לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2958729,587 עוקבים אודות עסקים

פורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופניים

קהילת רוכבי אופניים בישראל - הבית של הרוכבים הישראלים. רכיבה על אופניים, למרות מה שמקובל לחשוב, היא ספורט קבוצתי. מהטור דה-פראנס עד הטיול בשבת, הרוכבים שסביבנו הופכים אותנו לטובים יותר, מקצועיים יותר ובעיקר עושים את הרכיבה למהנה הרבה יותר... מטרתה של קהילת האופניים היא ליצור את התמיכה הקבוצתית לרוכבים הישראלים גם בשעות שאינם לובשים מכנסי טייטס שחורים וחולצות עם פרסומת של בנק ספרדי, או יצרן דלתות איטלקי. קהילת האופניים של מגזין אופניים, אשר נוסדה ב-iol עברה לוואלה וכעת היא בתפוז, מיועדת לרוכבי האופניים בישראל, אשר הולכים ומתרבים בשנים האחרונות. היא פתוחה לכל הקשורים לענף: רוכבי הרים וכביש וספורטאים בענפי הטריאתלון, הדואתלון והניווט הספורטיבי, רוכבים המשתמשים באופניהם ככלי תחבורה ועבודה, בעלי חנויות וסוחרים, אנשי האיגודים השונים, מארגני טיולים ותחרויות וחובבי הענף בכלל. הקהילה מנוהלת בחסות מגזין אופניים, אשר יוצא לאור בכל חודש ומופץ למינויים ובחנויות הספרים והאופניים. בקהילה יכולים הרוכבים בישראל להביע את דעתם לגבי נושאים הקשורים באופניים, להתייעץ עם מומחים, להתעדכן בארועים האחרונים בעולם האופניים, לקרוא מאמרים, ולגלוש לאתרים המובילים בעולם הקשורים לספורט. מטרת הקהילה היא לקדם את ספורט האופניים בישראל, ליצור דיאלוג פורה בין הגורמים השונים בענף, לתמוך ברוכבים החדשים ולתרום לוותיקים. נשמח לארח אותכם בקהילה, אבל אל תשכחו: זה בשום מקרה לא תחליף לרכיבה! להתראות בקהילה, על הכבישים ובשבילים, איציק הופמן וצוות הניהול של הפורום: רן פרגמין, רמי לשם, בועז שחר, עידו מזור, אילן שחם (ניווט וטיולי אופניים), דרור האס, גיל בניטה ואורן בג'איו (פרירייד ודאון-היל) וניר טל (אופניי-טכני) עוד בפורומים: פורום אופני כביש. אין להכניס כל תוכן פרסומי לפורום. הודעות מכירה וקנייה יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. "תפוז אופניים", המקום לכל התכנים הקשורים לאופניים, היכנסו ולמדו. אמרו עלינו (מקבץ קטן בלבד): "…פורום האופניים, שהוקם לפני כשנתיים הוא כיום אחד הפורומים הפעילים ברשת…" הארץ, 10.9.2002 "הפורום הכי פעיל באינטרנט" מעריב 18.9.2003 "זה המקום ללמוד כל מה שרציתם בנושאי אופניים…" העיר, 11.10.2003 "פורום האופניים בתפוז…נחשב לאחד התוססים מסוגו…" 7 ימים, ידיעות-אחרונות 25.6.2004
x
הודעה מהנהלת הפורום

קישורים מהירים  פורום אופניים - לא לאופניים חשמליים!

תפריט לרוכבים מתחילים   מדריך לרכיבה עירונית  נוהל פרסום חוות דעת על חנויות 

מודעות יד שנייה מפרסמים רק בשירשוק הנפתח בסוף כל חודש

---------------------------------------------------------------

לציבור רוכבי האופניים החשמליים, פורום הנו פורום אופניים המונעים בכח הדיווש בלבד. אין לשאול כל שאלות הקשורות באופניים חשמליים מכל סוג וכל שאלה כזו תימחק.

