שיחה עם נציג בזק בינלאומי והאם הבנתי מה זה שוק סיטונאי?

Mishkafofer

New member
שיחה עם נציג בזק בינלאומי והאם הבנתי מה זה שוק סיטונאי?

לפני כשבוע פניתי לבזק ורציתי לדעת כיצד אני יכול להוזיל את העלויות של האינטרנט. המהירות אצלי בבית היא 40 מגה ואני משלם 128 ש"ח עבור תשתית+ספק. התשלום עובר דרך בזק.
נציג בזק ציין שאפשר לעבור לחבילה משולבת עם אקספון או טריפל סי במחיר 106-109 ש"ח. לגבי בזק בינלאומי, הציע שנעלה לשיחת ועידה את בזב"ל ונראה מה אפשר לקבל מהם כי אין לו חבילה זולה מולם.
הודיתי לנציג בזק ואמרתי שכרגע אין לי זמן לשיחת ועידה ואני אפנה ישירות לבזב"ל ונראה מה אפשר לעשות.
שלחתי פנייה דרך אתר בזב"ל. כעבור יומיים חזר אלי נציג "בכיר", אמר שראה פנייה ושאל מה רצוני, אמרתי לו, תקרא מה רשמתי, הוא "איתר" את פנייתי ואמר (ועכשיו שימו לב) שאפשר להוריד את המחיר ל-106 ש"ח בחבילה משולבת, לצורך כך יש להעביר את כל התשלום לבזב"ל. כלומר מעתה אני אשלם עבור תשתית וגם עבור ספק ישירות לבזב"ל.
מיידית אמרתי לנציג הבכיר שאני לא מוכן לכך כי הוא בעצם מציע לי לעבור לשוק סיטונאי (יש לי סיבות משלי לכך, אני רוצה לקבל שירות מבזק).

הנציג התעקש שמדובר בסוגיה פורמאלית אבל אמרתי לו שאני רוצה לשלם הכל דרך בזק ואני לא מוכן לעבור לשוק הסיטונאי. הנציג השיב, שאם כך, לא ניתן להוזיל את המחיר.
לסיכום, הסכמנו לא להסכים.
את השיחה הבאה כבר קיימתי עם נציגת בזק ובה דרשתי להעביר את החבילה המשולבת על אקספון ולהתראות בזק בינלאומי.

לאחר מעבר לאקספון, בדיקות מהירות גילו שהמהירות ירדה ל 37-36 מגה. בעוד בזב"ל היו כ-39 מגה (בדיקות מהירות לשרתים בארץ), אבל לטעמי, עוד 20 ש"ח בחודש לא מצדיקים זאת.

לסיכום, לא אהבתי את הניסיון להעביר אותי לשוק הסיטונאי מבלי להסביר מה בעצם נעשה. כפי שאני מבין (תקנו אותי אם אני טועה), מעבר לשוק הסיטונאי הוא לא רישום פורמאלי או שינוי צורת תשלום. לאחר מעבר לשוק הסיטונאי, אני כבר לא לקוח בזק. בזק אומנם מאחורי קלעים אבל אני לא יכול לדבר עם תמיכה טכנית של בזק ואני אצטרך גם להחזיר את הנתב שקיבלתי מהם.
מה דעתכם על הסיפור ועל המסקנות שהסקתי?

