לימודים באו"פ תוך כדי שירות קרבי, אפשרי?

chink

New member
לימודים באו"פ תוך כדי שירות קרבי, אפשרי?

אתם חושבים שאפשר ללמוד באוניברסיטה הפתוחה תוך כדי שירות צבאי כלוחם? אני יודע שמבחינה תיאורטית אפשר להירשם והכל אבל אתם חושבים שבזמן הצבא יש מספיק זמן לזה? מישהו יכול להגיד לי בוודאות אם כדאי להירשם ואז ללמוד בזמן הטירונות הקרבית וכו'? אני ממש ממש מבולבל כי מצד אחד באתר של האוניברסיטה הפתוחה הם רושמים שאפשר ואפילו מומלץ ויש הנחות וכו' אבל מצד שני בצבא יכול להיות שלא יהיה הרבה זמן פנוי... אז מה עושים? מישהו יכול להגיד לי חד משמעית אם זה אפשרי או לא?

the new L

New member
זה אפשרי

אולי בזמן הטירונות זה קצת פחות הגיוני, אבל בזמן השירות זה אפשרי (גם אם לא קל). יש פה בפורום לפחות חייל קרבי אחד (אם כי הוא השתחרר לפני כמה שבועות
)

chink

New member
אתה חושב שבזמן השירות אפשר לקחת גם 2 קורסים?

או שאפשר רק 1 וגם זה בלחץ?

hairylee

New member
נראה לי די קשה.

לא רשמת אם אתה כבר לומד, או רוצה להתחיל ללמוד בשירות. בכל מקרה, לדעתי כדאי שקודם כל תגמור טירונות וגם את המסלול שאתה עושה (או גיבוש, לא יודע איך זה הולך בדיוק) ורק כשתתחיל את השירות הרגיל, תראה אם זה יכול להסתדר לך או לא. אני ג'ובניק שעושה יומיות ודי קשה לי עם הלימודים, אז בתור קרבי זה נראה לי יהיה ממש קשה.. בכל מקרה,
!

uvdude

New member
דעתי האישית

נתחיל מזה: תו"כ טירונות, קורס בסיסי, מסלול או הכשרה - בלתי אפשרי חד משמעית. אלא אם אתה תצליח במהלך הסופ"ש בבית או בבסיס (30 שעות ברוטו) להספיק את כל החומר שאתה אמור ללמוד לאותו שבוע. אבל מבחינה פרקטית - בלתי אפשרי. במהלך שירות קרבי "רגיל" - תלוי באופי השירות. אם אני מנסה להיזכר בשירות שלי (סטי"לים), זמן פנוי טכנית אולי היה לי, אבל אני בספק אם היה לי את הכוח הנפשי להתחיל ללמוד כל ערב. למרות שאם יש מספיק כוח רצון אני חושב שזה אפשרי בסיטואציה הזאת. במהלך שירות עורפי - בהחלט אפשרי. כתב פה מישהו מעליי שזה קשה, נכון, אבל מישהו שעושה יומיות בקריה למשל, לא רואה סיבה שלא יצליח ללמוד במקביל, בדיוק כמו כל עבודה במשרה מלאה. לגבי 2 קורסים - שוב, לא יודע איך נראה השירות שלך כרגע אבל בכל מצב, תתחיל מ1 ואז תמשיך משם. אל תקפוץ למים העמוקים ישר אם אתה לא יודע איך זה במים הרדודים. בהצלחה

mikeyy

New member
סטילים??

וואי, אני בדרך לגיבוש סטילים תכף ודי האמנתי שאי אפשר ללמוד תוך כדי. אפשר לדבר במסנג'ר? מייק.

mikeyy

New member
אז כנראה אפשר ללמוד, איזה סבבה זה

נו אז אולי בסוף אני כן אסיים את התואר בפתוחה
רק שאני אעבור את הגיבוש הזה
ותמיר, יש מצב ל"ג'נוסייד" חחח... [בדיחה פרטית]

