שאלה על גובה כיסא ומנח רגל על הפדל ?

graphe60

New member
שאלה על גובה כיסא ומנח רגל על הפדל ?

כשאני מסיים רכיבה כואב לי בברכיים, כנראה הכיסא לא בגובה הנכון.
איך מכוונים את הכיסא בצורה מדוייקת? מדובר בכיסא מקובע - איך ממקמים את הגובה?

בזוג אחר המוט כיסא מתכוונן, איך יודעים מהו הגובה הנכון במהלך הרכיבה? מלבד
ניסיון וצבירת טכניקה הרי בירידה\עלייה\שביל טכני הגבהים משתנים.

ובנוגע לפדאל - מהו המנח הנכון של הרגל? אצלי קידמת הרגל על הפדל וכל העקב חופשי מאחור.

steiff

New member
איפה כואב? מלפנים או מאחור?

במצבה הארוך ביותר (כאשר הפדל התחתון נמצא בהמשך קו צינור האוכף, לא ישר למטה) הרגל צריכה להיות ישרה אבל לא נעולה. אם כואב בחלק הקדמי של הברך האוכף כנראה נמוך מדי. אם כואב מאחור - האוכף כנראה גבוה מדי.

בעליות מגביהים למצב שתיארתי.
זה נותן מנוף מירבי של כוח.

במישורים אפשר להנמיך את האוכף קצת.

בירידות מנמיכים את האוכף למינימום כדי להוריד את מרכז הכובד ולאפשר העברה נוחה של הגוף לאחור.

מיקום כף הרגל על הפדל - בחלקה הרחב ביותר. למעשה - בחלק הקדמי ביותר שאינו האצבעות עצמן. מאפשר שימוש בשרירי כף הרגל להוסיף עוד כוח לסיבוב הפדלים.

graphe60

New member
מלפנים.

אז המנח רגל שלי "נכון"? רוכב העיר לי שצריך להיות אמצע כף הרגל לכיוון העכב על הפדל.
אני רגיל לרכב עם ה"כריות" של כף הרגל.
&nbsp
&nbsp

be_roo

New member
למיטב ידעתי הטעו אותך לגמרי

החלק הקדמי של כף הרגל מונח על הפדל (הכריות), והעקב מורד כלפי מטה. זה מאריך את מנוף הדיווש ומקטין את הסיכוי שהרגל תחליק מהפדל.

shangu23

New member
כרית על הפדאל - שים לב לציור המצ"ב

לגבי הגובה המומלץ

באופן כללי, הגובה המומלץ הוא גובה המותן, כלומר כשאתה עומד ליד האופניים, האוכף נמצא במקביל למותן. כך מגיעים לתוצאה שsteiff מתאר, הרגל ישרה אך לא נעולה.
זה מאפשר ניצול טוב יותר של השרירים והפעלת לחץ במקומות נכונים באופן שהגוף קולט את הזעזוע בצורה טובה שמפחיתה את ההשפעה על המפרקים ומבני העצמות.
הייתי גם ממליץ לך לבחון אם המידה של האופניים באמת מתאימה לך. ישנן חנויות אופניים רבות שלא מדגישות זאת לפני הקנייה, ומאפשרות ללקוח לקנות כלי גדול מדי, מה שגורם לרכיבה בתנוחה בעייתית שגורמת באופן ישיר להפעלה של שרירים מיותרים, חלוקת משקל לא נכונה והפעלת לחץ על חלקים שונים בגוף בצורה לא מאוזנת.
אם אתה מתחיל בתחום הייתי ממליץ לך להתייעץ אם איש מקצוע, להגיע פיזית לחנות ולבדוק.
כמובן שהכי חשוב זה לבדוק את רמת המקצועיות של חנות האופניים ואת איכות השירות.

למעלה