עומר TT

New member
אני לקוח שלהם ולא דיברתי איתם כבר שנים

Mishkafofer

New member
כפי שאני מבין את השוק הסיטונאי

לפני יותר משנה, כשיצא השוק הסיטונאי, רציתי להתחבר לאקספון דרך השוק הסיטונאי.
יצרתי קשר עם אקספון, תיאמו טכנאי, קנינו נתב VDSL סיני שנמכר במחיר מפולפל (KASDA). ניסינו להתחבר וזה לא עבד. הבעיה היתה שניסינו לחבר את הנתב בחדר אחר בבית ולא בחדר הרגיל שבו היה בזק (בדיעבד זו היתה שגיאה).
כאשר דיברנו עם אקספון, התברר שאקספון צריכה לתווך ביקורי טכנאי של בזק או משהו כזה וזה בכלל לוקח יותר משבוע עד שבועיים. כלומר, למיטב הבנתי לא ניתן לדבר עם בזק בכלל.
הניסיון שלי עם תמיכה של בזק שהם מגיבים די מהר וניתן לקבל ביקור טכנאי תוך 1-3 ימים.
&nbsp
אני מניח שמאז עברו הרבה מים בירקון והשוק הסיטונאי יותר מסודר. אני לא פוסל את אקספון כספק אינטרנט אבל לקחת חברה כלשהי בשוק הסיטונאי, נראה לי קצת בעייתי, במיוחד שאני צריך אינטרנט אמין.
&nbsp
הבעיה שאני לא יודע מה החוויות של אנשים בשוק הסיטונאי. יתכן וזה דבר מצויין.
&nbsp
בכל מקרה, מה שהפריע לי בשיחה עם בזב"ל שהם ניסו להעביר אותי לשוק הסיטונאי בטענה שמדובר ברישום פורמאלי בלבד.

עברתי מהוט

לפני פחות משנה. אני מחוברת דרך אקספון. מאז שעברתי אני לא צריכה שום טכנאי ושום דבר מהם, אז אין לי מושג איך השירות.
קניתי ראוטר\מודם פשוט ב- 120 או 150 שקל והכל בסדר. י

Mishkafofer

New member
טוב לשמוע

בזמנו רציתי מהירות 100 מגה והיה צריך מודם VDSL. היו רק שני מודמים בשוק מי שרצה פרטי.
היום לקנות מודם VDSL זה עניין הרבה יותר זול.

אין לי מושג

עד כמה 100 מגה בישראל, נותנים משהו. אין לי VDSL.
כשהייתי בארה"ב 100 מגה היה באמת מאד מהיר (אבל גם 15 היה מאד מהיר), פה אין לי מושג,לא ניסיתי.
הוט נתנו לי 30 מגה שעברו דרך אקספון שנתנו לי בערך 12, בפועל זה היה סביב 30.
היו לי מלא תקלות וכל פעם הייתי צריכה להחליט עם מי מהם אני מדברת, הוט או אקספון. לרוב, בחרתי לדבר עם אקספון כי הייתה להם תמיכה יותר טובה מהוט.
היום אני עם 15 מגה דרך אקספון על בזק, וזה בהחלט מספיק לי ואין לי תקלות והסטרימינג בסדר.

אני בתכנית טריפל של הוט

יש לי אינטרנט 100 מגה (בדקתי מספר פעמים שזה אכן כך) התשתית עולה 20 שח גם היא של הוט.מהירות הגלישה טובה ולא נתקלתי עד כה בשום בעיה בתחום האינטרנט של הוט.
אני לא מרוצה מהוט בגין הטלפון וממיר מקליט HD שלהם וכן היו לי חיכוכים איתם לגבי מחיר החבילה ועל כך גם כתבתי בפורום זה.
עם זאת בתחום האינטרנט שלהם אני מרוצה וגם יש יתרון של ספק ותשתית כבעלים זהה במקרה של בעיות,ולא הזדקקתי לכך באינטרנט.לא היה עד כה צורך בטכנאי .

תשלום לתשתית דרך בזב"ל עבור אינו בהכרח במסגרת השוק הסיטונאי

היי,

לשם הבהירות, ישנם שני מסלולים בהם התשלום עבור תשתית+ספק מבוצע דרך בזק בינלאומי.

1. באנדל:
תשלום ספק+תשתית דרך בזב"ל.
שירות טכני בנוגע לתשתית מבוצע ישירות מול בזק.

2. השוק הסיטונאי
תשלום ספק+תשתית דרך בזב"ל.
שירות טכני בנוגע לתשתית מבוצע מול בזב"ל שבמקרה הצורך תפנה לבזק.

בברכה,
מתן, בזק בינלאומי
[email protected]

למעלה