לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2917929,179 עוקבים אודות עסקים

פורום צרכנות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי כתיבה בפורום            בכתיבתכם חובה לשמור על כללי חוק הוצאת לשון הרע /הוצאת דיבה. על החוק ומשמעויותיו :he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%9C%D7%A9%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%A8%D7%A2

על מנת לשמור על סביבה וירטואלית נעימה לכולנו, אנא שמרו על הכללים הבאים:

1. כתבו הודעות ושאלות  בנושאים הקשורים בנושא הפורום בלבד.

2. הימנעו ממסירת פרטים אישיים שלכם או של אנשים אחרים,

3. פרסום מסחרי אסור.

4. הפניה לבלוגים או תוכן בקישורים באתרים אסורה. (למי שיש מה לכתוב, יש לכתוב בהודעות בפורום עצמו ).

הקפידו על דיון תרבותי ושמירה כללי חוק הוצאת לשון הרע / הוצאת דיבה ,  והימנעו משימוש בשפה לא הולמת.

אין להשתמש במילים כמו:

הזהרו מ....

שקרנים. נוכלים. גנבים, מנוולים . וכד'.   יש לתאר את המקרה עצמו ללא כל הדבקת תוויות מילים כמו שצויינו .

הודעות שלא תעמודנה בכללים אלו תימחקנה על ידי מנהל  הפורום.

המשך >>

לצפיה ב-'ארוח בפורום 15.3 יום שני'
ארוח בפורום 15.3 יום שני
14/03/2010 | 16:22
70
6
לצפיה ב-'עו"ד אבינעם מגן מתארח בפורום צרכנות'
עו"ד אבינעם מגן מתארח בפורום צרכנות
11/03/2010 | 11:43
69
93
ביום שני 15.3, יום הצרכן הבינלאומי, בין 18:00-20:00 יתארח עו"ד אבינעם מגן בפורום צרכנות ויענה על שאלותיכם בנושא צרכנות ועוולות צרכניות. אתם מוזמנים לשרשר כתגובה להודעה זו את שאלותיכם, טענותיכם ובקשותיכם עבור טיפים לצרכנות נבונה.
פניות נבחרות משרשור האירוח יועברו לטיפול הסטודנטים בקליניקה לזכויות הצרכן בקריה האקדמית אונו.

עו"ד אבינועם מגן עומד בראש הקליניקה לזכויות הצרכן, גוף הפועל בקריה האקדמית אונו במסגרתו סטודנטים למשפטים בשנים ב' ו ג' ללימודים מתעמקים בסוגיות צרכניות ומסייעים לצרכנים הנתקלים בעוולות צרכניות שונות.
מטרת הקליניקה היא חלק ממדיניות הקריה האקדמית לפעול לקידום שינויי חברתי על בסיס אקדמיה יישומית.
עו"ד מגן הוא בוגר הפקולטה למשפטים של הקריה האקדמית אונו, והוביל בעבר כמה מאבקי צרכנים גדולים. הוא משלב את הכשרתו והשכלתו במשפטים לצד השכלתו בתחומי חינוך, מדע המדינה ותקשורת. בעבר שימש מגן כדובר משרד החינוך וקודם לכן כדובר ההסתדרות. הקליניקה פעולת בכלים משפטיים ותקשורתיים על מנת לסייע לצרכנים ברמת הפרט ולהביא צרכנים וי\עוסקים למודעות בדבר זכויותיהם וחובותיהם ברמת הכלל.

אתר הקריה האקדמית אונו: http://ono.ac.il/
צרכנות >>
לצפיה ב-'עו"ד נועם מגן מתארח בפורום צרכנות'
עו"ד נועם מגן מתארח בפורום צרכנות
10/03/2010 | 14:22
39
39
ביום שני 15.3, יום הצרכן הבינלאומי, בין 18:00-20:00 יתארח עו"ד אבינעם מגן בפורום צרכנות ויענה על שאלותיכם בנושא צרכנות ועוולות צרכניות. אתם מוזמנים לשרשר כתגובה להודעה זו את שאלותיכם, טענותיכם ובקשותיכם עבור טיפים לצרכנות נבונה.
פניות נבחרות משרשור האירוח יועברו לטיפול הסטודנטים בקליניקה לזכויות הצרכן בקריה האקדמית אונו.

עו"ד אבינועם מגן עומד בראש הקליניקה לזכויות הצרכן, גוף הפועל בקריה האקדמית אונו במסגרתו סטודנטים למשפטים בשנים ב' ו ג' ללימודים מתעמקים בסוגיות צרכניות ומסייעים לצרכנים הנתקלים בעוולות צרכניות שונות.
מטרת הקליניקה היא חלק ממדיניות הקריה האקדמית לפעול לקידום שינויי חברתי על בסיס אקדמיה יישומית.
עו"ד מגן הוא בוגר הפקולטה למשפטים של הקריה האקדמית אונו, והוביל בעבר כמה מאבקי צרכנים גדולים. הוא משלב את הכשרתו והשכלתו במשפטים לצד השכלתו בתחומי חינוך, מדע המדינה ותקשורת. בעבר שימש מגן כדובר משרד החינוך וקודם לכן כדובר ההסתדרות. הקליניקה פעולת בכלים משפטיים ותקשורתיים על מנת לסייע לצרכנים ברמת הפרט ולהביא צרכנים וי\עוסקים למודעות בדבר זכויותיהם וחובותיהם ברמת הכלל.

אתר הקריה האקדמית אונו: http://ono.ac.il/
צרכנות >>
לצפיה ב-'זה יהיה ארוך... ...'
זה יהיה ארוך... ...
10/03/2010 | 17:15
5
5
ברוך הבא לפורום נועם, והנה מתחילים...

הקלטות
1. האם בית עסק יכול לסרב לאפשר ללקוח להקליט את נציג השירות/נציג המכירות?
2. האם הקלטה של הסכמה בע"פ ע"י החברה, לתנאי מסויים בהתקשרות עם החברה, והתנאי הזה לא נכתב בחוזה שחתום ע"י הלקוח, עדיין יהיה תקף כחוזה בע"פ , בעיסקה פרונטלית?! (בהנחה שלבית העסק יש הקלטה אפילו של עיסקה פרונטלית)
3. מה התנאים לקיום עיסקה טלפונית, מה התנאים שבית העסק מחוייב בהם(משלוח חוזה לדוגמה, כן/לא), וממה הכי חשוב להיזהר בעיסקה טלפונית? (אפילו אם היא מוקלטת)
4. האם מותר לי כצרכן להעביר פרסום הלקטה שנעשתה על ידי בבית עסק(ולכן אני מניח שהזכויות עליה הם שלי), לרשות איזה גורם שאני בוחר, וזה מתוך התחשבות כמובן בחוק איסור לשון הרע?

חוזים
1. באיזה מקרים חוזה, נחשב כמסובך מדיי להבנה ע"י הצרכן, וככזה ניתן לטעון להטעייה של הצרכן ואולי אף לדאוג לביטולו?
2. האם ניתן לקבוע התקשרות ארוכה/מתמשכת/שינוי תנאי התקשרות לחברה, בלי חוזה(בעיסקה פרונטלית), אלא רק ע"י חתימה או העברה של כרטיס אשראי בבית עסק?
3. דינמיקה, וסופר פארם, כמשווקות מורשות של מכשירי סלולאר, יכולות לאפשר גם חתימה על חוזי התקשרות או שינוי תנאי מנוי ללקוח של החברה, ע"י החתמה על חוזה עם שם המפעילה הרלוונטית, אך עם חתימה באשראי על שם מקום בית העסק בו התבצעה העיסקה? (סופר פארם, דינמיקה)
4. קטינים וייפוי כוח מבוגרים - האם זה חוקי, לאפשר למבוגר ייפוי כוח לחשבון של קטין אצל מפעילה, וע"י כך בעצם לאפשר לבית העסק להטעות את הקטין בחיובים וובשירותים(בכל זאת מדובר בילד שרק רצה צעצוע ולא מבין כלום מהחיים שלו )?האם החוק דורש שבנושא של שינוי תנאי ההתקשרות או הוספה של תנאים לחיוב,מעבר למה שהסכים לו המבוגר, ליידע את המבוגר? ידוע לי שמשרד התקשורת העיר על כך, אבל לא ידוע לי על חוק בנושא, או מה ייקרה עם כל אלה שהוטעו כבר, ואם להם יש מקום לתביעה בהיעדר חוק?

משפט
1. באיזה מקרים הצרכן צריך לתבוע תביעה לא בתביעה קטנה? (בהנחה שזה לא בגלל איזה רצון ליותר כסף כפיצוי)
2. במידה ונושא מסויים עולה שוב ושוב כתביעה קטנה כנגד בית עסק מסויים(או עסק דומה לו במאפייניו), האם הנושא מועבר לאיזו רשות לבדיקה ע"י בית המשפט? האם יש מקום לשנות את החוק בנושא הזה ולמנוע עוד משפטים ועוול לצרכן?
3. מהם כללי ההתיישנות בכל הקשור לתביעה קטנה? אם צרכן תובע על מקרה מסויים את בית העסק, האם הוא יכול להראות דוגמה נוספת, דוגמה שהובילה למצב הנוכחי שלו, שהביא אותו לתביעה - למרות שעל הדוגמה הזו חלה התיישנות?

תודה.

* רוב השאלות פה מבוססות על מקרים שהועלו בפורום. אני אחכה לראות איזו עוד שאלות מעלים אחרים, ואוליי אני אוסיף ...

