מזגן אלקטרא או תדיראן? שרות????? מי טוב יותר?

2סיקו

New member
מזגן אלקטרא או תדיראן? שרות????? מי טוב יותר?

מזגן מיני מרכזי 4 כס, מה מומלץ? אלקטרא או תדיראן? תודה

אמה5

New member
אני מנסיון אישי ממליצה על אלקטרה

השירות שלהם מעולה וכבר היו כאן הרבה המלצות על כך. תשים לב, אחרי שאתה רוכש מ\זגן, שאת ההתקנה יעשה מתקין מוסמך של החברה (לאלקטרה למשל יש רשימה באתרשלהם נדמה לי). כי התקנה מקצועית חשובה לא פחות מאיכות המזגן

המלצה

מדובר באמת בחלופות מצוינות גם במובן איכות המוצר ובאיכות השרות הטכני המלווה את המוצר. אגב - אין מושג כזה הנקרא מזגן בעל 4 כ"ס . המלצה וכלים לבחירה מי מבינהם בכל זאת עדיף עדיף : זה שיודע להפיק הכי הרבה BTU בקירור בהכי פחות צריכת חשמל הוא המועדף לדוגמא , מזגן בעל תפוקה של 35,000 BTU בקירור והדרוג האנרגטי הוא B עדיף על מזגן בעל אותה התפוקה ובדרוג אנרגטי C . טיפ נוסף - כדאי לוודא שהמזגן בעל תפוקה של כ - 700 BTU בקירור לכל מטר ריבוע פלוס מינוס 5 אחוז.

כמו הפרסומת שלהם בטלויזיה..... למה האיש שמכריז בסוף הפרסומת על המזגן, נראה כמו מת מהלך ? עשה חיפוש כאן בפורום, נכתב על המזגן הזה לא מעט.

אמה5

New member
כמו שאמר ארץ אהובה כמה פעמים: אין מזגן

מתוצרת טורנדו. זו חברה שמשווקת מזגנים בשם מותג זה. המזגנים מיוצרים בכל מיני מפעלים. זה רק שם מותג - לא שם יצרן.

2סיקו

New member
עשיתי קצת יותר בירורים: >>>

יש שתי מזגנים על הפרק: - WIND 45/3 או 40/40 של תדיראן שמוצאים בין 36170 - 43000 BTU (דירוג אנרגטי F ו-C בהתאמה) או - אלקטרה EMD 40 שמוציא 35800 BTU בדירוג אנרגטי B שתי החברות ידועות וטובות, אבל מתקשה להחליט. תאור איזור הקרירור: דירת 4 חדרים, 70 מ"ר נטו לקירור, יש דמפר חלוקה בין החדרים לבין הסלון+מטבח +פינת אוכל (כמו כל הדירות החדשות) האם אני צריך בכלל את המזגן החזק יותר אם יש לי דמפר? המלצות תודה

indior

New member
אם תשאל , דעתי האישית

היא כי צורת המיזוג של מזגן מיני מרכזי כיום פשטה את הרגל , כמו כן שווה להשקיע במזגן עם דירוג אנרגטי B מאשר עם דירוג אנרגטי F השאלה הבאה שנשאלת איך השירות לאחר הרכישה , כבר נכתבו נהרות על השירות של חברת אלקטרה למיטב זיכרוני .

indior

New member
לא כל כך נכון

אבל זכותו של כל אדם לרכוש באשר עיניו וכיסו רוצים לעשות זאת . לי יש מזגן מחברת טורנדו על יחידת המדחס החיצונית טבוע (חקוק /חרוט ) השם טורנדו דגם : XXXXXXX ובתוך היחידה הפנימית (חקוק/חרוט ) השם טורנדו דגם XXXXXXXXX הזהה לחלוטין למסמכי הביטוח/אחריות שקבלתי מהיצרן . כיום שלל המזגנים הנמצאים במדינת ישראל מורכבים ומיוצרים בסין ! אז אנא ממכם כל קלישאה אחרת תראה הזויה ותלושה מהמציאות .

indior

New member
ואיך בדיוק

תחליף את הפלטה החרוטה (לא כתובה בצורה מחיקה ) עם מספר סידורי המופיע ומוטבע גם בתעודת האחריות בשני יחידות הקצה ? נסה להסביר לי זאת

שאלה ל 2סיקו

באיזה קומה אתה גר ( קומת ביניים או קומה בעלת גג בטון ? מה הם כיווני האויר של הסלון ושל חדר השינה ? האם מדובר בשלושה חדרים בגודל של כ -12/10 מ"ר כ"א ועוד סלון + פ"א ומטבח בגודל כ - 30 מ"ר

2סיקו

New member
אז ככה:

חדרים: 12, 9, 9 מ"ר סלון +פ.אוכל +מטבח 35-40 מ"ר סלון + כל החדרים יש חלון פונה לצד דרום, דירה מוארת מאד קומת ביניים

טורונדו

את המזגנים עליהם מוטבע השם "טורנדו" רוכשים הרבה ישראלים לרבות אחד המשרשרים כאן . חברת ענק המזגנים עושה כיבואנית הכל על מנת שהציבור אשר רוכש מזגן בשם טורנדו יחשוב שיש יצרן כזה והיא די מצליחה בכך, בכך אין שום עבירה על החוק , איך אומרים ? כשר אבל מסריח. נכון שבסין יש המון סינים ומכל הסוגים. יש גם כמה יצרני מזגנים בסין וברמות איכות שונות - לדוגמא לחברת אלקטרה יש בסין מפעל בבעלותה ובקרת האיכות וטיב המוצרים הוא מצויין , גם לחברת קרייר הבעלים של תדיראן יש בעולם כמה מפעלים ברמה מצויינת ולכל אלה מתווספת המערכת הישראלית האחראית גם על השרות הטכני המלווה את המוצר לאורך שנים שאין להם מתחרים. הטורנדו עוד לא הגיע לשם . אני מאחל לו להגיע , זה יהיה טוב לנו הצרכנים שגורם נוסף ייחשב ויצטרף לליגה הזו.

