שמירת צביון הפורום כפורום אופניים - NO MORE חשמליים

shangu23

New member
שמירת צביון הפורום כפורום אופניים - NO MORE חשמליים

לאחר קבלת כל הפניות שלכם הוחלט לקבל את רוח הדברים כהווייתה, ולחסום לחלוטין כל פניות/שאלות בנוגע לאופניים חשמליים.

הדבר יתבצע באופן בו כל הודעה שתהיה קשורה לחשמליים תמחק תוך משלוח פנייה במסרים לגולש שהעלה אותה ולו מטעם הנימוס. זה לא אומר שאני יושב כל היום על הפורום ומוחק כל הודעה דקה אחרי שעלתה, ומדי פעם יהיו גם הודעות כאלו שיישבו יום שלם (רחמנא ליצלן). מה שזה ידרוש מכם, כל אלו שדרשו בתוקף למחוק הודעות כאלו, זה פשוט לא להוסיף ולא להגיב לשאלות האלו, כך שהשאלה לא תהפוך לשרשור מייגע. בסופו של הליך ההודעות האלו יימחקו.
שימו לב שלא בטוח כמה האקט הזה יועיל לטווח הארוך, שהרי כל ההודעות האלו משתייכות לגולשים אקראיים שנכנסים רק כדי לשאול שאלה ונעלמים לבלי שוב עם קבלת התשובה...

אני אשתדל גם להעלות הנחייה ברורה בכותרת הפורום כך שלא יהיו ספקות.

TakeCtrl

New member
אגב, פורום Endless Sphere הוא ה-פורום לנושא...

אבל זה לא בעלי לב חלש, לא תוכלו לקבל לשם המלצות על האופניים של שיקו שראיתם באקלטריק סטור.
(יש להם גם גרסת פייסבוק https://www.facebook.com/groups/endless.sphere/ )
משנכנס לשם מתכוון לייבא להתקין ולבנות את האופנים שלו בעצמו.
בקיצור להפוך לפונזי של ימינו ..

מקום נחמד נוסף הוא https://www.facebook.com/groups/735674806478361/ (יש גם אנשים מכוחתינו)

TakeCtrl

New member
אני מציע להוסיף לשרשור הזה כל פעם קישור שאנו נתקלים בו..

ומתי שהו ליפול על שחר שיעשה ריכוז מחדש.

JacB

New member

ממש לא "סתימת פיות" כפי שמתריסים כמה חברים.
המרחק בין אופניים קונבנציונליים לאופניים חשמליים הוא מהותי. הרבה הרבה יותר גדול מהמרחק שבין אופני שטח לאופני כביש. ובכל זאת - לך תשאל בפורום אופני כביש שאלה על בולם . יפנו אותך לפורום אחר. מישהו יטען שזאת "סתימת פיות"?
רוב גולשי הפורום אוהבים אופניים ולא קלנועיות דו גלגליות/טוסטוס חשמלי או איך שלא תקראו לזה. אז נא לא לשתות לנו את הפורום.
אנחנו אוהבים לדווש!!!

TakeCtrl

New member
בסדר, אבל רוב הגולשים האקראיים לא יודעים ולא מודעים לזה...

והם באמת שואלים שאלה שלדידם היא לגיטימית כי הם רואם שלבן של השכן, השכן, האמא שלו, ולכלב יש (ואף אחד מהם לא מדווש), ואח"כ מתנפלים עליהם כאן ללא אזהרה, זה לא נעים.

JacB

New member
צודק. לא מאשים את הגולשים שלא יודעים.

אני סולד גם מהתגובות הבוטות בנוסח "עליהום" שהשואל התמים בעניין אופניים חשמליים ניתקל בהן בפורום זה.
פשוט יש להבהיר, כי זה אינו האתר הרלבנטי. השואל גם ירוויח מכך, כי לא "יחטוף" שטיפות. ואם הוא רוצה להיות עברין (עם או בלי מודעות לכך) - אז במקום אחר. לא נהיה השוטרים של העולם.
בדיוק כמו שפורום צילום סטילס אינו מיועד לצילום וידיאו.
ובדיוק כמו שמי שרוצה טיפול שיניים לא ילך לגניקולוג.

TakeCtrl

New member
בדיוק,לפחות להבהיר אם מישהו בוחר להתעלם ולשאול בכל זאת.

It's on him/her

creth11

New member
גם אם מישהוא רוצה ללמוד שיטות אונס זה לא מתיר לך לדון בפורום

ציבורי פתוח בטכניקות אונס והיתחמקות מהחוק . זה בהחלט האחריות שלך ולא רק של השואל התמים

TakeCtrl

New member
עזוב ברגע שהבנתי שמדובר בטרול הפסקתי להאכיל אותו..