צרכנות >>
לצפיה ב-'כמה שאלות נוספות וחיזוק לשאלות הקודמות'
כמה שאלות נוספות וחיזוק לשאלות הקודמות
10/03/2010 | 19:15
1
6
1. היו כאן בפורום הרבה מקרים שהתלוננו על כך שהנציג כתב במחשב שהלקוח אישר את חידוש ההתחיבות שלו למרות שהלקוח לא אישר ואין לחברה כול הקלטת שיחה או פקס חתום אלה הם אומרים תמיד " זה מה שהנציג רשם ואנחנו מאמינים רק לו...." ( משהוא בסגנון הזה). מה הדין במקרה הנ"ל ומה צריך לעשות???
2. אני אישית חוויתי אם כמה חברות ( סלולר וכבלים) את הבעיה של אי שליחת חשבוניות בדואר הביתה למרות שאני טלפנתי כמה פעמים לשרות הלקוחות ודרשתי לקבל רק בדואר ולא באימל או בטלויזיה. והם לא שולחים בכלל והתירוץ שלהם תכנס לאתר ותוכל להוריד שם . אז אני שואל למה?? אני יודע שלפי חוקי המס כול עסק שמקבל תשלום צריך להוציא ולשלוח ללקוח חשבונית האם אני טועה??
אז בבקשה מה אפשר לעשות?
צרכנות >>
לצפיה ב-'הקדמת אותי... אני בכל זאת אנסה לחדד את השאלה.'
הקדמת אותי... אני בכל זאת אנסה לחדד את השאלה.
10/03/2010 | 19:49
3
1. במקרה ובוצעה עיסקה טלפונית, לכמה זמן מחוייבת החברה, בשמירת ההקלטה של השיחה כאסמכתא לביצוע העיסקה? (אם בכלל...)
2. האם חברה יכולה לטעון בעיסקה טלפונית, שאין ברשותה עוד את ההקלטה של השיחה, והם בוחרים להסתמך על סיכום דברים בכתב/במחשב של נציג המכירות? וכל זה בלי חובה לשלוח או/ו לוודא קבלה וחתימה של לקוח על חוזה מתוקן?
3. לרוב בעיסקות טלפוניות שהצרכן טוען שזה לא הסיכום שנעשה איתו, נטען שמסתמכים על סיכום בכתב של הנציג(כמו שאלה 2), אבל יש להם גם הקלטות, אך ההקלטה לא זמינה ללקוח(לרוב הם טוענים שזה מסיבה לוגיסטית כלשהי , שמקשה על איתור
    ההקלטה...).
    השאלה היא האם יש חוק שעומד לצד הצרכן שמחייב את החברה לגילוי נאות של תנאי העיסקה הטלפונית, כלומר המצאת ההקלטה עד תאריך מסויים מתאריך הפנייה של הצרכן? האם לצרכן יש כלים נוספים מעבר לתביעה קטנה כדי לאלץ את החברה,
    להשמיע לו את ההוכחה להסכמה שלו לתנאי העיסקה?

צרכנות >>
לצפיה ב-'נסחפת קצת'
נסחפת קצת
11/03/2010 | 10:04
1
5
לצפיה ב-' שאלות לא רלוונטיות או ארוך מדיי?! '
שאלות לא רלוונטיות או ארוך מדיי?!
11/03/2010 | 13:52
3
לצפיה ב-'אכן ארוך'
אכן ארוך
15/03/2010 | 19:44
5
לא אוכל להתייחס לכל השאלות, לכן בחרתי את עניין התביעות הקטונות שאני סבור שנוגע להרבה צרכנים:

בית המשפט לתביעות קטנות הוא ערכאה צרכנית וידידותית. הוא בהחלט מתאים לתביעות מהסוג הצרכני הנפוץ. כיום הסכום המקסימלי לתביעה בתביעות קטנות הוא 30,000 ש"ח.
הדיונים קצרים, לעיתים קצרים מדי, אין פרוצדורות מורכבות ואין צורך בידע משפט מוקדם.
בדרך כלל גם הנתבע לא יוכל להיות מיוצג על ידי עורך דין.
האגרות נמוכות יחסית.
הדיון מסתיים ברוב המקרים בישיבה אחת.
החסרונות: לעיתים יש עומס גדול ואין זמן להציג את הדברים בפירוט.
יש להתכונן להציג את הדברים בצורה קצרה וענינית.
אין צורך להכין נאומים ארוכים מהבית.
השופטים מודעים לכך שלא מדובר בעורכי דין ומסייעים לצדדים להציג את הדברים כראוי.
לעיתים יש לחץ רב ומוגזם לטעמי, להתפשר.
יש להיות נכונים לשמוע את הצעות בית המשפט ולחשוב על הדרך לסיים את הסכסוך ולא על הדרך "לנצח" .
אפשר לשלוח את כתב התביעה לבית המשפט בדואר ולשלם את האגרה באמצעות בולי הכנסה שיודבקו על אחד העותקים ובכך לחסוך את הצורך להגיע לבית המשפט לשם הגשת התביעה.
באתר בתי המשפט יש חוברת הסבר מפורטת שיכולה לסייע.

ובהקשר לשלאה: כמעט כל תביעה המתאימה לתביעות קטנות אפשר להגיש גם לבית משפט שלום רגיל בהליך של תביעה בסדר דין מהיר. הליך כזה עדיף מבחינת הירידה לעומקם של דברים והזמן הארוך יותר המוקצה לדיון. ניתן להיות בו מיוצגים ע"י עו"ד - ולטעמי זה אף רצוי במקרים רבים.
האגרה גבוה יותר
יש סיכון של חיוב בהוצאות למי שמפסיד. זה אמנם קיים גם בתביעות קטנות אך הסיכון גדול יותר בבית משפט רגיל
צרכנות >>
לצפיה ב-'התניית שירות באמצעי תשלום ספציפיים'
התניית שירות באמצעי תשלום ספציפיים
10/03/2010 | 21:43
2
4
ספקי שירות רבים מתנים את השירות בכך שהלקוח יאפשר להם גישה ישירה לחשבון הבנק שלו דרך כרטיס האשראי או הוראת קבע ומסרבים לשלוח ללקוח חשבון בסוף החודש על מנת שישלם אותו בצ'ק/מזומן/העברה בנקאית.

בכך בעצם ספקי השירות יוצרים סיטואציה בה הלקוח תמיד נמצא בעמדת נחיתות, כל מצב של אי הסכמה ביחס לסכום נוצר רק אחרי שהכסף נגבה ועל הלקוח לרדוף אחרי ספק השירות כדי לקבל החזרים, הליך ארוך ומתיש.

1. האם מותר לספק שירות לברור את אמצעי התשלום ולא לאפשר ללקוח לשלם רק אחרי שאישר את החשבונית?
2. במידה והתשובה היא כן, האם הקליניקה תסכים להוביל מאבק צרכני בנושא?
צרכנות >>
לצפיה ב-'שלום רב. לפני 3 שנים קנינו מערכת'
שלום רב. לפני 3 שנים קנינו מערכת
11/03/2010 | 07:45
1
6
סלון של חברת עמינח המותג הוא  " אמריקאן קומפורד"
מה שבא להטעות (בכל מקרה אותנו) כי חשבנו שזו תוצרת
ארה"ב.

לאחר מספר של חודשים הצבע ירד, אמרו בחברה שיש
תקלה והחליפו לנו את המערכת הסלונית, ואז לאחר תיחקור שלי
נודע שהיא מיוצרת בסין, החברה אמרה שעכשיו הצבע יציב.

עברה שנה ושוב יורד הצבע מכל המערכת שאגב אמורה להיות מעור איכותי
כך לפי המחיר ששולם, התלוננו והם מחליפים לנו שוב את המערכת הסלונית.

נשאלת השאלה האם אפשר לדרוש החזר כספי צמוד או בכלל, כי מערכת כזו
בטח התיקרה במשך 3 שנים, עצם ההחלפה של הסלון מעידה על זה שהיא
באיכות גרועה מאוד.

אנחנו אנשים מבוגרים בני 60+ וקשה לנו כל פעם עם המלחמות עם חברת
עמינח ושכל שנה יחליפו לנו מערכת סלונית.

מה אתה כעו"ד מציע לנו לעשות?

תודה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'זה מקרה ספיציפי שמתאים לטיפול במסגרת הקליניקה'
זה מקרה ספיציפי שמתאים לטיפול במסגרת הקליניקה
15/03/2010 | 19:45
7
חסרים לי פרטים כדי להתייחס.
צרכנות >>
לצפיה ב-'בפרסומות מבטיחים תילי תילים של הטבות/הנחות'
בפרסומות מבטיחים תילי תילים של הטבות/הנחות
11/03/2010 | 08:44
1
7
ברדיו, טלביזיה ובכתב, ובסוף או בתחתית אומרים/כותבים כפוף לתקנון.
במקרים רבים אותו תקנון מגביל מאד את ההבטחות או מתנה אותן בהתניות מאד משמעותיות.
האם אין בזה הטעיה בפרסום? האם לא צריך לדרוש מהמפרסמים לכלול בפרסומת מידע מינילי על הגבלה או התניה?
צרכנות >>
לצפיה ב-'שאלה חשובה'
שאלה חשובה
15/03/2010 | 19:48
4
תלוי מה היחס בין התקנון ובין הפרסומת. אם יש סתירה של ממש או תנאים שמאיינים את הפרסום ומרוקנים אותו מתוכן אזי יש מקום לטענה.
עם זאת מבחינת הפיצוי ישנה כאן בעיתיות כי אין בעניין הזה פיצוי עונשי לדוגמא.
במקרים מסויימים עשויה לקום עילה לתביעה ייצוגית.
לטעמי יש לתקן את החוק ולהחמירו בכל הקשור לפרסומות באמצעי התקשורת
צרכנות >>
לצפיה ב-'אחריות על מוצר בקניית מוצר במבצע'
אחריות על מוצר בקניית מוצר במבצע
11/03/2010 | 11:23
3
4
החנות אומרת בדיעבד שבגלל שקניתי מוצר מסויים אין עליו אחריות.
איך החוק מתייחס לאחריות על מוצר? חובה? זכות?
צרכנות >>
לצפיה ב-'החוק מחיב אחריות על מוצרי חשמל וגז'
החוק מחיב אחריות על מוצרי חשמל וגז
11/03/2010 | 11:56
1
8
שמחירם מעל 150 ש"ח.
על מוצרים אחרים אין אחריות.
עם זאת יש למוכר אחריות מלאה לפגמים במוצר על פי חוק המכר ומכירה במבצע לא מפחיתה מאחריות זו.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אופס, לא שמתי לב שהשאלה יועדה לעו"ד'
אופס, לא שמתי לב שהשאלה יועדה לעו"ד
11/03/2010 | 12:33
3
לצפיה ב-'החנות הייתה צריכה לידע אותך מראש שזה חלק'
החנות הייתה צריכה לידע אותך מראש שזה חלק
15/03/2010 | 19:51
4
החנות הייתה צריכה לידע אותך מראש שזה חלק מתנאי המבצע כדי שתוכל להחליט אם זה משתלם לך או לא.
יכול להיות שבמקרים קיצוניים של רכישת מוצרים במחיר מגוחך שהוא כמה עשיריות מהמחיר המלא, החנות תוכל לשכנע שמי שקונה במחיר כה נמוך צריך לדעת שאין אחריות - אך לטעמי יהיה לחנות מאוד קשה לשכנע.
צרכנות >>
לצפיה ב-'התניית שירות במוצר'
התניית שירות במוצר
12/03/2010 | 01:14
2
37
לאחרונה נתקלתי במצב בו חברת "הוט", לטענת מספר מלקוחותיה, מחייבת אנשים להשתמש בראוטר מסויים(שהיא מוכרת כמובן) על מנת להיות מחובר לחבילת ה"טריפל" שלה.

