בחירת מנעול לאופניים- קריפטונייט

gil4567

New member
בחירת מנעול לאופניים- קריפטונייט

שלום לכולם,

אני רוכב על אופני הרים זנב קשיח( gt avalanche 2.0 בלמים רגילים לא דיסק) לא יקרות מדי, אבל עדיין חשובות לי.
עברתי עכשיו לת"א ולקחתי אותם איתי, ובעצם מעכשיו הם ישמשו אותי לכל מיני סידורים בת"א(גם בדרום לפעמים בערבים..), ובעצם הופכות לאופני "עיר".
בלילה הם יהיו בתוך הדירה, או במחסן נעול, בכל מקרה לא ברחוב בחוץ.
אני מתלבט איזה מנעול לקנות, ומעדיף להשקיע בזה קצת כסף ומחשבה למניעת גניבה ולא אחריה..
לאחר שקראתי ובררתי קצת די נסגרתי על מנעול U של קריפטונייט, עכשיו השאלה איזה דגם.
מצורף קובץ עם הסוגים בהם אני מתלבט: 1. evolution standard שוקל 1.7 ק"ג, 2. evolution mini שוקל 1 ק"ג,
3. kryptolock standard שוקל 1.3 ק"ג.
חשוב לי מצד אחד שיהיה מנעול איכותי מאוד ומרתיע(ואז אפשרויות 1,2 הכי טובות) אבל שיהיה גם לא כבד מדי(ואז אפשרויות 2,3 )
ומה שחשוב מאוד שגם יהיה נוח לקשירה, כי ממש אין לי נסיון בקשירת אופניים ולא בא לי כל פעם לחפש מקום מתאים ואז אולי יש
חיסרון לאפשרות 2, המיני. הפערים במחיר לא גדולים מדי אז לפחות זה לא שיקול הפעם...
לסיכום אשמח להמלצות על סמך נסיונכם.
תודה רבה ויום טוב לכולם

shangu23

New member
מה המחירים (אם אפשר לשאול)?

לפי הניסיון של החבר'ה כאן עדיף לדעתי לקנות באינטרנט (אני חושב שאתר KOO BIKES מכרו אותם בזול), משמעותית זול יותר מבארץ...

gil4567

New member
המחירים:

1. evolution standard שוקל 1.7 ק"ג עולה 300 ש"ח, 2. evolution mini שוקל 1 ק"ג עולה 260 ש"ח,
3. kryptolock standard שוקל 1.3 ק"ג 230 ש"ח.

לא חשבתי על אפשרות זאת כי חשבתי שזה ממש כבד למשלוח ואז גם יעלה בהתאם, וגם זה יקח זמן, ואני רוצה לקנות עכשיו כי בינתיים אני לא יכול להסתובב בת"א..

shangu23

New member
בטוח?

לא ניסיתי ללהזמין כמובן, אבל כאן אפשר לראות שיש 19 פריטים במלאי וגם פה נשארו כמה פריטים...

swelli

New member
אה.. טוב הניו יורק יקר לאללה, אז מניח שלא

התכוון אליו, והשני - זו הסידרה הפחות טובה..
אני קניתי את ה evolution - ב 180 ש"ח כולל משלוח, מה שבארץ תומחר ב 300.. אבל הוא לא קיים יותר במלאי.
לדעתי יחס מחיר תועלת - ה evolution הוא הקניה הטובה.. אבל זו דעתי..

gil4567

New member
ועדיף את הסטנדרט או המיני?

משיקולי משקל/נוחות קשירה?

ronengeles

New member
הייתי לוקח את זה

http://www.koo-bikes.com/kryptonite-evolution-d-lock-long.html

יש לי את הגרסה הקצרה שלו, של ה 22 ס"מ. אני מניח שעוד כמה ס"מ באורך יכול להועיל לפעמים....
המחיר שלו כרגע הוא 30 פאונד, וביחד עם הנחת הרשמה של 3 פאונד והנחת פייסבוק של 5 פאונד, אתה יכול לקנות אותו ב 22 פאונד שזה בסה"כ 132 ש"ח.

המשלוח מהחנות מגיע בד"כ תוך 5 - 10 ימים.

