תאורת חירום - יש מומלצת? ואיך להתקין אותה?

Nimial

New member
תאורת חירום - יש מומלצת? ואיך להתקין אותה?

ראיתי שיש כאלה מתקינים אותה על הקיר, וכשיש הפסקת חשמל היא נדלקת.
כמה יעלה לי נקודת חשמל נוספת רק בשביל התאורה הזאת?
כמה חשמלאי לוקח על זה התקנה הגעה ומעמ?

והאם בתאורת חירום יש דגם מומלץ? סוג סוללות מומלץ?

למשל כולם מכירים את התאורת חירום המפורסמת מהמבצעים של מחסני תאורה
39.90 תאורת חירום עם לדים
אבל היא מחזיקה ל 3 שעות לפי האתר שלהם
לעומתה יש באתר שלהם אחרת שמחזיקה 20 שעות
מכאן אני הייתי רוצה לקבל המלצה לתאורה איכותית שתעשה את עבודתה להרבה שעות

תודה

grishab

New member
לא נתקלתי בכזו כבר הרבה שנים, הפיתרון שלי

כל תאורות החירום שהיו לי, פלורסנטיות/ לד היו מבוססות על מצברי ג'ל קטנים. המצברים האלה לא מחזיקים יותר משנתיים מתפגרים לאיטם בלי שאתה מרגיש וברגע שיש הפסקת חשמל הייתי מוצא את עצמי בחושך, ואחר כך זורק את התאורה לפח כי קשה למצא את המצברים האלה במחיר סביר.
הפיתרון שלי היה לקנות פנסי לד קטנים מאיביי, כאלה שעובדים על סוללה AA או שתי סוללות כאלה, ולפזר אותם ברחבי הבית בנקודות אסטרטגיות.
סוללת AA אלקליין יכולה להחזיק קרוב ל 10 שנים ללא שימוש. ופנס לד יכול להאיר הרבה מאד זמן על סוללה אחת, תלוי בפנס ובעצמת הלד

Nimial

New member
גרישה, אני מאמין שיש מישהו מהגולשים כאן שנתקל במוצר איכותי

ויכול להמליץ

prizman

New member
אני בגישה שלו.

יש לי 4 פנסי לד פשוטים למדי בשקעים פנויים ברחבי הדירה, לא משנה היכן אהיה בבית תמיד ידלק אחד קרוב בזמן הפסקת חשמל,
כסתם זקוק לפנס תמיד יש בקרבתי אחד טעון ואין שום חובה להחזיר אותו דווקא לשקע ממנו הוצא.
אפשר גם לקחת את זה בתיק קטן או בכיס אם צריך כשיוצאים לחצר או לטיול לילי וכנראה, לא בדקתי, שזה זול מתאורת החירום הישנה.

Nimial

New member
אתה אומר שהפנסים מחוברים לשקע, ונדלקים לבד?

כשהם מזהים שיש הפסקת חשמל?
אני מוכן לנסות, תוכל לתת לי קישור? ארכוש 3-4 יחידות לפזר בבית
אם גרישה ירצה לתת גם קישור בכדי שנראה אם אתה והוא מדברים על אותו המוצר

prizman

New member
הסיכוי שאנחנו מדברים על אותו מוצר שואף לאפס

כי יש אלפי מוצרים דומים בשוק, גם לא ממש חשוב איזה מהם תקנה כל זמן שהוא נותן את התוצאה המבוקשת.
גם אין לי קישור כי קניתי בחנות פיזית, לא על כל דבר אני רץ לרכישה אינטרנטית.
מה שחשוב הוא שיהיו שלושה מצבי פעולה: כבוי, דולק, ונדלק אוטומטית בזמן הפסקת/ניתוק מהחשמל.
חשוב גם על כך שאפילו אם פנס אחד מתקלקל עדיין יהיו לך 2-3 תקינים בבית לעומת אפשרות הפנס הבודד.
מצרף תצלום של אחד הסוגים שיש אצלי.

Nimial

New member
אהבתי את הפתרון, אבל זה תמיד תופס מקום בשקע

בבית לא מרובה שקעים, במיוחד בבתים הישנים, זה קצת לא ישים
למרות שאפשרי לשים על כל שקע מפצל, ואז מה שכתבתי מתבטל
כתבת שלא עבור כל דבר אתה רץ לאינטרנט, אני ממש מסכים איתך
פשוט עכשיו אני צריך ללכת בחנויות ולחפש את המנורות שטרחת וצילמת לי {תודה!}
באינטרנט אני פשוט מקבל קישור, לוחץ על רכישה, וזה אצלי בבית {לא משנה לי אם זה מהארץ או מחול, פשוט לרוב רצים לחול כי במחיר של חול אתה קונה 3 במקום יחידה 1 בארץ}
בקיצור מרעיון מנורת החירום - ירדתי. אני מקשיב להמלצתכם והבנתי שזה יהיה בזבוז כסף לרכוש מנורת חירום.