עד כמה חוקי המצב?
בהינתן העובדה שהוט כ-ן מספקת אינטרנט באותה רמה, עם מוצרים אחרים שהיא מוכרת, ללקחות שאין להם את הטריפל.
צרכנות >>
לצפיה ב-'שאלה נוספת לגבי מנוי לעיתון, אני יודעת'
שאלה נוספת לגבי מנוי לעיתון, אני יודעת
13/03/2010 | 08:14
1
6
שאם עושים עסקה דרך הטלפון  אפשר לאחר 14
ימים לבטל אותה באם היא לא מתאימה מכל סיבה.

האם זה כולל גם מנוי בעיתון?
צרכנות >>
לצפיה ב-'חכי עוד יומיים ....'
חכי עוד יומיים ....
13/03/2010 | 10:44
4
לצפיה ב-'מה אפשר לעשות נגד פרסום מוטעה'
מה אפשר לעשות נגד פרסום מוטעה
13/03/2010 | 22:35
10
31
קיבלנו פלייר לפתח הבית וגם בפרסומות השבוע של רשת ניו פארם הובטח קניה ב300 ומשלמים 150 "על כל המחלקות".
מתברר שכל המחלקות לא כולל את מוצרי התינוקות או ליתר דיוק , חיתולים ומזון.
יצאנו אני האישה והילד ונסענו במיוחד לניו פארם והרגשתי כמו מטומטם שהגעתי למדף, וראיתי את הפתק שאומר שהמבצע לא כולל מוצרי מזון לתינוקות וחיתולים.

היה בא לי באותו רגע לצעוק על מישהו ,או להגיד בקול רמאים  אבל יצאתי בשקט .

פשוט גרמו לי להרגיש אדיוט שמאמין לפרסומות ונופל שוב ושוב.

אצל מי אפשר להתלונן על הפרסום השגוי והמוטעה ומצג השווא שהם מציגים?
צרכנות >>
לצפיה ב-'ראשית - צא תמיד מהנחה שהפרסומות שקריות'
ראשית - צא תמיד מהנחה שהפרסומות שקריות
14/03/2010 | 06:17
4
בגדול - מטרת הפרסומת היא לגרום לך להוציא כסף, ולא לחסוך כסף.

שנית - המקום להתלונן הוא הממונה על הגנת הצרכן במשרד התמ'ת.

שלישית - חפש את האותיות הקטנות.
צרכנות >>
לצפיה ב-'תוכל לסרוק את הפלייר ולהעלות לכאן?'
תוכל לסרוק את הפלייר ולהעלות לכאן?
14/03/2010 | 09:23
7
3
לצפיה ב-'אכן גובל בהטעיה'
אכן גובל בהטעיה
14/03/2010 | 16:11
3
מן הראוי היה שירשמו "מהמוצרים שבמבצע מכל המחלקות" במקום רק "מכל המחלקות"
צרכנות >>
לצפיה ב-'ראה את האותיות הקטנות. אי שם בתחתית'
ראה את האותיות הקטנות. אי שם בתחתית
14/03/2010 | 18:06
2
1
במיוחד בשורה הכי תחתונה.  יש להם נקודת מילוט ....
צרכנות >>
לצפיה ב-'למה אתה מתכוון בדיוק...?! '
למה אתה מתכוון בדיוק...?!
14/03/2010 | 18:37
1
1
נכון כתוב שמה "הרשת שומרת לעצמה את הזכות להפסיק/לשנות את המבצע בכל עת"
או
"בהתאם לפריטים המשתתפים במבצע ולמגון הקיים בכל סניף"

אז שאלה ראשונה:
אם במידה וכוונתך ש"נקודת המילוט" שלהם היא "הרשת שומרת לעצמה את הזכות להפסיק/לשנות את המבצע בכל עת", אז במידה והם שינו את המבצע כפי שמותר להם, לא חובה שלהם לדאוג לעידכון הפרסום בנושא, כלומר אם בחנות יש פרסומים של המבצע לדאוג לעדכן אותם לתנאי המבצע החדש במיידי או להסירם?
שאלה שנייה:
אם "בנקודת מילוט" כוונתך ל "בהתאם לפריטים המשתתפים במבצע ולמגוון הקיים בכל סניף" , אז לא חובה לפרט מראש איזה פריטים משתתפים במבצע? שים לב שיש שני פרסומים שונים באותו פלייר, אני אומר "שונים" כי הם מופרדים גם ע"י ההקשר וגם ע"י הגרפיקה והפונט. פרסום אחד מדבר על "משתתפים במבצע 10,000 מוצרים מכל המחלקות" , הפרסום השני טוען ש "קונים ב 300שח מכל המחלקות ומשלמים רק 150שח - ההנחה בכפולות".

יש פה שני פרסומים שונים, ולכן אני כן רואה את זה כהטעייה. הטענה שזה אותו פרסום כי שניהם נמצאים על אותו פלייר, היא הטענה של המפרסם, אך המפרסם לדעתי לא השכיל להבין שהפרסום הזה יכול להיקרא כשני פרסומים שונים, בו פרסום אחד לא סותר את השני.

בקשר לשואל השאלה המקורית, עפ"י הפרסום מתקיים המבצע לגבי כל המחלקות, כלומר גם במחלקה בה מוחזקים חיתולים, צריך להיות בה לפחות מוצר אחד תחת המבצע הזה, אם אין אף מוצר באותה מחלקה שנמצא במבצע , אז זה פרסום שקרי לדעתי.
בכל מקרה יהיה מעניין לקבל דעה של עו"ד על הנושא הזה של פרסומים כאלה.

*אני לא עו"ד ולא בקיא בחוק , זו רק דעתי כצרכן.

צרכנות >>
לצפיה ב-'לזה בדיוק אני מתכוון. וכמו שאמרתי -'
לזה בדיוק אני מתכוון. וכמו שאמרתי -
14/03/2010 | 19:07
1
כשרואים פרסום כזה - קודם כל בורחים.

אם זה חוקי או לא - לא אנחנו נקבע.  ועד שזה ייקבע - הרי המבצע כבר יהיה לא רלוונטי כמה שנים טובות.

אז מה לעשות לדעתי ?
- להכות למפרסם בבטן הרכה - להתעלם מה"מבצע" ולשכנע אנשים אחרים לא ללכת ל"מבצע" שכזה.
- להגיש תלונה לממונה על הגנת הצרכן.

כל היתר - טחינת אוויר חסרת תועלת.
צרכנות >>
לצפיה ב-'לא ברור לי למה לא רשום על מחלקת התינוקות.. '
לא ברור לי למה לא רשום על מחלקת התינוקות..
15/03/2010 | 18:29
1
1
בדרך כלל, רושמים בשורות הקטנות גם את זה שזה לא כולל את מחלקת התינוקות וכו'..

ד"א- סיפור קטן.
נכנסתי עם אמא שלי להום סנטר ובכניסה חולק לנו עיתון מבצעים בו ראינו תמונה של שולחן למחשב במחיר של 150 ש"ח.. חיפשנו את אותו השולחן בדיוק וכשהגענו לקופה נאמר לנו שהוא עולה 350 ש"ח ושהתמונה היא רק דוגמא.
אחרי התעקשות, ואחרי שהמנהלת הסבירה לי שכתוב מאחורה "התמונות להמחשה בלבד", התקשרנו להנהלה שאישרה לה לתת לי את זה במחיר של השולחן הזול.

אל תתייאש.
צרכנות >>
לצפיה ב-'היה לך מזל, ומבחינתם כנראה שזה השתלם...'
היה לך מזל, ומבחינתם כנראה שזה השתלם...
15/03/2010 | 18:52
בכל מקרה כשרשום :
"התמונה להמחשה בלבד"

זה בדיוק מה שזה - רק להמחשה. נכון שזה מטעה לפעמים, אבל זה מותר להם להבנתי במסגרת החוק שעוסק בפרסום.

כנס בדומינו'ס תראה שעל התפריטים הפיצות מופיעות עם תוספות שונות, תראה שרשום למטה שכל תוספת עולה מחיר מסויים...

ותראה בצד... שרשום "התמונה להמחשה בלבד" - כלומר: "ככה נראית פיצה טעימה".

צרכנות >>
לצפיה ב-'קיפוד - כשקוראים את האותיות הקטנות של....'
קיפוד - כשקוראים את האותיות הקטנות של....
14/03/2010 | 18:08
1
.. המבצע, ישר צריכות להדלק נורות אדומות.

לפי האותיות הקטנות - כל מוצר יכול להיות פטור מה"מבצע" הזה.

בכל קנרה - אני מציע שתשלח את הפרסום ופרוט התנהגות החברה לממונה על הגנת הצרכן במשרד התמ'ת.
צרכנות >>
לצפיה ב-'מספר נושאים שנתקלתי בהם'
מספר נושאים שנתקלתי בהם
15/03/2010 | 10:30
1
שלום עו"ד נועם מגן.

מספר נושאים שנתקלתי בהם:

1. רכישות באינטרנט - החברה חוזרת ואומרת שהמוצר לא במלאי ומציעה שדרוג. איך אנחנו מונעים תופעה זו אם היא לא קורית למישהו בודד אלא שיטה. (לדעתי זו רמאות)
החברות סומכות על כך שלכל אחד לחוד זו לא רמאות.

2. חיוב זיכוי בסלולר - אורנג - גילוי נאות
    בחברות הסלולר יש אפשרות לקבל זיכוי על מכשיר (שקנית אצלם או בחוץ) בצורת חיוב זיכוי. לפעמים הזיכוי נעשה בחודש שוטף ולפעמים בחודש לאחר מכן (תלוי בחברה/תכנית)
   א. הפירוט בחוזה של מהו סכום החיוב ומהו סכום הזיכוי ומה נכלל בסכום החיוב לצורך זיכוי לא מופיע בחוזה רכישת מכשיר.
       חוזה על התחייבות ברכישת מכשיר זר (צימוד מכשיר זר) לא מכיל את אותו מידע גם כן.
      (דוגמא - שימוש של 149 ש"ח זיכוי של 50 ש"ח בחודש העוקב)
   ב. לא היו מוכנים לשלוח לי כתוב את המידע גם מהמוקד הטלפוני ("אנחנו מתעדים את השיחה ונשלח לך מספר פניה ב SMS")
    ג. הסכום לפיו הוחלט אם קיבלת זיכוי או לא קיבלת זיכוי לא מופע בחשבונית.

