לגבי רפידות בלם

• פותח הנושא ekmo
  • פורסם בתאריך

ekmo

New member
לגבי רפידות בלם

בקרוב אצטרך להחליף את רפידות הבלמים (Shimano SLX) ואני מתלבט מהיכן לקנות. מצד אחד יש את האתרים דוגמת AliExpress ו-eBay שם ניתן למצוא שלל רפידות מכל הסוגים במחירים מצחיקים ומצד שאני יש את האתרים והחנויות המקומיות שם המחירים הם לא הכי נמוכים.

האם יש סיבה לא להזמין מ-AliExpress? יש שם שלל רפדיות מכל הסוגים במחירים נמוכים. האם ישנה סיבה טובה לשלם מחירים פי כמה יותר גבוהים מחנות מקומית? יש לי ניסיון לא רע עם רפידות שהזמנתי פעם מ-eBay ועשו עבודה לא רעה בכלל.
בעצם אני שואל אם יש סכנה בטיחותית או סכנה של נזק לרוטור מהרפידות שמוכירים ידידינו הסיניים? אם זה רק בלאי גבוה של הרפידות אז פחות איכפת לי, במחירים האלה זה שווה.

תודה.

steiff

New member
בלאי, כוח עצירה, עמידות בחום

לפיכך אני ממליץ על שימוש ברפידות המקוריות של שימנו או בתחליפים מוכרים ואמינים (למשל ״קול-סטופ״). לא מן הנמנע שרכישה של רפידות מקוריות בחו׳ל ומשלוח לארץ יצאו עדיין יותר זולים מאשר רכישה בארץ. רכשתי בשבע שעבר שני סטים של רפידות מקוריות של שימנו בקצת פחות מ-60 ש׳ח לסט. משלוח חינם בתוך ארה׳ב והבאתי לארץ במזוודה.

סכנה בטיחותית? רק במקרה שהרפידה מתפרקת תוך כדי שימוש. יכול להיות מאד לא סימפטי לגלות באמצע ירידה תלולה, כשחייך תלויים ברפידות, שהחומר שבא במגע עם הרוטור מתפורר מהחום. עד לא קרה לי עם אף רפידה - לא מקורית ולא חלופית.

ekmo

New member
תחליפים מוכרים ואמינים

זו בדיוק הבעיה.
אני לא יודע מה זה "תחליפים מוכרים ואמינים". אשמח לפרטים, לינקים או מוכרים אמינים ב-AliExpress או eBay אם יש כאלו.

Old School2

New member
לי יש ניסיון מצוין עם רפידות זולות מעליאקספרס

לגבי המלצה- חפש לפי דגם המעצור ומיין לפי מספר ההזמנות ודירוג, יש המון.
נ.ב- ממליץ על אורגניות\ resin הזולות ביותר, סינטר או מטאל רועשות ולא הבחנתי בהבדל מבחינת עוצמה והתחממות.

ekmo

New member
לינק?

יש לך במקרה לינק למוכר או חנות שקנית ממנה בעבר?

Old School2

New member
אני יודע שזה נשמע זול מידי אבל עובד נהדר

וגם אם נשחק מהר יותר עדיין כלכלי ובכול מקרה מומלץ לזרוק עוד זוג ספייר בארון.

למעלה