התייעצות: אופניים לגיל 3

ללילילל

New member
התייעצות: אופניים לגיל 3

מקווה שאפשר להיעזר בכם בענייני קטנים לא מקצועיים :)

מתכננים לקנות גלגלים חדשים ליומולדת 3 ומתלבטים.
יש לו אופני איזון מעץ - הן היו לפני זה שנתיים אצל אחיו, אז הן קצת רעועות. הוא נוסע עליהן לא רע בכלל אבל נראה שכבר אי אפשר לפתח עליהן מהירות כמו שפעם אפשר היה, והן קצת בדרך להתפרק.
הוא ביקש לא מזמן אופניים עם דוושות אבל לא בטוח שבאמת יכול כבר לדווש.
הוא גבוה לגילו ומאד מאד אוהב לנסוע על כל מה שאפשר.

אפשרויות שעלו -
- סטריידר (אופני איזון ממתכת). מתאים לשלב, רק תוהה אם זה לא שוב אותו הדבר כמו מה שיש לו ואם הוא לא יתבאס כי אין דוושות ואין חידוש בעצם.
- משהו של אימג'ינריום שמתחיל כאופני איזון ואח"כ מוסיפים דוושות - נשמע מושלם אבל נורא יקר ולא סומכת מספיק על האיכות.
- ברג בייקי - אופני איזון לקצת יותר גדולים - התלהבנו מהן מאד אבל אז התברר שכבר לא מייבאים אותן ונשארו ליבואן רק בלבן-ורוד (ניסיתי לטעון שזה לא משנה אבל אבא שלו לא השתכנע).
- אופניים "רגילות" לגיל שלו - הכי זול, ספק אם יוכל לנסוע בכלל בשלב המיידי, וגם אח"כ כנראה יצטרך גלגלי עזר למרות שקיווינו לדלג על זה. הוא ישמח כי זה מה שהוא ביקש אבל אח"כ אולי יהיה מתוסכל מהן.
- לקנות אופניים רגילות ולהוריד להן את הדוושות - מומלץ? ישים?

אשמח לכל תובנה והמלצה

מנסיון - אופניים רגילות.

מהניסיון שלי, ולאור מה שכתבת על ניסיונו הקודם באופני איזון - נראה שהכי מתאים לו זה אופניים רגילים במידה הכי קטנה שיש. תתחילו בלי הפדלים, וברגע שתראו שהוא מסתדר עליהם כמו על האופניים הקודמים - תוסיפו אותם והוא ירכב, ללא גלגלי עזר.

אם בשלב הזה הוא לא יצליח לרכב כי פעולת הדיווש לא תבוא לו טבעי (נדיר יחסית אבל קורה), תיאלצו להרכיב גלגלי עזר לכמה ימים, עד שילמד לדווש.

היום קונים אופניים מיוחדים לכל שלב התפתחותי, אבל לא תמיד זה היה כך, וזה ממש לא הכרחי.

nightjar

New member
אופני איזון נחמדים אבל לא לכולם מועילים

לבת שלנו התבררו כבזבוז זמן. היא רכבה עליהן, אבל הם לא ממש עזרו לה במעבר לאופניים. בהמשך ניסינו אופניים רגילים בלי הדוושות, אבל הזרועות עצמן הפריעו לה... בסופו של דבר היא רוכבת עליהם עם הדוושות וגלגלי עזר. יכול להיות שהיה מוצלח לפרק את הזרועות עצמן, אבל מדובר במטרד ובהרבה גריז...

אני מתגורר במדינה שבה ילדים מתגלגלים

לפני שהולכים.
הדבר המופלא שבמדינה הזו - קשה מאוד למצוא אופניים עם גלגלי עזר.

מניסיון שלי של 2 ילדים רוכבים בני 8 ו-7 כשהגדול רוכב איתי במסלולי DH מסודרים עם אופני 20 אינטש, זה שהדבר הגרוע ביותר שאפשר לעשות לילד זה להצמיד לו גלגלי עזר.
הוא לומד לסמוך על הגלגלים ולא לפתח מיומנות שיווי משקל.
אני לא קניתי אופני דחיפה, אלא אופניים רגילים (16 אינטש) לשני הילדים. פרקתי פדלים והם דחפו עד לרכישת מיומנות שווי משקל.
מאז הכל היסטוריה.

ZeevRozenek

New member
איפה זה ?

המדינה שבה ילדים לומדים לרכב לפני שהם לומדים ללכת זו הולנד, אבל לא מסתדר לי עם ה-DH . בהולנד אין גבעה אחת לרפואה .

shinjuku

New member
תוספת פצפונה לכל מה שכבר כתבו המכובדים למעלה

קחי בחשבון שפירוק והרכבה חזרה של הדוושות לוקח בקושי דקותיים. אם הזרועות לא ממש ממש מפריעות, זה הכי קרוב לזוג רגיל והכי קל להפוך אח"כ לזוג רגיל כשכבר לא צריך עזרה.
בהצלחה!