המשך >>

לצפיה ב-'ביטול חובת הקסדה -טיפשות'
ביטול חובת הקסדה -טיפשות
<< ההודעה הנוכחית
08/02/2011 | 00:11
88
186
בד"כ שיש יוזמה לביטול\החלת חוק יש לוביסטים שדוחפים לכיוון במקרה שלנו מדובר בחבורת משועממים
שמקדשים את תרבות הנגד חובת הקסדה כבר מגיל צעיר מלמדת את ילדינו כבר מגיל צעיר לקחת אחריות על עצמם.כשאבי כהן נפטר היה דיונים על ביטול קסדת החצי בעיה נוספת שביטול החוק יגרום זה נושא האופניים החשמליים והקורקינט הממונע-שרשם כבר את הפצוע הראשון בארץ הקודש- כלים שנוסעים 30 40 קמ"ש, מאוד מסוכנים בעיקר במקרה של תאונה עם רכב
אופניים >>
לצפיה ב-'לא צריך להתנגש ברכב כדי שתאונה תהיה מסוכנת;'
לא צריך להתנגש ברכב כדי שתאונה תהיה מסוכנת;
08/02/2011 | 06:29
3
4
אבל בכל אופן- כאן אתה מטיף לדלת פתוחה.
אופניים >>
לצפיה ב-'או מתפרץ למקהלה.. '
או מתפרץ למקהלה..
08/02/2011 | 10:28
2
4
לצפיה ב-'‏'
08/02/2011 | 13:18
1
1
אתה לא יכול לרקוד על שתי העוגות ולהשאיר אותן שלמות!
אופניים >>
לצפיה ב-''
08/02/2011 | 14:34
1
אבל אני יכול להחזיק את המקל בשני קצותיו ולאכול אותו!
אופניים >>
לצפיה ב-'השינוי בחוק מבורך ולא עקב הרכיבה בעיר.'
השינוי בחוק מבורך ולא עקב הרכיבה בעיר.
08/02/2011 | 18:17
35
5
מאז שחוקק החוק של חובת הקסדה לא נעשה כלום בנידון.
רוכבים שלא עשו שימוש בקסדה המשיכו בכך ולא עשו להם כלום.
הטעות היחידה של המחוקק היא שהוא לא הכניס עונש מרתיע למי שרוכב בכביש בין עירוני ובשטח ללא קסדה.
היה צריך להכניס עונש פעוט במידה ומתרחשת תאונה חייב הרוכב להביא את הקסדה.במידה ולא הביא הקסדה וזו נבחנה ע"י איש מוסמך.
ונמצא שהייתה על הראש של הרוכב בזמן התאונה.
לא יקבל האיש שום ביטוח מהמדינה למעט טיפול מציל חיים.
משמע על הטיפול בבית לוינשטיין יהיה על האיש לשלם מכיסו.
במידה ולא, לא יקבל את הטיפול.(הוא לא מציל חיים.)
אני חושב שעונש מרתיע זה יביא לכך שלא ירכבו רוכבים מחוץ לעיר ללא קסדה.  
אופניים >>
לצפיה ב-'מה הקשר לעירוני או בין-עירוני?'
מה הקשר לעירוני או בין-עירוני?
08/02/2011 | 18:33
30
4
תאונה, ואפילו עצמית, יכולה להגרם מניסיון לא-מוצלח לעלות על מדרכה או מרכב, שמשפשף לך את הצמיג האחורי במהירות אפסית. כל תאונה כזו עשויה לגרום לנפילה ולפגיעת ראש חמורה, שקסדה יכולה למנוע, ורוב הסיכויים להתרחשות תאונה כזו הם דווקא בשטח עירוני צפוף-תנועה.
הבעיה המרכזית עם החוק היא, שאיש לא טרח להוסיף לו שיניים ולבצע אכיפה. אבל לעצלנים קל יותר לבטל חוק טוב מאשר לאכוף אותו (בהקשר זה אני קורא לחוק "טוב" בהתייחסות כללית. אני יודע שניתן היה לשפר את נהנוסח שלו).
אופניים >>
לצפיה ב-' חוק הקסדה הוא דוגמה מצויינת לחקיקה רעה'
חוק הקסדה הוא דוגמה מצויינת לחקיקה רעה
08/02/2011 | 19:37
28
5
לא כל דבר צריך לפתור בחקיקה, בייחוד אם ברור שהחוק לא יאכף - ואז סתם יצרנו זילות בחוק.

