שואב אבק VAX - המלצות לטובה או עצות להימנע?

• פותח הנושא MiOB
  • פורסם בתאריך

MiOB

New member
שואב אבק VAX - המלצות לטובה או עצות להימנע?

שלום לכולם

אנחנו רוצים לקנות שואב אבק לבית.
בבית ישנן שתי כלבות מנשירות, וארבעה שטיחים - שניים מסוג שאגי ושניים מסוג.. רגיל? עם שערות קצרות כאלה.

בכל מקרה, לפי מיטב הבנתי, לשם ניקוי קל טוב ויעיל, מתאים לנו שואב אבק עומד עם מברשת חובטת (וגם מברשת טורבו) ומסנן HEPA.

שואב אבק נגרר נראה לי לא מתאים למשימה.

אז הבחנתי שדייסון היא שם דבר בתחום, כמובן. אך המותג הזה יקר מאוד.
כהשוואה אליהם, ישנה חברת VAX (גם כן בריטית), עם מספר דגמים בטווח המחיר 1,500 ש"ח. (למשל סדרת AIR3 שלהם.)

האם ישנם משתמשים מרוצים של VAX כאן בפורום? או כאלה שיכולים לייעץ בעניין?

או בכלל, לכוון לחברה אחרת ודגמים מסויימים?

מבחינת מחיר, מעל 1,500 ש"ח זה כבר יותר מדי.
הייתי מעדיף אפילו מתחת ל-1,000 ש"ח. אך אם זה שואב מאוד מאוד טוב, אין לי בעיה ב-1,500 ש"ח.

תודה בכל מקרה.

מה"מחקרון" שאני ערכתי...

קיימים שואבים ששואבים היטב (דוגמת השואב שברשותי מתוצרת דירט דוויל)
גם במאות בודדות של שקלים... הם מתחילים טוב מאוד ואחר כך צריך
להחליף מסננים (לא סיפור יקר) ולדאוג באופן תדיר לניקוי הפילטר...
כך שלטעמי לקנות "מפלצת" דוגמת דייסון או וקס (או דוויל דירט
בדגמים היקרים) או כל שואב אחר, לא אמור להתייחס לביצועים ההתחלתיים,
אלא לפעולה לאורך זמן ללא תקלות, החלפות וכו'...

קיימים גם שואבים תעשייתיים בעלי עוצמה אדירה, במחירים סבירים בהחלט וגם במימדים ביתיים. הם נשמעים לי, על פניו כבחירה המוצלחת ביותר, אולם לא התנסיתי בהם ולא שומעת מספיק אנשים בשוק הבייתי שהתנסו...

puptits

New member
לי יש דייסון 28

סוס עבודה ואין לי בעלי חיים.
רוצה לומר שאם היו לי בעלי חיים משירי שערות לא הייתי חושב פעמיים, ולוקח דייסון.
בטח שאתה מבין שאתה מתקרב ל 1500 בשביל איכות
שים עוד 500 שח וקח דייסון לא תצטער.
&nbsp
יש מוצרים שזה או שעובד או שלא עובד אין באמצע...
לבעלי חיים פרוותיים לא צריך רק עוצמת יניקה, אלא איכות לאורך זמן, בלאי, חלפים אחריות שירות

3תיתי

New member
היה לי ווקס, יש לי דייסון, ואלה מסקנותי

הדגם שהיה לי (וקס) כבר מאד ישן, כך שצריך לקחת את ההסתייגות הזו בחשבון. מבחינת עצמת שאיבה, לא מצאתי הבדל בין הדגמים. מבחינת ה"חובט", על המברשת של דייסון, מסיבה עלומה, לא נתפסות שערות והמברשת לא נסתמת (השערות כן נשאבות ויוצאות מהשטיח).
את המברשת בדייסון, ניתן להוציא לשם ניקוי, למרות שלא צריך. המברשת בווקס לא יוצאת, ומאד היה לי קשה לסלק משם את הפרווה וכל מיני חוטים מזדמנים. היה צריך לשבת ולחפור במברשת בעזרת מסרגות ומספריים. לא כיף!

נקודת התורפה בווקס שהיה לי, הוא במנוע שמפעיל את החובט, שהתקלקל מס' פעמים. במיוחד אחרי פעולות ניקוי של המברשת.

בווקס היה צריך לנקות מסננים ולרחוץ אותם. בדייסון אין צורך בכך כלל.

בווקס מתישהו נשבר הפלסטיק שמחזיק את המסנן. זה לא הפריע בשימוש. לעומת זאת, היה הרבה יותר מקום ללכלוך מאשר בדייסון והוצאת הפרווה ואבק פשוטים וקלים הרבה יותר. בדייסון (אנימל 52 נגרר), אני ממש צריכה לדחוף אצבעות ולמשוך את הפרווה. זה ממש תהליך לא נעים! ודורש כשני ריקונים לשאיבה, לעומת ריקון אחד לכמה שאיבות בווקס.

הפלסטיקה בדייסון לא נשברת, אבל הצינורות לא יושבים באופן חד משמעי. רוקדים. זה מאד לא סביר למכשיר במחיר המופלץ הזה.

בזמנו, דייסון והוקס שקניתי- עלו אותו דבר. אני משווה את הדגם "הכי הכי" של ווקס מפעם, לדגם "הכי הכי" של דייסון משנה שעברה. וזה עלה יותר מ-1500. הרבה יותר.

יש לי שני חתולים, שני כלבים ארוכי פרווה והמון שטיחים. מקווה שעזרתי.

MiOB

New member
תודה רבה על המענה המפורט

אני מאוד מעריך את ההשקעה.

תוכלי לכתוב את הדגמים שברשותך? כלומר, הוקס, עד כמה הוא ישן?

יש להם את הסדרה החדשה, עם מברשת חובטת שכן מתפרקת וכו'.
לכן, אני תוהה עד כמה הסדרה החדשה דומה לדגם שברשותך.

למעלה