שמירת צביון הפורום כפורום אופניים - NO MORE חשמליים

creth11

New member
אתה עדיין או מיתמם או מציג בורות מדהימה

אתה באמת חושב שמי שמרכיב מנוע 1000W וסוללה על אופני מדבקה מבין מה שהוא בתחבורה מכאניקה וכ"ו ?????? מ.ש.ל.
אתה כמישתמש באופניים חשמליות רוצה לספר ששאר הרוכבים בכוח הגוף נעים באותה מהירות כמוך בעיר? אתה עובד על עצמך ? מנסה לרמות ?
לייבא אופני מדבקה מותר אבל להופכם לקטנוע חשמלי אסור ועדיין לא היסברת לנו הפשוטים את ההבדל במערכות הבטיחות של קטנוע חשמלי שנולד כזה מהייצרן בחו"ל ומורשה כחוק לבין אופני מדבקה מוסבים לכלי חשמלי ממונע. מעניין למה ? אולי אתה באמת לא מבין כזה גדול ??
או שאתה משחק אותה בור או שאתה באמת בור, קח את ההחלטה בעצמך.
אני מוכן גם לתת לך את אופני הכביש שלי ( לא השטח האיטיות) לנסות להגיע ל40 קמ"ש ברוטשילד או סתם להשיג אופניים חשמליות אז תטכל להמשיך להיתמם ולהסביר פיסיקה.
לגבי הסיוע אולי כדאי שתחזור ותיקרא את הגיון שלך עם אותו משווק על מנוע 1000W בקר וסוללה וגם תקרא מה אותו אחד מספר על עצמו.
אני עדיין מצפה שתשכיל אותנו בעניין ההבדלים במערכות הבטיחות בין אופני מדבקה שהוסיפו להן מנוע חשמלי לבין קטנוע חשמלי או שאולי אתה לא מיתמם ובאמת אינך מבין בכך כלום ??? ולכן מחפש איזה תקנה אני מקפיד ואיזה לא שזה דיון יותר קל ל"מומחה" תחבורה כמוך.

TakeCtrl

New member
רגע, יש לך בעיה רק עם אופני מדבקה?

מה לגבי מי שהופך אופני גארי פישר ל1000w?
http://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=3&t=46016
&nbsp
אני באמת שואל כי מעולם לא הזכרת כלום לגבי מדבקות. האם זה מרמז שאתה חושב שאופני מותג כן מתאימים להסבות?
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

enigo

New member
אתה מתעקש להמשיך לנסות לתקוף אותי, במקום לענות על מה שאני

אומר - זה בדרך כלל מאפיין אנשים שהבינו שהם טועים, אבל לא מוכנים להודות בטעות.
אתה רוצה שאראה לך הקלטות מסלול שבהן המהירות המירבית שלי עברה את ה-40 קמ"ש, על אופני טרק ישנות עם בלמי חישוק? אין בעיה, מתי שתרצה. או שעכשיו תטען שזה חייב להיות בשדרות רוטשילד, כי לאביזרי בטיחות נורא קריטי באיזה רחוב הגעת למהירות האמורה?
ומכיוון שאתה מצביע שוב ושוב על העובדה שהמכלולים של אופניים חשמליים הם מכלולי אופניים, ולא מכלולי קטנועים, אז אני תוהה - איך זה מסתדר עם הטענה שלך ושל אחרים כאן שאת מי שמתעניין באופניים חשמליים צריך להפנות לפורום קטנועים? המכלולים הם הרי מכלולי אופניים...
אז שוב, ננסה להתמקד - אם הטענה שלך היא שאופני מדבקה לא ראויים לנסוע במהירות של 40 קמ"ש מבחינה בטיחותית, אז אתה צריך לתקוף אופני מדבקה באשר הם.
אם הטענה שלך היא שצריך להקפיד על כל תקנה, קלה ככבדה, הרי שאתה צריך להתנפל על כל מי שמדבר על רכיבה על המדרכה או חציה במעבר חציה באותה חמת זעם כמו על אנשי האופניים החשמליים.
מכיוון שאתה לא עושה את שני אלו, למיטב זכרוני, נוצר רושם די ברור שההקפדה הפתאומית שלך על החוק, והדאגה לאיכות המכלולים המכאניים הם פשוט קרדומים שמצאת כדי לתקוף בהם את האופניים החשמליים, ולא דברים שבאמת מפריעים לך באופן כללי.