החקיקה בענין הקסדה רעה מהרבה סיבות, אך בעיקר משום שהיא מטילה את האחריות על הרוכב (זול) ופוטרת את הרשויות מדאגה לתשתית (יקר).
בנוסף, הקסדה מספקת הגנה מפוקפקת למדי למפגשי רכב-ראש, ולא הייתי סומך עליה.

אין להשוות לחוק קסדות האופנוע - קסדת אופנועים בהחלט מתוכננת לתת מענה לפגיעות פח-ראש, שהרי מדובר בכלי רכב ממונע החולק את הכביש עם כלי רכב אחרים.
אגב, הוצאת קסדות "חצי" אל מחוץ לחוק, דבר שהתקבל ממש בימים האחרונים, לא נעשתה בתהליך חקיקה אלא פשוט בתקנות.
מה שאין לו תן תקן (ולקסדות חצי אין) - יהיה אסור למכירה. פשוט וברור.

ולסיום - אין רע בלי טוב כנראה. לפחות דבר חיובי אחד יצא מחוק הקסדה המיותר וזו מודעוּת, בעיקר אצל ילדים.
אז לשלי יחימוביץ' על התיקון בחוק.
אופניים >>
לצפיה ב-'במדגם הרוכבים הדי-מצומצם שאני מכיר אישית'
במדגם הרוכבים הדי-מצומצם שאני מכיר אישית
08/02/2011 | 20:38
1
3
יש לפחות שניים, שראשם ניצל בזכות הקסדה שחבשו. אצל שניהם אירעה התאונה ברכיבת יוממות עירונית רגועה. לפחות אחד מהם עדיין שומר למזכרת קסדה שהתפצחה לשניים, תוך שהיא מותירה תחתיה ראש ללא כל פגיעה. אין ספק, שללא הקסדה, הראש שלו היה פגוע קשות, לפחות באופן זמני. האם יש צורך בדוגמא טובה יותר?

גיורגיו, אשר לצורך להשקיע בתשתיות - אני לגמרי איתך, אך בנוסף לחובת קסדה, ולא במקומו, ואני פעיל בנושא ככל שזמני מאפשר לי.

לפי ההיגיון שלך, כל עוד לא משפרים את תשתית הכבישים בארץ, גם אין הצדקה לחובת חגירה של חגורות בטיחות, חובת ציות לרמזורים, וכיו"ב. למותר לציין, שאיני מסכים עמך בעניין זה.
אופניים >>
לצפיה ב-''
08/02/2011 | 21:35
1
"חוקים נחקקו לאור ייאושנו מטבע האדם"
אופניים >>
לצפיה ב-'זו בדיוק הנקודה, מדובר בחוק בלתי ניתן לאכיפה'
זו בדיוק הנקודה, מדובר בחוק בלתי ניתן לאכיפה
09/02/2011 | 10:22
25
3
ומה שלא ניתן לאכוף, אין טעם לחוקק.
אופניים >>
לצפיה ב-'לא נכון; ו-לא נכון.'
לא נכון; ו-לא נכון.
09/02/2011 | 21:20
24
6
א. ניתן לאכיפה: גם אם לא יסתובבו שוטרים עם פנקסי דו"חות, מספיק שמי שנפגע פגיעת ראש כאשר רכב ללא קסדה יזכה ביטוחית רק לכיסוי טיפולים מצילי חיים (כמו שנהג ללא רישיון אינו זכאי לכיסוי ביטוחי במקרה של תאונה). יודע מה? בדיוק בגלל זה החוק מעניין אותי. אני לא צריך שהמדינה תלטף לי את הטוסיק ותרדוף אחריי עם קסדה- פשוט נמאס לי לראות איך פרמיות הביטוח שלי עולות ואיך הכיסוי הביטוחי שלי מצטמצם רק כי אנשים טיפשים זוכים בכספי ביטוח במקום בפרס דארווין.