trilliane

Well-known member
מנהל
כן, קוראים לה הפנס (הפלאש) של הסלולרי

ממש היום הייתה לנו הפסקת חשמל לא צפויה בשכונה. השתמשתי בסלולרי למשך חצי דקה כדי לוודא שלא קפץ אצלנו פקק (לא; נשרף איזה שנאי לחברת החשמל) ואחרי בירור ב-103 והבנה שהתיקון ייארך כמה שעות, ארזנו את עצמנו ונסענו לחברים (עם חשמל, אינטרנט, חימום, תאורה ואפשרות לפתוח את המקרר ללא חשש). מה תעזור לי תאורת חירום בבית אם אני קופאת מקור ולא יכולה לעשות כלום? (בעיקר לא את הדברים שאני צריכה לעשות, שדורשים מחשב ואינטרנט).

חול1

New member
אני משתמש בפנסים שהוזכרו, שעולים כ-40 ש"ח. הם מחזיקים אצלי

כבר 3 שנים. אולי כי אני מקפיד, כאמור בהוראות, להוציא אותם מהשקע כל 3 חודשים ולרוקן אותם. אני פשוט רושם לעצמי תזכורת ביומן כל 3 חודשים קדימה.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא יודעת למה הגבת לי... אישית לא הייתי משלמת על פנסי לד

בינתיים הניסיון שלי עם לדים לא היה טוב. פנס לד קטן שהיה לי לטיולים נדפק, וגם נורות לד שקניתי לבית (של חברות שנחשבות לטובות) לא החזיקו מעמד.
ממש עכשיו הוצאתי מבית המנורה נורת לד שמתה לי (אולי אתמול כשהייתה הפסקת חשמל) וקניתי אותה רק לפני חודש! (והיא החליפה נורה אחרת שקניתי לפני כשנה, וכשהחזרתי אותה לחנות נאמר לי שזו הייתה סדרה דפוקה ונס שהחזיקה לי בכלל שנה).
&nbsp
בקיצור, מי שרוצה להשקיע כסף (לא הרבה, ועדיין) זמן וטרחה – לבריאות. אני מוותרת.

trilliane

Well-known member
מנהל
אז...? הוא לא לד שקניתי במיוחד, הוא לא תופס לי שקע...

לא טרחתי עבורו כלל, ולמרות זאת בינתיים הוא לא אכזב אותי, היחיד שעובד בלי בעיות (כל השאר כנראה סובלים מפגמים מהותיים בייצור).

prizman

New member
אז הבעיה לא בטכנולוגיה.

נורות לד לרשת החשמל הביתית לא ניסיתי אז לזה לא אתייחס.
בנורות לד לפנסים אני משתמש כבר 15 שנה בערך ללא אף תקלה. לא יודע מה הייתה הבעיה בפנס שקנית
אבל כל העולם עובד כיום עם פנסי לד. מציע לתת לזה צ'אנס נוסף.
יתרה מזאת, אם בעבר הפנסים שהשתמשתי בהם היו של חברות מוכרות, אלו שברשותי כרגע של חברות
חסרות שם וכולם עובדים מצוין כבר כמה שנים.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא טענתי שהטכנולוגיה בעייתית; האיכות בעייתית

כאמור, נתקלתי באין ספור תקלות עם לדים זולים (וחלקם לא היו זולים במחיר... רק בתמורה
), אז למה לי לשלם עליהם סתם כשיש לי אחד שלא שילמתי עליו במיוחד, הוא תמיד עליי והוא עובד מצוין כבר שנים?

trilliane

Well-known member
מנהל
כל פנס לד שהיה לי עד היום, כל נורת לד שקניתי... 100% תקלות

חיים קצרים בהרבה מהמובטח. או שיש לי מזל נאחס והכול נופל דווקא עליי, או שהלדים שמגיעים לישראל באיכות זבל.

prizman

New member
בטוח שגם כאן יש איכות זבל.

דברים כאלה אני קונה ברשת של מוצרים סבירים וזולים, קניתי בערך ב 12 ש"ח ליחידה אאל"ט ושניים בכלל קיבלתי מתנה
על קניה מעל סכום מסוים באיזה מינימרקט.

d70

Well-known member
בעבר שבדקתי ,מחיר נורת LED איכותית 60 שקל וצפונה (EBAY)
מה שאומר שעדיין אין תחרות מול נורות להט פשוטות ב 3-5 ש"ח ליחידה.

צריך להפנים שאורך חיי נורת LED תלוי באיכות ספק הכוח הפנימי.וכמו במטענים לניידים על איכות משלמים.אני משתדל לא לקנות מוצרים שמתחברים לשקעי החשמל / תאורה במחירי ריצפה,הם ב99% מהמקרים לא איכותיים/מזוייפים.

raya

Well-known member
פנס חירום - אפשר לקבל פרטים
על הפנסים שברשותך?
דגם? צילום?
מוצא חן בעיניי הרעיון.

תודה,

רעיה

למעלה