הרכבת ילדים על אופניים

הרכבת ילדים על אופניים

.שלום,
יש לנו כרגע על האופניים כסא ילדים אחורי המשמש את בננו בן 4. אנחנו נוסעים איתו לטיולי שטח ארוכים. לאחרונה גם בת השנה שלנו מגלה עניין ברכיבה ואנחנו שוקלים מה הדרך הנכונה ביותר להרכיב שני ילדים במקביל על אופניים.
אשמח לשמוע ממי שיש ניסיון בעניין - האם כדאי לדעתכם לרכוש כסא ילדים קדמי או עדיף מוט גרירה לבן ה-4 והרכבה אחורית במקביל של בת השנה?

תודה לעונים!

steiff

New member
כסא קדמי אינו תקני ומסוכן

כך שהפתרון הוא מוט גרירה. אפשר לגרור את שני הילדים בעגלה או להרכיב אחת מאחור ואת השני לגרור על טריילר.

rubber duck

New member
רכבתי עם מוט גרירה ( טריילגייטור )

עם שני ילדי
שניהם היו בטווח הגילאים של 3 עד 5
זה בהחלט עבד והם היו מאד מרוצים

שרון

oren_hershco

New member
כסא קדמי

אני משתמש, בתקופות שונות, בכסא קדמי בנוסף לאחורי.
אני לא נכנס כרגע לנושא הטכני, הוא לא מתאים לכל אופניים. אבל: בהנחה שהצלחת להרכיב אותו, תדע שהוא פתרון ממש מצ'וקמק.
זה בסדר בשביל לאסוף את הילדים מהגן. לא יותר מזה.
לרכיבות ארוכות זה ממש לא מתאים. הייתי צריך לקצר את ה stem (כי הקסדה של הילדה נכנסה לי בצלעות עם stem רגיל); להנמיך קצת את האוכף (כי קשה לטפס אליו כשהוא בגובה סטנדרטי).
הרכיבה היא צ'יקמוק אחד גדול. הרגליים מופנות החוצה, ההיגוי דפוק.

בקיצור - לא מתאים.

מה כן?

1. כסא אחורי + מוט גרירה נשמע סביר, רק צריך פתרון טכני (כי המוט בד"כ מתחבר למוט האוכף שלך, ואם בדרך יש עוד כסא זה בעייתי)

2. אם שני ההורים רוכבים, אפשר כסא אחורי לכל אחד. זה הפתרון הכי פשוט.

3. אפשר גם לקנות טריילר זוגי. הילדים מאוד אוהבים להיות בטריילר, אבל יש לו גם הרבה חסרונות, רובם נובעים ממיקומנו ומצבנו הגיאוגרפי:
- חם בפנים. הטריילרים הטובים מאווררים איכשהו בסדר, הזולים על הפנים.
- קשה לאכסן את הטריילר, כי הקיפול שלהם לא חוסך הרבה מהנפח
- קשה להוביל את הטריילר (צריך מעלית גדולה בבניין, ומכונית סטיישן גדולה בחניה)
- קשה לרכב עם טריילר זוגי בתוך העיר.
- זה מתאים לזמן מוגבל. עוד מעט הילד שלך יהיה בן 5.5 וירצה לרכב בעצמו, ואז תמהיל פתרונות הנשיאה שלך יצטרך להיות שונה לחלוטין.
וזה גם יקר (אבל לפעמים יש יד II בזול)

4. אולי שילוב של טריילר בודד (קצת צר יותר מטריילר זוגי) + כסא אחורי
זה שילוב יותר וורסטילי. אפשר לחבר את שניהם לזוג אופניים אחד, או רק אחד מהם.
כשהגדול יתחיל לרכב בעצמו, תוכל לתת לו לרכב לידך מספר ק"מ עד שיתעייף, ואז לתת לו לשבת בכסא או בטריילר, ואת האופניים שלו לקשור לטריילר. אפשרי בהחלט (מנסיון). וגם אימון כושר מצויין עבורך....

