שאלות של רוכבת חדשה

• פותח הנושא FMW
  • פורסם בתאריך

FMW

New member
שאלות של רוכבת חדשה

כבר כמה ימים שיש לי את האופניים,

יש כמה דברים שאני לא בטוחה אם הם בסדר,

* כשאני לוחצת על הבלם הקדמי האופניים חורקות, ולא רעש חלש,
* זה לא קורה כשלוחצים על הבלם האחורי.

* כשהאופניים נמצאות בתנופה, לא חייב תנופה ממש ממש מהירה, אי אפשר לדווש.

* כאבי ראש אחרי רכיבה,
פעם אחת היה לי כאב ראש חלש, ואתמול אחרי הרכיבה היה לי כאב ראש שהלך והתחזק עד שהכמעט הגיע לרמה של מגרנה..

מה עושים?

steiff

New member
תתחדשי

חריקה של המעצורים - נובעת לרוב מרפידה חדשה או חישוק מלוכלך/משומן. לנסות לנקות את אזור המגע של הרפידה עם החישוק במים וסבון. כל עוד המעצור עושה את מלאכתו הרעש לא מצביע על תקלה.

דיווש במהירות גבוהה - כשאת אומרת ״אי אפשר לדווש״ את מתכוונת שאת מרגישה שאת מדוושת ״על ריק״? זה טבעי והגיוני - כאשר הגלגל מסתובב מהר יותר מהמהירות בה עת מדוושת - התחושה תהיה של דיווש ״על ריק״. אם יש לך הילוכים באופניים - אפשר לשלב להילוך גבוה יותר.
אם ״אי אפשר לדווש: אומר שהפדלים לא מסתובבים - זה מצביע על תקלה אפשרית.

כאבי ראש - חוסר בנוזלים? חוסר בסוכר? סינוור מהשמש? לחץ דם גבוה/נמוך? מציע להתייעץ עם רופא. אין קשר ספציפי בין רכיבה למיגרנה או לכאבים שאינם קשורים לחלקי הגוף שנמצאים במגע עם האופניים (מפשעה, כפות ידיים) או נעים בדיווש (ברכיים). מיגרנה יכולה לנבוע מהרבה סיבות ופעילות גופנית (אופניים או אחרת) עלולה להיות הטריגר הספציפי אצלך. גשי לרופא.

jacobri

New member
זהירות מלשמן את הדיסק

רוב הסבונים הביתיים מכילים חומרי שימון ל"עור עדין".
לכן ניקוי הדיסק והרפידות ע"י: אלכוהול בריכוז גבוה, או חומר ייעודי לניקוי מעצורים הקיים בחנויות.
ראי הוזהרת!

FMW

New member
אופנית שפה קשה

תוכל להסביר למשתמש החדש, מה זה רפידה ומה זה חישוק?
&nbsp
לגבי הדיווש, אפשר לדווש, אבל אני מדוושת על ריק...
&nbsp
לגבי הכאב ראש, רכבתי מספר פעמים מאז והראש מתפקד טוב :)
אני חושבת שפשוט לא אכלתי מספיק באותו יום וזה היה מקור הבעיה... עכשיו אני דואגת לאכול כמו שצריך זמן מה מראש, ואחרי...
&nbsp

steiff

New member
חישוק = ג׳אנט

החישוק הוא הג׳אנט. החישוק המתכתי עליו מולבש הצמיג.

הרפידות הן חתיכות הגומי שמתחכחות בדפנות החישוק וכך עוצרות את האופניים.
יש גם מעצורי דיסק שמבוססים על רפידות שמתחכחות בדיסק מתכת שמחוברת לציר הגלגל. כמו באופנוע.

דיווש ״על ריק״ הוא מצב בו הגלגלים מסתובבים יותר מהר ממה שהפדלים מסובבים אותם. אם יש הילוכים באופניים אפשר לשלב להילוך מהיר יותר. אם אין - אז לא מדובר בתקלה אלא בתופעה רגילה ונורמלית.

FMW

New member
אני כבר אלך לחנות שייבדקו את העניין...

motyhy

New member
סיבה אפשרית נוספת

לכאבי הראש..
רכיבה בלי משקפיים שיעצרו את הרוח..
אצלי העיניים מתייבשות בלי משקפי רכיבה,מה שגורם לי לכאבי ראש

(יש משקפיים באיביי ב-6 שקלים,עושים את העבודה לא רע)

FMW

New member
:)

לגבי הכאב ראש תראה מה כתבתי בתגובה למעלה...
&nbsp
אני כבר עם משקפיים, אז נראה לי מסורבל לרכב עם שני זוגות..
&nbsp
אם כבר אני צריכה משקפיים לפה שמתייבש ממש!

TakeCtrl

New member
משקפיים לפה אין, תיק camel לעומת זאת..

ברכיבות ארוכות ישנם אנשים עם מימייה על הגב וקשית מיוחדת שנמשכת משם ישר לפה.
לגבי מעצורים ישנו ספרי מיוחד לניקוי מעצורים ממליץ להשתמש בו ואחר לעבור עם נייר זכוכית..

FMW

New member
רצועת כלב לחיבור לאופניים

אני רוצה לרכב עם הכלב שלי, וחשבתי לרכוש מתקן שמחברים לאופניים ומחוברת עליו רצועה,
באיביי אני רואה טווח של מחירים, האם למישהו יש ניסיון?
האם אפשר לקנות את הרצועות במחירים הזולים יחסית? (20$)

steiff

New member
אני לא בטוח שזה נכון לרכוב מחובר לכלב

כי הכלב הולך לאן שהוא רוצה ולאופניים יש אינרציה. יכול לגרום למצבים מאד לא נעימים.
מעבר לזה לא רואה צורך במתקן יעודי. פשוט קושרים את הרצועה לאופניים במקום בו היא לא משפשפת או נתקעת בשום דבר.
כשאני רוכב עם הכלב (זאת אומרת לא מצליח לשכנע את הכלב להישאר בבית כשאני יוצא לרכוב) נושא פשוט רודף אחרי במישורים, משיג אותי בעליות, ואני מחכה לו בקצה הירידות. אגב, אחרי שלושה נסיונות הוא למד שזה לא כיף לרדוף אחרי והוא נשאר בבית מיזמתו. כשאני יוצא לצעידה הוא מצטרף בשמחה. אבל אני לא רוכב בעיר אלא בשטח, והכלב חופשי.

FMW

New member
הוא קטנצ'יק

לכן לא נראה לי שתהיה בעיה, העניין הוא שהוא ממש רוצה לבוא איתי (או שהוא אוהב את זה, או שהוא עדיין לא למד שהוא לא אוהב את זה) ואני צריכה גם לנסוע באופניים וגם להוצא אותו, וחשבתי לעשות שניים במכה....

steiff

New member
אז קחי אותו בסלסלה שתרכיבי על האופניים

בטוח יותר מאשר לרכוב מחובר לכלב ברצועה, אפילו אם הוא קטן.
רק תחשבי על הסיטואציה שאת מנסה לעבור הולך רגל שבא מולך מימין והכלב מנסה לעבור אותו משמאל.

למעלה