3. מצב חשבון עדכני בסלולר - אורנג
א. מצב החשבון העדכני מראה ברוב המסכים את הסכומים ללא מע"מ (עם הערה - הסכומים לא כוללים מע"מ)
ב. מצב החשבון העדכני עבור שירותים - לא עקבי. במרבית השרותים החיוב הוא יחסי, יש שרותים שהחיוב מופיע מראש.
ג. חלק מהחיובים יש עליהם הנחה שלא מופיעה בשוטף.(דוגמא - SMS מעל כמות מסוימת אחוז הנחה אחר)
ד. מתקשר לסעיף 2 - אם השימוש שלך בטלפון הוא בגבול ה 149 שבדוגמא, קשה מאוד להעזר במצב חשבון נוכחי כדי לדעת אם תקבל זיכוי.

4. הוט -   התנהגות שפוגעת בעיקר באנשים מבוגרים
   א. הוט שולחים את מספר התקנון ולא את התקנון עצמו.(תקנון מבצע)
   ב. לא שולחים חשבונית (לא שואלים, פשוט לא שולחים אלא אם ממש מבקשים ולפעמים אפילו מתעקשים)
   ג. שרות הוט VOD חודש ראשון חינם ואח"כ ממשיכים לשלם גם אם לא משתמשים.
   ד. הצטרפות לשרותים כמו משחקים גוגו קלאב ואחרים (כל שרות פחות מ 10 ש"ח) או הוט VOD. ניתן להצטרף דרך הממיר ואח"כ החיוב פשוט ממשיך מידי חודש. אין אפשרות לרכוש רק עבור חודש נוכחי.
   ה. אפשרי לחסום את סעיף ד בממיר אבל לא מציעים לך את זה כשאתה מצטרף.

תודה

צרכנות >>
לצפיה ב-'פרסום שקרי בסופרמרקט'
פרסום שקרי בסופרמרקט
15/03/2010 | 13:39
1
5
באחד הימים כשערכנו קניות בסופר, שמתי לב למוצר בשני נפחים. מדובר בנוזל לניקוי רצפות, כאשר מיכל אחד 4 ליטר והשני חמישה. על המיכל של החמישה ליטר היתה אותה מדבקה של המוצר בתוספת מאירת עיניים - ליטר אחד מתנה.
המוצר היה זהה לגמרי (למעט המשקל) אך המחיר של החמישה ליטר כמובן היה גבוה יותר, ז"א הליטר חינם לא היה בחינם. מה ניתן לעשות במקרה כזה?

תודה
צרכנות >>
לצפיה ב-'חבל שלא תיעדת את זה בתמונות... '
חבל שלא תיעדת את זה בתמונות...
15/03/2010 | 22:27
2
זה נראה לי מקרה שמשרד התמ"ת היה ממש נהנה לעסוק בו.
זה פתח להונאה אדירה אם המוצרים זהים בגודל המיכל ובגרפיקה, ואם מדובר במיכל אטום .(כלומר : לא שקף - לא ניתן לראות את התוכן של המיכל)
צרכנות >>
לצפיה ב-'נפלנו בין המכשירים!'
נפלנו בין המכשירים!
15/03/2010 | 14:19
2
1
שלום רב!
אנחנו אובדי עצות, היינו מנויים על שלושה טלפונים בחברת סלקום, בחבילה מסוימת וכעבור תקופה הוכפל הסכום עליו סיכמנו בהתחלה ונאמר לנו בדיעבד שזו הייתה חבילה שניתנת לשינוי ע"י החברה וכך מצאנו את עצמנו משלמים 1,200 ש"ח במקום 600 ש"ח.
פנו אלינו מחברת פלאפון והסוכן הסביר שנוכל לשפר את התנאים משמעותית (500 ש"ח לחודש בעיסקה קבועה שלא משתנה) ואז הסביר שעלינו להכנס למסלול מעבר שבו חברת פלאפון פונה לחברת סלקום להפסיק את התשלומים מלבד התשלום על השלמת רכישת הפלאפונים ועוד הבטיח שאת הסכום הזה נקבל מחברת פלאפון בחזרה וקרא לכך "סילוק". לבינתייים... מה שקורא בפועל הוא ששתי החברות מחייבות אותנו על סכום גבוה וחברת פלאפון לא פונה לסלקום להפסיק את השירות, מה שהוסבר לנו שאנחנו לא יכולים לעשות עצמאית!
לבינתיים אני היחידה משלושת הפלאפונים לא רכשתי פלאפון מכיון שהסוכן אמר שאוכל להתקין את הsim באחד הפלאפונים הקודמים פנינו למספר גורמים ואף אחד לא הצליח .
ולכן אני היחידה שמשתמשת במכשיר הפלאפון של סלקום.
מכיון שאנחנו לא יודעים מה לעשות עם כל החשבונות האלו פשוט הפסקנו את הוראת הקבע בתקווה שמישהו יטפל בבעיה ואז חברת פלאפון פשוט הפסיקה את השירות ונכון להיום אנחנו תקועים עם שני חוזים ולא יודעים מה לעשות...
ניסיתי לקרוא את החוזה במלואו ולא הצלחתי הכל מעורפל ואני לא בטוחה שיש לדברי הסוכן אחיזה על הנייר.
מעבר לכך הקלטנו אותו בשיחה בה הוא מודה שאכן הבטיח את הדברים האמורים. מה עלינו לעשות?????????????????
תודה מראש
גלית
צרכנות >>
לצפיה ב-'לא אוכל להתייחס לכל הפרטים אך כמה עקרונות:'
לא אוכל להתייחס לכל הפרטים אך כמה עקרונות:
15/03/2010 | 18:49
4
1.לטיפול במקרה הספיציפי והמפורט ניתן לפנות לקליניקה שלנו בקריה האקדמית אונו - נראה לי מקרה מתאים.
2. אני חוזר על העקרון של הקלטה ותיעוד - ראו תשובותי הקודמות.
3. אפשר ומולץ לנצל הסכמה של חברות לשלם עבורכם את הקנס אצל החברה המתחרה ממנה אתם עוברים.
4. יש סיכון של הפרת חוזה בביטול חד צדדי של הוראות קבע. למרבה הצער במקרים מסויימים זו הדרך היחידה לזכות ב"תשומת הלב" של החברה, אך זה עלול לגרור צעדים משפטיים והוצאות לא נעימות.
צרכנות >>
לצפיה ב-'גלית שלום רב, '
גלית שלום רב,
16/03/2010 | 09:45
1
נשמח לבדוק את דבריך.

אנא, העבר לנו את פרטיך האישים בסלקום בצירוף הכינוי בפורום לכתובת המייל
pniot2@cellcom.co.il

בברכה,
מחלקת השירות
סלקום
צרכנות >>
לצפיה ב-'שלום, שאלה בנושא היטל דלק'
שלום, שאלה בנושא היטל דלק
15/03/2010 | 16:20
2
1
כפי ששמעתי מהרשות להגנת הצרכן, זה לא חוקי לגבות היטל דלק לאחר השלמת העיסקה ,

(טיולים מאורגנים) ואף על פי כן החברות מודיעות שהן תגבינה היטל דלק לאחר השלמת העיסקה,