אם הם היו קוראים רוצח ואנס למישהו שישאל אותם על זה במציאות הוא היה מדביק להם כזו סטירה עד שלא היו מבדילים בין sram ל shimano, ואילו מישהי הייתה תולשת להם את הביצים ובצדק, אנשים שמנסים לחנך אנשים אחרים מתים מהר ובאכזריות.
כמו שseven-of-nine, אומרת this discussion is terminated.

creth11

New member
ומי יחליט וידרג את העבירות ? כבודו ? לא זכור לי שייש תקנה

שמותר להפר אותה בריש גלי ועוד להסביר לציבור איך להשתין מהמקפצה.
למה לדעתך לדון בסמי אונס וטיב הסכין הקפיצית זה חמור יותר מלהפוך אופניים תיקניות לכלי משחית רק כי לכבודו זה מתאים כרגע ?
אם יש לדעתך תקנות הדורשות עידכון יש דרך לעשות זאת ועד אז כל תקנה יש לקיים או להישתדל לקיים ובטח לא להשתין מהמקפצה לעיני כל ראש הקהל ללא אבחנה.
לא מתאים לך התקנות בישראל ? יאללה ביי ,נתב"ג פתוח כ 20 שעות ביממה רק תיבחר יעד,
או אתה כאן ומיתנהג כאזרח מהשורה או אתה עבריין , כן גם מי שבוחר איזה חוק מתאים לו ואיזה לא הוא סתם עבריין קטן ופחדן.

enigo

New member
ראשית, יש הבדלה, גם בחוק, בין תקנות תעבורה לחוק הנוגע לאונס

שמת לב שיש "בית דין לתעבורה"? שמת לב שמי שמבצע עבירה על תקנות התעבורה לא נפתח לו תיק פלילי? אז לא אני עשיתי את הדרוג, עשה המחוקק.
וכאמור, לא ראיתי אותך מתנפל בכזו חמת זעם על מי שמציע הצעות לא חוקיות אחרות. אז כנראה שגם אתה עושה דירוג.
תודה על האמת, אתה שונא אופניים חשמליים, ולא ממש משנה הסיבה, וכל השאר זה תרוצים. אתה מחפש כל סיבה "להכנס" במי שמדבר על אופניים חשמליים, בערך באותו אופן שבו פעילי להב"ה מחפשים סיבות "להכנס" בערבים.

creth11

New member
מה אתה משחק אותה תמים ? אתה מסוגל להבין את ההבדל המכאני

והבטיחותי בין אופניים חשמליות תיקניות לבין ציקמוק על 2 גלגלים שהורכבו עליו מערכות הינע חשמליות ההופכות אותו לקטנוע חשמלי רק בלי כושר בלימה ספיגת זעזועים היגוי וכ"ו
אולי רק אתה מיתיימר להיות מומחה בפורומים אחרים כמו רכב ואופנועים ואינך מסוגל להבין את ההבדל בין כושר הבלימה של קטנוע נניח בישבילך 50 סמ"ק לבין אופניים חסרי שם שהיתקינו אליהם מערכת הינע ?
אולי תסיר את עווית ההיתממות מעל פניך ותחבוש את מיגבעת המומחה ותסביר לנו את ההבדלים המכאניים בין קטנוע חשמלי (כמו זה שמיובא לעיריות למשל ) לבין אופני מדבקה ב 100שקלים ?
אולי כמי שמציג עצמו מבין באופנועים ורכב בפורומים אחרים תן לנו סקירה קטנה של ההבדלים הנ"ל בכל המערכות הבטיחותיות בין קטנוע לאופניים.
אל הדרך אזכיר לך שאיני מיתנגד לאופניים חשמליים חוקיים אבל כן להפיכת ציקמוק על 2 גלגלים לקטנוע חשמלי בלי שום מערכת בטיחות מתימה.
אני כן מיתנגד לסיוע שאתה מעניק לעבריין המשווק מערכות ההופכות אופניים מצוקמקות לכלי מסוכן לציבור ולמישתמש בלי לפחות לאזכר את הסכנות שאתה יודע אליהם (ואולי אינך יודע ורק מציג עצמך מומחה ?? )

nightjar

New member
קראתם את ההודעה של שחר?

הסיבה למגבלה היא שמירת צביון הפורום ולא עניין חוקי זה או אחר.

enigo

New member
אתה זה שאמר שצריך לשמור על כל תקנה וחוק, לא?

אז תחליט - או ששומרים על כל תקנה וחוק, או שכן יש דירוג וחומרות שונות של עבירות, ואונס ואופניים חשמליים עם מצערת לא נמצאים על אותו מישור.
אחרי שתחליט, אני מבקש שוב שתראה לי איפה אני מסייע לעבריין לשווק אופניים.
אגב, אם אתה טוען שאופני מדבקה, עם בלמים ומתלים עלובים הם דבר מסוכן, הרי שאתה צריך לצאת נגד אופני מדבקה באשר הם. הרי גם אופניים נטולי מנוע מגיעים בקלות ל-40 קמ"ש בירידות. ולפיזיקה, לפחות בפעם האחרונה שבדקתי, לא ממש אכפת אם הגעת למהירות שלך בעזרת החשמל או הגרביטציה.
בקיצור, לאם אני בעד אופניים חשמליים או נגד, בעד מגבלת 25 קמ"ש או נגד, אין שום קשר לעובדה שאתה מגזים בהתנפלות שלך על אופניים חשמליים ועל התקנות בהקשר שלהם. לדעתי הסכנה העיקרית באופניים חשמליים זה הפיתוי של תחבורה זולה וזמינה שמביא לרחובות, ולא משנה כרגע אם למדרכה או לכביש, אנשים בלי שמץ מודעות והבנה בתנועה ותחבורה. וזה הרבה יותר בעייתי מאשר עוד קמ"ש או שניים או כן מצערת לא מצערת (ואגב, אנשים שמסיבים אופני מדבקה לאופניים עם מנוע של 1000 וואט הם אנשים בלי הבנה בתחבורה ותנועה - מ.ש.ל).

למעלה