מתקן לתליית 2 זוגות אופניים

gil14

New member
מתקן לתליית 2 זוגות אופניים

שלום למומחי הפורום.
מישהו יכול להמליץ על מתקן לתליית 2 זוגות אופניים, אחד מעל השני במחסן? מיועד לאופניים שלא בשימוש יומיומי ויותר חשוב לי הקומפקטיות והיציבות מאשר הגישה הנוחה לאופניים או המחיר.
תודה מראש!

steiff

New member
עם קצת יכולת של ״הנדימן״ תוכל לבנות לבד.

שתי גלגלות תלויות מהתקרה.
כבל דק עם וו גדול שמושחל דרך כל אחת המגלגלות.
מחברים את הווים לגוף בשתי נקודות ומושכים באמצעות הכבל למעלה. מקבעים את הכבל לקיר כדי שהאופניים ישארו תלויים.
זוג נוסף? עוד כבלים ועוד גלגלות.
אם מדובר באופניים ללא מערכות שמן (מעצורי דיסק הידראולים. בולמי אוויר ושמן) אפשר לתלות הפוך מהגלגלים.

gil14

New member
לצערי התברכתי בידים שמאליות

TakeCtrl

New member
אז תצטרך נראה לי גם לבקש שמישהו יתקין לך...

כי בכל זאת דורש התקנה והברגת חורים בקיר באופן יציב (ולבחור קיר חזק לזה)..
כי אני לא חושב שתרצה שהדבר הזה ייפול על מישהו...

gil14

New member
ברור. אבל מעדיף פתרון מדף. הקיר מאוד חזק, לא גבס

TakeCtrl

New member
מבין אותך, אבל אפילו עם הקיר חזק "המדף" צריך להיות מותקן טוב

אצלי למשל אני מתקין מדפים (אמיתיים) בעצמי, אבל טלוויזיה שטוחה העדפתי לקרוא למישהו..

gil14

New member
לא אמרתי שאתקין לבד

אל דאגה אזמין בעל מקצוע שיתקין (זקוק בכל מקרה לעבודות שונות בבית)
רוצה רק המלצה על מיתקן קיים.

enigo

New member
לא צריך להיות היסטריים. אם מדובר בקיר מבלוקים רגילים, או

מבטון, אין שום בעיה לתלות מתקן כזה עם שני דיבלים רגילים, אם כי בקוטר גדול יותר - 8 או 10 מ"מ. עם שני ג'מבו יהיה אפשר לתלות עליו גם את הילד אם הוא מעצבן יותר מדי...
אם מדובר בבלוקים רכים - איטונג, בלוק גבס (לא לוחות גבס - עליהם לא מומלץ לתלות דברים כבדים) - אז אולי באמת צריך ג'מבו.

steiff

New member
אפשר גם להשתמש בברגים רגילים ו...

וכשחמותך מגיעה לביקור - להושיב אותה מתחת למתקן...

enigo

New member
היא מקסימום תתלונן שמטפטף עליה שמן מהבולם

דיבל 6, אם הוא מותקן כמו שצריך - משמע קדחת באמת 6 ולא רבע אינץ', למשל - יכול להחזיק כח משיכה של עשרות ק"ג. לצערי אני לא מוצא את הטבלה השימושית מאוד שמצאתי פעם ברשת בעניין.
כך ששני ברגים כאלו אמורים להיות די והותר כדי להחזיק מתלה אופניים. ליתר ביטחון אפשר לבחור דיבל 8 מ"מ או 10 מ"מ אם ממש רוצים להיות בצד הבטוח.
היתרון על דיבל ג'מבו נעוץ בעיקר באפשרות לפרק ולהחזיר בלי בעיה, וגם ישום נוח יותר.

למעלה