המלצה על מעביר לאופני הרים

itzi5

New member
המלצה על מעביר לאופני הרים

יש לי אופני "GAINT ANTAM 26 , ישנות וטובות
צריך המלצה למעביר אחורי וקדמי לאופניים ,
יש לי 2 גלגלי שיניים מקדימה ו - 9 מאחור.
משהוא טוב , אני מבין שהמובילים בשוק הם שימנו וסראם.
לא במחירי פלצנות ...

nightjar

New member
שימנו וסראם הם בערך האפשרויות היחידות הרלוונטיות

אבל המעבירים צריכים להתאים לשיפטרים. כלומר אם השיפטר שלך הוא של שימנו גם המעביר האחורי צריך להיות שימנו.
הדגמים ל 9 הילוכים הולכים ונעשים נדירים, בצע חיפוש והחלט בעצמך אם המחיר פלצני או לא...

itzi5

New member
מה הולך היום בגלגלי שיניים ?

האם יש מערכות יותר משוכללות
או רק שינויי שיווק ?.
מה המחירים בערך.
האם סראם יותר טובים משימנו.
היום יש לי מעביר אחורי של סראם.

nightjar

New member
השאלה היא האם אתה מעוניין להשמיש או לשדרג..

ההעדפה לחברה מסויימת היא עניין של טעם והרגל. היום פופולאריות מערכות של פלטה אחת ועד 12 גלג"שים בקסטה. מהחלפה של מעביר ב 200 ש"ח אתה יכול להגיע להוצאה של אלפי שקלים על החלפה של כל מערכת ההינע כולל גלגל... אני לא מבין מספיק במערכות החדישות כדי להמליץ על משהו, אבל לא בטוח ששווה להשקיע בשדרוג כזה לאופניים ישנים.

itzi5

New member
רוצה להחליף רק מעבירים.

האם למה שיש לי 2 ו- 9 גלגלים יש היום מעבירים טובים.

steiff

New member
כן. המעבירים היום איכותיים מבעבר

אבל לפני שאתה מחליף מעבירים אני ממליץ לבצע תחזוקה. יש סיכוי שדווקא המעבירים הם הפריט שלא צריך להחליף ועדיף יהיה להחליף שרשרת, גלגלי שיניים ו/או קסטה ובעיקר את הכבלים. אלו חלקים שמתבלים הרבה יותר מאשר המעביר, והחלפה שלהם תביע לשיפור משמעותי בתפקוד מערכות ההינע.
כפי שכבר צויין - מעביר אחורי של סראם מצריך גם ידיות של סראם, מעביר אחורי של שימאנו מצריך ידיות של שימאנו. במעביר הקדמי יש תאימות בין סראם לשימאנו ואפשר ״לערבב״.
אפשר עדייין למצוא חלפים למערכות 2/9 אבל אם אתה כבר מבצע החלפה - אולי כדאי להחליף למעביר אחורי (וקסטה, וידית ושרשרת) של 10 או 11. גם תקבל טווח הילוכים גדול יותר וגם מערכת חדשה יותר.

למעלה