במועד הסמוך ליציאה לטיול, מה עלינו לעשות והאם אפשר לשים קץ לעניין הזה ולהבהיר אחת ולתמיד.
צרכנות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/03/2010 | 18:45
1
2
באופן עקרוני החברה חייבת לציין את המחיר המלא והכולל. לא ניתן לציין מחיר תוך הורדת סכומים המהווים חלק אינטגרלי מהעסקה. זכותך לדעת את המחיר המלא מראש.
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה, אבל מדוע לא אוכפים את החוק ומאפשרים לחב'
תודה, אבל מדוע לא אוכפים את החוק ומאפשרים לחב
15/03/2010 | 19:30
1
לחברות לנהוג כך?
צרכנות >>
לצפיה ב-'נועם שלום הנדון: יחס בלתי הולם מחנות רהיטים'
נועם שלום הנדון: יחס בלתי הולם מחנות רהיטים
15/03/2010 | 19:38
1
ב6/2/10 רכשנו רהיטים בחנות קטנה בחדרה.
את התשלום ביצענו בכרטיס אשראי ב3 תשלומים.
בחוזה נכתב כי מועד ההספקה הוא בין 21 עד 30 יום, לא צוין דבר על ימי עסקים, גם לא באותיות הקטנות.
בפועל בעל החברה עמו בצענו את העסקה יצר איתנו קשר לפני מועד האספקה והודיע כי המוצר הגיע, תואם יום למשלוח ה24/2/2010.
בפועל המוצר לא הגיע לטענתו כיוון שהוא היה מאושפז. נדחתה ההתקנה לשבוע מאוחר יותר לתאריך ה3/3. באותו היום, לאחר שפנינו אליו באשר למועד ההתקנה מסר לנו כי המתקין מאושפז ועל כן יש לדחות שוב את יום המשלוח, יש לציין כי לא בוצעה כל התייחסות באשר לזמן שפינינו במטרה להמתין לו בבית או לטרטור עקב כך שהמתקין לא הגיע.
ההתקנה נדחתה למחרת ה4/3 יום מעבר הדירה , המוכר משך אותנו כל היום בתואנה כי הוא איננו מצליח מהצהריים להשיג את המתקין אך יחד עם זאת הוא יודע כי המתקין העמיס את הסחורה כבר בשעה 15:00.
באותו היום עקב שיחה בה נאמר לי כי אני "עולה לו על העצבים" מסרנו לו כי במידה והסחורה לא תגיע ברצוננו לבטל את העסקה. בשל כך שהעסקה בוצעה ב6/2 וההתקנה לא הגיע עד ה4/3 נותרו לו יומיים.
יום למחרת הגענו לחנות ובקשנו לבטל את העסקה שכן הוא לא יכל להתחייב למועד קרוב חדש, המוכר רצה לתת לנו 3 צ'קים דחויים לתאריכי הורדת האשראי בשל כך שתשלום אחד כבר ירד.
בפועל לא קיבלנו את הצ'קים וגם כאשר בעלי פנה והגיע אליו לחנות אמר לו כי צריך לקבל את הצ'קים מהמפעל ויפנה אליהם יום למחרת, כאשר בפועל הוא זה שביקש שנגיע באותו היום.לאחר התייעצויות החלטנו לקבל בכל זאת את חדר השינה שכן פחדנו מחזרת הצ'קים.
תאמנו ליום חמישי ה11/3, כאשר המתקין כבר הגיע הסתבר ששתי דלתות אינן תואמות להזמנה שבצענו, בשל כך היה עליו לחזור שוב לסיים את העבודה. היום כאשר המתקין הגיע לסיים את ההתקנה הסתבר כי הבסיס לארון איננו סנדוויץ כפי שהזמנו אלא mdf. אנו הוספנו סכום נוסף בעת ההזמנה על מנת לקבל סנדוויץ.
כאשר פנינו למוכר אחרי מריבות רבות, טען שיביא לנו שובר זיכוי של 400 ש"ח אך לאחר שהבהרנו לו כי אין לנו כל רצון לבצע עמו עסקים נוספים אמר כי מוכן לשלם עוד 2000 ש"ח אם צריך לכך שיחליפו לנו את הבסיס ושאנחנו לא נהנה כהגדרתו בשקל ממנו . השיחה מוקלטת.
בהתחשב בכך שאיכות החיים שלנו נפגעה עקב אי היכולת ללון בחדר השינה ובנוסף עקב הידיעה כי סוג הארון שבחרנו לא יעמוד בפירוק והרכבה וכן הדבר יתארך בפרק זמן לא ידוע, לא הסכמנו להחלפה של הבסיס.
יש לציין כי המוכר גס רוח, חצוף, השפיל אותנו בדבריו וכינה אותנו בשמות גנאי.
לאחר שהשיחה גלשה לפסים אישיים בהם איימתי והגעתי למצב של דמעות המוכר אמר לבוא לקחת 200 ש"ח מחנותו שגם אותם אינני בטוחה כי אכן אקבל.
שאלתנו לאחר כל זאת.
מה האפשרויות העומדות בפנינו כנגדו?
1. בשל הזמן האבוד עקב 3 פעמים בהם תיאם ולא הגיע?
2. איך אוכל לדעת כי אכן יחזיר לי את הכסף על סחורה שרשומה בחוזה שעליי לקבלה ולא קיבלתי?
נודה לתשובתך במהרה
בברכה
נינה
צרכנות >>
לצפיה ב-'רמת שרות - אודה מאוד לעזרתך!'
רמת שרות - אודה מאוד לעזרתך!
14/03/2010 | 16:11
1
שלום רב לעו"ד אבינועם,
אני מתנהל מול חברת תקשורת בנוגע לתקלות טכניות כבר כמה חודשים.
העניין הוא כבר לא התקלות הטכניות אלא התנהלות שרות הלקוחות:
- נציג שנותן לי יעד לחזרה של מנהל, והמנהל לא חוזר
- נציג בכיר שלוקח אחריות על הטיפול ואומר שהוא מטפל בפניה שלי ושאני אוכל לבקש לשוחח איתו אם תהייה בעיה, וכשיש בעיה הוא מסרב לשוחח.
- נציגים שלא מתעדים/מתעדים מידע שגוי.

כך יוצא שבמשך חודשים הפניה עוברת מנציג לנציג, אף נציג לא דואג לסיים את הטיפול ואני נדרש בכל פעם להתקשר מחדש להסביר את הבעיה, ולעדכן את הנציגים בהתנהלות עד כה (כדי שיוכלו להמשיך את הטיפול בתקלה). הבעיה היא שכל נציג רוצה להתחיל את התפעול מההתחלה וכך אני שוב נופל לגחמות של הנציגים.

נציג אחר יכול להחליט (באופן חד צדדי) שהבעיה היא לדוגמא בכרטיס הסים, ולא ישנה לו שכבר שלושה נציגים שלחו אותי להחליף כרטיס סים.
נציג אחר יכול לשלוח לי מכשיר חלופי למרות שיומיים קודם ושלושה ימים קודם כבר שלחו לי מכשיר.

אני יודע שהחוק לא מגדיר רמת שרות מסויימת (או שאני טועה) - ובכל זאת, אני מעוניין לדעת מה אני יכול לעשות כדי לקבל פיצוי על ההתנהלות הזו.

כל השיחות, שמות הנציגים, שמות הצוותים, תאריכים, שעות ותקצירי השיחות מתועדים אצלי (אחרי ששיקרו לי מספר פעמים בקשר להבטחות ותיעודים, התחלתי לתעד את הנושאים, ולהבין שאכן מדובר בבעיה שהיא אינה נקודתית לנציג מסויים).

אגב, הנציגים עצמם הם תמיד אדיבים ומעוניינים לעזור, אך משהו במערכת גורם לכך שבכל פעם איכשהו הפניה נסגרת, לא מתועדכת, לא מטופלת או יש טעות בחיוב/תאריך/דגם וכד'.

מה האינטרס של החברות לשמור על רמת שרות גבוהה, ומה אני כצרכן פגוע יכול לעשות לחברה שמזלזלת בי, בזמן שלי ובמילה שלה.

אודה לך מאוד אם תוכל לכוון אותי ובמידה ואתה ממליץ על תביעה, אני אשמח אם תוכל להפנות אותי לסעיפים בחוק שמקנים לי סעד או שמדברים על נושא השרות/הבטחות/התחייבויות/לוחות זמנים וכד'.

תודה רבה!
צרכנות >>
לצפיה ב-'אענה בנקודות:'
אענה בנקודות:
15/03/2010 | 18:43
1
1. להקליט את השיחות!!
2. לנהל תרשומת שלהן.
3. לאיים בהתנתקום - אם הדבר אפשרי מבחינת ההתחייבות.
4. יכולים להיות מצבים בהם שירות קיצוני ורע יביא בבית המשפט לביטול הקנס שבהתנתקות. אני מנהל בימים אלו תיק זהה בדיוק מול אחת החברות הסלולריות, ונדמה לי שזה מקרה זהה. אשמח לעדכן בסיום ההליך.
מכל מקום נראה שבחסות ההתחייבות והקנס החברה מרשה לעצמה לטרטר אותך עם תשובות בלתי נסבלות.
חברת אורנג' למשל, ונדמה לי שהיא לא היחידה, שינתה את שירות התיקונים באופן בו לכאורה "בשל דאגה ללקוח" היא לא מבצעת תיקוני מכשירים במקום אלא דורשת מהלקוח להיפרד מהמכשיר שלו לטובת מכשיר חלופי.
במקרים רבים המכשיר החלופי לא מכיל את כמות הזכרונות, לא מתאים לדיבורית, לא מאותו דור של המכשיר שלך וכו'.
בכל מקרה על הלקוח להגיע לתחנת השירות פעמיים - פעם אחת למסור את המכשיר ופעם אחת לאסוף אותו.
בעיניי זה שירות גרוע. אולם נציגי החברה טענו באוזני שזה שיפור של השירות בייחוד לאור העובדה שניתן למסור ולאסוף את המכשיר מנקודות רבות גם בקניונים.
לטעמי זו פגיעה קשה בשירות, ואף ערכתי סקר מדגמי בו רוב מוחלט לש הנשאלים העדיפו שירות תיקונים במקום עם המתנה קצרה כפי שהיה בעבר.
אני מנצל את הבמה להביע את דעתי ולקרוא לחברת אורנג' - אם באמת דואגים לצרכנים בלבד ופועלים לפי מה שטוב להם - בואו נבצע סקר משותף ונפעל לפי רצון הציבור.
חברת אורנג', החברות האחרות , ואתם הגולשים מוזמנים להגיב.
צרכנות >>
לצפיה ב-'פניות בנושאים שונים'
פניות בנושאים שונים
14/03/2010 | 20:31
2
1
1. בעלי נפטר לפני כמה שנים עברתי דירה מאז מבלי אפשרות ויכולת לקחת דברים מהבית מקרר תנור ועוד...בעיות ירושה...
בין הדברים שנותרו בבית 2 מכשירי טלויזיה מקולקלים.
קניתי מקרר תנור וגז חדשים, עם המעבר לדירה החדשה התחלתי לקבל הודעות תשלום לאגרה למרות שהודעתי להם שאין ברשותי מכשיר טלויזיה,המשכתי לקבל מכתבים ואף התראות מעורכי דין השבתי להם אך הדבר לא עזר, אמרו שיבואו לבדוק ולא באו כבר כמה שנים, היום קיבלתי הודעה על עיקול המכונית.
האומנם הגרעון ברשות השידור מקדש את המטרה? גבייות כספים סתם ככה, גם כשאין מכשיר.
מי יודע מה עושים עם הצרה הזו? למי פונים?
ברור לי שאין סיכוי שארכוש מכשיר אני לא בעד התוכניות בטלויזיה בכלל. יש לי תרבות אחרת.
2. חברת הגז פזגז ניתקה אותי ללא הודעה,בטענה שבאו ולא מצאו אותי בבית לבדיקה שיגרתית וזאת ללא תיאום וידיעתי.
  לפני כמה שנים ביקשתי להתנתק וטענו שאי אפשר כשזה גז משותף, ביקשתי להשאר מנותקת, בתמורה אמרו אקבל רק סכום קטן של פקדון ואם ארצה להתחבר אשלם פי שלוש ממחיר הפקדון שניתן לי.

לצערי פניתי לאימון הציבור ותשובתם בגדול היתה שאי אפשר להלחם בחברות גדולות... האומנם?
תודה מראש
צרכנות >>
לצפיה ב-'ערב טוב מאיה'
ערב טוב מאיה
15/03/2010 | 18:34
1
1
שוב רשות השידור מככבת..
כיצד הודעת להם על כך שאין לך מכשיר? האם ההודעה הייתה בכתב? בדואר רשום?
יש לתעד את אופן מסירת ההודעה.
אם הפנייה מתועדת תיתכן אפשרות לתבוע מהם את הנזקים שנגרמו לך.
אך כדי לא לתקן את העולם (אם יש לך כח אני בעד) ולפתור את הבעיה הקונקרטית הייתי מציע לפנות ישירות ללשכת מנכ"ל רשות השידור ולמנהל אגף הגביה שלהם.
ראי את הפרטים להתקשרות באתר האינטרנט של רשות השידור.
על העצבים שבדרך - אף אחד לא ישלם לך..

