החלפת רפידות לבולם avid juicy 3

חלאה

New member
החלפת רפידות לבולם avid juicy 3

למישהו יש מדריך טוב להחלפה. כרגע הצלחתי לפרק את הרפידות הישנות אבל אני לא מצליח להכניס את החדשות, זה כאילו חסר לי 1 מ"מ מרווח כדי שיכנסו. יש רעיונות?
הישנות אגב נכנסות אבל הן גמורות.

steiff

New member
מעצור. לא בולם... תרחיק קצת את הקליפרים זה מזה.

מכניסים מברג שטוח בין הקליפרים ודוחפים אותם קצת החוצה באמצעות תנועות של המברג מצד כמו איזמל.

הקליפרים הם התופים שדוחפים את הרפידות פנימה כלפי הרוטור.

חלאה

New member
זה עבד אבל לא מספיק

הצלחתי להכניס את הרפידות אבל המרחק של הרפידות עדיין קטן וזה מתלבש על הדיסק בצורה הדוקה מעט. המברג בשלב הזה לא עוזר לי.
יש עוד משהו שניתן לעשות להגדיל את המרחק של הרפידות?

steiff

New member
אם הרוטור נכנס אז אתה בסדר

כמה לחיצות של הרפידה והגלגל יסתובב.

חלאה

New member
אם הבנתי נכון אז לחיצות בידית מעצור יד צריכה לסדר את הבעיה

נתתי איזה 50 לחיצות וכלום לא השתנה, צריך ללחוץ חזק? מהר? חלש אבל עקבי?
וגם זה בקושי נלחץ כי הוא הדוק על הרוטור

steiff

New member
צריך לרכוב קצת.

בכל מקרה אתה יכול לשחרר קצת את הידית. יש בורג אלן 2 מ׳מ מתחת הידית (בין הידית לכידון) וכל רבע סיבוב משחרר (או מהדק) את הידית בערך במ׳מ.

בגדול - הסיבוב של הרוטור מרחיק את הרפידות כאשר אתה משחרר את הלחץ שאתה מפעיל על הידית.

חלאה

New member
לי זה נראה כאילו נכנס אויר למערכת

ובגלל זה הבוכנה נשארת 1 מ"מ בחוץ בכל צד ולא נכנסת ממש עד הסוף, רכבתי 5 ק"מ ככה בקטנה זה פחות הדוק אבל בצורה כזאת אני אקבל רפידות חצי גמורות.
היות והברקסים עוצרים ממש טוב ואני לא מרגיש שיש אויר שמפריע ומחליש לי את העצירה חשבתי לפתוח מעט את הבורג הלן של המיכל בידית עצירה ולתת לחיצה סופר עדינה כדי להוציא טיפה שמן. זה הגיוני או פשוט להמשיך לרכב ככה?

steiff

New member
אם היה נכנס אוויר הידית היתה מרגישה רכה, לא קשה.

אם המעצורים עובדים והרוטור בפנים אז מה הבעיה? אין כוח שדוחף את הבוכנה פנימה. היא נדחפת על ידי הרוטור. אם הגלגל מסתובב חלק אז הכל בסדר. סע בשלום.

חלאה

New member
זהו שהוא לא מסתובב חלק

הוא משתפשף ברפידות, חסר לי מרווח של רבע מילימטר בכל צד, זה נגיעה כזאת שמשמיעה קול וכאשר מסובבים את הגלגל ביד אחרי 5-6 סיבובים הוא נעצר בגללה.

חלאה

New member
אוקי, תודה על התמיכה.

זה מה שנעשה, גם ככה אין לי בררה אחרת :)

למעלה