מאורר חלש מאד במזגן מרכזי של אלקטרה

blue1233

New member
מאורר חלש מאד במזגן מרכזי של אלקטרה

שלום למומחי המיזוג בפורום,
יש בדירתי מזגן מרכזי 5 כ"ס של אלקטרה, המזגן בן חצי שנה.

היום חזרתי הביתה וכשהדלקתי את המזגן שהיה על מצב איוורור AUTO, המנוע נכנס לפעולה אך המזגן בתוך הדירה לא התחיל להוציא אוויר. כשהעברתי למצב מאוורר הכי גבוה, המאוורר התחיל לפעול אך חלש מהרגיל, בקושי שומעים משהו ואוויר לא יוצא הרבה.

הוצאתי את גריל האוויר החוזר שבמסדרון וניקיתי את הפילטר, הבעיה נשארה.
אשמח לקבל הכוונה מה עשויה להיות התקלה.
המזגן עדיין באחריות מלאה, אך גם אם אאלץ להזמין אותם אני לא רוצה שיסבנו אותי ויגידו לי שככה צריך להיות וכו'..

תודה רבה!

יוסיזיו

New member
במצב אורור אוטומטי המפוח לא נכנס עד שהמדחס מתחיל לעבוד

ואז יש גם שינוי אוטומטי לפי הפרשי הטמפרטורה.
תבדוק שמשהו לא חסם את המאייד כלומר את הרדיאטור שבתוך ההנמכה/בויידם ואז אין אויר.
אם מותקנים דמפרים של מערכת מינימקס בדוק שהשלטים על מקסימום פתיחה.
אם כל זה בסדר/ או לא חסום יש מצב שקבל המנוע מאורר תקול והוא בולם את המנוע. אם בדקת והכל חיצונית תקין תעביר לי במסר פרטי את כל הפרטים שלך ותקבל שרות מהיר מאד מאלקטרה,הבטחה שלי.

blue1233

New member
תודה, לגבי האוטומטי

אנו משתמשים בו מדי פעם ומעולם לא היה כה חלש. אך לרוב אנחנו על מצב בינוני או גבוה וממש חלש כעת כמעט לא שומעים את המזגן אפילו בחדר האמבטיה שם ההנמכה ותמיד היו שומעים שם חזק.

יש דמפרים רגילים כולם על מצב פתוח.
האם יש עוד פילטר לנקות חוץ מאשר בפרוזדור? באמבטיה יש לי גם פתח אבל אני לא ממש מצליח לפתוח אותו, האם גם שם יש פילטר?
לא נראה לי שמשהו פתאום חוסם בתוך ההנמכה..
מה אתה אומר?
אגב, גם כעת יש הבדל בין 3 מצבי האוורור, כאשר הרמה הגבוהה קצת יותר חזקה מהבינונית, אבל בהשוואה למה שהיה עד אתמול - כל רמה הייתה חזקה הרבה יותר מאשר היום. לדוגמא עכשיו ברמה הנמוכה כמעט ואין אוויר
מצרף תמונה של הפתח שיש לי באמבטיה ואני מסתבך בפתיחתו..

יוסיזיו

New member
יש מסנן אלומיניום על המאייד בחלק האחורי,2 חלקים שנשלף על

מסילה.
פרק את הפתח שרות על ידי חצי סיבוב של הכפתורים שבולטים ומשוך את אותו צד למטה ואז הוא יצא מהמקום.
תכניס את הראש פנימה עם פנס ותסתכל בצד האחורי שמנוגד למרכזיה עם השרשור ושם יש פילטר,בדרך כלל אנחנו נותנים הנחיות לדיירים להוריד את הפילטר הזה לאחר כחודשיים שלוש מהכניסה לבית .
אם יש לך בעיה תתקשר אלי 0505321738 להדרכה ON LINE.

blue1233

New member
שבוע טוב. אני שומר שבת וטרם ניסיתי

רק כעת ראיתי את הודעתך. אנסה בקרוב, המון תודה.

blue1233

New member
אוקיי, הצלחתי לפתוח את המכסה

ולאתר את המאייד.
לאחר שיטוטים רבים מצאתי את הפילטרים, הם במין זווית צדדית כזו שאין לי דרך לראות אותם אלא רק להרגיש אותם עם יד אחת (אל הרחוק מבין השניים לא הצלחתי להגיע בלי מקל).
אכן היו מלוכלכים וניקיתי אך נראה שהבעיה לא נפתרה.
חמור מכך, לא הצלחתי להחזיר אותם למקום בצורה מושלמת וכשאני דוחף את שניהם עד הסוף, עדיין יש חלק של הברזלים של המאייד "חשוף" (לא מכוסה בפילטר).
כאמור אין לי דרך ממש לראות מה קורה שם.

יש מצב שאני מרגיש שאני נושם קצת חול כשהמזגן דולק? או שאני מדמיין?
בכל מקרה, נראה לי שאני חייב טכנאי שיסדר לי את עניין האיוורור וגם יחזיר הפילטרים למקומם בצורה תקינה.

יוסיזיו - האם אוכל להסתייע בך לצורך הזמנת הטכנאי? רב תודות!!

למעלה