האם לשים מעצורים הפוך יכול לגרום לבעיות ספוגיות?

TakeCtrl

New member
האם לשים מעצורים הפוך יכול לגרום לבעיות ספוגיות?

קניתי לאחרונה זוג מעצורים שמשום מה השמאלי עובד כמעצור אחורי והימני עובד כקדמי, הציעו לשים אותם הפוך, כדי לשמר על הצדדים שעבדו לי עד היום..כיוון שאין להם אותו אורך כבל.

TakeCtrl

New member
"don't cross the streams" :)

הכבל של המעצור הקדמי לא מספיק ארוך להגיע לקליפר אחורי..

זכיר

New member
ולהחליף כבלים זה סיפור?

אף פעם לא עבדתי עם הידראולים. מתנצל אם אני מדבר פה שטויות

TakeCtrl

New member
מנסה לשאול אנשים ולחפש בyoutbue , זה מה שהעליתי בנתיים...

steiff

New member
אם מדובר במעצור מכני (כבל) ממש אין בעיה להפוך

פשוט משחררים את הכבל מהקליפר, שולפים את הכבל ומשאירים את הצינור במקום. משחררים את הכבל מהידית, מצליבים את קצה הצינור לידית המתאימה ומשחילים את הכבלים מחדש עד לקליפר.
אם הכבל קיבל כבר כיפוף בקצה ולא משתלח בקלות בצינור - פשוט מחליפים בחדש, או קוצצים את הקצה הכפוף ומקצרים את הצינור בהתאמה (לא להגזים על מנת לשמור על טווח תנועה תקין).

אם מדובר במעצור הידראולי תצטרך כלים לביצוע בלידינג, או לקחת למכונאי עם הכלים והידע הנכונים.

רכיבה עם מעצורים ״הפוכים״ אפשרית אבל רק אחרי שהתרגלת. אחרת זו סכנה גדולה.

TakeCtrl

New member
"הפוכים" לא מבחינת ימין הוא שמאל ושמאל הוא ימין

זה בדיוק מה שאני לא רוצה לעשות, לכן הפכתי את המעצור מלמטה למעלה... וחשדתי שבגלל זה יש ספוגיות...
כלים לבלידינג יש בלי סוף , (צינוריות,שמן של tektro, כפפות, מזרקים וכו'..) אבל ייתכן שיש אולי בעיה באטמים.

steiff

New member
הידית לא צריכה להיות הפוכה

מבחינת למעלה למטה.

יש בידית מיכל שמן ותמיד יש במערכת קצת אויר. כאשר האויר נמצא במיכל הוא לא מפריע. כאשר המיכל הפוך האויר מטייל במערכת וגורם לספוגיות (כי גז הוא דחיס ונוזל לא). מאד לא בריא.

TakeCtrl

New member
nuts, טוב, אז כנראה אצטרך לנשום עמוק, מדיטציה ולהחליף

צינוריות כמו שבוודיאו מראים... (ולהכין בצד ברקס רזרבה למקרה שאדפוק משהו...)

steiff

New member
לא בהכרח תדפוק משהו, אבל עדיף לתת למכונופן לעשות את העבודה

כי בלי כלים מתאימים וקצת נסיון לא יהיה לך פשוט לבצע את ההחלפה. ובשביל החלפה חד פעמית לא כדאי לרכוש במיוחד את הכלים והחומרים. גם ברכב אתה מבצע החלפת שמן ורפידות מעצור לבד?

TakeCtrl

New member
זה כנראה מה שאעשה , אני מכיר מישהו...

אבל bleeding בכל מקרה אצטרך לעשות מתישהו (ועשיתי בעבר רק לshimano שזו הסיבה שלקחתי אותם כיוון שהם ידועים כהכי פשוטים לזה .)

למעלה