פתיחת מחסום דרך טלפון סלולארי

urilei

New member
פתיחת מחסום דרך טלפון סלולארי

אולי מישהו מכיר...
אני שוקל לרכוש מוצר שמחובר לרשת הסלולארית וכאשר מתקשרים אליו / שולחים SMS הוא פותח מחסום. עדיפות למוצר שלא מתחבר למחסום עצמו אלא מוצר שהוא למעשה שילוב של טלפון סלולארי טיפש ושלט RF פשוט של מחסום. שני מוצרים שעלותם בנפרד לא יותר מ-300 ש"ח בהגזמה. יש מוצר כזה? היכן ניתן להשיג? או שרק פתרונות מתקדמים ויקרים הרבה יותר?
בואו נניח שיש לי אופציה להתחבר לחשמל איפה שצריך.

המוצר הוא :

טלפון רגיל עם סים מדגם מסויים . אז קודם צריך סים עם מספר חודשי
מחייגים לסים מפעיל מנגנון שמחובר לשער שעלה . מיתקן כזה מתקינים
בישובים שיש שער . וחיוג מהרכב מפעיל את השער . מכניסים לזיכרון רק מספרים מורשים . לפי דעתי רק המכשיר ללא הרכבה לפחות 1000 ש"ח
בחברת "תדאור " מפתח תחקוה משווקת כאלה מיתקנים . חייג אלהם ושאל .

אבל אם אתה לבד יש רק שלט שלוחצים מהרכב אז השער יעולה

חייג לחברה יעזרו לך שם
בהצלחה

urilei

New member
תודה. סים זה לא בעיה בימינו

לוקחים איזה Prepaid או מקסימום מסלול ב-10 ש"ח. שווה לי את האופציה.
ממש לא מדובר בשער של ישוב אלא סתם במחסום פשוט של בניין מגורים. בסך הכל, מתאמים סלולארים למטרות דומות כן קיימים. האם אין איזה "מוצר מדף" פשוט מ-EBAY שמעתיקים אליו שלט, מתקשרים אליו, והוא "לוחץ" על השלט, בלי שום חיבור למחסום עצמו?
זה מה שאני מחפש. לא שום דבר שמישהו צריך להתקין לי. עם החשמל אני מאמין שנסתדר.

מה שאתה מחפש

לא מכיר באי בי . אתה צריך מיתקן שיחליף את המיתקן הקיים
"שיתן לחיצה " זה רובוט . רובוט יותר יקר . בסך הכול המיתקן של הסים סוגר מעגל
אבל הוא מקלט טלפון נייד + מעגיל עם רלי שמופעל על ידי הטלפון .
שמפעיל את המיתקן הקיים . ב200-300 ש"ח אתה יכול ליקנות את 8 הברגים שמחזיקים את המיתקן . חפש באיבי . אני לא יודע לחפש באנגלית
חפש תן קישור נעיין בזה . וננתך את המיתקן . אני מיתעסק עם מערכות אינטרקום

prizman

New member
נראה לי שהפתרון הרבה יותר פשוט,

כנראה תוכל להכין דבר כזה בעצמך תוך שתי דקות.
ספר איך השער עובד כרגע אם קיים ואשרטט לך מה צריך לעשות.

urilei

New member
מממ...

שער... לא יודע...
שלט RF פשוט שמשכפלים בכל חנות מפתחות. של "עופר" אם זה משנה...
אני בעיקרון לא מעוניין לגעת בשער אלא להשתמש במכשיר חיצוני שיפתח אותו. כפי שאמרתי, חשמל נצליח לארגן שם, מקסימום נביא חשמלאי בשביל שיעשה את זה מסודר.

makiko

New member
לא תצליח לשכפל שלט של שערי עופר (גם אני וגם חברים

רכשו ב 1.6 ש"ח באיביי כמה שלטים. למרות שהתדרים זהים לשלט המקורי - לא הצלחנו ללמד את השלטים לתקשר עם שערי עופר)
&nbsp
רכוש שלט מקורי מעופר, במחיר של כ 120 - 140 ש"ח
&nbsp
(במידה והצלחת - אז אתה אלוף: חזור לדווח בפורום
)