2. גם חברות הגז מככבות בתלונות שמתקבלו אצלנו בקליניקה ואפשר להקדיש לנושא הגז, ערב שלם ונפרד (אפשר להציע להנהלת הפורום).
אפשר להילחם בחברות הגדולות.
הרפורמה במשק הגז הקלה את התנאים להחהלפת ספק גז, ועל קצה המזלג אציין כי יש להחתים מחצית מהדיירים המחוברים לאותה מערכת גז על מנת להחליף חברה. הפרוצדורה להחלפת חברה היא פשוטה וקצרה. במקרים רבים עצם האיום בהתנתקות - מוריד את המחיר ומעלה את רמת השירות. כשהחתימות בידייך - הם יעשו הכל בשבילך.
צרכנות >>
לצפיה ב-'כן לצערי שתי חברות גדולות'
כן לצערי שתי חברות גדולות
15/03/2010 | 20:03
1
שאני הקטנה צריכה להלחם בהם
לפני כמה שנים הייתי בעצמי במחלקת הגביה והם לא האמינו לי היו צעקות והלכתי משם, לאחר זמן הם שלחו דרך עורך דין מכתב, עניתי להם בפירוט והם לא עשו דבר בעניין הם אישרו לי שקיבלו את הפקס שלי יש לי תיעוד על השיחות שנעשו עם משרד עו"ד.
ושלחתי שוב מכתב אליהם, בנוסף דיברתי עם משהו "שמאי" ואמרתי לו אך זה לא עזר, הם באמת הולכים על שיטת מצליח...
שאלתי כרגע:-איך אני פונה למשרד המנכ"ל הם לא עונים לטלפון שרשום באינטרנט...
לגבי חברת הגז עדין לא טיפלתי בזאת אימון הציבור אמרו שלא אוכל נגדם כי הם חברה גדולה... האומנם?
לצערי אני עסוקה מאוד בענינים יותר חשובים וכרגע צץ נושא העיקול שאני מנסה לטפל.
צרכנות >>
לצפיה ב-'הצעה בכתב'
הצעה בכתב
15/03/2010 | 15:29
3
1
אני מבקש לעזוב את 012 שלא עונים על בקשותי. פניתי ל- 013 והם בע"פ הבטיחו לי "הרים וגבעות", אך כשבקשתי לקבל את ההצעה בכתב - סרבו. מה עושים??
צרכנות >>
לצפיה ב-'לא מתחברים'
לא מתחברים
15/03/2010 | 16:24
1
2
לצפיה ב-'ומתלוננים אצל הממונה על הגנת הצרכן.'
ומתלוננים אצל הממונה על הגנת הצרכן.
15/03/2010 | 16:25
4
לצפיה ב-'החברה מחוייבת לתת לך פירוט כתוב של פרטי העסקה'
החברה מחוייבת לתת לך פירוט כתוב של פרטי העסקה
15/03/2010 | 18:27
3
לצפיה ב-'שלום'
שלום
15/03/2010 | 17:35
3
2
במיקרה ראיתי את ההפניה מהעמוד של תפוז בדיוק שאני באמצע סאגה מאוד מעצבנת עם חברת 012 וחברת HOT.
לפני חודשיים עשיתי סקר שוק ולאחר שב 012 בשילוב עם חברת HOT הוצעה לי העיסקה המשתלמת ביותר בחרתי בהם.
העיסקה כללה התחייבות לשנה כשהחודשיים הראשונים הם חינם וכל חודש שאחריהם עולה סכום מסויים - ויש לי הקלטה שלי ושל נציג המכירות שמוכיחה זאת.
לאחר זמן מה התפלאתי לראות שחוייבתי על החודשיים הראשונים, בלי קשר לסכום שסוכם איתם - כשהתקשרתי התברר שהם רשמו עיסקה אחרת לחלוטין, שכל קשר בינה לבין העיסקה עליה דיברתי עימם מיקרי בהחלט.

למזלי יש לי את השיחה מוקלטת, השמעתי להם את ההודעה הם ישר התנצלו ומסרו שיחזרו אלי מחר וישנו את התנאים למה שסוכם מלכתחילה.

השיחה כמובן לא הגיעה. היום התקשרתי שוב, מספר פעמים וכל פעם קיבלתי תשובות בסגנון: "אין שום בעיה נחזור אלייך עוד חצי שעה", "המנהלת בדיוק בהפסקת אוכל היא תתקשר אלייך בארבע" וכן הלאה.

אני כבר אובדת עצות, מישהו יודע מה ניתן לעשות?
צרכנות >>
לצפיה ב-'אני אתן דעתי, עד שנועם יגיב... '
אני אתן דעתי, עד שנועם יגיב...
15/03/2010 | 17:51
1
אולטימטום.
אם יש לך הוכחה לעובדה שהם טעו בחיוב אך בגלל סחבת בירוקרטית שלהם הם לא מתקנים את הטעות ומזכים את חשבונך, פנה אליהם בפקס למחלקת פניות הציבור שלהם, כתב גם את מחלקת פניות הציבור של משרד התקשורת, אומר להם שיש בידך הוכחה מוקלטת לאמיתות דבריך, ואם לא יאותו לתקן את העוול שנעשה לך, אתה תתבע אותם בתביעה קטנה על הסכום המרבי המותר בחוק.

*אני לא עו" ולא בקיא בחוק, זו רק דעתי כצרכן.
*ד"א כדאי לך לעקוב פה בפורום, ולגלות שאתה לא היחיד שנעשה עליו ה"פטנט" הזה, ובכלל על התנהלות החברה בפתרונות בעיות כאלה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'זר שושנים לך, זר קוצים לחברה'
זר שושנים לך, זר קוצים לחברה
15/03/2010 | 18:26
זר שושנים לך על היוזמה להקליט את השיחה. ארחיב מעט בעניין: חברות רבות מקליטות את השיחות על הלקוחות. במקרים רבים החברות מציינות כי השיחות מוקלטות לסירוגיןץ באום מקרים נמצא כי דווקא השיחה בה הלקוח מעוניין לא נפלה במסגרת ההקלטה האקראית.
אני מציע לכל צרכן, להצטייד במכשיר הקלטה ולהקליט שיחות עם אנשי שירות ומכירות. זה מחזק את האפשרות לתבוע ואת סיכויי ההצלחה.
לרגל יום הצרכן, הצענו בקריה האקדמית לתקן את חוק הגנת הצרכן באופן שיחייב חברות לבחור: או להקליט הכל, או לא להקליט בכלל. חברה שבחרה להקליט את השיחות, תהיה מחוייבת (לפי הצעתנו) למסור ללקוח העתק של ההקלטה.
אך עד שיגיעו ימים יפים אלה, יש להקליט. אציין כי אם אהמקליט הוא צד לשיחה אין בכך האזנת סדר וההקלטנ מותרת . אין צורך ליידע את נציג השירות על ההקלטה.

הקוצים - לחברה: קשה לדעת אם מדובר במדיניות או ברשלנות, כל אחד יכול לנחש, וגם לי יש את הניחוש שלי.
בלית ברירה עלייך לפנות לבית המשפט לתביעות קטנות, בתקווה שתזכי לדיון מעמיק ותזכי בפיצוי.
בתשובות הבאות ארחיב על פיצוי ללא הוכחת נזק שיתכן שמגיע לך ועל תביעות קטנות, השארי עמנו ועקבי.
צרכנות >>
לצפיה ב-'ללולו אחת,'
ללולו אחת,
16/03/2010 | 16:35
1
אשמח לטפל בפנייתך באופן אישי ועל כך אודה לך אם תפני אליי באמצעות הדוא"ל לכתובת  Sigal.Savir@hot.net.il תוך ציון פרטי המקרה המלאים ומספרי טלפון על מנת שנוכל ליצור עימך קשר.
אני שולחת בפרטי הודעה עם מספר פניה - אנא צרפי אותה להודעת הדוא"ל.

בברכה,
סיגל
מחלקת פניות הציבור
HOT
צרכנות >>
לצפיה ב-'לעו"ד מגן - שאלות הראויות להתברר'
לעו"ד מגן - שאלות הראויות להתברר
15/03/2010 | 17:55
2
1.  ידועה תופעת משרדי עורכי דין אשר עיקר עיסוקם בגביית חובות בעבור חברות גדולות במשק.  יצא למרחוק ולשמצה שם משרדים אלו ודרכי פעולתם,  אשר לכאורה אף מנוגדים לחוק בכל הנוגע לקיום הודעות קודמות לחייב לכאורה ובדיקת תקפות או עצם קיום חוב מכללא והדברים ידועים. משרדים כאלו מוציאים שם המקצוע רע וכבודו מבוזה תוך השלכה על כבוד העוסקים בו,  ויש לכאן אף הקשר עם זילות ענין החוק בכלל והשפיטה בכלל זה..   בשידור "כלבוטק"  אף הובאה דוגמא בולטת למשרד שכזה.  נראה לי כי מן הראוי שמקום בעל מוניטין אקדמי המכשיר את משפטני העתיד יזום פניה ללשכה,  על מנת שזו תפעל בנחישות ובאופן חד משמעי, להחזיר עטרה ליושנה ואת כבוד המקצוע לעוסקים בו.   האם יש אפשרות או סבירות כי הקליניקה והקריה,  על מרציה הנכבדים,  יחברו יחדיו לשם מטרה טובה זו?

2.   רשות השידור,  להבדיל מחברות עיסקיות מן השורה,  היא רשות ממשלתית ומכאן מחוייבות יתירה לאזרח באשר הוא אזרח.  ידועה שיטת אגף הגביה ואף הודה בכך ראש האגף במפורש,  להמנע מלשלוח הודעות תשלום לאזרחים,  אלא רק כאשר חובם מצטבר וגבייתו מועברת למשרד מאלו אליהם התיחסתי בשאלתי הקודמת.  לדעת ראש האגף ועל פי מדיניות משרדו המוצהרת על האזרח ליזום פניה אל הרשות ולמצוא דרכי תשלום ראויים,  בלא שום לב לעובדת קיום אזרחים שהעברית אינה שגורה על שפתם ואינם בקיאים בנפתולי עוללות השלטון.    זאת בניגוד לא רק לשכל הישר,  אלא גם למה שנהוג ומתקיים בכל שאר הרשויות בין אם שלטוניות כלל ארציות ובין אם מקומיות,  ואף אירגוני בת של רשויות אלו כגון תאגידי מים וכיוב"א.   בנוסף יש לכאורה הפרת חובת רשות לנהוג בהוגנות וביושרה כלפי אזרח ולהמנע מנקיטת שררה שלטונית שיש בה התעמרות וזילות האזרח.   מה דעת עורך הדין והאם יש עוגן שבדין או בתקנות לדרישה מהרשות לשלוח הודעות תשלום כמקובל, וזאת בטרם הגיע מועד התשלום האחרון?  ואם כן אז מה הוא?

