בעיה עם מזגן תדיראן, התיעצות

danns1

New member
בעיה עם מזגן תדיראן, התיעצות

יש לי מזגן תדיראן 28A.
המזגן נקנה לפני כשנתיים במבצע גריטה והותקן על הצנרת של המזגן הישן שנמצאת מתחת לבלתות.
תוך שנתיים הזמנתי כבר פעמיים את תדיראן בכדי שימלאו לי גז, כאשר הפעם האחרונה הייתה השבוע והיו חסרים 30%.

הטכנאי של תדיראן לא טרח לבדוק מהיכן הדליפה, לאחר שהתעקשתי חיזק איזשהו בורג והסביר שאני יצתרך למלא גז כל שנה וחצי-שנתיים.

לפי תנאי מבצע הגריטה האחריות על ההתקנה היא של תדיראן ולכן נשאלת השאלה העם כדאי לי להתעקש איתם על בדיקת מקור הנזילה או שלוותר משום שהם תמיד יכולים להפיל את התיק על הצנרת הישנה שנמצאת מתחת לבלתות?

או שאולי כדאי להזמין טכנאי באופן פרטי שיתקין לי צנרת חדשה?
העלות לפי הבדיקה שלי היא בין 1000 ל- 1500 ש"ח.

יוסיזיו

New member
עדיף להתקין צנרת חדשה,ישנה בעיה בסיסית בחיבור מזגן חדש עם גז

חדש 410 לצנרת של מזגן ישן שעבד ב גז 22.
לפני חיבור שכזה יש לבדוק את עובי הדופן של הצנרת הישנה באם היא מתאימה ללחצים של ה 410 ואם כן אז יש חובה לשטוף את המערכת בחומר מיוחד ואחר כך לייבש בחנקן.
במידה ולא מבוצע כך אז יש גם סכנה למדחס מאחר ובצנרת יש שמן מינרלי בעוד המדחס החדש משתמש בשמן סינטטי ואסור לתת להם להתערבב.
ברוב המקרים לא מבצעים את ההנחיות הללו שאגב הן חובה ואז הצנרת מתפקעת מהלחץ הגבוה אבל!!!!! במקרים כאלו כל !!! הגז נעלם.
לכן נראה לי שיש דליפה באחד המחברים ובדיקת חנקן בלחץ גבוה תועיל יותר מהחלפת צנרת כי אפילו גם עם לא נעשו הפעולות הדרושות השמן כבר התערבב.
עוד פרט חשוב ב 30% חוסר טכנאי תדיראן היה חייב להוציא את כל הגז מהמערכת ולמלא מחדש.
לא ביצע כך, יעילות המזגן יורדת אתה בשקט יכול לפנות לתדיראן שוב ולדרוש מילוי גז כהלכתו לפי הוראות שלהם עצמם.

יוסיזיו

New member
עוד פרט טכני,את הגז שממלאים מהתחלה צריך למלא לפי משקל

אלקטרוני שצריך להיות אצל כל טכנאי שרות ברמה טובה בתדיראן ולא אצל טכנאי הקריאה הראשונה.
אבל לפני המילוי צריך לבדוק דליפות ואפילו ללא חנקן,כרגע בפעולת חימום לחץ הגז בצנרת ובחיבורי היחידה הפנימית הם כמעט כמו לחץ הבדיקה בחנקן ועם בודק אלקטרוני הדליפה תתגלה.
הימור שלי מרחוק אחד המחברים של היחידה הפנימית דולף.

למעלה