TakeCtrl

New member
הוא לא באמת מתכוון להפנות אותם לפורום קטנועים, הוא פשוט

צוחק עליהם בציבור, זה חלק הtrolling שלו. הוא אומר שאין כזה ייצור באמת אופניים חשמליים לא חוקיים וכל אחד שרוצה כזה דבר חייב לקנות קטנוע אחרת הוא רוצח ואנס
אגב, אני תוהה אם כל האנשים שהפנה לשם היו לוקחים אותו ברצינות תוך כמה זמן, האוכלוסייה שם הייתה מתחילה להגיע לכאן בעצבנות על המחאה שלו.
&nbsp
עוד דבר, לא שמעתי שום דבר לגבי recumbents , קרוב לוודאי בגלל שאף אחד כמעט לא מוכר אותם בארץ, אבל הדברים האלה בהחלט יכולים להגיע למהירויות מכובדות.

בתפוז יש הענות לפתיחת פורום חדש - הנה רציתי לשאול ונבהלתי

רציתיח לשאול משהו על מקום לתיקונים
ואני פעם ראשונה פה !!
אז אולי מישהו ירים את הכפפה ויפנה להנהלת תפוז ויבקש פורום ספציפי
לתחום שהוא הולך ומתרחב ממילא
בהצלחה לכם ועכשיו אלך לי לחפש תשובות במקום אחר

TakeCtrl

New member
זה לא משהו אישי נגדך אבל בפוסט הזה יש מקומות נוספים:)

שאפשר לשאול כגון Fxp
&nbsp
פורום במגבלות של תפוז והחוק אינו בר קיימא כפי שקומונות שנפתחו בנושא הוכיחו , כיוון שלרב השאלות שיישאלו יחרגו מהתחום החוקי ובשביל חלק מהאנשים כאן זה כמו שקרניוור ייכנס לפורום טבעונים וישאל משהו כמו "אני יודע שאנחנו לא בדיוק אותו הדבר..אבל מכיוון ששנינו משתמשים בתבלינים יש לכם המלצה על מה אפשר לשים על העגל ששחטתי בעצמי עכשיו؟"
&nbsp

TakeCtrl

New member
"דוקטור, אני רק שאלה.."

הם נעלמים כי קיבלו את התשובה. :)
וכמו שאבא שלי אומר בקשר לביטוח, קודם תשלם את הפרמיה, אח"כ תהיה לך זכות להתווכח על הפיצוי אם חס וחלילה תצטרך אותה.
&nbsp
אז קודם תכתוב את האזהרה (באדום.. וגדול... וסימני קריאה).
ואז תוסיף את הקישורים שהוסיפו כאן. לתת להם את האפשרות .
&nbsp

TakeCtrl

New member
מומלץ להגדיל את הקישור ולהשתמש בפונט אדום..

אני רציני, ויותר סימני קריאה, זה חייב להיות הדבר הראשון שקופץ לאנשים בעיניים. הכחול טובע כאן. מי שקורא את זה חייב לדמיין אותך עומד עם נבוט גדול ליד זה :)
&nbsp

TakeCtrl

New member
למתעניינים באופניים חשמליות מתוגברות

כגון אלו בעלי 500 וואט צפונה. (הודעה מיועדת לכל מי שיקרא את זה שנים קדימה)
אחת הסיבות שהפורום הזה אינו עוסק בדברים כאלה הוא ששדרוג אופניים כאלה בדרך כלל אינו דבר רגיל, של העתק הדבק של כל קיט סיני ושגר ושכח. אופניים כאלה צריכות לעבור שדרוג בעצמם החל

* מבחירת שילדה מתאימה (קיטים חזקים מאוד ידרשו שלדות downhill ו freeride).
* מעצורים יותר טובים, (דיסק/הידראולי, קוטר,)
* צמיגים יותר רחבים
* חישוקים יותר חזקים ועבים
* שפיצים יותר עבים
* חיזוק זרועות ציר הגלגל
* בחירת סוללה מתאימה ובטוחה (החל מבחירת המתח ,קיבולת, סוג סוללה כגון lipo,life וכו')
* סוג המנוע (brushless,brushed,geared,mid-drive וכו')
* בולם נורמלי (דעה אישית, כל מי שנוסע אפילו בכבישים רגילים בישראל ללא בולם בכלל פשוט מזוכיסט קשהה
)
* מיקום המנוע (קידמי מול אחוריׂ, כאשר מנוע קידמי חזק נחשב ללא בטיחותי).
* סוג הבקר (במידה ואתם רוצים לזווג בקר צד שלישי יש תהליך לזה לחלק מהמנועים)