G Gabi

Member
אולי מוצר כזה?

http://www.aliexpress.com/item/GSM-..._78_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9
&nbsp
מרפרוף מהיר, להבנתי, מגדירים "מספרים מורשים", כאשר הם מחייגים למנוי המיועד, המנוי מזהה את המתקשר. אם המתקשר מורשה, אז המכשיר סוגר מעגל חשמלי.
לכן, יהיה צורך לחבר למכשיר הזה את השלט הרצוי או ישירות למעגל החשמלי שיש בשער.
&nbsp
נקודות לחשוב עליהן:
- תמיכה בתדרים בהתאם לרשתות הסלולר הפועלות בארץ.
- סוללת גיבוי למכשיר (אם לשער אין סוללת גיבוי, אז זה לא רלוונטי)
- כמות מספרים שאפשר להגדיר כמורשים (אני לא יודע אם צריך להגדיר את המספרים עפ"י תבנית מספרות בינ"ל או להגדיר כחיוג בפנים-ארצי).

prizman

New member
נראה לא רע בכלל והמחיר סביר.

ברשימה למטה יש גם דגם מתקדם יותר.
לאורי, הייתי בוחן את הדבר הזה לפני שעובר לאילתור כמו שחשבתי עליו.
חיסרון אחד שאני רואה, אולי בעיניך זה לא יהיה חיסרון, חייבים להגדיר לו קודם מספרים מורשים.
המשמעות של זה היא שאתה לא יכול פשוט לתת לחבר את המספר כדי שיכנס לחניה.
אם זה בסדר מבחינתך וממילא כל המקומות משוייכים הרכיב הזה נראה לי שווה.
במידה ולא, תענה לי על שאלה קטנה. בשער הקיים, לחצת על השלט והשער נפתח, אחרי דקה או שתיים הוא נסגר
אם משהו לא חוסם את קו השער. נכון?

urilei

New member
לשאלה הקטנה: נכון. נסגר לבד אחרי כחצי דקה

ושאלה נוספת. חשמלאי ממוצע שאני אביא לו את המכשיר הזה + שלט רגיל לגמרי (שתוכנת למחסום הזה כמובן) ידע להפוך את זה למכשיר שאני רוצה?

G Gabi

Member
אני מניח שכל "ילד זב חוטם" ידע לעשות את זה

מהמכשיר הזה מוציאים שני חוטים, מחברים אותם ל"כפתור" המתאים בשלט (לא בכפתור עצמו, אלא המעגל החשמלי שהכפתור אמור לסגור) וזהו.
כמובן, המגבלות החלות על טווח / מיקום השלט יחולו לזיווג הזה בין המכשיר והשלט. להוסיף תזכורת ביומן להחליף את הסוללה לשלט כל X זמן (או לחבר את השלט למקור מתח קבוע).
&nbsp
תוכל לקנות גם שלט לשער ב$ בודדים, בדוק שהשלט שתרכוש עובד בתדר הרצוי.
&nbsp
לא העמקתי במפרט של המכשיר אליו קישרתי, אבל, על פניו - מדובר במכשיר בסיסי למדיי.
יש לו "רשימה סגורה" של מספרי טלפון שאפשר לתכנת, אם מתקבלת שיחה ממספר הטלפון שברשימה, המכשיר סוגר מעגל חשמלי ובעצם עושה את פעולת "לחיצת הכפתור" בשלט לשער.
&nbsp
ברמה האישית, הייתי "הולך על זה" בשביל הניסיון. סה"כ לא מדובר בסכום גדול.
לכמה זמן המכשיר יחזיק? אין לי שמץ של מושג...

urilei

New member
אם כבר הזכרת שלטים בכמה דולרים...

השאלה היא איך מתכנתים אותם לפי שלט שכבר יש לי ביד.
לא צריך איזה ציוד מיוחד בשביל זה?
כי האמת שאם זה כ"כ פשוט, אולי עדיף לי לחלק לכל מי שאני רוצה שלטים וגמרנו. בארץ אני אסיים את הסיפור הזה ב-1000 שקל מינימום. אבל אם אפשר להזמין שלט בכמה דולרים ולתכנת אותו בבית - מבחינתי זה הכי טוב.

