סימנים של לחץ אצל החברות הותיקות

ספוקי

New member
חחח... אני חושב שאני בבעיה... מה לעשות?

באתי לכתוב תגובה שאם הדבר היחידי שצריך בשביל לנייד את הקו לגולן טלקום זה להכניס את המספר, אזי פלאפון צודקים.
אז נכנסתי לאתר גולן טלקום, ובחרתי ניוד מספר. "לשמחתי" ראיתי שהם שולחים קוד אימות לטלפון בשביל לוודא שאתה אכן מחזיק במכשיר.
ציפיתי כי לאחר תהליך זה הוא יעביר אותי לעמוד של הכנסת פרטים נוספים (שם, כתובת פיזית, כתובת דוא"ל וכד'...). להפתעתי הרבה קיבלתי הודעה כי תהליך הניוד הועבר לטיפול כלשהו ומיד לאחר מכן קיבלתי הודעת SMS מפלאפון "לקוח יקר, אנו מבינים כי בחרת לעבור לחברה אחרת, נמליץ ליצור קשר עימנו לקבלת מידע חשוב אודות פרטי המעבר. לחץ send לנציג פלאפון בכיר".

עכשיו מה אני יהיה הלאה?
חברת גולן טלקום יצרו איתי קשר לוודא פרטים נוספים? אני לא רוצה לנייד את הקו כרגע....

amithi1

New member
הם לא מבצעים את הניוד בפועל

עד שתקבל את הסים בדואר ותלחץ באתר שלהם על "הפעלת כרטיס סים". בינתיים רק הזמנת פלסטיק בעלות 39 ש"ח.

ספוקי

New member
הזמנתי לאן? מי ישלם?

לא הכנסתי שום כתובת שישלחו אליה את הסים.
לא הכנסתי שום פרטי תשלום שיוכלו לגבות ממני ולו שקל, שלא נדבר על 39 ש"ח.
קטע הזוי.

amithi1

New member
אם לא השלמת את תהליך הרישום אז כמובן שלא

יבוצע חיוב או משלוח או ניוד.

G Gabi

Member
"מנא מנא תקל ופרסין" (דניאל, פרק ה' פסוק 25)

הכתובת הייתה על הקיר.
ציטוט מתוך מסמך שפרסם משרד התקשורת ב-2005:
"הליך הקליטה:
4(א) בעל רישיון קולט יברר, באופן סביר, עם מנוי המבקש להתנייד אליו, כי המנוי הוא בעל הזכות במספר הטלפון נשוא הבקשה כדלקמן:
(1) בירור, בין יתר, באמצעות זיהוי המבקש ובדיקת הזיקה בין המבקש לבין מספר הטלפון, לרבות באמצעות הצגת חשבון טלפון או הסכם התקשרות, הפעלת ציוד קצה המוחזק בידי המבקש וכיו"ב."
http://www.moc.gov.il/sip_storage/FILES/2/172.pdf

לכאורה, המילים "הפעלת ציוד קצה המוחזק בידי המבקש" הוא התהליך שגולן טלקום מבצעת ע"י קוד זיהוי המתקבל במסרון.
מהידוע לי, ניוד מנוי pre-paid אינו מצריך כלל זיהוי ע"י חשבונית ו/או תעודה מזהה אלא נציגי השירות מסתפקים בחיוג למספר שהלקוח רוצה לנייד.

k-don

Well-known member
כלומר, התהליך של גולן טלקום הוא תקין (להבנתי)

G Gabi

Member
אכן כן... גם זו הבנתי

נשאלת השאלה, אם למפעילות הרט"ן מספיקה שליחת sms וקוד זיהוי בשביל לחייב את המנוי בדמי מנוי בגובה 40 ש"ח לשבוע ועוד 12 ש"ח לשאלה בשביל לקבל אייפון4 במתנה, מדוע תהליך זיהוי זהה לחלוטין אינו מספק אותן בשביל לאשר בקשת ניוד?

k-don

Well-known member
תהליך הזיהוי אפילו כולל מסירת מספר הזהות

(כמדומני)

amithi1

New member
מספר זהות הפך מזמן לפרט שאינו מזהה אמיתי

מאז שמאגר האוכלוסין הופץ באינטרנט לכל דורש.

למעלה