ב. גם חוק שאינו ניתן לאכיפה עדיין רלוונטי במקרה של משפט נזיקין. לצורך העניין- אם בעת רכיבה על המדרכה (עבירה על חוק שאינו נאכף) יפגע בך שודד שפרץ בריצה מתוך סניף בנק, אין לך שום קייס לתביעה נגדו.
כנהג (אני נאלץ לחטוא בכך לפעמים), חשוב לי לדעת שבמקרה ופגעתי ברוכב אופניים שאינו חבוש בקסדה ונגרם לו נזק מוחי- לא אואשם בעבירה חמורה יותר מזו שהייתי מואשם בה לו הפגיעה היתה מופחתת או נמנעת עקב שימוש בקסדה. רק היום ראיתי אידיוט בוחן את בולמי הזעזועים באופניים החדשים שלו בעת דהרה במהירות של כ-50 קמ"ש במורד רחוב סואן בחיפה. הבחור לא חבש קסדה, אבל לאוזניות הוא דווקא כן דאג. שעה מאוחר יותר עבר באותו מקום בדיוק רוכב קטנוע שדווקא חבש קסדה. נהגת שלא אותתה ולא העניקה לו זכות קדימה התנגשה בו חזיתית. לרוכב שלום. קשה לי לדמיין איך היה ניצל האידיוט על האופניים מאותה סיטואציה. עכשיו תחשוב  שזו היתה סבתא שלך שבמקום שלילת רישיון מינהלית ל-3 חודשים היתה עומדת עכשיו למשפט באשמת הריגה ברשלנות.
אופניים >>
לצפיה ב-'הגורם האנושי'
הגורם האנושי
10/02/2011 | 09:09
22
4
בהחלט יש הרבה מה לעשות כדי לשפר את תרבות הנהיגה והרכיבה בישראל ועדיין, נראה שקל תמיד למקבלי ההחלטות להאשים את "הגורם האנושי".
הכי קל למשטרת ישראל לתפוס נהגים שנוסעים מהר, קשה הרבה יותר הוא לזהות את הכשלים האחרים שתורמים לתאונות כך שהקופה מתעשרת, אבל הבעייה, לא באמת נפתרת.

כן, רוכב האופניים אולי נדרס אחרי שסטה מהשוליים/ ירד משביל האופניים אל הכביש אבל לאדייוט שמיקם ברשלנות תחנת אוטובוס וביטל את השוליים / את שביל האופניים  או למי שאמור היה לנקות את החצץ מהשוליים (ראה תמונה מהמשולש) יש תרומה לתאונה.

בהחלט יש חשש שבמקרה של תאונת דרכים עתידית, הסוגיה שקל יהיה לבדוק היא אם הרוכב "חבש או לא חבש" ולא אם הנהג היה שתוי/ מסומם/ דיבר בטלפון או לא ציית לתמרור עצור ולא אם הגופים האמונים על פיתוח התשתיות, על הבטיחות התרשלו בעבודתם.

ברור שרוכבי האופניים צריכים לסמוך קודם כל (ובעצם רק) על עצמם והרכיבה בעיר ולאורך כבישים בין עירוניים צריכה להיות "דפנסיבית" מתוך הבנה שכווולם מנסים להרוג אותנו
ואנחנו, הרוכבים,  צריכים לעשות הכל כדי לנצח אותם ולשרוד. בחירת מסלול מתאים, רכיבה זהירה שאינה מפתיעה נהגים, לבוש בבגדים מהירים, תאורה, מחזירי אור וקסדה בהחלט יכולים לעזור.

עלית עלינו Cobe:

אנחנו בפירוש מכוונים למודל ההולנדי: מי שדורס רוכב אופניים - אשם (אלא אם באמת מדובר ברוכב מתאבד) וגם לסבתא אנחנו ממליצים, כשהיא מתקרבת לרוכב אופניים, להאט, לעבור נתיב ולקחת בחשבון שהרוכב כמו כל אחד אחר, עשוי לטעות, וכשרוכבים טועים - לא מדובר רק בכיפוף לטמבון.
אנחנו בפירוט מאמינים שעל טעויות של רוכבי אופניים לא צריך להיות עונש מוות.

גילי
צוות בטיחות בדרכים
ישראל בשביל אופניים

אופניים >>
לצפיה ב-'אגב, רוכבי האופניים חוסכים לך כסף'
אגב, רוכבי האופניים חוסכים לך כסף
10/02/2011 | 09:22
21
2
הנושא נבדק:
רוכבי אופניים (ואני דווקא מתייחסת ליוממים שרוכבים 20 דקות לעבודה כל יום, בעיר או לאורך כבישים בין עירוניים ופחות לאלו שרוכבים בשבת, בשטח 60 ק"מ) חולים פחות, מחסירים פחות ימי עבודה, צורכים פחות טיפולים רפואיים שעולים למדינה הרבה כסף (עלות נזקי ההשמנה - כמיליארד שקל לשנה), אינם מזהמים את הסביבה ועוד.

