אחריות על מזוודה, חו"ל

LM817

New member
אחריות על מזוודה, חו"ל

רכשתי לפני מספר חודשים בישראל מזוודה של חברה שוויצרית. אחרי שימוש של פחות מחצי שנה יש לה בעיה: אחד הגלגלים לא מסתובב ושחוק לגמרי (בגלל שהוא נתקע וגררתי את המזוודה, יצא שהוא נשחק).

כשרכשתי אותה, בעל החנות אמר שהיא באחריות. על המזוודה לא מצאתי שום פרטים מזהים של החברה או הדגם. יש רק לוגו (מצורף).
על הקבלה הלא היה כתוב כולם חוץ ממחיר (ושם בעל החנות כתב מחיר גובה יותר כי רכשתי מזוודה+ תיק, ככה שאיפלו הוא לא יכול לעקוב איזו מזוודה זו היתה. זה לא קבלה כמו בסופר עם פירוט). כמובן שאני לא אמצא את הפתק הזה אחרי כ"כ הרבה זמן.
לא היתה שום תעודה מצורפת למזוודה.
בקיצור: זה אומר שאין עליה אחריות באמת?

אם מישהו יודע לזהות את חברה, אני יכול אולי ליצור איתם קשר. אולי הם לא צריכים קבלות? כי אני בשוויץ וזו חברה שוויצרית, אז אולי...

LM817

New member
לא. רכשתי אותה כשהייתי בישראל. לא בדקתי בחניות בשווייץ.

ועכשיו אני גם טיפה לא בטוח. אולי מדובר בזיוף סיני ולא באמת במזוודה שוויצרית. כי בפנים מצאתי "made in china" ואין שום ציון של שם החברה בשום מקום על המזוודה.
&nbsp
מה גם שקניתי אותה בחנות ("מיסטר תיק", גבעתיים) בערך בחצי ממחיר מזוודה בגודל זהה במוקמות אחרים.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא בהכרח; חברות רבות (כולל מותגים ידועים) מייצרות בסין

LM817

New member
צודקת, אבל הייתי מצפה למצוא את שם החברה על המוצר

trilliane

Well-known member
מנהל
אכן; אולי זה לא מותג או חברה בעלת שם אלא ייצור סיני אלמוני

ולכן המחיר היה זול במיוחד. דבר אחד לא הבנתי בכל הסיפור – למה אתה מחפש את שם החברה בעצמך במקום לפנות לחנות? בעל החנות מכר את המזוודה, הבטיח אחריות, אליו הייתי פונה. בפרט, הוא ודאי יודע מי היצרן ומי היבואן (ייתכן שזה הוא) במקום שתצטרך לחפור באינטרנט.

LM817

New member
ראי את ההודעה המקורית

אני בשווייץ והמזוודה נרכשה בישראל.
&nbsp
אני חוזר לארץ רק בינואר.

trilliane

Well-known member
מנהל
והחנות בגבעתיים לא יכולה לקבל שיחות טלפון משוויץ?

d70

Well-known member
ככל הנראה swiss gear
[URL]https://www.swissgear.com/[/URL]

אמור להיות מותג איכותי,מצד שני זה אומר שיש לו זיופים.
אני הייתי שולח תמונות לשירות הלקוחות שלהם בחו"ל.
אולי יתקנו.
אולי יספקו את החלק שאתה צריך.
ואולי תגלה שמדובר בזיוף או מתוקן (אמרת שעלה חצי).

למעלה