ללילילל

New member
תודה רבה!

אחרי לילה כזה כיף להיכנס ולמצוא את התגובות ולחשוב קצת על דברים משמחים.

הפתעתם אותי, חשבתי שאולי תגידו שלהוריד דוושות מאופניים רגילות יהיה מסורבל ולא רציני... אם זה פתרון שעובד זה כנראה באמת הכי מוצלח לשלב הזה.

יש חיסרון אחד משמעותי - משקל

אופניים ילדים (גלגלי 14/16") שוקלים למעלה מ-9 קילו... הסטריידר לשם השוואה שוקלים 3.
הקטנצ'יק שלי (3) מניף ומרים את הסטריידר שלו בכזו קלילות חסרת מאמץ שזה נראה לי אלמנטרי.
אני הייתי מחכה עוד טיפה...

xrlmike

New member
יש רגילות קלות

יש גם רגילות עם גלגלי פלסטיק והן קלות משמעותית (כ 4.5 ק"ג עם משקל לא מדייק) לעומת קרוב ל- 9 קילו של 14" רגילות לדעתי פרידמן מוכרים אותן ויש בחנויות צעצועים רגילות
לבני בגיל 2+ פרקתי אופניים כאילו מכל מערכת ההנעה (לדעתי בגיל הזה לא מספיק פירוק פדלים הזרועות מפריעות - זה כן דורש קצת יותר התעסקות) והשארתי ברקס קדמי מכוון ליד קטנה (אילתור קטן)
מתקבלות אופניים קלות שקל לילד להתעסק איתן בפחות מ 150 ש"ח וחצי שעה התעסקות
בגיל 3 וקצת החזרנו פדלים (נעשה פעמיים - פעם ראשונה התגלתה כמוקדמת מידיי) בגיל 4 עבר ל 14" ועדיין נהנה לקחת את הקטנות והקלות לסיבוב
וכמו שאמרו כאן ואני מסכים לחלוטין בלי גלגלי עזר בשום שלב - הטבעיות שלו בשמירת האיזון על האופניים מפתיעה אותי כל פעם מחדש - השיטה עובדת

הבת שלי בת 3 בוגרת סטריידר

לאחרונה התחילה על אופניים רגילות עם פדלים

http://www.youtube.com/watch?v=gCwld_6-Bfc&feature=g-upl

בהתחלה היה לה מאוד קשה רק לזיז את האופניים האלה ששוקלות קרוב ל פי 4 מהסטריידר
תנסו לדמיין שאתם רוכבים על אופניים של 70 קילו , זה בערך היחס למשקל של הזאטוטים
אבל היציבות שקיבלה מהסטריידר עזרו לה להתחיל לפדל מייד ולשמור על יציבות

JollyJoker

New member
פספסת רעיון אחד נוסף ששוה לבדוק.

החברה היום שמייצרת אופני איזון/דחיפה ברמה הגבוה בעולם הינה JDBUG , בארץ ישנם 2 דגמים של החברה TC04 ו TC09 , הדגם הראשון
הוא דגם שיתאים יותר לגיל 3+
מלבד האיכות של המוצר (גלגלים איכותיים , מייסיבים איכותיים, צינורות אלומיניום וכו') יש להם יתרון אחד ענקי והוא :
האפשרות להוסיף פדלים לאופניים אחרי שהילד למד לשמור על איזון !

נכון המוצר + הפדלים לא מהזולים בשוק 420 ש"ח לאופניים + 199 ש"ח לפדלים אבל אם יש להם יורשים אז אין בכלל התלבטות.

בניגוד לדגם העץ כאן האופניים נשמרים באיכותם ולא מפתחים חופשים.

ממליץ בחום.

ללילילל

New member
שוב תודה

אחרי שראיתי אותו השבוע מנסה לנסוע על אופניים רגילים של האחיין שלי, התרשמתי שזה עדיין מוקדם לדיווש כרגע, ושגם בלי דוושות האופניים האלה גדולות עליו והתנוחה מאד שונה מזאת של אופני האיזון. לא רצינו משהו שרק יתסכל אותו בזמן הקרוב, גם אם זה בסופו של דבר נכון בטווח הארוך. אז החלטנו ללכת על אופני איזון בכל זאת, ומצאנו "ברג בייקי" ביד שנייה במצב חדש ובמחיר סביר. הוספנו פעמון ופנס ונראה לי שזאת מתנה מגניבה :) תודה על העצות והשיתוף מהניסיון שלכם.

למעלה