעולה.
לפני כחודש קניתי ברמת גן סוללה למטבח. מצא חן בעיני הברז, וגם שהמפעל ישראלי.
בשבוע שעבר התגלתה תקלה בברז. מסיבות מובנות החלטתי לא לשוב לחנות, אלא לפנות ליצרן.
ענה לי זאבי מהשרות הטכני של החברה. כשהסברתי לו מה הבעיה, אמר לי שישלח לי ברז חדש. לא ביקש קבלה, לא ביקש לראות את הברז התקול. שאל היכן הכי נוח לי שהוא יעביר את הברז. לקח את פרטי וזהו.
למחרת קיבלתי טלפון מעובד החברה, שהברז החדש נמצא אצלו בכתובת הקרובה לביתי. אישי לקח את הברז, הרכבנו אותו, והודיתי לזאבי על השרות. לשאלתי (הוא לא ביקש זאת) היכן להחזיר את הברז התקול, אמר שלמקום בו לקחתנו את החדש.
סיפר לי, שהשרות ללקוח הוא הדבר הכי חשוב להם.
ואכן, השרות מעולה.
תודה לזאבי מחברת איקון.

trilliane

Well-known member
מנהל
כיף לשמוע! ולא ידעתי שלברז קוראים "סוללה"...

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא פשוט "ברז"?
מה מכל התמונה הוא רק ה"ברז"?

SicTransit

Active member
עולם השרברב

הברז הוא החלק המרכזי. כדי להבדיל בין מתקן פשוט לבין פאר היצירה שהבאתי בלינק הקודם, משתמשים לא פעם ב"סוללה" עבור הקומפלקס ההוא.

בשעור הבא: כל מה שרצית לדעת על אונטרפוץ ארבע דרך.

trilliane

Well-known member
מנהל
אה, אבל לזה קוראים "ברז פרח"! (אני הייתי מגדירה כברז "צומח")

כלומר "סוללה" = ברז קיר?

SicTransit

Active member
לא

למיטב ידיעתי "סוללה" מבטאת את העובדה שהמתקן מכיל יותר מאשר ברז אחד פשוט(*), ולא מתייחסת לשאלה אם הברז תלוי על הקיר או "צומח" מהתחתית (אבל אני לא אינסטלטור).
- - - - -
(*) "סוללה" היא מערכת של כמה אביזרים דומים שמחוברים יחד (ע"ע סוללה חשמלית, סוללת תותחים) ואולי גם "סוללת עפר" שהוא הביטוי העברי המקורי.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני מכירה את המשמעות של "סוללה", אבל ברז הוא לא כזה "מכלול"

זה בסה"כ החיבור לקיר...

SicTransit

Active member
מכלול נכלולי

את אולי לא שמה לב שבסולל מהטיפוס הברזי מתחבאים בעצם שני ברזים. אולי ההיסטוריה תעזור כאן, כי בימים בהם השם הזה התקבע זה נראה כך: סוללה של שני ברזים עם זרבובית משותפת! על זה כבר שר רב אורי "לכל עקרת בית, קל לה...".

trilliane

Well-known member
מנהל
בעולם המנטלי שלי הברז תמיד היה כל המכלול, לא רק הידית...

רוני1955

Active member
הסברים

ברז קיר בודד נקרא "ברז דלי". ברז קיר כפול כמו לכיור רחצה, נקרא "ברז סוללה". ברז שמתחבר לשיש, נקרא "ברז פרח".

trilliane

Well-known member
מנהל
על ההסבר. עצם השימוש ב"ברז <דימוי/הקשר>" כבר עוזר...

כשקראתי "לקנות סוללה למטבח" זה היה ממש לא ברור (עד שנתקלתי במילה "ברז" בהמשך).

רוני1955

Active member
אני לא מכיר את החברה הזו.

משום מה, לחברות הברזים יש שרות מעולה. זה לא רק הם. זה גם מדגל וחמת. שאר החברות בארץ צריכות להתחיל ללמוד מהחברות האלו איך להתנהל.
כל הכבוד להם.

למעלה