3.   ידועה תופעת האיחור באיסוף מכשירים שהושאלו ללקוחות,  לאחר תום חוזה ההתקשרות בינם לבין העסק.  יתרה מכך,  נראה לכאורה כי העסק מאחר במתכוון באיסוף זה ואף מערים קשיים על הלקוח-לשעבר בכוונה לחייבו בתשלומים ולנצל פרטי כרטיס האשראי שבידי העסק,  עד לאיסוף המכשירים בפועל.  האם אין איזה מועד סביר לאיסוף זה?    האם יש יסוד שבחוק לדרוש מהעסק דמי שמירה לנוכח הזמן שעובר ודרישת העסק כי המכשירים יישמרו באופן נאות על ידי הלקוח-לשעבר?  ואם כן,  מה היסוד החוקי לכך והאם רשאי הלקוח-לשעבר לסרב להחזיר המכשירים עד שישולמו לו דמים אלו?

אודה להתיחסות פרטנית וממוקדת ענינית.

צרכנות >>
לצפיה ב-'ערב טוב'
ערב טוב
15/03/2010 | 18:19
1
1
אתייחס בקצרה להערות:
1. עניין זה של "משרדי גביה" אכן מטריד אותנו. וארחיב: לעיתים הוצאות הגביה נדרשות גדולו עשרות מונים לעומת סכום החוב. הדבר נפוץ בעיקר בתחום דוחות החנייה, ויש משרדים שמציגים את עצמם כשליחים של ההוצאה לפועל בשעה שאין להם כל קשר להוצאה לפועל. לטעמי אכן יש פגיעה בדימוי המקצוע, אולם אני מעדיף לעסוק בנושא מנקודת המבט של הנזק הכלכלי שנגרם לצרכן.
באפשרותך לפנות לוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין ולהציף את הנושא.
אציין כי שיטת העבודה שלנו בקליניקה בקריית אונו היא לעודד אנשים לעזור לעצמם, כאשר אנו מסייעים לכל אחד רק במידה בה הוא זקוק לעזרתינו, אנו ננחה אותך, כדי שתלמד לעזור לעצמך ואח"ע תעזור לאחרים. מי שלא מסוגל לעזור לעצמו בכלל, יקבל אצלנו תמיכה גדולה ומי שסתם מתעצל - יקבל הדרכה ודירבון..

2. לא נראה לי שיש פתרון משפטי לעניין. נדמה לי שרשות השידור יכולה לקבל את אות נותן השירות הגרוע בישראל בעיקר לאור הקושי לברר חשבונות מולה, עם זאת נדמה לי שהודעות התשלום הן בכמה שפות.

3. אני ממליץ במקרים כאלה: להתקשר לחברה להודיע מפורשות שאתה ממתין לאיסוף המכשיר ולהקליט את השיחה. בנוסף, לשגר מכתב רשום בעניין
צרכנות >>
לצפיה ב-'הארה והערה וקושיה לתשובתך'
הארה והערה וקושיה לתשובתך
15/03/2010 | 19:45
1.  דווקא גוף כמו הקריה האקדמית ודיקן המחלקה יכולים ליצור משקל יתר בפניה ללשכה,  במיוחד בהיותה פניה עקרונית ולא בירור פרטני.   בכך יכול להיווצר שינוי חיובי   שיועיל לכולם.  יש בכך אמנם התחככות והתמודדות מול בכירי הלשכה ויתכן כי ידרוש המאמץ גם איזה חוט שדרה של אומץ אזרחי,  אבל יביא נקודות זכות רבות.   מן הראוי כי דווקא גוף כזה,  שאינו חשוד ואינו יכול להיות חשוד בהטיה אישית פרטנית,  יזום פניה ודיון ברמה ארצית במוסדות המתאימים.  
2.  האם באמת אין חובת הרשות לשלוח חשבונות?  הנה ענין לעגנו בחוק.  מאי נפקא מינא שפת הודעות התשלום אם כלל אינן נשלחות,  והרי על כך התרעומת.
3.  שוב אדגיש כי שאלתי היתה בענין קיום - או אי קיום - בסיס שבחוק לדרישת דמי משמרת מהחברה או בסיס שבחוק לחובתה לאיסוף הציוד בתוך פרק זמן סביר או מוגדר.
   הפעולות המעשיות שניתן לנקוט ידועות אלא שתעזור ידיעת החוק בענין  (אם ישנו)  וקיום "נקודות לחץ"  להפעילן על החברה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'ערב טוב ויום צרכן שמח לכולם'
ערב טוב ויום צרכן שמח לכולם
15/03/2010 | 18:09
בשעתיים הקרובות, נדבר , נלמד, אולי נתרגז קצת, אך בוודאי נהפוך להיות צרכנים טובים יותר.
נדבר על קצת משפט, קצת אידיאולוגיב צרכנית וננסה לסייע גם בבעיות אישיות

בברכה,
אבינועם
צרכנות >>
לצפיה ב-'עו"ד מגן שלום!'
עו"ד מגן שלום!
15/03/2010 | 18:13
1
1
סיפור המקרה:

לפני שנה וחצי חברת הוט פנתה אלי טלפונית והציעה לי חבילה במחיר משתלם לכבוד השנה העברית החדשה

הסכמתי להצעה, ומסרתי את פרטי אמצעי התשלום.

כאשר הגיע טכנאי התקנה הוא לא החתים אותי על דבר מלבד טופס הזמנת עבודה

לאחר מס' חודשים גיליתי שהוט גבו ממני תשלומים נוספים שלא הוזכרו בעיסקה- מנוי VOD בו לא השתמשתי כלל, ודמי התקנה על אף שנאמר לי מפורשות שההתקנה חינם.

כאשר ביקשתי להתנתק מהשירות הודיעה לי הנציגה שבעת ההתקנה התחייבתי (ללא ידיעתי) להישאר מנוי למשך שנה, או "לפצות" את חברת הוט בכ-500 ש"ח במקרה שאעזוב.
ביקשתי מנה להעביר את הפניה שלי למחלקת ניתוקים ולמחלקה משפטית, אך לאחר כשבוע גיליתי שלא רק שהיא לא עשתה זאת- היא לא תיעדה את השיחה כלל.

לאחר שביקשתי להתנתק בשנית, נמסר לי שוב כי חשבוני יחוייב ללא הסכמתי בכ-500 ש"ח.
הודעתי לחברת האשראי שלא לכבד את החיוב, והודעתי על כך לחברת הוט.

מאז, חברת הוט מטרידה אותי במסכת איומים והתרעות, וכל זאת תוך סירוב מתמשך להוכיח לי שהתחייבתי אפילו לשעה אחת.

שאלותיי:

א. האם יש להוט קייס, למקרה שתבחר להגיש נגדי תביעה?

ב. האם מותר להם לאיים עליי בתביעה משפטית, אך לסרב להוכיח לי חבות כלשהי? האם מותר להם לתבוע אותי ולהציג לבית המשפט ראיות כלשהן שלא הוצגו בפניי (ואפילו מסמכים מזוייפים)?

ג. האם חיוב הלקוח בסכומים שנאמר לו שלא ייגבו באמצעות הוראת קבע  אינו הפרת אמונים, ועילה לביטול החוזה, אם היה קיים כזה?

ד. האם יש לי קייס לתביעת נגד בגין עיכוב ניתוק, בגין הטרדה ובגין הפעלת הליך משפטי לשוא- במקרה שחברת הוט תחליט לפעול נגדי משפטית?

תודה רבה מראש!

צרכנות >>
לצפיה ב-'הסיפור מעלה מספר שאלות'
הסיפור מעלה מספר שאלות
15/03/2010 | 19:25
השאלה הראשונה היא מה בדיוק נאמר לך באותו מעמד
האם הפנו אותך למסמך או תקנון מסויים
האם שלחו בדואר את מסמך פרטי העסקה
יתכן שכדאי לך להקדים ולתבוע אותם - אם כי אז ההוכחה תהיה עליך.
במידה והם יתבעו הם יהיו אלה שצריכים להוכיח את טענותיהם
הייתי מציע לך לבקש מהם את המסמכים עליהם הם מתבססים .
נתקלתי במקרים רבים שחברות פועלות ב"שיטת מצליח" בעיקר בהקשר לקנסות למתנתקים - לעיתים כאשר מבקשים מהם את המסמכים החתומים - שלא נמצאים ברשותם - הם מוותרים על הדרישה .
צרכנות >>
לצפיה ב-'קניית טלפונית'
קניית טלפונית
15/03/2010 | 18:24
1
שלום,

קניתי נגן MP3 לילד לכבוד היום הולדת שלו בטלפון דרך החוברות האלה שמגיעות בדואר.
אחרי שהנגן הגיע אליי (בדואר רשום) גיליתי שחבר לכיתה כבר קנה  לו בדיוק את אותו הנגן.
אין לי מה לעשות עם הנגן ואני רודפת אחרי החברה המשווקת כבר שבוע ימים.
האם הם חייבים לקבל אותו בחזרה? ומחויבים להחזיר לי את הכסף?
הנגן עדיין באריזה המקורית ולא הופעל אפילו פעם אחת.

