שאלה בנוגע לבולם ומשאבת בולם

graphe60

New member
שאלה בנוגע לבולם ומשאבת בולם

אני מחפש לקנות משאבת בולם פשוטה וסטנדטרית שתאפשר לי תחזוקה שוטפת פשוטה ונוחה.
המחירים בארץ בשמיים ביחס לאייבי\אלי\אמאזון - יש המלצה למשהו טוב להזמנה? אשמח לקישור.

בנוגע לבולם FOX FLOAT Performance, יש את היציאה שממנה מנפחים באמצעות
משאבה את הבולם. ויש יציאה נוספת עם "פקק" אדום. אם משחררים לחץ דרכו
יוצא ממנו שמן ירוק - זה אמור רק לפרוק אוויר לא? זה אומר שיש בעיה בבולם?
או שמא, התבלבלתי בכתובת?

graphe60

New member
שאלה נוספת בעניין ניפוח הבולם.

מה ה"נוסחא" שמקשרת בין המשקל ללחץ בבולם? בדר"כ ככלל אצבע כולם משתמשים בזה.
ואם יש הסבר מאחורי זה, אשמח לקרוא.

steiff

New member
אם הפרש המחיר מצדיק - קנה באיביי או אמאזון

״הפקק האדום״ שאתה מתייחס אליו נשמע לי כמו מכוון הריבאונד ולא פקק שנועד לשימושך.
הניפוח מבוצע רק דרך הווניל הרגיל.

הלחץ המומלץ תלוי בנפח התאים בבולם ובמשקלך. אין חוק אצבע שטוב לכולם, אבל לרוב נקודת ההתחלה לקראת כיוון סופי היא כפליים ממשקלם בק׳ג. דהיינו אם אתה שוקל 75 קילו - תתחיל ב-150 פי-אס-איי. משם ואילך צריך להוסיף או להפחית כדי להגיע ל״סאג״ של בין 25-35% בהתאם לסגנון הרכיבה שלך.

יש ל״פוקס״ אפליקציה שמאפשרת כיוון נוח באמצעות המצלמה של הנייד.

graphe60

New member
מספר שאלות של מתחיל..

מאיפה אתה ממליץ לקנות? האם משאבת בולם אוניברסאלית תתאים גם לבולם ריבה של רוקשוקס וגם לפוקס?
&nbsp
מהו כיוון הריבאונד? מה פירוש המונח "סאג"?
&nbsp
ואחפש אפליקציה לפוקס. לא הבנתי את עקרון הפעולה איך דרך הנייד אפשר לכוון את הבולם האמת.

steiff

New member
טוב... נתחיל מההתחלה...

אני משתדל לא להמליץ על חנות מחשש לטענות לניגוד עניינים או העדפה. בגדול כל משאבה שיכולה להגיע ללחצים של 250-300 psi ויש בה מחוון לחץ וכפתור לשחרור עודף לחץ - תעשה את העבודה. הוונטילים שכולם משתמשים בהם הם ״שרדר״ (ונטיל גרמני/אוטו).

ריבאונד הוא המהירות בה הבולם מתארך בחזרה. המהירות נשלטת באמצעות חריר בו זורם האוויר בכיוון ההפוך. אתה שולט בזרם באמצעות הכפתור האדום.

״סאג״ הוא ההתכווצות הראשונית של הבולם תחת משקלך ללא השפעת תנועה חיצונית. פשוט ישיבה על האוכף ללא תנועה.

steiff

New member
ועוד כמה מילים

ההתכווצות הראשונית תלויה בסגנון הרכיבה ומהלך המתלים. ברכיבת XC נהוג לכוון ל״סאג״ של בין 20-25%. ברכיבת שבילים או פרירייד מכוונים לרוב ל״סאג״ של 30-35%. תלוי בנוחות שלך. ככל שה״סאג״ גדול יותר כך הבולם רך יותר ומתכווץ יותר, אבל מאידך גם מביא ליעילות דיווש נמוכה ובמקרים מסויימים עלול ליצור תחושת אי-נוחות של רכיבה על ״מזרון מים״. אם אינך רוכב תחרותי אזי אין פה עניין של נכון או לא נכון. אם נוח לך בולם רך אז מה איכפת לך לבזבז עוד קצת אנרגיה בדיווש? מצד שני אם אתה ספרטני - אתה יכול להסתפק בבולם די נוקשה אבל יעילות דיווש גבוהה.

באשר לאפליקציה של פוקס: על הבולם אמור להיות קוד של ארבע אותיות. זה הדגם הספציפי. אתה מזין לאפליקציה את הקוד הזה והיא מזהה את הבולם ואת המהלך שלו. על הבוכנה של הבולם אמורה להיות גומיה (יכול להיות שהיא התפוררה ונפלה אם מדובר בבולם ישן). האפליקציה מציעה לך לאיזה לחץ למלא את הבולם על פי נתוני המשקל שלך שאתה מזין לה, ומבקשת ממך לצלם את הבוכנה והגומיה לאחר הכיווץ הראשוני (ישיבה על האופניים בלי דיווש). לפי מיקום הגומיה על הבוכנה האפליקציה מציעה לך להוסיף או להפחית לחץ, ולאיזה ערך לכוון את הריבאונד (נמדד ב״קליקים״ מקצה גבול מהלך הכפתור). לפעמים האפליקציה תבקש ממך לבצע מדידה נוספת ותציע תיקון נוסף. בסך הכל עובד לא רע. כמובן שאתה יכול להוסיף או להפחית לחץ בהתאם לנוחותך.

למעלה