indior

New member
כמה השגות עבור "ארץ אהובה "

לומר "שירות ,בקרת איכות , " באותה נשימה על אלקטרה זאה ממש זילזול באינטלגנציה של הצרכן הישראלי , לא אוסיף מילה היות ואין אני מכיר את כלל החברה על כל מגוון המחלקות שלה . על בקרת איכות בסין זאת בדיחה עצובה ע"ע צעצועי מטל , פנדה ועוד היד נטויה . באם אין בסין חטיבת איכות של החברה אזי בקרת איכות שם זה צחוק ולעג לרש ,זאת אני אומר מידע אישי מהכרת המטרייה שם וכאחד שעושה את הקו לשם לפחות 5 פעמים בשנה . בין היחידים שהקימו שם חטיבות הבטחת איכות ברמה מפעלית (זה המושג הנכון ד"א ) ניתן למנות את חטיבת המחשבים של IBM שלימים הפכה למותג LENOVO ועוד כמה חברות אמריקאיות שיש להם נציגות של החברה שם בנושא הבטחת איכות , כל השאר משתמשים באווט סורסינג (מיקור חוץ ) לשם תהליכי הבטחת האיכות , היקף השוחד והשלמונים העוברים מיד ליד זה בלתי יאומן , נכון מגיעים מהחברות לדגימות אך אז הפלא ופלא התוצאות הם 100% מתוך 100% זה כמה מילים על הבטחת איכות בסין ולעיניין שלמענו התכנסנו כאן , לי מזגן מתוצרת "טורנדו " ושיהייה מצידי השם "זוכמיר " משרת את תפקידו נאמנה . מקרר כנדרש ושקט בקייץ ומחמם בחורף כנדרש ממנו , אין ריחות רעים ואו כשל בעבודה , בזמן ההתקנה נסדק פנאל קדמי של המזגן ביחידה בפנים הבית(שלא פגם בתפקוד המזגן ) וללא בעיות ועוד בזמן ההתקנה עם הרבה התנצלויות והזמנה לארוחת ערב על חשבונם הגיע המתקין והחליף בפנאל מיחידה חדשה !!ללא צעקות וללא מריבות . לזאת אני קורא שירות ולא להתנצחות בלתי רגילה ותיאומים אים ספור עם שרות הלקוחות .

אין היוצא מן הכלל מעיד על הכלל

ולא אמשיך בדיון מעבר לחוות הדעת שכבר כתבתי בנושא. זכותם של המשתתפים בפורום לא לקבל את חוות הדעת שלי . אגב - היא אינה עולה כלום ( חוות הדעת שלי ) אבל זה לא אומר שהיא אינה שווה כלום .

המלצה ל 2סיקו

עפ"י הנתונים שמסרת המזגן המתאים ביותר לעניות דעתי אבל לא הזול ביותר הוא זה של אלקטרה מדגם EMDV 50 אינורטר המפיק 45700 BTU בקירור ודרוגו האנרגטי הוא A ולחילופין מזגן תדיראן מדגם WIND 45 לו רק 43000 BTU קירור ודרוגו האנרגטי גם הוא A . למרות ההמלצה שלי אני מאד ממליץ להזמין את יועץ אחת מהחברות האלה לשם דיעה נוספת מתוך ראיית השטח באופן פיזי. חשוב מאד שהמתקין יהיה מורשה ומאושר ע"י החברה מימנה נרכש המזגן. אם יש אפשרות להתקין בבניין החדש מזגן עילי לסלון ולפ"א ולכל חדר מזגן נפרד זו חלופה לא רעה בכלל ואז אמליץ לך מחדש . בהצלחה.

2סיקו

New member
ה-INVERTER ידוע אך עולה בהתאם!!! אבל לפי >>>

הבירורים שלי ה-WIND 45 דירוג אנרגטי F !!! ולא A אתה בטוח? כי זה הדגם שחשבתי עליו מההתחלה, ואז ראיתי את דירוג האנרגטי שלו והתבאסתי, וכן כמה המלצות חזקות ללכת לאלקטרה בשל שירות וטיב מוצר. מה עושים? ה-EMD 50 של אלקטרה גדול מידי לטעמי, ה-WIND 45 הכי מתאים????

הוא שאמרתי

גם המזגן של תדיראן יתאים ( צריכת החשמל שלו - 4.2 קוט"ש בקירור = 2.23 ש"ח לשעה ובחימום 5 אחוז פחות מעלות שעת פעולה בקירור ) ושוב אני חוזר ומציע , תזמין יועץ מקצועי ואל תחסוך מה גם שעלות הייעוץ מוחזרת עם הרכישה. טיפ נוסף - מאד חשוב שהמתקין הוא גם איש גבס או שיש לו איש גבס איכותי עבודת גבס טובה ויפה תלווה אותך שנים רבות וגם לעיצוב יש חשיבות . בהצלחה.

sailor

New member
מזגן לא צורך פחות בחימום

הוא נותן תפוקה גבוהה יותר (בחימום התפוקה כוללת הפסדי חום של המערכת).

למעלה