עזרה בזיהוי מותגי אופניים

גילדדדד

New member
עזרה בזיהוי מותגי אופניים

שלום לכולם/ן.
למבינים/ות בתחום, אשמח אם תעזרו לי לזהות מה מהמתוגים הבאים הם "מדבקה" ומה יצרנים איכותיים:

VISION
Airwalk
Oyama
Mongoose (City)
Coming
Serima
Pilot totem
Merida

תודה!

steiff

New member
אפשר לשאול לשם מה הבדיקה הזו?

שאלה כזו מופיעה פה כל כמה שבועות.

מה ההתלבטות? אולי תוכל להביא דגמים ספציפיים במקום שמות של מותגים מוכרים יותר, מוכרים פחות או לא קיימים?

steiff

New member
איפה אתה רואה אותם נמכרים?

ברשימה הזו ישנם שניים, אולי שלושה, שמות מוכרים והשאר אופני ״מדבקה״.
זה מתאר, בערך, את היחס בין אופני מותג לאופני מדבקה שנמכרים בארץ. הרוב המכריע בין אלה שלא קונים קטנוע חשמלי (שמכונה בטעות ״אופנים חשמלים״) - קונה אופני מדבקה זולים בחנות השכונתית ומשתמש בהם לנסיעות לסידורים או לעבודה. זה מהלך הגיוני וסביר, בפרט בהתייחס לסיכוי הגניבה של אופניים שנקשרים ברחוב. יש מצב שהאופניים האלה יחזיקו מעמד שנים בנסיעה עירונית מסוג זה עד שהחלודה תאכל אותם.
המיעוט קונה אופני מותג לשימושים יותר מאתגרים, בין אם בכביש או בשטח. אין לי כוונה להיכנס לדיון איזה מותגים טובים מאחרים או עדיפים על אחרים משום שבתוך כל מותג ישנן הרבה רמות של דגמים שמיועדות לשימושים שונים ומכאן שכאשר מבצעים השוואה בין אופניים חשוב להבין מה השימוש המיועד ומה התקציב הזמין לרכישה.

ומכאן בעצם שאלתי המקורית: מה אתה מנסה להשיג או ללמוד מהרשימה הזו? סקר דעת קהל על חדירה של מותגים למודעות הציבור? בחירה של אופניים לנסיעה במדרכות של קיבוץ מהבית לחדר האוכל ולמרכולית? אופניים לרכיבות ארוכות לשמירה על כושר? אופני שטח לטיולי סוף שבוע? יש איזו מסגרת תקציב?

גילדדדד

New member
אני מנסה להבין אילו מהאופניים שהוזכרו

יהרסו מהר יותר, ואילו ישמרו טוב יותר ויזדקקו לפחות טיפולים.
סתם דוגמא: בכל האופניים שהיו לי (וכולם מדבקה) המהלכים לא עברו חלק, ויום-יומיים אחרי הכיוון הם שוב לא עברו חלק עד שהבנתי שבאופני מדבקה אין טעם לכוון את המהלכים, תמיד הם יעברו באופן לא חלק.
עכשיו אנחנו רוצים לקנות כמה אופניים, איכותיות ככל הניתן למסגרת תקציב של כ1000-2000 ש"ח. מתקפלות. לא חשמליות.

steiff

New member
לאיזה שימוש מיועדים האופניים?

לרכיבה בעיר לסידורים/עבודה?
לטיולי סוף שבוע בדרכי עפר.
לרכיבה ספורטיבית ברחבי הארץ במסלולים אגרסיביים?
לרכיבות כביש ארוכות תחרותיות?

steiff

New member
אופני מדבקה יספיקו לשימוש הזה

ואם מדובר בעיר בעלת טופוגרפיה מישורית - עדיף אופניים בעלי מספר מינימלי של הילוכים.
צמיגים - חלקים ברוחב של 35 מ׳מ בערך.

והכי חשוב - לנסות את האופניים ולראות שהם נוחים.

למעלה