כיוון של כיסא האופניים (זווית המושב)

icecold7

New member
כיוון של כיסא האופניים (זווית המושב)

שלום לכם,
אני מסתכל על הכיסא ואני מזהה בורג שאם אני פותח אותו אוכל "לקחת את הכיסא" קדימה ואחורה,

אני מעוניין לשנות את זווית הישיבה/את זווית המושב,
אודה אם תוכלו לכוון אותי כדי שאוכל לבצע בעצמי מבלי לגשת לחנות/מתקן אופניים

steiff

New member
אותו הבורג...

יש כמה סוגים של חיבור מסילות האוכף למוט האוכף. בחלקן בורג בודד בחלקן שניים.
בכולן הרעיון דומה: שחרור הבורג/ברגים מאפשר גם הנעה של האוכף קדימה ואחורה באמצעות הזזת המסילות, וגם שינוי זווית האוכף יחסית לאופק באמצעות גלגול על תושבת חצי מעגלית.
התקן את האוכף כך שיהיה מקביל לקרקע.

icecold7

New member
כלומר, בורג אחד (למטה) לשחרור המושב, קדימה ואחורה...

כאשר באמצעות אותו בורג אני גם "משחרר" לחלוטין את המושב מהאופניים
ואז, כשהמושב מנותר מהאופניים (ובעצם פתוח לשניים) יש לי בורג נוסף שאותו אני מסובב עם/נגד כיוון השעון כדי לשנות את זווית המושב (שזה בעצם מה שאני מעוניין)
&nbsp
האם בגדול אני צודק או שאני מפספס משהו?

steiff

New member
לא בדיוק

מרגע שאתה משחרר את הבורג האוכף משתחרר גם לתנועה קדימה ואחורה (באמצעות החלקה על המסילות) וגם לתנועת גלגול. ברגע שמיקמת את האוכף בזווית הנכונה אתה מהדק שוב את הבורג ונועל הכל במקום.

במערכות המבוססות על שני ברגים זה נעשה אותו הדבר, פשוט מהודק באמצעות שני ברגים, אחד מלפנים אחד מאחור, ואתה יכול, בנוסף, לבצע כיוונון עדין של הזווית של האוכף באמצעות הידוק של בורג אחד ושחרור של הבורג השני.

בשני המקרים - שחרור מלא של האוכף מהאופניים (לצורך החלפה למשל) מתבצע על ידי שחרור מלא של הבורג/ים.

יש מנגנונים שונים - לכל מוט אוכף המנגנון שלו, אבל רובם פועלים באותה שיטה פחות או יותר. מהתאור שלך נראה לי שמדובר במערכת פשוטה של בורג יחיד.

למעלה