מידת נעליים: הבדל בין 9W ל-9D (מידה אמריקאית)

roger2014

New member
מידת נעליים: הבדל בין 9W ל-9D (מידה אמריקאית)

שלום רב,

אני מעוניין להזמין נעליים מארצות הברית ואודה לכם על התייעצות קטנה.

אלו הנעליים שאני מעוניין לרכוש -
[URL]http://www.6pm.com/eastland-burlington-bomber-brown-leather[/URL]

יש לי כבר נעליים כאלו בסגנון דומה, של המותג "טימברלנד".
רכשתי אותם בחנות הרשמית של המותג, בברלין, במידה: 8.5UK \ 43EUR.

בלשונית בנעל שלי - רשום לצד המידות שציינתי במשפט הקודם, גם "9US" .

כלומר, האם לדעתכם עליי ללכת על פי נעלי הטימברלנד שלי, שנראות יחסית דומות, ולהזמין את הנעליים מ-6pm במידה "9"?
מצ"ב תמונה של הלשונית מנעלי טימברלנד, אלו הנעליים האקטואליות ביותר שרכשתי:
[URL]https://s13.postimg.org/uinh3gttz/IMG_20161124_170350.jpg[/URL]

מה ש"מעסיק אותי", זו העובדה שהמידה אשר חרוטה בנעלי הטימברלנד שקיימות אצלי היא 9W, ואילו שהמידה החרוטה על הנעל מהאתר 6PM היא 9D.

אינני יודע כל כך כיצד לאמוד את ההבדל בין D ל-W, עד כמה הוא משמעותי ובא לידי ביטוי.

כלומר, עד כמה נעל הטימברלנד רחבה ביחס לנעל מ-6pm?
האם יכול להיות, שבגלל שמדובר במידה "D", אני צריך לעלות בחצי מידה, ולרכוש 9.5D?

אשמח לעצתכם, או סתם לשמוע מהי חוות דעתכם בנושא.

באופן אישי, נוטה ללכת על 9D ולא לעלות בחצי מידה, כי לא נראה שהפער בין W ל-D הוא כה גדול.

במידה וטעות בידי תרגישו חופשי להעמיד אותי על מקומי.

תודה רבה

יש פה סלט במידות

אין לי מושג איך הולכות המידות בברלין. אבל יש דברים שאני יודעת בוודאות כמו שמידה 9US היא לא מידה 43.
ל-6PM יש טבלת מידות. תיקח סנטימטר או מטר רץ ותמודד את הרגל שלך ותשווה לטבלת המידות

alimania

New member
לא מסכימה

אני מזמינה הרבה נעלי ספורט לבעלי דרך האינטרנט. בדרך כלל 9US זה 43 ארופאי ( 42 ישראלי).

השואל הוא בן זוגך?

בן זוגי היה מידה 43 בישראל. אין לי מושג מה זה 43 אירופי. 43 אירופי זה 43 ישראלי לדעתי. היות שנאלצנו לקנות את הנעליים שלנו בארה"ב במשך כמה שנים, בדרך כלל הוא היה קונה מידה 10, 10.5
אולי 9.5 בלחץ.
בכל מקרה, יש טבלת מידות, נראה לי מוזר שמישהו אחר יקנה נעליים לפי מה שמתאים לבעלך או לבן זוגי, או לשכן ממול. אלא אם כן שוב, הוא במקרה בעלך ואז שישאל אותך.

trilliane

Well-known member
מנהל
אין סלט; ההמרה יכולה להשתנות קצת בין חברות

לפי טבלת המידות הרשמית באתר של חברת טימברלנד, 43 אירופאי = 9 אמריקני לגברים:
https://www.timberland.com/customer-service/sizing-charts/adult-footwear-chart.html
&nbsp
לפי טבלת המידות (הכללית, לא פר חברה) של 6PM (יש קישור אליה בקישור שהוא נתן) 43 אירופאי זה 10 אמריקני:
http://www.6pm.com/cs/mmf-popop.zml
&nbsp
אבל אם כבר יש לו טימברלנד והוא יודע שזו המידה שלו, הוא לא צריך למדוד.
&nbsp

roger2014

New member
אכן, יש שוני בהמרה בין החברות. מוזר וחבל שאין אחידות.

roger2014

New member
עוגיפלצת112 יקירי, כמובן שלא המצאתי שום דבר

כפי שאתה יכול לראות מה חרוט על הלשונית של הנעל מטימברלנד
ראה תמונה מצורפת.
&nbsp
רכשתי אותה בקניון בברלין, בחנות רשמית של המותג, עלה לי קרוב ל-700 שקלים (כן כן, משוגע). אני משער שזה לא זיוף והפרמטרים הם נכונים.

prizman

New member
המספרים שלך נכונים לגמרי.

