עזרה בקניית אופני הרים

sergavi

New member
עזרה בקניית אופני הרים

שלום לכולם,
אני מעוניין להחליף את האופניים הישנים בחדשים (Marin 26 ז"ק)
סגנון רכיבה- שבילים לבנים עד חוליים בסופ"ש ומדרכות באמצע השבוע לשמירה על הכושר.
תקציב- סביבות 4000
הדגמים שעלו לאחר סיבוב ראשוני הם:
MERIDA BIG NINE 300 2019 - חשבתי גם על MERIDA BIG NINE LIMITED 2018 או 2019 MERIDA BIG NINE 600, אבל אני חושש קצת ממערכת ה- 11X1 וחוסר במהירות בכביש ותנוחת רכיבה שפופה מידי.המפרט של ה-300 די מרשים יחסית למחיר, Shimano XT , בולם אוויר ולא קפיץ, אפילו שקראתי עליו חוות דעת לא מחמיאות. מחיר- 3200
TREK MARLIN 7 2018- מחיר- 3000 מפרט לא רע, בולמי RockShox וכו'
GHOST KATO 3.9 - מחיר- 3500
GIANT TALON 3 2017 מחיר- 2500, 27.5"
Revel 29er 1 2016 מחיר- 3400
המרידה 300 הרגישו נוחים לרכיבה, אבל זה כמובן רק אחרי 5 דקות רכיבה ולפני כיוונונים באופניים האחרים, ככה שלא נראה לי שזה אומר הרבה...
מה שגם הפתיע אותי זה שכל המוכרים דווקא המליצו על דגמים יותר פשוטים לצרכים שלי (300 ולא big nine וכו')
אשמח לחוות דעת, במיוחד אם יש לכם נסיון אישי עם אחד הדגמים.

steiff

New member
התייחסות עקרונית לפני הפרטים

א. כמובן שהמדד הכי חשוב הוא הנוחות.
ב. יש אמת בדברי המוכרים בחנויות שלמטרות שציינת אפשר להסתפק באופניים פשוטים יותר. אז מה? אם אתה מוכן להשקיע - לך על זה. אופניים משוכללים (ויקרים) יותר, כל עוד זה לא בא על חשבון הנוחות, יהיו לרוב עמידים יותר ויסבלו מפחות תקלות ובלאי.
ג. הבט על הפרטים הקטנים, חלקם לא מפורט פה ותצטרך לבדוק בעיניים ולשאול את בעל החנות.
- צירי הגלגלים. QR זה טכנולוגיה מיושנת. ציר קדמי 15 וציר אחורי 12 מ׳מ זה המינימום ולא הייתי מתפשר פה.
- רוחב פנימי של החישוק. ממליץ לבחור חישוק בעל רוחב פנימי 21 מ׳מ ומעלה.
- הולכת כבלים בתוך השלדה. מעיד לרוב על תכנון מתקדם יותר ורמת גימור גבוהה.
- לא לחשוש ממערכות 1x ובדגמים שהצגת יש אחד עם 1/11 של שימנו ואחד עם 1/12 של סראם. אם אין לך תכניות לעליות ושיפועים - בקש להגדיל את הפלטה הקדמית במעמד הקניה. 2 או 4 שיניים יותר מהמספר שמוצע במפרט המקורי.

sergavi

New member
אשמח גם לחוות דעת לגבי הדגמים

על הנייר המרידה נראים כקניה המשתלמת ביותר, רק שקצת מדאיג אותי ששמעתי על כמה רוכבים שהם לא נוחים להם, אבל אני מניח שזה משהו אישי.

steiff

New member
לא ניסיתי אף לא אחד מהדגמים הספציפיים

ג׳יאנט XTC זה הכי קרוב שעכוזי שזף והם נוחים לי מאד עד עצם היום הזה.
אך כפי שציינת - נוחות זה עניין מאד אינדיבידואלי.

למעלה