הסיבה שאני מעדיך אותו על פני אחרים (למרות שאת הדגמים שכתבת לא בדקתי לעומק) זו הנעילה הכפולה.
המנעול ננעל על 2 הצדדים של ה U ככה שאם מישהו מחליט לנסות לנסר אותו, הוא יצטרך לנסר משני הצדדים, אחרת הוא לא יפתח.

בכל מקרה, לת"א מומלצת הגנה מקיפה יותר, ובנוסף ל U מומלץ גם מנעול כבל כלשהו שינעל את הגלגלים, ומנעול כבל נוסף (אלא אם הראשון מספיק) כדי לנעול את האוכף.
לחילופין אפשר להשתמש ב QR כמו זה:
http://www.koo-bikes.com/catalogsearch/result/?q=zefal

עוד אפשרות לאוכף, זה לאלתר מנעול משרשרת אופניים ישנה.

gil4567

New member
תודה! הגרסה הקצרה שיש לך זה בעצם...

המידה הסטנדרטית, לא המיני, נכון? כלומר, זה ששוקל 1.7 ק"ג. זה לא כבד מדי? והמחיר שכתבת כולל גם משלוח? אף פעם לא הזמנתי מהאתר הזה אז אשמח לטיפים..

תודה רבה!

ronengeles

New member
זה מה שיש לי

http://www.sasimple.co.il/product-p...Series-4-STD-U-Lock/מנעולים-לאזורי-פשיעה.html

לגבי המשקל, אני לא סגור עליו.
לרכיבות ספורט מן הסתם אני מעדיף לא לקחת אותו, לרכיבות בעיר הוא לא מפריע לי במיוחד. כן, יש תוספת משקל, אבל לא נורא ומתרגלים מהר.
עם המיני אני חושב שיהיה קצת בעייתי כי לא בכל המקומות יש מתקנים יעודיים לקשירת אופניים, ואם רוצים לקשור לעמוד, המיני יכול להיות קצר מידי.

המשלוחים מהאתר בחינים.

AdiX

New member
הכתום

אני הייתי הולך על הכתום, גנב אופניים מקצועי ש "מבין עניין" ידלג על האופניים שלך ויעבור לזוג אחר עם מנעול פשוט יותר.
לגבי הגודל, לשיקול דעתך, עם מנעול ארוך קל יותר למצא נקודת קשירה, עם מנעול קצר קל יותר להסחב.

חוץ מזה, שיש לי מנעול כתום למכירה..צור קשר במסרים אם אתה מעוניין.

gil4567

New member
תודה! אני מנסה להבין אם המיני הוא פחות נוח,

ועד כמה. כי לי ממש אין נסיון בזה אז העדפתי לשמוע בעלי נסיון..

swelli

New member
לדעתי המיני לא יהיה נוח..

לי יש את ה 22 ס"מ, ואני מוצא שהוא קצר מידי פעם.
ה 30 ס"מ יהיה הכי נוח לקשירה אבל פחות נוח להסתובב איתו.
גם ה 22 בקושי נכנס לשילדה שלי (יש מין תפס כזה כשנוסעים עם האופניים תוקעים את המנעול על התפס..) אז אני הייתי הולך על הארוך.

gil4567

New member
מאיזו בחינה יהיה פחות נוח להסתובב עם הארוך

ה-30 ס"מ? משקל עצמי?(1.9 ק"ג) או כוונה אחרת? ומה הכוונה שה-22 בקושי נכנס לשלדה? בזמן נסיעה על התפס? אז אם ככה אז ה-30 בטוח לא יכנס לשילדה לא? או שלא הבנתי....

swelli

New member
כן

ה 22 בקושי נכנס לשילדה של האופניים שלי ..
מצאתי איזה נקודה שהרכבתי את התפס עליה וככה אני יכול לנסוע איתו.
במיקרה הכי גרוע, שים אותו בתיק..

AdiX

New member
יש לי את הניו יורק

יש לי את הניו יורק (קיבלתי "בחינם"), הוא יותר גדול מהמיני ויותר קטן מהבינוני, וזה עדיין גבולי לפעמים ולא נתפס על כל עמוד.
מבחינת משקל הניו יורק באמת כבד בטירוף, אבל מבחינת הרגשת ביטחון הוא עושה את העבודה.