G Gabi

Member
מספר לחיצות כפתור..

1. "מאפסים" את השלט החדש ע"י לחיצה של שילוב כפתורים מוגדר (כמו שמכניסים רכיב Bluetooth למצב Pairing).
2. לוחצים על כפתור 1X בשלט המקורי וכפתור 1Y בשלט החדש.
לוחצים על כפתור 2X בשלט המקורי וכפתור 2Y בשלט החדש.
וכך הלאה.
לא מכיר את התהליך בדיוק, אלא רק מתבסס על דברים שקראתי בעבר. אני מניח שיש חיווי כלשהו של נורת הביקורת לדעת שהתהליך בוצע כראוי.
&nbsp
אין לי מושג אם אפשר לשכפל כל שלט מצוי עם השלטים שעולים גרושים.
מעבר לווידוא עניין התדר של השלט המקורי (אין לי מושג איך עושים את זה), אולי צריך לבדוק פרמטר נוסף.

עומר TT

New member
האם בכל פעם שאתה לוחץ על הכפתור בשלט

משודר אותו הקוד, או שבכל פעם משודר קוד אחר?
ברכבים למשל, כבר כמעט כולם עברו לקוד מתגלגל בגלל שמאד קל "להאזין" לקוד המשודר ולשדר אותו שוב וכך לפתוח ולגנוב לך את הרכב, במחסומים לחניות זאת פחות בעיה ולכן בהחלט ייתכן שעדיין משדרים בכל פעם את אותו הקוד, אבל כדאי לברר את זה לפני שמנסים לשכפל את השלט בצורה שתיארת.

G Gabi

Member
אם כל פעם משודר קוד אחר - איך אפשר ריבוי שלטים?

אני כלל לא מכיר את התחום. למעט שלט לרכב, אין לי שלטים נוספים.
&nbsp
טכנית, איך "אפשרי" קוד מתגלגל אם מדובר במכשיר שיש לו יותר מיחידה אחת.
נניח שלט לרכב שמשדר קוד מתגלגל, נניח ויש לו 4 קודים שונים.
מרבית הרכבים מגיעים עם שני שלטים, נניח שהשימוש האחרון היה בשלט א בו "שודר" קוד 1, לאחר מכן עושים שימוש בשלט ב, איך שלט ב "יודע" איזה קוד לשדר?
&nbsp
אני מניח שאם הבעיה פתירה עם שני שלטים, אז היא תהיה פתירה גם לחניון של 80 מקומות חניה.

עומר TT

New member
למעשה הבעיה הזו קיימת גם אם יש לך רק שלט אחד

אבל הכפתור נלחץ לך בכיס מחוץ לטווח הקליטה של הרכב או השער.
אני לא עד כדי כך מעורה באפשרויות הפתרון של הבעיה הזאת באופן אישי, אבל נראה שכאן יש הסברים איך זה נפתר בתעשיה.
&nbsp
לינק: (בימים האחרונים תפוז לא נותן לי להטמיע קישורים, לא יודע למה).
http://crypto.stackexchange.com/questions/18311/how-does-a-rolling-code-work
&nbsp

urilei

New member
אני משער שקוד קבוע

מדובר במוצר מאוד בסיסי. המחסום הכי פשוט שיש עם השלטים הכי פשוטים שיש.
אני גם לא ממש מבין איך אפשר לעבוד עם קוד מתגלגל כשיש 30 שלטים שייתכן שחלקם לא היו בשימוש גם כמה חודשים ועדיין צריכים לעבוד כשילחצו עליהם.
יש כמובן את האופציה שיש תיאום שעונים בין המחסום לשלטים והם מייצרים קוד משתנה כפונקציה של השעה, אבל זה דורש יחידות שלט הרבה יותר חכמות והרבה יותר יקרות מן הסתם.

למעלה