תודה מראש,
נירית
צרכנות >>
לצפיה ב-'ערב טוב נירית'
ערב טוב נירית
15/03/2010 | 18:55
אם ביצעת את ההזמנה טלפונית - רכישה מרחוק יש לך זכות לבטל את העסקה תוך 14 יום. - הזדרזי.
אם עבר זמן רב יותר, תוכלי לבטל רק אם יש לך סיבה טובה.
עם זאת, יש לבחון מה מדיניות החברה לגבי החזרת מוצרים. אם החברה פרסמה מדיניות שכזו - היא חייבת לכבד אותה.
ולטובת כלל הגולשים:
אם עוסק מפרסם שלט בדבר מדיניות החזרת מוצרים, הוא חייב לכבד את מדיניותו, הפרת המדיניות יכולה לגרור פיצוי של עד 10,000 ש"ח ללא הוכחת נזק.
יש כללים לגבי גודל המודעה ומיקומה.
עוסק שלא מפרסם מדיניות - חזקה עליו שהוא מוכן לקבל את המוצר חזרה בתוך 7 ימים. אם הוא מסרב לקבל את המוצר חזרה - קמה גם גן האפשרות לדרוש פיצוי ללא הוכחת נזק.
אלו כמובן רק עיקרי הדברים על קצה המזלג.
צרכנות >>
לצפיה ב-'איחור מטורף!'
איחור מטורף!
15/03/2010 | 18:32
2
1
יש לי טלוויזיה פלסמה יפייפיה.
השקעתי ממירב כספי כדאי לקבל צפייה טובה בתוכניות ובסדרות שאני אוהב. מדובר על חברה מוכרת עם שם טוב (לא רוצה לכתוב את שמה כדי להמנע מתביעות). לאחר חודשים בודדים המסך התחיל לרצד. מיד התרשרתי לשירות הלקחות של החברה כדי לשאול מה צריך לעשות ולדרוש תיקון במסגרת הביטוח (לשנה שלמה) לטלוויזיה.
קבעו לי שירות של טכנאי לאמצע היום. אני עצמאי ועשיתי מאמצים רבים כדי לסגור את העסק לשעתייים בצהרים (הובטח לי שהטכנאי יגיע בין 14 ל-16). המתנתי לטכנאי שעתיים שלמות בבית, יצאתי במיוחד מהעבודה וסגרתי את העסק וברוב חוצפתו הוא לא טרח להגיע. כשהתקשרתי אחרי שעה וחצי לשאול מה קורה נענתי שהייתה אי הבנה והם התכוונו לשבוע שאחרי(!).
לא מגיע לי פיצוי על אי ההגעה של טכנאי? ומה אם הוא מאחר?

אשמח לתשובה מהירה
בתודה!
צרכנות >>
לצפיה ב-'עד שאבינועם יענה על זה.... '
עד שאבינועם יענה על זה....
15/03/2010 | 18:37
1
אני אישית חושב שמגיע לך פיצוי.
יש חוק שנקרא חוק הטכנאים, אתה יכול לקרוא עליו באינטרנט באתר
http://www.moital.gov.il/NR/exeres/CCFFCCB5-74F8-4...

אך משום מה החוק לא עוסק בנשא, אם הטכנאי לא מגיע כלל...
ככה שהכי טוב לחכות לתשובה של אבינועם.
צרכנות >>
לצפיה ב-'טכנאי'
טכנאי
15/03/2010 | 19:00
1
החוק קובע פיצוי בגין איחור מופרז של טכנאי, לא. זמן ההמתנה הבסיסי הוא שעתיים
אם חלפו שעתיים נוספות מעבר לחלון הזמן של השעתיים בהם היה על הטכנאי להגיע - מגיע פיצוי בסך 300 שקל .ואם חלפו 3 שעות - פיצוי כפול של 600 ש"ח.
עם זאת במקרה הספיציפי ישנה מחלוקת מה היה הסיכום ביניכם, ומח ש "ינצח" הוא מי שיצליח להוכיח מה סיכמתם. (כבר אמרתי להלקיט שיחות!!).
אם בית המשפט יתרשם שהייתה טעות כנה, אני משער שהוא לא יפסוק פיצוי.
צרכנות >>
לצפיה ב-'שלום לך עו"ד מגן'
שלום לך עו"ד מגן
15/03/2010 | 18:37
1
1
שלום לך,

זה מאוד עוזר שניתן להתייעץ באירוח בפורום, אך שאלתי היא האם יש איזה מקום שאוכל לקבל בו ייעוץ על מנת לבדוק את האפשרויות העומדות ברשותי במסגרת החוק שהוא לא פה בפורום?

תודה ובכבוד רב.
צרכנות >>
לצפיה ב-'לאן פונים?'
לאן פונים?
15/03/2010 | 19:09
4
כמובן שאמליץ קודם כל על עצמינו בכמה מילים.
בקריה האקדמית קריית אונו הוקמה הקליניקה לזכויות הצרכן. בקריה יש בית ספר למשפטים שהייחוד שלו הוא הגישה מעשית ויישומית. (גם אני בוגר של המקום). בנוסף, ישנו ערך של שינוי פני החברה בישראל בו דוגל המוסד. אני רואה בצרכנים כמעמד הנלחם על זכויותיו, כפי שנשים, עובדים, מיעוטים וכו' נאבקים על זכויותיהם.
מכל מקום, יצרנו קבוצה של סטודנטים למשפטים, המצטרפת לקליניקה לסמטסר אחד ומסייעת לצרכנים בטיפול בעוולות שונות. אנו עוזרים לכל אחד לפי צרכו - מתוך העדפה לתת לצרכנים חכות ולא לדוג עבורם את הדגים. המורה שלנו שמי שנעזר בנו פעם אחת - יתחיל לעזור בעצמו לאחרים. מעבר לכך, גם הסטודנטים הפעילים בקליניקה מרוויחים התנסות מעולה של תרומה לקהילה ושל עבודה מעין משפטית.
אנו עוסקים גם בעניני תקשורת - ככלי לניהול מאבקים צרכניים. בקיצור win - win - כולם מרוויחים.
אפשר לפנות דרך אתר הקירה האקדמית.

ישנם ארגונים נוספים וחשובים:
המועצה לצרכנות, משרד התמ"ת, רשות ההסתדרות לצרכנות בהנהלתו של עו"ד ירון ןוינסון שהוא מומחה בשיעור קומה ופורץ דרך בתחום, ארגון אמון הציבור ועוד. אפשר למצוא את כולם בקלות ולקבל עזרה. יש גם את המועצה לצרכנות.
ואומר עוד דבר אחד: יש לומר מילה טובה לח"כ אורית נוקד - סגנית שרת התמ"ת. לטעמי בין כל ריבוי סגני השרים המוגזם - המינוי של סגן שר לעניני צרכנות הוא מינוי מעולה וחשוב - והיא מספקת את הסחורה.
בכלל - הגיע הזמן להפוך את הכח הצרנכי לכח פוליטי שיחזק את מעמד הצרכנים בישאל.
צרכנות >>
לצפיה ב-'ביטול עסקה'
ביטול עסקה
15/03/2010 | 18:59
2
2
אמי הלכה למרפאת שיניים מסוימת ושם סגרה עסקה על סך 11000 ש"ח לטיפול פה כולל, כסף שהיא חסכה כמה שנים, וממש לא בא לה בקלות. יש לציין כי היא לא חתמה על שום מסמך/חוזה ולא הודיעו לה בהנהלת המרפאה כי באם תרצה לבטל עסקה תחויב בקנס כלשהו, מה שכן בתחילת הטיפולים חויבה למסור את כל ההמחאות בסך 11000 ש"ח מראש. כך עשתה. היא שמעה רבות על המרפאה וסמכה על הרופאים שם.
לאחר הטיפול הראשון ששוויו 500 ש"ח, והכושל יש לציין, החליטה כי אינה מרוצה מהמרפאה ומהרופאה המטפלת שם, וביקשה לבטל את שאר העסקה ולקבל את ההמחאות שמסרה למרפאה בחזרה.
פתאום המנהלת האדמינסטרטיבית של המרפאה סיפרה לה בפעם הראשונה, כי על ביטול עסקה תשלם 1000 ש"ח. ורק אז יוחזרו לה ההמחאות. אמי לא הסכימה לכך, וניסתה לדבר עם המנהל שמעל אותה מנהלנית. גם הוא לא הסכים להחזיר את כספה למרות שחזרה ואמרה שמעולם לא אמרו לה כי ביטול עסקה יגרור קנס גבוה שכזה. יש תחושה שמנסים להתנקם בה על כך שמנסה להפסיק את הטיפולים שם והם הנוכלים יפסידו המון כסף בגללה.
לבטל את ההמחאות היא אינה יכולה כי מתברר שזו עבירה. בקיצור, טיפולים בשיניים היא לא עושה, והכסף לא יוחזר. היא לא יכולה לבטל את ההמחאות וחוששת שימשיכו לגבות ממנה את כספה.
היא פנתה לעו"ד אשר ניסחה מכתב התראה למרפאה לפיו עליהם להחזיר את ההמחאות שניתנו. המרפאה אפילו לא השיבה למכתב זה. מה עוד ניתן לעשות? קיים פחד ללכת מול גוף חזק ועשיר, כשאתה קטן ובלי כסף.
צרכנות >>
לצפיה ב-'זה מקרה ספיציפי ואנסה להתייחס בכל זאת'
זה מקרה ספיציפי ואנסה להתייחס בכל זאת
15/03/2010 | 19:13
1
2
על פניו נראה שכללי הביטול היו צריכים להיות מוצגים לכם מראש.
יש שאלה משמעותית האם הטיפול באמת היה כושל - וזה עניין למומחים - כולל ראיות בבית משפט.
אם יוכח שהטיפול אכן היה כושל - זו כבר לא שאלה צרכנית ונראה שתקום זכות לפיצוי.
מבחינה פרוצדורלית - הכתובת היא בית משפט לתביעות קטנות - אם מדובר רק בביטול העסקה ולא בנזק אחר.
יתכן כי העובדה שהם לא ענו למכתב תוכל לסייע לכם כך שבמקרה של הפסד חלילה במשפט - תוכלו לציין זאת כדי שלא יחייבו אתכם בהוצאות
צרכנות >>
לצפיה ב-'בשם הפורום, תודה לעו"ד אבינעם מגן'
בשם הפורום, תודה לעו"ד אבינעם מגן
<< ההודעה הנוכחית
16/03/2010 | 08:47
2

הודעות אחרונות

10:11 | 20.10.19 danik56
14:21 | 18.10.19 ב ר ז י ל י
12:25 | 18.10.19 צביקה101
18:16 | 17.10.19 bogib
13:53 | 17.10.19 זה לא אני זה אתם
10:14 | 17.10.19 גילגי לונגסטרומפ
10:13 | 17.10.19 גילגי לונגסטרומפ
19:53 | 16.10.19 DANAFOR
19:44 | 16.10.19 notification
17:16 | 16.10.19 איציק 670
16:00 | 14.10.19 מנסה ומתנסה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