שאלה לגבי אופניים לילד בן 5 המתקשה ברכיבה

גולי233

New member
שאלה לגבי אופניים לילד בן 5 המתקשה ברכיבה

שלום,

עומד לרכוש אופניים חדשות עבור ילד בן 5. הילד מתקשה ברכיבה (עם \ בלי גלגלי עזר). לא משקיע מספיק אנרגיה.

האם אופניים קלות משקל עשויות לסייע לו? לא משנה? לא מומלץ?

מודל לדוגמה:
XDS HALLO "16
JOKER
ובטח יש גם BMX משודרגות

לא בא לי לזרוק כסף סתם אבל אם זה יכול לסייע אין לי בעיה להשקיע עוד כמה מאות ש"ח.

תודות לעונים!

steiff

New member
המבחר לא ממש מאפשר לחפש משהו קל

ויותר משחשוב לבחור אופניים קלים - חשוב להתאים את המידה וגובה האוכף כדי לאפשר ניצול מלא של שרירי הרגליים. אוכף נמוך מדי מקשה להפיק כוח מהשרירים.

nightjar

New member
על מה הוא רוכב עכשיו?

לא ברור לי למה אתה מכוון ב"לא משקיע מספיק אנרגיה"

גולי233

New member
תשובות

רוכב על BMX 14 שקנה לו סבו בעבר. כשהרמתי אותן בעצמי חשבתי שהן ממש כבדות לילדים. ת'כלס זה מה שיש לרוב הילדים לדעתי ולא מהווה בעיה, אבל יש ילדים שמתקשים יותר.
&nbsp
הוא לא מדווש מספיק מהר\חזק וקשה לי כרגע לומר למה. ייתכן כי האופניים קטנות ולא נוח לו. או אולי הוא מתעצל \ לא נהנה \ אין לו כח \ מפחד.
&nbsp
אני עובד על להבין בדיוק מה העניין ולהסיר מכשולים אפשריים, לכן חשבתי על עניין המשקל.

oren_hershco

New member
רוב אופני הילדים נופלים בשלוש נקודות חשובות

1. משקל
2. התנגדות גלגול
3. ארגונומיה

גם החברות המוכרות, לפחות רובן, מייצרות אופני ילדים די מעאפנים. חריגים לטובה:
Commencal
Canyon

איכשהו בסדר: Specialized

בסדר עד טוב באזור 20" ומעלה: Trek

אף אחד מהם לא ממש ברמה של:
Spawn Cycles
Isla Bikes
Ku Bikes
Cleary Bikes
וכמובן Early Rider שהזכרתי בתגובה למטה.

nightjar

New member
כיוון שכבר יש לכם כאלה לדעתי עדיף לנסות להפוך אותם-

לקלים יותר לרכיבה:
לפרק מהם את כל הזבל חסר התועלת: כנפיים, סבל ומגן שרשרת. האחרון נוטה להתעקם ולהתחכך בשרשרת.
לוודא שהבלם הקדמי לא מתחכך בגלגל. תכלס אפשר להעיף גם אותו
לשמן את השרשרת
לוודא שהקראנק מסתובב בקלות. האופניים האלה מורכבים ברשלנות ויש סיכוי שהקראנק מהודק מדי
לוודא שיש אוויר בגלגלים

לנו יש נסיון מוצלח מאוד עם אופניי ילדים של ספשלייזד. אף אחד מהשינויים לעיל לא יהפכו את ה BMX הפשוטים לאופניים טובים, אבל כפי שציינת בעצמך רוב הילדים מסתדרים עם מה שיש

אם הבעייה היא חוסר חשק מצד הרוכב הצעיר הרכבת פנס או צפצפה מגניבה לפעמים נותנים מוטיבציה...

oren_hershco

New member
נסה את מותג Kiddies של מוטו-אופן

נמכר גם ב"סלאלום".

יש להם, אם אני זוכר נכון, דגם 16" הילוך יחיד, שאמור להתאים בול לילד בן חמש-שש, וגם להיות קל יותר מהג'אנק הרגיל.

זה חיקוי, אגב, של Early Rider המדהימים (שלא מיובאים לישראל. יש עוד כמה מותגים שמתמחים באופני ילדים טובים, אף אחד מהם לא מיובא)

agimlai

New member
המתודיקה דהיום: תן לילד ללמוד לבד.

בזמני רצתי אחרי הילדים והחזקתי בכסא שלהם. המוח של הילד מפרש שאפשר לסמוך עלי. אבל לבד הילד לומד יותר מהר שליטה באופנים, מנסיון מאוחר.
בהצלחה

למעלה