דגריזר, כן או לא?

דגריזר, כן או לא?

רב ההמלצות שאני רואה לניקוי אופניים אומרות שדגריזר מיותר ועדיף להשתמש בנוזל כלים (כולם משתמשים בפיירי עושה רושם..).
האם ככה גם אתם נוהגים?
האם דגריזר יכול לפגוע ברוטורים (נאמר לי שחלקם מכילים שמן)..?
עדיף להמנע ממגע של דגריזר שם?
למישהו יש דעה על דגריזר מירקל רד של רוקנרול?

steiff

New member
דגריזר יעיל לניקוי השרשרת וגלגלי השיניים משמן שהפך לזפת

והמירקל-רד עושה עבודה טובה.

בגדול - מברשת עם שיניים קשות ונוזל כלים יעשו עבודה טובה לא פחות רק בקצת יותר מאמץ.

מצד שני סבון כלים לא יפגע בגריז של מיסבים במערכות, אם במקרה יגיע אליו.

רצוי להימנע ממגע של כל חומר (חוץ ממים) ברוטורים משום שכל שמנוניות שמגיעה לרוטור תגיע ממנו לרפידה ותפחית את יעילותה. לפעמים למצב של טוטאל לוס. דגריזר מטבעו דווקא ממס שומנים, אבל אם הדגריזר עם השומן המומס מגיע לרוטור, הדגריזר מתנדף והשומן נשאר...

תודה, שאלת המשך,

אתה אומר שרצוי להמנע ממגע של כל חומר עם הרוטורים, זה כולל גם סבון כלים במידה ואחליט להשתמש רק בו לניקוי האופניים?
במידה ואין בעיה לא לגעת ברוטורים בכלל כשמנקה?

steiff

New member
אין סיבה לגעת ברוטורים עם שום חומר

אבל אם במקרה ניתזו על הרוטור כמה טיפות של שמן - רצוי לנקות במטלית טבולה באלכוהול רפואי - זה ממיס את השומנים ומתנדף בלי להשאיר משקעים. אפשר תיאורטית גם טרפנטין, אבל זה חומר שעלול לפגוע בחלקי פלסטיק או אפילו בצבע של האופניים.

סבון כלים - לך תדע מה ההרכב שלו ומה הוא משאיר אחריו. יש סבונים עם קרם ידיים מובנה...

כאשר אתה שוטף את האופניים בזרם מים (ישראל מתייבשת...) אין בעיה לשטוף את הרוטור במים ולתת לו להתייבש יבוש טבעי. קח בחשבון שרוטור לח או רפידות לחות ירעישו/יחרקו קצת בזמן העצירה עד שיתיבשו לגמרי. זה לא משפיע לרעה על כושר העצירה, רק מציק לאוזן.
במידה והרפידות חורקות ויש ירידה בכושר העצירה - כנראה שהגיע שמן לרפידה. הפרוצדורה של הסרת שמן מרפידה שהשתמנה לא פשוטה ועל פי רוב הפתרון המומלץ יהיה פשוט להחליף את הרפידה.

תודה על המענה

ואגב האלכוהול לרוטורים, נאמר לי שעדיף אלכוהול איזופרופיל, ולא רפואי (לא יודע אם זה חובה או שרק לדקדקנים)

nightjar

New member
כמה כבר אתה מנקה את הרוטורים?!

לאלכוהול רפואי מוסיפים לפעמים כל מיני חומרי צבע וריח כדי שיהיו קלים לזיהוי.
יש לווירט (Würth) ואני חושב שגם לג'ו תרסיסים יעודיים לרוטורים. מכיוון שאין צורך לנקות את הרוטורים על בסיס קבוע לא מדובר בהוצאה משמעותית..

עכשיו מספיק ללקק את האופניים, צא לרכוב וזכור שאבק הוא לא לכלוך....

אני בשלב הזה שבו אחרי קנייה של אופניים חדשים

אתה מלקק אותם , שומר עליהם במצב חדיש ומנצנץ וחרד לגורלם.זה עובר בהמשך.
חוצמזה שמתישהו צריך לנקות רוטורים בגלל קצת שמן שעף כשמשמנים או משהו אחר אז מעדיף להשתמש בחומר הכי נכון

למעלה