החזרת מוצר לחנות וקבלת החזר כספי

sdrum177

New member
החזרת מוצר לחנות וקבלת החזר כספי

שלום וחג שמח חברים
לאחר שיטוט בדיקה וקריאה בכל מני אתרים בנושא, הגעתי למסקנה ש"מרוב עצים לא רואים את היער" אבקש את עזרתכם בעניין לגבי מקרה ספציפי
רכשתי בחנות כלי בית, מעמד לעוגה בעלות של 155 ש"ח. שילמתי במזומן. לאחר פחות משבוע, נכון להיום. הגעתי לחנות עם המוצר ארוז, ללא פתיחה. (נשאר אפילו באריזת המתנה) וביקשתי להחזירו ולקבל את הכסף. נאמר לי שהחוק אומר שרק עד יומיים ניתן לקבל החזר כספי. האם נכון הדבר?
לדעתי פשוט שיקרו לי! מבדיקה שעשיתי החוק אומר שעד 14 ימים מלבד פריטים מסויימים כגון ביגוד והנעלה. אך לא הצלחתי להבין, אם אין יש הגבלה של יומיים על מוצרים כגון זה שרכשתי. להבנתי לא.
אודה לכם על תשובה קונקרטית בעניין. האם מגיע לי החזר כספי או לאו?!
אשמח לראות איזשהו מאמר או פיסקה שבצורה תחליטית אומרת את זה...
תודה רבה מראש

urilei

New member
ניתן לבטל תוך 14 יום בתנאי שהמוצר מגיע ארוז

ראה כאן
http://www.consumers.org.il/category/group-1

ה"יומיים" שנאמר לך מתייחס לביגוד והנעלה, לא לרוב שאר המוצרים. שים לב ש"ארוז" לא כולל אריזת מתנה. כלומר, רק אם המוצר מגיע באריזה משלו (קרטון, ניילון סגור, לא משנה. אחרת לא ניתן להחזיר כלל (אם כי הטיעון שהוצג בפניך חולק על מועד ההחזרה ולא על עצם זכותך להחזיר). כדי להימנע ממצב שאתה תקוע עם המוצר ביד ואחרי חודש אומרים לך שכבר עברו שבועיים ואתה לא יכול להוכיח שדרשת להחזיר אחרי שבוע, אני ממליץ להחזיר את המוצר ולקחת זיכוי כספי, ולהמשיך לנהל את הדיון מול החנות משם.

sdrum177

New member
תודה רבה

אז התחושה שלי הייתה אכן נכונה, שזה לא חל על המוצר הזה
אריזת מתנה שציינתי, הייתה רק לצורך ההדגשה שהמוצר ארוז באריזה המקורית (קופסא מקורית של המוצר) ואפילו לא פתחו את עטיפת המתנה.
&nbsp
אכן קיבלתי זיכוי בינתיים. מקווה שישתפו פעולה לאחר שאציג את טענותיי החוקיות.
&nbsp
מה קורה עם הם יעמדו על שלהם ולא יסכימו להחזיר?
&nbsp

sdrum177

New member
בהמשך...

זהו. לאחר שהצגתי את החוק. החזירו ללא שום בעיות.
המון תודה. מה שכן חייב לציין, שכנראה לא מעט חנויות באמת יודעות את החוק
וכנראה מטעות את ציבור עקב כך.

למעלה