תודה על התשובה המפורטת!

העלת הרבה נקודות שלא חשבתי עליהם... נראה לי שהצעה 4 היא הכי הגיונית.

תודה!

enigo

New member
ממש לא מסכים עם כמה מהקביעות לגבי הטריילר

יש לי כזה כבר הרבה שנים (לאחרונה כבר פחות בשימוש) וממש לא צריך מעלית גדולה בשבילו - כל מעלית שנכנסת בה עגלת ילדים סטנדרטית, תכיל גם אותו.
כנ"ל לגבי תא המטען והאחסון - לא יודע איזה טריילר היה לך, אבל בשליפה של שני מחברים מהירים, ועוד שני פינים, הוא מתקפל לעסק שטוח כמעט לגמרי, שנכנס לתא מטען של כל משפחתית ממוצעת - כולל ה-306 שהיתה לי פעם (משפחתית האצ'בק מלפני עשרים שנה, עם תא מטען בגודל שהיום מוצאים בסופרמיני).
לגבי רכיבה בעיר - קצת יותר מאתגר מאשר עם אופניים בלבד, זה נכון, אבל בעיקר בגלל האורך בחציית כבישים - וזו בעיה גם עם הטריילגייטור (יש לי גם כזה). עם הרוחב לומדים להסתדר די מהר, ובדרך כלל המדרכות מספיק רחבות לתנועה נוחה.
לגבי הזמן - משתנה כמובן מילד לילד, אבל לילדות שלי לא היתה בעיה להיות מוסעות כמו נסיכות גם בגיל שמונה. זה רק האבא שכבר קצת התקשה בחלק מהעליות בעיר עם נגרר של 70 קילו (נגרר+ילדות+תיקי בית ספר).
&nbsp
בעניין אחר - מסכים לגבי הבעייתיות של שילוב מושב אחורי עם טריילגיטור. אצלי זה לא עובד.

oren_hershco

New member
Chariot Cougar 1

היום תחת מותג Thule.

יש טריילרים שמתקפלים יותר ממנו, זה נכון.

בבניין שלי יש מעלית 4 נוסעים ומעלית 6 נוסעים - הוא נכנס רק בגדולה.

enigo

New member
לא מכיר את הדגם הזה. שלי, כאמור, מתקפל מאוד בקלות

וגם במצב הלא מקופל, אם מעמידים אותו הוא נכנס למעלית קטנה יחסית (נראה לי של ארבעה אנשים).

Commander Bauer

New member
אני מרכיב בת שנה וחצי לגן ולטיולים כמעט כל יום בעיר

במושב קדמי שמוחזק על מוט הכידון בבסיסו, עובד ממש מצוין, והקטנה רק רואה אותי לוקח את האופניים וצורחת מיד הולך לחפש את המושב ומביאה לי אותו שאחבר אותו למתאם ואקח אותה איתי...
&nbsp
אנחנו באופניים חשמליים, היא יכולה גם שעה לשבת להחזיק בכידון וליהנות מהרוח.. גם ב 45 קמ"ש כיף לה.
&nbsp
וילד בן 9 פשוט יושב על הסרבל נשיאה אחורי עם כרית או דובי (מה שבא ליד..) - עובד מצוין, שמתי רגליות מתקפלות מאחורה אבל רוב החנויות לא מוכרות כאלו המותקנות על הציר של המנוע.

Commander Bauer

New member
בכיף, אנחנו עושים טיולים עם עצירות בגני שעשועים

כל פעם חוקרים איזור אחר בעיר, ומגלים דברים :)
&nbsp
רק שים לב כי לאט לאט הם לומדים להתעניין במצערת הגז, ללחוץ על הצופר דקות ארוכות סתם לכיף.. אז שים לב לכבות עם מפתח שלא יפתחו לך את הגז בדיוק שאתה מסתכל למקום אחר בעצירה מלאה - קרה לי :)

למעלה