כסא בטיחות קדמי לילדה?

kabukim

New member
כסא בטיחות קדמי לילדה?

היי חבר'ה.
בטח שאלו מלא אך קשה לי למצוא תשובה בפורום - אני מרכיב את ביתי הגדולה בכסא אחורי על האופניים ורוצה להרכיב את הקטנה (בת שנה) על כסא קדמי. יש לי אופני Marin San Rafael DS1.
בחנות אופניים אחת אמרו לי שכסאות שמתחברים לכידון (כלומר, לעמוד שממש מתחת לציר) לא מומלצים לחיבור בסוג האופניים הזה, מכיוון שבאופני הרים העמוד הזה לא חלק והחיבור עשוי להיות לא יציב.
לכן הציעו לי כסא קנגורו, שעולה פי שניים.
אז השאלה שלי - האם החשש נכון? או שאפשר לחבר כל סוג של כסא קדמי וזה עדיין יהיה בטיחותי? ואם נכון הדבר, האם יש פתרונות אחרים מלבד אותו כסא קנגורו?

תודה וסליחה על חוסר הבהירות, אני הדיוט גמור באופניים. :)

oren_hershco

New member
יש משהו במה שהחנות אמרה

לא הבנתי כל כך את עניין ה"לא חלק" או "לא יציב". מה שכן - ברוב האופניים המודרניים פשוט אין מקום בין ה- stem למיסב הראש העליון , בשביל החבק של הכסא הפשוט.

ולכן הקנגורו שהציעו לך נשמע פתרון סביר לבעיה.

אם אתה רוצה להרכיב שתי ילדות על האופניים, זה הפתרון הכי זמין והכי זול. הרכיבה עם כסא קדמי היא צ'יקמוק אחד גדול, כן? לא תוכל להוציא אותן לטיולים של 8 ק"מ עם הסידור הזה. אבל כדי להביא/ לאסוף מהגן, זה עובד.

enigo

New member
אולי יש אצלו הדסט בקוטר משתנה? זה באמת יכול ליצור בעית

יציבות

kabukim

New member
הכוונה היה ל-stem

לבושתי לא ידעתי מה השם של החלק באופניים. אבל הנה צירפתי. כך זה נראה אצלי - כאשר בחנות אמרו שאת הכסא הסטנדרטי אי אפשר לחבר מכיוון שהסטם אינו חלק, ויש את הטבעות הללו.

אני בכל מקרה מתכוון איסופים/פיזורים מהגן. יש אופציה אחרת?

oren_hershco

New member
החלק שהחץ מצביע עליו הוא טבעות (spacers)

הן נמצאות מתחת ל- stem ומעל למיסב הראש העליון. אפשר לתפוס את הכסא הקדמי הפשוט על הטבעות האלה, בתנאי שיש מספיק מקום. בצילום שהראית אין - כי החבק עבה יותר (מימד הגובה) מהמרווח בין ה stem למוט ההיגוי.

אני בניתי אופניים במיוחד למטרה הזו, ולכן השארתי סטירר ארוך, שיישאר בו מקום לתפוס כסא קדמי.

steiff

New member
כיסא קדמי ובטיחות הם תרתי דסתרי

לכן המונח ״כיסא בטיחות קדמי״ הוא אוקסימורון.

כיסאות אלה מתחברים לרוב לאופניים בשלוש נקודות: שני ווים לכידון ושגם לסטירר הרגליים של הילד נכנסות מתחת לכידון משני צידי הסטירר.
כאשר הסטם קצרצר והסטירר ממילא בלי הרבה עודף - לא נשאר הרבה מקום להכניס את הרגלים.
בטיחותי זה לא, וממש לא משנה אם הרגליים סתם תלויות באוויר או יושבות בתוך תעלת הגנה שמונעת מפגש עם הגלגל הקדמי.

AdiX

New member
הנסיון שלי

יש לי קנגורו. ילדה בת שנה מרגישה בו נהדר האבא פחות.
אני נמוך והכיסא לא משאיר מרווח לרגלים.
בנוסף בגלל הצורך להיות עם הרגלים קרוב לאדמה לצורך עצירה בטוחה, הכיסא נמוך מאוד, גם בגלל המרוח הצר בין האוכף לכיסא של הילדה.
עוד צרה זה שהכידון היה במקום הגבוה ביותר על הסטירר והסטם חיובי, עדיין בגלל האוכף המונמך, הגב כאב מאוד וההיגוי היה על הפנים.
הפתרון היה מאריך לסטירר, שבעצם מאוד מגביה את הכידון (עולה כ 140 ש"ח)
כל זה מחייב גם שהאוכף יהיה ממש מאחור ורצוי גם על מוט אוכף עם אופסט (הסטה) של ס"מ או שניים אחורה.
ההיגוי הפך לנוח, הפידול נשאר על הפנים. אבל עדיין יצא לי לרכב איתה גם 20 ק"מ בטיול (ת"א ירקון, פ"ת) והיה כיף לא נורמלי.
עוד פתרון זה אופנים במידה אחת גדולה וסטם קצר ואז יש יותר מקום לרגלים (לברכיים כביכול). רק שאז צריך להחליף גם את הקראנק ("הפדלים") כי באופניים במידה גדולה מקבלים פדלים ארוכים יותר.
לגבי כיסא שמתחבר רק לכידון, קטונתי, אבל אם אתה בחנות רצינית אז קח את הדברים שלהם ברצינות.
בקיצור, קשה למצא פתרון טוב, במיוחד אם אתה מאותגר גובה. מצד שני זו חוויה אדירה לשניכם ולטעמי שווה את ההוצאה.

למעלה