חיבור מתקן אופניים למיצובישי ספורטבק

quick155

New member
חיבור מתקן אופניים למיצובישי ספורטבק

שלום לכולם,
מישהו יודע אם ניתן להרכיב על מיצובישי ספורטבק מתקן לאופניים כמו זה שבתמונה?
למיצובישי יש מין ספויילר בחלק העליון, קיים רווח בינו לבין מסגרת דלת תא המטען, האם מישהו התנסה והרכיב מתקן דומה לזה על הרכב?
את הרצועות מעבירים מתחת לספויילר?

אני אמור לרכוש אופניים מידה גדולה עם גלגלי 29", יש מצב שהם יכנסו לתא המטען לאחר קיפול המושבים האחוריים?
קניתי היום אופניים לילד בן 9 שהובלו מאחור, ועל פניו לא נראה לי שאופניים גדולות יותר יכנסו פנימה.

נא הגיבו רוכבי אופניים בעלי רכב מיצובישי ספורטבק (סתם, אשמח לשמוע מכל אחד שמכיר, יודע...)
תודה.

steiff

New member
התקנתי מתקנים דומים על רכבים דומים

את השילוב הספציפי הזה לא ניסיתי.
כל עוד אפשר לכוון את הזווית של הזרוע האופקית יחסית לחלק המתקן שצמוד לדלת המטען ולחלון - אתה בסדר.

באשר להכנסת האופנים לתא המטען - אם תסיר את שני הגלגלים ותקפל את הספסל האחורי (לא יודע אם אפשרי ברכב שלך) תוכל להכניס את האופניים. תוכל למדוד בעצמך את המרחק בין ציר הגלגל הקדמי והאחורי. אם המרחק הזה נכנס לתא המטען - כל השאר לא בעיה. רק חשוב שתתרגל את עניין הפירוק וההרכבה מחדש של הגלגלים ובפרט את עניין השחלת הרוטור בין הרפידות של הקליפר והקסטה במעביר האחורי.

quick155

New member
תודה, אנסה להרכיב את המתקן, החשש שלי הוא בעיקר מהזווית

של הרצועות שמעוגנות לחלק העליון ועשויות ליצור לחץ על הספויילר, בין אם אעביר אותן מתחת ובין אם מעל...
אבל כאמור, אחרי בדיקה מעשית אהיה יותר חכם.

עדיין אם יש בעל רכב דומה שמתמש במתקן זהה, אשמח לתובנות.

izb

New member
נראה לי בעייתי קצת

מעל הספוילר בשום אופן לא. אםיעבור מתחתיו בלי להפעיל עליו לחץ בכלל אז יופי. אחרת זה פשוט לא יתאים ותצטרך להתקין גגון עם מנשא, שזה הרבה יותר יקר וגם מגדיל את צריכת הדלק

quick155

New member
אתמול בצעתי בדיקה, אבל לא מושלמת,

בגלל השיפוע של החלון האחורי, אני צריך להתקין את המתקן כמה שיותר נמוך, אחרת האופניים יפגעו בחלון.
החלק העליון של המתקן יהיה בצמוד לפנס הבלימה שבמרכז החלון, והחלק התחתון ממש מתחת למספר הרישוי, רק כך ניתן להניח אופנים על המתקן.
אבל, אז גליתי שרצועות העיגון העליונות ש ל מתקן התליה קצרות מידי, ואני צריך רצועות של מטר וחצי כדי להגיע איתן לנקודת העיגון העליונה של דלת תא המטען, לכן לא ממש יכולתי לבחון עד כמה הספויילר מפריע, וכמה לחץ הן יוצרות עליו.

אנסה לברר אם ניתן לקנות זוג רצועות ארוכות עם וו לעיגון לצורך בדיקה, מקווה שזה במחיר זול ושפוי כי לא מתחשק לי לשלם הרבה על משהו שאולי יתגלה בסופו של דבר כלא מעשי ופרקטי מבחינת ההתקנה.

למעלה