קורס ראשון בסמסטר קיץ הקרוב(מדעי המחשב)

davidman2

New member
קורס ראשון בסמסטר קיץ הקרוב(מדעי המחשב)

שלום ,
אני רוצה להתחיל את דרכי באפיק מעבר באוניברסיטה הפתוחה במדעי המחשב .
אני מתכוון לקחת את הקרוס הראשון שלי בסמסטר הקרוב , ובעקבות כך עלו לי כמה שאלות .

-יש שני קורסים שעלו לי כאופציות כקורסים ראשונים - אינפי 1(20106) ו אלגברה 1(20109) מה מהם עדיף לקחת בתור קורס ראשון ?
-בדקתי באתר האוניברסיטה הפתוחה ואין הנחייה לאף אחד מהקורסים האלה באיזור הדרום . מה קורה במצב כזה ?
-בעניין האפיק מעבר בהנחה שסיימתי את כל הדרישות של האוניברסיטה אלייה אני רוצה לעבור לקראת מועד תחילת הלימודים באוקטובר , זה אומר שאני אוכל להרשם רק לשנה אחר כך(או לסמסטר הבא) ? או שזה עובד בצורה שונה ?
-ניתן לשלם בפיקדון שמקבלים מהצבא ? אם כן ,איך זה מתבצע אם אני נרשם דרך האינטנרט ?

החלטתי לאחר ובעיקר בעקבות קבלת ציוני הפסכומטרי של מועד אפריל ללמוד בפתוחה, סוף ההרשמה לסמסטר קיץ מתקרבת(22.5).
אני אשמח לשמוע מכם לגבי כל דבר רלוונטי לסטודנט לעתיד בפתוחה שרוצה להתחיל את המסלול הזה ויכול לעזור לי או להאיר את עיני.

תודה רבה .

לא מומלץ

לעשות את לינארית 1 או אינפי 1 בקיץ. שניהם קורסים של 6 נקודות עם הרבה מטלות והרבה חומר. בשביל אפיק מעבר אתה צריך מעל ל-85 בממוצע הכולל של הקורסים באפיק. קח בחשבון שאלו קורסים שגם ככה קשה להוציא בהם ציון גבוה ובקיץ ובתור קורס ראשון עוד יותר. לדעתי לינארית 1 קורס טיפה יותר קל מאינפי 1 שלעניות דעתי הוא אחד הקורסים המסננים של התואר.

לגבי חוסר ההנחיה, אני ממליץ לא לעשות את הקורס הראשון בהנחיה שהיא לא רגילה/מוגברת. בפתוחה יש מספר סוגי הנחיות:
רגילה - מפגש כפעם בשבועיים כאשר רוב החומר נלמד בבית ובשיעורים בעיקר מתרגלים.
מוגברת - מפגש כפעם בשבוע , כאשר עוברים על חלק מהחומר בכיתה וגם מתרגלים.
אופק רגיל/מוגבר - מפגשים וירטואלים שמועברים בוידאו (רגיל/מוגבר כמו שציינתי קודם לכן).
ללא הנחיה - אתה לומד לבד כמו כלב.
אם אתה לחוץ על לסיים בתאריך מסויים (כמו שרב האנשים שעושים אפיק לחוצים) אז לך על הנחיית אופק מוגברת.

לגבי הנושא של פיקדון שמקבלים מהצבא, כן ניתן לשלם באמצעותו, אך לא ניתן לעשות זאת באינטרנט. תצטרך כל פעם לגשת לסניף הבנק ולהוציא צ'ק על הסכום שצריך לשלם. אתה יכול לשלם באשראי באינטרנט והם יחזירו לך רטרואקטיבית לחשבון הבנק (כשתשלח להם את הצ'ק), זה מה שאני עשיתי.

ד"א יש לך רקע כלשהו בתכנות/מתמטיקה מעבר לתיכון?
שקלת לקחת קורסים אחרים לקיץ?

אלכס

davidman2

New member
תודה על התשובה

לא,אין לי רקע בתכנות/מתמטיקה מעבר לתיכון .

לגבי לקחת קורסים אחרים זה מה שנראה לי כאפשרי לקחת בתור קורסים ראשונים .
יש קורסים אחרים שאתה יכול להמליץ לי עליהם ?
קורס יותר קל בתור קורס ראשון ?

ושוב תודה !!!

hlobo

New member
לאיזו אוניברסיטה אתה רוצה לעבור?

הדרישות של הקורסים שונים ממקום למקום.
אם יש לך ברשימה מתמטיקה בדידה, כדאי להתחיל עם זה - גם מתאים לקיץ וגם מתאים בתור קורס ראשון.

davidman2

New member
אני עוד לא ידוע לאיפה אני רוצה לבצע את האפיק

הסיבה לעשות אחד משני הקורסים האלה היא בדיוק בגלל מה שאמרת .
אני לא סגור עדיין לאיפה אני רוצה לעשות את האפיק מעבר(טכניון/בן גוריון) בגלל זה חיפשתי קורסים שצריך בשני האוניברסיטאות .
יש עוד קורס שחופף לשני האוניברסיטאות - מבוא למדעי המחשב - JAVA (20441) מה אתם חושבים עליו ? מתאים בתור קורס ראשון ?

בקשר לשני הקורסים המתמטיים , אם רוב הזמן שלי יהיה מושקע אך ורק בקורס הזה(מבחינת עבודה וכל מה שמסביב) עדיין יהיה קשה לעשות אותם בתור קורס ראשון ?

ושאלה אחרונה - איך אני יודע איזה קורסים יש באופ"ק(הנחייה רגילה/מוגברת)?

למעלה