פיספוס טיסה בגלל תקלה ברכבת

trilliane

Well-known member
מנהל
במיוחד כשנסמכים על תחבורה ציבורית ולפעמים יש איחורים

trilliane

Well-known member
מנהל
אז יש לך אחריות. תקלות יכולות לקרות, לכן לוקחים מקדם ביטחון

ולא יוצאים ברגע האחרון. כפי שכתבו לך, להגיע לשדה התעופה פחות משעתיים לפני טיסה זה לא בהתאם להמלצות המקובלות של חברות התעופה. כמו כן התקלה ברכבת היא בחזקת "כוח עליון" ולא באשמת הרכבת. איני משפטנית, אבל אני בספק אם עורך דין יאמר לך אחרת. אתה מוזמן לשאול בפורום "חוק ומשפט", כאן זה מן הסתם לא פורום משפטי.

rst929

New member
כח עליון

אבל הם לא היו צריכים להחזיק באי-ודאות זמן רב ואחר-כך לתת רכבת חילופית עם איחור מסוים.
אני מניח שלא פעם ראשונה שקבל נופל על הפסים ואילו הם היו מידעים ב11.30 שרכבת יכולה להגיע באיחור רב ושמי שממהר צריכים להזמין מונית.

trilliane

Well-known member
מנהל
חכמת הבדיעבד... במקרה כבר התייחסתי לכך בתגובה מעל...

ספוקי

New member
תגיד, באמת, מה אתה רוצה מאיתנו?

שאלת שאלה ומספר אנשים ענו לך ש(לפי דעתם) זו בעיה שלך.
אתה רוצה שאנשים יכתבו לך את מה שאתה רוצה לשמוע? הנה: אתה זכאי לפיצוי. רכבת ישראל תקנה עבורך וילה בבני עטרות כדי שלעולם לא תפספס עוד טיסות.
אתה רוצה לתבוע? לך תתבע. תבזבז את זמנו של בית המשפט ולא של גולשים פה בפורום.
עכשיו באמ'שלך, עזוב אותנו.

rst929

New member
מה אני רוצה

אני רוצה לדעת על המקרים דומים. האם במקרים דומים תבעו ומה יצאה מין התביעות.

rst929

New member
כבר עשיתי זאת

והמליצו לי להגיש תביעה, אבל רציתי לדעת על מקרים הדומים ואיך הם נגמרו.

רוני1955

Active member
למה אתה כועס?

מותר לשאול כאן כל דבר שקשור לצרכנות, וגם לנושאים אחרים. אתה רוצה, תענה. אתה לא רוצה, על תענה. אבל, אל תתחיל להיות צנזור ולהחליט מה מותר ומה אסור לשאול כאן.

ספוקי

New member
למה אני כועס? כי הוא לא בא להתייעץ, הוא יודע כבר את התשובה

זה בסדר לשאול שאלות. באמת. אתה מכיר אותי לא מהיום ואתה יודע שלרוב אני עונה גם על השאלות הבאנליות ביותר.
אבל כאן, אדון rst929 לא מוכן לקבל את התשובות שהוא קיבל. הוא החליט שהוא רוצה לתבוע ועכשיו הוא מחפש "יס מנים" שיגידו לו שמגיע לו.
לא מספיק שאני כתבתי את דעתי שאין לו קייס. גם jen711, סתם מבקרת ו-trilliane כתבו לו דברים דומים ועם כל אחד הוא מתעקש שהתשובה שגויה.
אז באמת, עם כל הכבוד, הוא לא מחפש תשובות הוא מחפש אנשים שיסכימו איתו. אם הוא רוצה לתבוע, בבקשה. $260 הם קצת פחות מ-1,000 ש"ח. תביעות קטנות, 50 ש"ח אגרה, ושיהיה לו בהצלחה. בינתיים כל השרשור הזה הוא ביזבוז של זמן ובייטים באינטרנט.

sweetums

New member
אתה שוכח ששבית משפט לתביעות קטנות
פסיקות קודמות לא מחייבות את השופט.
הגעת לנתניה בעשר וחצי בערך, למה לא ניסית לצמצם את הנזק ולהזמין מונית ספיישל לנתב"ג?
&nbsp
אם אתה הולך להגיש תביעה על סמך ייעוץ בפורום כלשהו,בלי להתייעץ עם עו"ד, בהצלחה.
&nbsp

rst929

New member
מונית

עצרנו בנתניה בסביבות 11.10 ובערך 50-40 דקות הייתה או-ודאות. הכריזו: הרכבת יש שיבושים, תוך מספר דקות רכבת תצה לדרך. אחר-כך הייתה חיכינו לרכבת חלופית ש "עוד מעט תצה לדרך".
חיקיתי ובזבזתי זמן, אחר-כך פחדתי שיקח לי יותר זמן להגיע במונית (זמן הגעה של מונית לתחנה, פלוס אפשר להתקע לפקקים).

אם אתה הולך להגיש תביעה על סמך ייעוץ בפורום כלשהו,בלי להתייעץ עם עו"ד

מדובר בסכום של בערך 1100 ש"ח פלוס עוגמת נפש, שזה סכום לא גדול ויעוץ עם עורך דין יכול לעלות בערך אותו סכום. בגלל זה וקיים בית משפט לתביעות קטנות.

SicTransit

Active member
עוגמת נפש

הסכומים הננקבים עבור עוגמת נפש בישראל - לפחות בתביעות קטנות - הם מגוחכים למדי, אבל אני משער שבפורום הייעוץ המשפטי כבר אמרו לך את זה.
&nbsp
אני לא עו"ד אבל בדומה לאחרים באשכול הזה אינני מעריך שיש לך סיכוי טוב לזכות, אלא אם תצליח להוכיח שרכבת ישראל היתה יכולה למנוע את נפילת הכבל (למשל ע"י דרישה מהבעלים לערוך תחזוקה מונעת, אבל אם מדובר בחברת חשמל אז שיהיה לך בהצלחה) או לכל הפחות לדעת מהר יותר מה הצפי לתיקון ולהעמיד חלופה במהירות גדולה יותר משעשתה. לדעתי ההודעה השל טריליאן למעלה מצביעה על מכשולים לא פשוטים שעומדים בפניך. במקומך הייתי עוזב את העניין.

במקרים כאלו הולכים לפי האדם הסביר

האדם הסביר, מתי שהיה רואה שחל עיכוב שלא יאפשר לו להגיע לשדה בפרק זמן של כמעט שעתיים לפני הטיסה, היה לוקח מונית, ולא מסתכן בפספוס הטיסה.

למעלה