תגידו, באמת צריך מכנסי רכיבה?

תגידו, באמת צריך מכנסי רכיבה?

לאחרונה התחלתי לרכב על אופניים רציניות, רכיבות עיר /כביש בעיקר.

הרכיבות שלי כרגע הן בטווח של 10-30 ק"מ. רכבתי עד עכשיו עם מכנס ספורט רגיל, ולא אגיד שהיה סופר נוח אבל אחרי כאב קל בהתחלה היה נדמה לי שאני מתחיל להתרגל.

האם באמת כדאי לי לקנות מכנסי רכיבה? כולם פה רוכבים רק עם מכנסי רכיבה עם ריפוד? האם אפשר להסתדר בלי או שזאת סתם טיפשות?

izb

New member
אחרי שתנסה לא תוותר עליהם

נעים יותר משמעותית. אפשר להזמין בזול מאי ביי. רק קח בחשבון שהמידות הסיניות קטנות יחסית לארץ

MrRoadRunner

New member
אפשר עם ואפשר בלי. זה לא יעשה אותך מהיר או איטי יותר.

אני אישית לא מרגיש בהבדל.

steiff

New member
אפשר גם ללכת יחף על חצץ

בהתחלה זה כואב. אחרי כמה שבועות מתרגלים, ואז אפשר לעבור לתרגילים למתקדמים: ללכת יחף על גחלים לוחשות.

קח בחשבון שהמכנסיים לא משמשים רק לריפוד אלא גם מונעים שפשפות ומאפשרים הרחקה של הזיעה מהעור כדי לשמור על רמת לחות/יובש שאינה גורמת לגירויים ופריחות.

כך שבהחלט כדאי ורצוי להשתמש במכנס מרופד (וחשוב לזכור - לובשים אותו ישר על הגוף, בלי תחתונים מתחת!) ורצוי לוודא שהוא יושב טוב והריפוד בא במגע עם הפרינאום.

על מנת למנוע את אי הנחת של הסביבה ממראה של שמנמן שבילים מצוי עם כרס לובש מכנסי טייטס וחולצה צמודה שמבליטים את הבטן העגלגלה ואת ה״חבילה״ שבאמצעם, אפשר ללבוש מעל מכנסי הרכיבה מכנסי ספורט. רצוי כאלה שמשלבים חופש תנועה של הירך, עם שרוולים מהודקים יחסית כדי למנוע מהם להיתפש באוכף בעת העליה/ירידה/עמידה/ישיבה. יש מכנסי רכיבה יעודיים שכוללים ליינר מרופד ומעליו (בנפרד או מחובר פרמננט) מכנסי ספורט מבד עמיד וחזק שגם עונים על מפרט התנועה והשרוול שציינתי.

MrRoadRunner

New member
ואפשר גם לא להגזים. רוב רוכבי העולם רוכבים ללא ריפוד

ולעכוזם שלום.

חוריפיש

New member
רוב רוכבי העולם רוכבים רכיבה לא ספורטיבית

זה משנה מבחינת זמן ומבחינת מאמץ. רכיבה של 4 שעות בעצימות גבוהה (יחסית) לא דומה לרכיבה נינוחה של 20 דקות.

The Pinky P

New member
ככה זה בספורט של הייטקיסטים - האקססוריז הוא "מאסט"...

בשביל לרכוב צריך זוג אופניים ודופק,
כל תוספת מעבר לכך היא בגדר אפשרות.

אתה רוצה לקנות מכנס רכיבה כי לכולם יש או כי אתה באמת מרגיש צורך
ללבוש אחד כזה שיהווה פתרון לבעיה שיש לך כעת בזמן רכיבה?

תזמין באיביי "בוקסר רכיבה" בכמה שקלים, ככה גם לא תוציא מאות שקלים
על מוצר שאולי בכלל אתה לא צריך וגם תחווה את חווית הרכיבה האלוהית
עם ריפוד לעכוזך.

חוריפיש

New member
אפשר לנסות בקלות יחסית

באי ביי תוכל למצוא מכנסי רכיבה נוחים בכ-50 ש"ח.
לדעתי זה הרבה יותר נוח. אם כרגע נוח לך כמו שאתה, אז לא חושב שצריך לשנות משהו. מצד שני, אתה יכול לנסות ב-50 ש"ח. הבעיה היא למצוא את המידה הנכונה והגזרה הנכונה.

steiff

New member
באי-ביי קונים את הקניה השניה. את הראשונה בחנות כדי למדוד

מאחר והתאמת מידה מצריכה מדידה בחנות....

The Pinky P

New member
במחירים של איביי... תקנה גם 3 מידות שונות

גם הרווחת מוצרים וגם השפעת על שינוי המחירים בארץ לטובה
בכך שלא סיבסדת את הגזל שהולך בארץ.

אני קניתי " תחתוני רכיבה" בכמה עשרות שקלים, כבר 5 שנים בשימוש.

למעלה