אוכף Brooks

steiff

New member
אוכף Brooks

הרכבתי על האופניים ויצאתי לסיבוב הרגיל שלי.
תענוג שכזה!

steiff

New member
הגיון אחר...

הלוגיקה מאחורי האוכף הזה היא שהקשיחות שלו מונעת תנועות של האוכף מול הפרינאום, מה שגורם לכאב כתוצאה מהתנועה ולא כתוצאה מלחץ. לא יכול להגיד לך שבדקתי את זה מדעית אבל הנסיון של כמה הרכיבות עליו בהחלט מאשר את המסקנה שהתחת כואב פחות.

המחיר שלו - הדגם הבסיסי עולה בין 120-145 דולר. הדגמים היוקרתיים עולים כפול ויותר, אבל חוץ ממשקל נמוך (דגמי טיטאניום) או עיצוב עוד יותר ״רטרו״ אין בהם יתרון של ממש. אוכפים חדישים סינתטיים לא עולים באופן משמעותי פחות, ולפעמים יותר.

המשקל - זו אולי הנקודה היחידה הברורה לרעת האוכף הזה. זה לא אוכף ליבבני משקל או רוכבים תחרותיים. הוא כבד יחסית לאוכפים אחרים בשוק. זה אוכף שכל מהותו נוחות ברכיבה ארוכה - ישיבה של שעות באוכף.

מה שהיה כתוב בניירת שהגיעה עם האוכף זה:
"Most riders swear at their saddles. Brooks owners swear by their saddles"
מישהו זקוק לתרגום?

oren_hershco

New member
היה לי B17 Narrow, והוא אכן הטוב ביותר עליו רכבתי

הוא הצריך תקופת הסתגלות של 1000 ק"מ בערך. וגם צריך ללמוד איך לכוון אותו. בניגוד לאוכפים רגילים, ב- Brooks עור צריכה להיות הטיה קלה של הקצה הקדמי למעלה, אחרת מחליקים קדימה.

עוד נקודה חשובה: בניגוד לאמונה העממית הרווחת, אין שום צורך לרכך אותו, או לטבול אותו בשמן, או לנסוע עליו עם נגמ"ש או כל מיני קשקושים אחרים. לאוכף עור אין שלד פלסטיק, וכל הפעולות האלה גורמות לו להיות רפוי כמו ערסל.

יש לי היום C17, שהוא גם מאוד מוצלח, אבל יש מצב שעל ה- B אפשר לרכוב יותר שעות ביום.

ariec

New member
אוכף חדש?

לפי מה שקראתי צריכים לרכב במשך כמה חודשים עד שהאוכף מקבל את צורת הישבן ואז הוא מאד נוח. עד שזה קורה, התענוג הוא קטן. הכצעקתה?

זכיר

New member
לי היה נוח מאד מההתחלה. ועם הזמן זה רק השתפר

היה לי פחות נוח על B17 משומש. שקיבל את צורתו של אגן שאינו שלי. רכבתי על B17 במשך עשרות שעות רצופות. לפעמים בלי ריפוד בטייטס, רק כדי לבדוק, האם אוכף טוב מייתר את הריפוד? התשובה היא כן.

steiff

New member
יש דגם שנקרא Aged

שעשוי עור שכבר עבר ריכוך ארטילרי לפני כניסת הכוחות הקרקעיים. באופן מפתיע הוא גם לא עלה יותר מהדגם הרגיל.

TakeCtrl

New member
welcome to the club, כבר הרבה זמן אני נצמד לb190 הheavyduty

יש לו רק 2 חסרונות עיקריים , הבורג הקדמי שלו די חלש, הייתי יכול להחליף אותו אילו הוא היה סטנדרטי, אבל מדובר בM7 (שמשום מה די פופולרי בכסאות) שקשה להשיג אותו...
ו4 המסילות שלו מקשה למצוא לו מוט כסא עם שיכוך , אבל דווקא לאחרונה ראיתי והזמנתי בsjs משהו שהתאים...

JacB

New member
תתחדש!

היה לי B17 שבילה הרבה בכבישי ישראל. ביליתי איתו ברכיבות עתירות מרחקים ושעות בכבישי ארצנו (משהו בסגנון Touring).
כמו שאחרים כתבו כאן וכפי שמופיע במקורות - דורש כ 1000 ק"מ הסתגלות. לי קשה היה לזהות את הצורך ואת המעבר הדרמטי כשהמונה חצה את קו ה 1000 . היה לי נוח מהתחלה.
היצרן ממליץ על איזושהיא משחת פוליש לטיפול בעור (של האוכף
). אני לא התייחסתי. זה לא אומר שזה מיותר...

steiff

New member
הגיעה עם האוכף דוגמית של משחה

נראה לי שזו פשוט משחת נעליים ״שקופה״.

למעלה