Fingertip

New member
תשובה מנוסה

שבוע טוב! קודם, טיפה עלי: סיימתי תואר ראשון במדמ"ח בפתוחה לפני הגיוס (סטודנט צעיר) ונהייתי לוחם. ידעתי שאני רוצה ללמוד גם מתמטיקה, וחשבתי כמוך על לימודים במקביל לשרות. היו לי לבטים רבים, ובסוף החלטתי לערוך ניסוי. לקחתי את הספרים של הקורס הכי פחות מוצלח שלי במתמטיקה, אלגברה לינארית 2, וניסיתי ללמוד שוב את הקורס במקביל לטירונות. הרציונל היה שאם אני אצליח לעבור על כל החומר של הקורס בטירונות, שזה אמור להיות השלב בשרות שבו יש לי הכי פחות זמן פנוי, אז רוב הסיכויים שאצליח להתגבר על אתגרי הלימוד במהלך כל תקופה אחרת בשרות. התגייסתי במרץ, ולכן היו לי פחות או יותר ארבעה חודשים עד להרשמה לסמסטר 2005א. עשיתי את הניסוי, והתברר לי שאך ורק בנסיעות דרומה וצפונה הספקתי ללמוד את כל החומר של הקורס. החלטתי ללכת על זה. נרשמתי לסמסטר 2005א, ויצא שהתחלתי ללמוד במקביל ל"מסלול". את הלימודים עשיתי בנסעיות דרומה וצפונה פעם בשבועיים (שלקחו כמה שעות טובות), ומדי פעם כשנסענו לצפון הרחוק יותר (רמת הגולן וכד') קיבלתי רשות לקרוא בדרך (במקום לישון). אני זוכר שיצא לי ללמוד גם פעם אחת בשעת ט"ש. (אבל לא זוכר יותר מפעם אחת, כנראה לא הייתה). את סוף הקורס ראיתי כבר במחזור הראשון בפלוגה המבצעית. בדיוק היינו מוצבים קרובים יחסית לטבריה, אז נרשמתי לבחינה שם, ועשיתי אותה תוך כדי ה-8-8 של המחזור הראשון (השבצ"קיסט החביב סידר לי דילוג כדי שאשן טיפה לפני הבחינה
). כמעט מיותר לציין שבמהלך כל השרות, מלבד במחזור האחרון, לא הגעתי לאף מפגש הנחיה. גם במחזור האחרון זה היה תלוי בכוננויות מבצעיות שונות, ולא תמיד יכלתי להגיע למפגשים. סה"כ עשיתי ממוצע של קורס בסמסטר. הכי "מוצלחים" היו הקורסים השנתיים. לקחתי שני קורסים שנתיים בשנתיים האחרונות. מכיוון שהלימוד מתפרש על יותר זמן, ומהטלות יותר מרווחות, זה היה הרבה יותר נח, שכן היו שבועות שבגלל תנאים מבצעיים לא יכלתי ללמוד יותר מדי. כמה עצות שאולי יהיו לך לעזר: למרות הניסיון המוצלח שלי, אל תשכח שעשיתי כבר תואר שלם בפתוחה. הכרתי היטב את שיטת הלימוד, ולא נאלצתי להתמודד בפעם הראשונה איתה. העובדה שהתחלתי את התואר בצבא לא חסכה לי יותר מדי. בסה"כ במקביל לצבא עשיתי 6 קורסים, שזה הספק של משהו כמו שנה. שנה לא הולכת ברגל, אבל לא זה הערך המוסף של הלימודים. הלימודים נתנו לי גרוי אינטלקטואלי, שלרוב לא מוצאים בשרות קרבי (למרות שאצלי בשרות היו כמה דברים מעניינים
). לא הפסקתי ללמוד ב-3 השנים האלו כי... פשוט אינני מדמיין את עצמי מפסיק. במהלך השרות, למעט מבחנים, לא ביקשתי שום התחשבות מצד המפקדים שלי. לא מבחינת יציאה למפגשי הנחיה, או אפילו שום התחשבות מבחינת ריווח המשימות. את המשימות עשיתי כמו כל חייל אחר, והלימודים היו בזמני החופשי בלבד. אם אתה מצליח לקבל אישור ממפקד היחידה שלך ללימודים, תהיה זכאי ליציאות למפגשים וכו', אבל ללא אישור (שאינך חייב לקבל), תוכל להרשם, אך לא יוכלו להתחייב להוציא אותך למפגשי הנחיה או אפילו מבחנים. לזכות מפקדי יאמר שלמרות שלא ביקשתי, הם צ'יפרו היכן שיכלו. הסגל באו"פ גילה הרבה התחשבות, בין אם זה בנוגע למטלות מלאות בוץ וחול שהגיעו אליהם, טלפונים שאינם בשעות ההנחיה (או אפילו טלפונים הבייתה), דחיות במטלות ו"הרצאות" טלפוניות. בכל מקרה, בשורה התחתונה: זה אפשרי, וזה לא קל. ואני לא ממליץ להתחיל עם זה בטירונות. בהצלחה! אהד.

כל הכבוד../images/Emo70.gif ../images/Emo13.gif

ולחשוב שממני תופסים בגלל שלמדתי תוך כדי הצבא.. אין בכלל מה להשוות בין השירות שלי לשלך

yaniv446

New member
../images/Emo26.gifבשורה התחתונה

המסקנה היא שלא כדאי להיכנס לזה בתקופת שירות קרבי.

Fingertip

New member
שמאל|

לא! המסקנה שלי היא שזה מאוד אינדיווידואלי. למשל, קשה לי לדמיין את השרות שלי בלי זה. אהד.

למעלה