אני תמיד בודק שהמחיר בקופה זהה למחיר שעל המוצר

רוב הזמן נח

Well-known member
אני תמיד בודק שהמחיר בקופה זהה למחיר שעל המוצר

לפי החוק (שגם מקויים)
אם המחיר בקופה גבוה יותר, אז הקופאית צריכה להוריד אותו למחיר שרשום.
ואם המחיר בקופה נמוך יותר מהמחיר שרשום על המוצר, אז הלקוח הרוויח

http://www.mako.co.il/news-channel2...16/Article-f45286d4fa6b851004.htm?Partner=rss

מה שלא הבנתי זה איך במעדניות של הבשר
או הגבינות הם יכולים לקחת יותר או בקופה לרשום
משקל יותר גדול. כי זה פשוט לא הגיוני
ולא ניתן לעשות דבר כזה

Ron W

New member
אם קיבלת בטעות יותר מדי עודף - תחזיר?

או תספק שדפקת את הקופאית ? אגב יש גם קופאי ממין זכר בסניפים

מנץ1

New member
מעניין

שזה עוד אף פעם לא קרה לי, בעצם זה מוזר לא? ומאז שאני בפנסיה ויש לי זמן, אני מוצאת מדי פעם טעויות, ושוב ושוב אני תוהה למה לרעתי?!

Ron W

New member
ההבדל בין הפסד לקופאית להפסד לעסק

חבל לי שקופאית תשלם מהכיס, כשיספרו את הקופה בהחלפת משמרת.
בניגוד למקרה של טעות בהקלדת מחיר, שאז העסק הפסיד טיפה בים.
קרה לי דוקא בchange מטבע זר והחזרתי 20 ש"ח..צדיק

מנץ1

New member
כל הכבוד מצדיקה אותך מאוד, כואב לחשוב

שמהגרוש וחצי שהקופאיות מרויחות הן תשלמנה מכיסן טעות .
באמת לוקחים מהן?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
הסבר אמיתי למה לרעתך

נכנסתי פעם למשרד של סניף ברשת מרכולים גדולה, על הקיר היתה הנחיה לקופאיות לבדוק היטב בל עגלה וכל לקוח שעובר דרך הקופה וגם להסתכל בעגלות של הקופאית הסמוכה כי לקוחות רבים מנסים לגנוב, להסתיר ולרמות - אז כל כך מפמפמים לקופאיות שהלקוח מנסה לרמות ומורים להן לבדוק בשבע עיניים שלא ירמו אותן - ואם נצא מהנחה שסטטיסטי מחצית הטעויות צריכות להיות לטובת הקופה ומחצית לטובת הצרכן - אך נוכל ההנחיות והלחץ על הקופאית "המחצית שלה" כמעט מתבטלת לגמרי - אז נשאר שכמעט כל הטעויות לטובת הקופה.

רוב הזמן נח

Well-known member
אבל לא התייחסתם לנושא שבכתבה

הינה מהכתבה:

על המדבקה כתוב 100 שקלים,

על השלט שליד המוצר
כתוב שהיום במבצע-

במקום 50 שקלים לקילו,
40 שקלים לקילו.

מה קורה בקופה?

הקופאית סורקת את הברקוד,

והינה על חשבונית הקופה, על סרט הקופה,
מופיע באמת 40 שקלים לקילו,

אבל המשקל מועלה באופן אוטומטי
ל-2 וחצי קילו,

כך שבסופו של דבר הוא משלם את המחיר
המלא - 100 שקלים עבור אותה חבילה,

כלומר, לא מקבל את מחיר המבצע.
============================================

איך אפשר לעשות דבר כזה?
אם קניתי שם בשר או גבינה, נגיד שביקשתי קילו. לפי המשקל הזה קיבלתי את המחיר.
המשקל והמחיר רשומים על המדבקה ששמו על המוצר.

שאני ניגש לקופה אני יודע שלקחתי קילו ובגלל זה אני צריך לשלם כך וכך.
הקופאית בקופה לא יכולה להעלות את המשקל של המוצר, כי אני יודע שלקחתי קילו.
היא גם לא יכולה להעלות את המחיר, כי המחיר כבר רשום בהתאם למשקל שרשום.

ואם מישהו לא שם לב והקופאית שינתה משהו אחד מהדברים האלה, הרי שמדובר בגנבה של ממש מהלקוח ורמאות חמורה שלא הגיוני שאיזה שהוא סניף יחשוב בכלל לעשות אותה.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא נושא הכתבה, זו רק אנקדוטה (שלא מוסברת היטב / ערוכה רע)

לא נראה לי שהמשקל "מועלה אוטומטית" ל-2.5 ק"ג, אני מניחה שזו טעות בניסוח או בעיה בעריכת הכתבה. מוצרים שנארזים מראש (בסניף) נשקלים ומודבקת עליהם מדבקת מחיר. אם על המדבקה כתוב 100 ש"ח זה בהתאם למשקל. הקופאית לא צריכה לשקול מוצר כזה מחדש בקופה, כי כבר יש עליו מדבקה עם ברקוד, היא מעבירה אותו כמו כל מוצר רגיל (זה הרי כך גם עם מוצרי מעדנייה אחרים).
&nbsp
כלומר מחיר המבצע הוא אכן 40 ש"ח לקילו אבל החבילות (כנראה) אינן של קילו... אם הלקוח קנה חבילה של 2.5 ק"ג ושילם עבורה 100 ש"ח הרי שכן קיבל את מחיר המבצע. אפשר להתווכח אם זה אכן מחיר מבצע או לא, אבל זו כבר נקודה אחרת.
&nbsp
אם הברקוד במדבקה על החבילות לא מראה נתונים נכונים (למשל הוא של חבילות 2.5 ק"ג והוא מודבק על חבילות של 1 ק"ג) זו כמובן טעות/רמאות חמורה. אבל מתוך קטע תלוש בכתבה לא ניתן להבין אם זה אכן המצב, ובכלל לא ברור הקשר של הטענה הזאת לשאר הכתבה; לא מדובר כאן בפער בין המדבקה לקופה אלא (אולי) בפער בין משקל המוצר האמיתי למשקל במדבקה. גם זו טעות (או רמאות) אבל לא אותה מהות.

trilliane

Well-known member
מנהל
קרה לי המון (שהמחיר בקופה נמוך מהמחיר על המדבקה)

ייתכן שלפעמים זו פשוט טעות במדבקה (או בהזנת המחיר במחשב) אבל במקרים רבים זה מבצע שאיכשהו לא מפורסם על המדף. ברוב הרשתות לא מדביקים מדבקות למבצעים אלא שמים שלט, ואז אם הוא עף / זז / נתלש / נקרע / ווטאבר הלקוחות לא יודעים שבעצם יש מבצע...
&nbsp
זו אמנם הפתעה נחמדה בד"כ אבל גם זה קצת מעצבן, כי לו ידעתי שהמחיר יהיה נמוך יותר הייתי (אולי) קונה עוד. פה ושם היו מקרים שעצרתי ובאמת הלכתי להביא עוד...

למעלה