כל אחד מהנושאים הללו יכול לפתוח דיון ואשכול שלם כשלעצמו , כאשר דיונים כאלה יכולים להגיע עד לרמה של סוגי מתכות ותהליכי הקשחה שלהם ,שרוב חברי הפורום לא מתעניינים בו ולא רוצים בו. אבל הוא די הכרחי אם אתם רוצים לשרוד לאורך זמן, ישנם אפילו מצבים שתצטרכו חרטים שיעשו לכם חלקים מיוחדים, אם אתם מוצאים אנשים שיבנו לכם כאלה דברים, הם צריכים שיהיה להם ידע ונסיון בנושאים האלה כי אתם בעצם די מתחתנים איתם מבחינת תחזוקה ואמינות (וזו יכולה להיות תעשייה די מלוכלכת ) ושוב אפילו לי לרוב אין רשימה של כאלה אנשים כי אני עושה (עד כמה שאני יכול) דברים לעצמי , מתייעץ המון(!) עם אחרים ולא משווק או מתקין.

ההשקעה עצמה יכולה להגיע לאלפי שקלים ויותר לכן יש לשקול את מידת אינטנסיבות השימוש טוב טוב, (כי אין החזרות) , לשם דוגמא קיצונית הקיט שלי עלה כ3000$ לבדו ועדיין הייתי במסע שידרוגים וחישוקים גם עבורו, כי זה הפך למעין תחביב באמצע הדרך. אילו הייתי צריך להיות תלוי במישהי חיצוני שיעשה לי כל מה שרציתי זה בחיים לא היה עובד.

TakeCtrl

New member
אה כן ולמען הסר ספק, אף אחד מהם לא חוקי...

(לפחות לא בארץ).

The Pinky P

New member
לא מבין, על מה הויכוח?

הגדרה מתוך תקנות התעבורה - "אופנוע:
רכב מנועי בעל שני גלגלים המורכבים זה אחרי זה, בין שחובר אליו רכב צדי ובין אם לאו, לרבות קטנוע"

עד שלא תשתנה התקנה, אין דבר כזה אופניים חשמליים אלא אופניים רגילים או אופנוע (ממונע בחשמל או בכל דרך אחרת)
ומן הראוי שבפורום רשמי ורציני באתר שהוא אחד הגדולים והמרכזיים במדינה מתוקנת, יכבדו עניין שכזה ולא יתנו במה לקומבינות למיניהן.
יש מגוון פורומים במערכת תפוז, יש אפילו פורום שעונה בדיוק להגדרה הרשומה מעלה ולא,זה לא פורום אופניים.
ואם לא - אתם מוזמנים לדסקס בעניינים כאלו ביניכם לבין עצמכם בהודעות פרטיות, שם כאמור לא מדובר במסגרת בעלת נושא ברור כמו פורום -אופניים-
או פורום שירה בציבור.

הגיע אדון מר מנהל, אמר שלא מדברים על אופנועים בפורום אופניים, סה - טו. למה הוויכוח?

ronengeles

New member
מממ, אז מה בדיוק אישרה ועדת הכלכלה של הכנסת?

http://he.mot.gov.il/index.php?opti...over-2014-07-21a&catid=56:dover-c-1&Itemid=65
בעצם כל אופנוע מחוייב עכשיו בתקנות האלה?
&nbsp
ומה עם התקנות כאן שמגדירות אופניים חשמליים? הרי לא קיים ייצור כזה, אז איך החוק מתייחס לכזה דבר?
http://www.bbd.co.il/inner/27
&nbsp
ותגיד לי, אם התקנה מדברת על כל רכב מנועי עם שני גלגלים המורכבים אחד אחרי השני, אז למה צריך להזכיר במפורש קטנוע?
ומה לגבי אופנועים עם 3 גלגלים, זה לא נחשב לאופנוע?
ולפי ההגדרה הזאת אני מבין שאופניים עם שני גלגלים ומנוע חשמלי זה אופנוע, אבל תלת אופן זה לא אופנוע כי יש לו 3 גלגלים....

The Pinky P

New member
ואו נהדר! אז בעצם זה לא אופניים,זה אופניים חשמליים!

מה שאומר שזה לא כאן כי כאן זה אופניים.

מקסים,לא ידעתי שעשו את ההבדלה וקבעו שאופניים חשמליים שונים מאופניים רגילים בכך שיש להם מנוע.
מצויין, אז עכשיו בכלל אין מה לדבר עליהם כאן.
מי שרוצה - מוזמן לפנות להנהלת תפוז שיפתחו לו פורום אופניים חמשליים.

תודה על התיקון!

enigo

New member
אז זהו, שהשתנתה התקנה, והחריגה אופניים חשמליים

כדאי שתתעדכן.
לא שזה קשור בכלל לויכוח, אבל לא משנה.

למעלה