משקה איזוטוני או ג'ל?

nativsp

New member
משקה איזוטוני או ג'ל?

אני מתלבט אם להתחיל להשתמש באבקת משקה איזוטוני או ג'ל...

1. האם זה באמת שווה את זה?
2. מה עדיף, ג'ל או אבקה?
3. איזה חברה כדאי לקנות?

oferbic

New member
אני משתמש גם וגם

מה סיגנון הרכיבה שלך מבחינת משך, הפסקות, עצימות, מזג אויר?

nativsp

New member
אני רוכב כ-40 ק"מ בד"כ עד

מהבוקר עד שעה 12 בצהריים בערך , עושה כהפסקה אחת של כרבע שעה , משך הזמן תלוי בעליות בגדול בין 3 ל-5 שעות בקצב רגוע.

nativsp

New member
המסלולים שלי תמיד עם עליות בין 600מ' מצטבר ל-

1200 מ'

oferbic

New member
כדאי לשתות איזוטון משתי סיבות

הראשונה- החזרת חלק מהאנרגיה ומהמלחים שאיבדת.
השניה- כדי ליעל את יכולת ספיגת הנוזלים בגוף.
כשאני רוכב רכיבות ארוכות ומאומצות (3 שעות ומעלה) אני שותה רק איזוטון. לי אישית זה עוזר להמנע מנפילת אנרגיה.

לגבי ג'לים. הגלים מאפשרים לקבל אנרגיה זמינה ובקלות. גם כאן אני מרגיש שצריכה קבועה של ג'לים בפעילות ארוכה (נניח 4 שעות ומעלה), תאפשר לי לשמור על יכולות הרכיבה לאורך זמן. כמובן שבשילוב עם איזוטון אני יכול לצרוך פחות ג'לים.
ברכיבה שלך, אם היא לא בקצב תחרותי, ואם אתה אוכל קצת במהלך הרכיבה, ולא מגיע למצב של חוסר אנרגיה- הג'לים מיותרים. האיזוטון לבד יכול למלא את הנדרש.

איזה ג'לים ואיזוטון לבחור?
מבחינתי כולם אותו דבר. אני בוחר לפי המחיר והטעם . בג'לים יש עם קפאין, ויש בלי, יש באריזות קטנות ויש גדולות. שים לב שיש ג'לים ממש דוחים, אז תצטרך לדגום ולראות מה אתה מסכים לאכול..

יכול להמליץ במקום ג'ל על כדורי אנרגיה שיותר דומים לסוכריית ג'לי ולכן אין להם את המרקם הדוחה של הג'ל, ובלי קשר הם גם הרבה יותר טעימים, לפחות לחיכי.

עוד הערה קטנה לגבי איזוטון. אפשר לייצר לבד איזוטון ממיץ מדולל ותוספת מלח. זה מכונה איזוטון ביתי, ויש רבים שעושים את זה כדי לחסוך. לי אישית הדבר הזה לא מרגיש כמו איזוטון אמיתי ורק גורם לי להרגשה כבדה.

shangu23

New member
ועצה שלי - סוכר ענבים במקום מיץ

כבר שכחתי את ההסבר לגבי ההרכב הכימי, אבל סוכר ענבים מתפרק מהר יותר ונותן אפקט טוב יותר כממתיק. שקית של קילו (בסופרפארם, לתינוקות) עולה גרושים ומספיקה להמון זמן, אני שם בבקבוק אופניים סטנדרטי 4 כפיות.

Chase106

New member
יש מתכון שאני אהבתי במאמרים של הפורום

רק שהמייפל קצת יותר מידי ממתיק בנוסף לסוכר אז להזהר עם הכמות של המייפל.

באתר אחר ראיתי גם מישהו שמוהל 1 ליטר מיץ ענבים עם עוד 2 ליטר מים (על זה מוסיף מלח). אני רק לא בטוח שזה נותן אותו אפקט, אבל הטעם צריך להיות טוב יותר.

enigo

New member
נדמה לי שהוא חד-סוכר לעומת דו-סוכר

משמע מולקולה פשוטה יותר, שנספגת מהר יותר.

shangu23

New member
קטונתי

enigo

New member
זה מה שאני זוכר מההסברים בנושא מזון תינוקות

(וזו גם הסיבה שמוצאים סוכר ענבים, כמו שהוזכר כאן, במחלקת התינוקות)

מלח בישול NaCl נתרן כלורי

צריכה מוגברת של מלחים, ביניהם נתרן כלורי, עלולה להוביל לבעיות כמו יתר לחץ דם. בנוסף קיים מחסור בגוף של אשלגן אשר אובד אף הוא בתהליך ההזעה. תמיסות איזוטוניות מכילות אחוזים של נתרן ואשלגן החשובים לגוף במינון (שאמור להיות מינון רצוי) מדויק.
אני לא חוסך ואם צריך קונה משקה איזוטוני מוכן.
הג'ל, הוא גלוקוז בטעמים להפקת אנרגיה מהירה בתהליך גליקוליזה. הגיוני כי השימוש בג'ל בעיקר במרוצים בהם אין זמן לעצירה להפסקה, כל שניה חשובה אך עדיין צריך להכניס מזון לגוף. אכילת דבלים, תפוח או תמרים יחד עם שקדים שהם גם אנטי אוקסידנטים מעולים, זולה יותר ותרומתה דומה לזה של הג'ל. החיסרון שהיא דורשת עצירה (רחמנא ליצלן).
לדעתי, לרכיבות אפיק משקה איזוטוני (להחזרת מלחים לגוף) יחד עם עצירה לאכילת פרות יבשים מספיקה בהחלט. לתחרות, ג'ל יעשה את העבודה כל 30-40 דקות יחד עם כמות מים נדיבה.

nightjar

New member
אפשר להשתמש במלח "דל נתרן"

מכיל אשלגן כלורי ונתרן כלורי, בערך 50/50. בסופר הקרוב..

איזוטוני בייתי

ראשית לגבי צריכת ג'ל, לא ממליץ על שימוש בג'ל בשגרה, ג'ל מתאים יותר למצבים עצימים ואין בו צורך ברכיבות שגרתיות, תזונה נכונה דהיינו צריכת פחמימות מורכבות(לחם, פיתה מקמח לבן כל שעה ברכיבה ארוכה מספקת את הצורך.
לגבי איזוטון, ברכיבות ארוכות מומלץ מאוד.
לך על איזוטון בייתי, גם זול יותר וגם בריא:
על כל 250 סמ"ק כפית נדיבה של סוכר ענבים, סוכר ענבים הוא המכונה גלוקוז, חד סוכר הפחמימה הבסיסית והכי זמינה.
ובקיצור על 750 סמ"ק מים: 3 כפיות סוכר ענבים, רבע כפית מלח, סחיטה קלה של חצי לימון בשביל החומצה, טיפה תרכיז על פי הטעם האהוב, אפשר גם בלי.
והכי חשוב, ברכיבות ארוכות וברצף ימים, לאכול ארוחת פחמימות מייד לאחר הרכיבה.

למעלה