למדינה יש הרבה סיבות לעודד את השימוש באופניים, התרומה הכלכלית למשק היא אחת מהן.
למדינה יש אינטרס לצמצם את החסמים שעלולים לפגוע בתרבות האופניים ובתחבורת האופניים ולכן השקעה בפרויקטי אופניים וביטול חוק קסדה גורף, משתלמת למדינה.

מצורפים מספר קישורים למאמרים רלוונטיים. יש גם הרבה אחרים (מודה, כלכלה זה לא התחום שלי)

ענת
ישראל בשביל אופניים
[email protected]
אופניים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שוב, למה לבטל את חוק הקסדה? כי זה לא נוח?'
שוב, למה לבטל את חוק הקסדה? כי זה לא נוח?
10/02/2011 | 11:46
19
2
כי זה דופק את המספרים שלכם?

די להיתמם. זה לא חוק קליטים+צבי צב+מגינים+משקף. בסך הכל קסדה, ההבדל הקטן בין מוח לשקשוקה, ואביזר שלוקח 20 שניות לחבוש.

שוב- אני לא צריך שירדפו אחריי וילטפו לי את הטוסיק כרוכב- אני רק רוצה לדעת שכמשלם מיסים אני לא צריך לממן הוצאות רפואיות וימי מחלה מיותרים עבור מי שראוי היה לקבל במקומם את פרס דארווין; ושכנהג, פעילות שאני נאלץ לחטוא בה מדי פעם (כמו השבוע, לאחר שרכיבת 40 ק"מ לסידורים גרמה לי לכאבים בברך), לא אהיה מעורב בתאונה קטלנית היכן שקטלניותה של התאונה היתה יכולה להימנע בזכות קסדה.

ואגב- אם תשאלי את עמרי שפר, תגלי שאני מעלה רעיונות על ימין ועל שמאל,  ומציע לסייע ביישומם. חיפה היא לא תל אביב, ושבילי אופניים סטנדרטיים לצידי הכבישים כאן יהיו פרקטיים בערך כמו מסלולי המראה לעפיפונים בנתב"ג. בינתיים, קסדות הן המינימום שיכול להציל כאן חיים.
אופניים >>
לצפיה ב-'כמשלם מיסים אתה לא מממן הוצאות רפואיות'
כמשלם מיסים אתה לא מממן הוצאות רפואיות
10/02/2011 | 12:05
16
7
כל אזרח משלם ביטוח רפואי.
מה השלב הבא, תשלול זכויות רפואיות ממעשנים?
מאוכלי בשר שמן?!
מבטטות כורסא?!
תודיע שמי נועל קרוקס צריך קסדה, כי אלו נעליים מחליקות?!

תתחיל להעריך גורמי סיכון בריאותיים לכל פעילות, ותדרוש מיגון בהתאם?
מדרסים לאצנים?!
אולי מצופים לגולשי ים?!

דחילק...

אופניים >>
לצפיה ב-'כן, כן, כן, לא, וכן.'
כן, כן, כן, לא, וכן.
10/02/2011 | 12:37
15
5
קרוקס דווקא לא מחליקות; אבל כן- הגיע הזמן שמי שמסתכן שלא לצורך יישא באחריות לעצמו. גם רוכבי קטנועים (כלי נהדר) מתחננים שיפחיתו את פרמיות ביטוח החובה שלהם. מי ישלם את זה? נכון- רוכבי האופנועים והנהגים שחטאו בעבירות תנועה מסוכנות.
אופניים >>
לצפיה ב-'אתה לא מתייחס לדוגמאות'
אתה לא מתייחס לדוגמאות
10/02/2011 | 12:44
14
1
קטנועים זה תחום שמוסדר בחוקי התעבורה. קטנוע זה כלי רכב, אופניים לא (דה פקטו).
אופניים >>
לצפיה ב-'אז הנה הבעיה שלנו.'
אז הנה הבעיה שלנו.
10/02/2011 | 13:16
13
1
מאחר שאופניים אינם מוכרים ככלי רכב בפועל- מתעלמים מאיתנו. אם נדרוש להכיר בנו ככלי רכב, אנחנו נידרש לעמוד בסטנדרטים. ביטוח חובה אכן יהיה התחמקות של הרשויות מאחריות; אבל הטלת אחריות מינימלית של מיגון, סימון ותקינות? זה המינימום שאפשר לדרוש מאיתנו.
אופניים >>
לצפיה ב-'לא ברורה לי הבעייה'
לא ברורה לי הבעייה
10/02/2011 | 15:28
6
2
אופניים מוכרים ככלי תחבורה על פי תקנות התעבורה (בחוק)
אנחנו לא נידרשים לביטוח חובה. (יש וולנטרי וכו')