אם המנעול הגדול מתאים למשולש בשלדה אז לדעתי לך עליו, זה לא מפריע לרכב ומאפשר לנעול את האופניים בנוחות. . תרגיש את בנשקל במדרגות אבל לא ברכיבה עירונית של מספר קילומטרים.

oferbic

New member
המיני קצת מגביל אבל עם קצת תושיה אפשר לנעול

אני משתמש במיני כבר כשנתיים, והנוחות שלו בנשיאה מפצה על העובדה שלא ניתן לקשור לכל דבר. לעיתים צריך להרים את הכידון באוויר כדי שהשילדה תהייה מספיק קרובה לצינור שאליו אני קושר (נניח של מעקה הפרדה להולכי רגל).

הוא לא מספיק גדול כדי לקשור את הגלגל האחורי יחד איתו, ולכן אני מחזיק גם מנעול כבל דק וארוך לנעילת גלגלים ואוכף.

nApo10

New member
דעה קצת שונה

הי גיל,
האסטרטגיה שגיבשתי לעצמי לאחר שנים של התניידות מרובה וגם כמה גניבות מצערות היא כזו:
- מחיר המנעול לא צריך להוות שיקול בכלל, מאחר שאורך חייו הוא 5-15 שנה ואף יותר, כתלות באקלים וביצוע שימון פעמיים בשנה. עלות המנעול היקר ביותר תגיע לשקלים ספורים ליום.
- משקל המנעול משמעותי, אולם לא כמו נוחות הנשיאה של המנעול. כלומר מנעול פרסה שמאובטח ע"י תפס שמונע תזוזה וקרקושים, מורגש פחות ממנעול ששוקל כמחצית המשקל אבל מתנדנד ומרעיש. הייתי ממליץ על הfaghettaboutit הפיצפון והכבד, אבל הוא מגיע ללא התקן עיגון (ובינתיים לא מצאתי שיפצור הולם), כך שהבא בתור הוא הניו-יורק שנמצא רק דרגה אחת מתחתיו ברמת העמידות אבל מגיע במגוון מידות ועם התקן עיגון.
- למרות שאין דבר כזה מנעול שלא ניתן לפריצה, בהחלט יש דבר כזה קומבינציית נעילה שהופכת את הפריצה ללא משתלמת לחלוטין, במיוחד אם מדובר באופניים בשווי 2000 ש"ח ומטה. לטעמי השקט הנפשי והידיעה שנעלת את אופנייך בצורה שתהפוך אותן ללא משתלמות לגניבה, מצדיקים מחיר ומשקל מעט גבוהים יותר.
מנעול פרסה קומפקטי ידרוש פשרה מסויימת בבחירת אתר הנעילה. לכל היותר מדובר על נעילה בטווח של 100 מ' ומטה, ולא ממש מול המיקום (לפעמים). בכל אופן כלל ברזל (תרתי משמע) הוא לנעול את האופניים רק לעמוד מעוגן, כמו רמזור/פנס/כל עמוד שעובר דרכו חשמל, או למתן אופניים (שגם אותם לא קשה לנסר, השאלה כמובן בשביל איזה זוג). מציע לך לשים בתיק סרגל/מטר של שיפוצניקים ולהתחיל לרשום לעצמך מידות של עמודים במקומות שבהם אתה מבקר הרבה. ככה תוכל לבחור את המנעול במידה שהכי תתאים לך.
- אסור לשכוח שגם גלגלים ומושב גונבים (גם את הזולים שביניהם). יש כאלו שמחליפים את הקוויק רליס באומים, אישית העדפתי ללכת על פטנט של חברת זפאל הצרפתית, חפש
Zefal lock and roll
שמאפשר את החופש של קוויק רליס בלי להסתכן בגניבה. בארץ נמכר במצמן במחיר מופרז, אפשר להזמין בהרבה פחות ובכל מקרה מדובר במוצר שכנראה יחזיק שנים רבות.

לסיכום, ההעדפה האישית שלי היא למנעול פרסה כבד אבל בדירוג גבוה, כזה שחוסך את הצורך לשלב בין שני סוגי מנעולים ופטנט נעילת גלגלים ואוכף שחוסך את הצורך לנעול אותם בנפרד. ככה אני סוחב מוצר מעט יותר כבד, אבל אחד בלבד וכל תהליך הנעילה הופך לקצר ופשוט יותר.

אם שכחתי משהו או שיש עוד שאלות - תרגיש חופשי.
בהצלחה!

עופר

למעלה