גם אני קניתי ממש לא מזמן טימברלנד בברלין, סביר להניח שבאותה חנות, המספרים הם אותם מספרים.

trilliane

Well-known member
מנהל
ההבדל הוא רק ברוחב; W זו נעל רחבה, D זה רוחב רגיל

יש הבדל מסוים, עד כמה הוא רלוונטי לך, רק אתה יכול לדעת. אתה מכיר את כף הרגל שלך, את הנעל, את העדפותיך. אלה השאלות שאתה צריך לענות עליהן:
  • האם כף הרגל שלך נחשבת לרחבה? (נראה לך בהשוואה לאחרים / נאמר לך ע"י רופא או בחנות נעליים)
  • האם אי פעם עלית במידה כי נעל הייתה צרה לך מדי? (מכירה אנשים שזה המצב אצלם, בישראל בד"כ אין מידות רוחב...).
  • האם 43 אירופאי זו המידה הרגילה שלך בישראל/אירופה?
  • האם נעלי טימברלנד שברשותך רחבות לך?
  • לו הן היו מעט צרות יותר, האם היית מרגיש בהן נוח?

roger2014

New member
trilliane, סיקרנת אותי
ניגשתי לבדוק עוד 2 זוגות נעליים

מהתקופה האחרונה.

כמובן, תודה רבה לשני המגיבים האחרים גם כן.

1.
נעליים "בסגנון טימבלרנד" (כמו אלה שאני מתעניין בהם כעת), נרכשו לפני שנתיים באאוטלט בעיר ברצלונה, שם המותג הוא V&D, והמידה היא 42 אירופאית (לא רשום בנוסף UK או US. טוב מה כבר אפשר לצפות מנעל שעלתה 30 אירו
).

2.
נעלי ריצה שאיתי בשנתיים אחרונות, חברת סקוני, ובלשונית שלה רשום:
-42EUR
-7.5UK
-8.5USA

לסיכום
נראה לי שלעלות במידה לא בא בחשבון, ונטיית ליבי ללכת על המידה 9D באתר 6pm היא נכונה (על פי הטבלה באתר, זה שווה ערך ל-42EUR).

אני אנסה למדוד את כף הרגל בסנטימטר (על פי 6pm, המידה האמריקאית 9 תואמת לכף רגל באורך 26 ס"מ).

תודה רבה שנית!

trilliane

Well-known member
מנהל
למה משנה התקופה האחרונה? אורך הרגל לא משתנה...מה מידתך בארץ?

כשאתה נכנס לקנות סתם נעליים, לא משנה איזה מותג, איזו מידה אתה מבקש מהמוכר? לפי הכרטיס שלך אתה לא צעיר, אני מניחה שאתה קונה נעליים כאדם בוגר כבר עשרים שנה ויש לך מידה קבועה, לא? אני מניחה שאם יש לך כף רגל רחבה זה משהו שכבר נתקלת בו בעבר.
&nbsp
אכן יש חברות בהן המרת המידות קצת שונה ואז צריך לדעת על איזו סקלה להסתמך... אבל אם אתה כבר מכיר את החברה, אתה יודע, לך לפי החברה ולא לפי טבלה סטנדרטית. לא הייתי נסמכת על הטבלה של 6PM בנושא; ממה שראיתי היא לא מדויקת או מהימנה יותר מטבלאות אחרות. אם אתה מחפש טבלטות בגוגל נסה לחפש מידע על טימברלנד בלבד. אפשרות יעילה בד"כ היא לגשת לחנות מקומית בישראל ולמדוד, אבל מכיוון שכבר יש לך נעליים של החברה, זה נראה לי מיותר.

סתם מבקרת

Active member
מאחר ואתה לא מעוניין לקנות טימברלנד, לא כדאי להסתמך על המידה

של הטימברלנד שיש לך אלא למדוד את אורך כף הרגל ולהחליט לפי זה ולפי הטבלה של מידות הנעל באתר, מה המידה של הנעל הספציפית שאתה רוצה .
למרבה הצער אין אחידות במידות של חברות שונות, הן בנעליים והן בביגוד, כמו שנוכחת בעצמך מבדיקת מידות הנעליים שברשותך.

trilliane

Well-known member
מנהל
אה, רגע, החדשות אינן טימברלנד? התבלבלתי...

אוקיי, אני רואה שהחברה היא Eastland; אני לא מכירה, אבל גוגל מכיר. חשוב תמיד לכתוב את שם החברה בגוגל + size chart ואז בד"כ מגיעים לטבלת ההמרה הרשמית של החברה. בבקשה:
http://www.eastlandshoe.com/category/customer+service/shoe+size+chart.do
גם אצלם 43 אירופאי = 9 אמריקני (לגברים). הם לא מציינים את המידות בסנטימטרים, אבל הם כותבים למעלה שהמידות שלהם אמריקניות, אז כדאי להסתמך על המידה האמריקנית ופחות על ההמרה האירופאית.
&nbsp
רוג'ר כתב שבזוג סקוני שיש לו הוא מידה 8.5 אמריקנית, אז 9 אמור להיות יותר מבסדר. ליתר ביטחון הייתי מנסה לבדוק בזוגות נוספים, רצוי של מותגים אמריקניים (מניסיוני בד"כ הדיוק של כל חברה הוא בהתאם למידות המקובלות במדינת הבית שלה; על ההמרות לא תמיד כדאי לסמוך).
&nbsp
אחרון חביב, בתחתית העמוד הם מציינים שיש להם רק שתי מידות רוחב לגברים:
Medium = D (רגיל)
Wide = E
כלומר מי שלא זקוק למידות רוחק / יודע שיש לו כף רגל רחבה (בד"כ מי שיש לו מודע) יכול לקנות את הרוחב הרגיל.

למעלה