אנחנו אכן  כן נדרשים לעמוד בסטנדרטים. חלקנו מצפצף עליהם ברמות כאלה (למי יש פעמון על האופניים? ופנסים?) ואחרות (רוכבים שעוברים באדום, נוסעים על מדרכות, ונגד כיוון התנועה, שמעתם על כאלה?)

בברלין למשל אוכפים את החוק על רוכבי האופניים. שוטרים עוצרים רוכבים, בודקים את תקינות הברקסים, הימצאות פנסים ונותנים דוחות לרוכבים שאופניהם אינם מצויידים ע"פ החוק. רכיבה בניגוד לחוקי עלולה להסתיים בקנס כבד.

אנחנו לא שם, ומצד שני, בברלין יש גם את התשתית המתאימה שכל כך חסרה בישראל.

גילי
ישראל בשביל אופניים
אופניים >>
לצפיה ב-'דה פקטו, אופניים לא מוכרים ככלי תחבורה'
דה פקטו, אופניים לא מוכרים ככלי תחבורה
10/02/2011 | 18:13
5
2
אין דרישות ואין אכיפה.

לגבי התשתית, תשתית צריכה להיות מנותקת מחקיקה. זה שאין תשתית לא אומר ששאין כללים. אני משוכנע שגם באזורים בברלין בהם אין תשתית אופניים מספקת, החוק תופס.
אופניים >>
לצפיה ב-'תלוי למה אתה קורא אכיפה'
תלוי למה אתה קורא אכיפה
10/02/2011 | 19:47
4
1
רוכב אופניים שעבר ברמזור אדום ישלם קנס זהה לזה שהיה משלם אילו עשה את אותה העבירה ברכב. זה אומר גם נקודות ושלילה.
אמנם לא אוכפים עבירות אחרות, ואף אחד לא בודק האם לרוכב יש פעמון למשל, אבל מצד שני גם ברכב ממונע רוב העבירות לא נאכפות כלל.
אופניים >>
לצפיה ב-'ואם אין לי רשיון?'
ואם אין לי רשיון?
10/02/2011 | 20:57
3
מחרימים לי את האופנים?
אופניים >>
לצפיה ב-'כמה רוכבי אופניים קיבלו קנסות מהמשטרה...'
כמה רוכבי אופניים קיבלו קנסות מהמשטרה...
11/02/2011 | 09:14
2
1
בשנים האחרונות?
אין אכיפה בפועל.
כמו שאין אכיפה על הולכי רגל.
אופניים >>
לצפיה ב-'א. יש אכיפה על הולכי רגל'
א. יש אכיפה על הולכי רגל
11/02/2011 | 11:40
1
1
חציה ברמזור אדום נאכפת.
ב. לא יודע כמה דוחות נרשמים לרוכבים, אבל איזה עבירות חמורות כבר מבצעים רוכבים? רכיבה במהירות מופרזת? רכיבה על המדרכה?
אופניים >>
לצפיה ב-'מה נאכפת?! אתה מתכוון שאם יש שוטר, במקרה...'
מה נאכפת?! אתה מתכוון שאם יש שוטר, במקרה...
11/02/2011 | 19:17
1
...הוא נותן דו"ח, אם בא לו.
זו לא אכיפה.

לגבי רוכבים, אין אכיפה ולא תהיה אכיפה, ועברות יש בשפע. כן, פורמלית גם רכיבה על המדרכה היא עבירה, אבל, כאמור, כל תחום האופניים חי בלימבו חוקתי ואכיפתי. כשיסדירו יוכלו להתחיל לכפות קסדות (עודו כמה דברים חשובים).
אופניים >>
לצפיה ב-'רוצה להכיר באופניים ככלי רכב, בבקשה...'
רוצה להכיר באופניים ככלי רכב, בבקשה...
10/02/2011 | 18:10
5
במקרה שאופניים עולים על הכביש צריך:
ביטוח. תאוריה. אכיפה (נקודות על הרישיון). סטנדרטים של ציוד, רמת תחזוקה... כמו אופנוע. אפילו טסט יהיה צריך.

מתאים?
אופניים >>
לצפיה ב-'חסרים רכבים ממונעים שלא דורשים את כל זה?'
חסרים רכבים ממונעים שלא דורשים את כל זה?
11/02/2011 | 02:26
4
הרשימה שנתת עכשיו היא פופוליסטית להפליא; אבל מה עם עפרון, למשל, שלהפעלתו נדרשת "הדרכה ממפעיל מנוסה"?
מה עם מלגזה, שלא נכנסת לטסט במכון רישוי סטנדרטי?

כן, אופניים צריכים רמת תחזוקה מינימלית. תאוריה? אפשר להסתפק בשיעורי זה"ב בבתי הספר. ביטוח? לא- מדובר בכלי לא ממונע. להזכירך- נדירים המקרים שבהם אופניים שנעו על גבי כביש גרמו נזק למישהו אחר. ברוב המקרים של תאונה עצמית הנזק יהיה חמור מכדי להכביד על ביטוח הבריאות הממלכתי רק במקרה של פגיעת ראש. אבל קסדה- זוכר?
אופניים >>
לצפיה ב-'מלגזה איננה כלי תחבורה'
מלגזה איננה כלי תחבורה
11/02/2011 | 09:17
3
1
וגם עיפרון לא.

אי אפשר לחייב זהירות על פעילות פנאי, בתואנה שפציעה מכבידה על ביטוח הבריאות. תיכנס לפינה הזו, תצטרך להתחיל להכיל ביטוחים וכללים על מגוון גדול של פעילויות פנאי.
אופניים >>
לצפיה ב-'ומה הנקודה?'
ומה הנקודה?
11/02/2011 | 12:43
2
הרי כל המתנגדים כאן מסכימים למעשה שיש לחייב בחבישת קסדה את העוסקים ברכיבה כפעילות פנאי (ספורטאים וילדים) ולפטור מכך רוכבים המשתמשים באופניים ככלי תחבורה... אתה בעצם בא הפוך על הפוך וטוען שהלכה למעשה אין לחייב אף אחד בחבישת קסדה. באמת?
אופניים >>
לצפיה ב-'כמו שכבר כתבתי, אין טעם לחוקק חוקים שלא...'
כמו שכבר כתבתי, אין טעם לחוקק חוקים שלא...
11/02/2011 | 21:16
ייאכפו אותם. אף אחד לא יבדוק ילדים, אף אחד לא ייבדוק רוכבי שטח, ולכן אין טעם לחוקק את החוק.
אופניים >>
לצפיה ב-'מאוד פשוטה הנקודה'
מאוד פשוטה הנקודה
11/02/2011 | 23:20
אין טעם בחוק שלא נאכף.
הרציונל שקובע שהחקו טוב, רק בגלל שהוא אמור לחסוך בביטוח בריאות, לא מחזיק מים.

זה טוב ונכון ועדיף לחבוש קסדה, על זה (כמעט) כולם מסכימים. זה לא אומר שצריך לקבוע זאת בחוק, ועוד בכזה בלי שיניים ומשמעות. זהו בזבוז זמן.
אופניים >>
לצפיה ב-'קסדה נוח, חוק קסדה גורף לא נוח'
קסדה נוח, חוק קסדה גורף לא נוח
10/02/2011 | 12:46
7
מה רע בקליטים? מה רע במגינים? כמה שניות לוקח לשים אותם? למה לעצור בקסדה? מה בעצם ההצדקה האמיתית לחוק קסדה? כמה רוכבים מבוגרים שלא חבשו קסדה נפגעים בעיר מתאונות דרכים (עצמיות או במפגש עם רכב?) האם הקסדה הייתה משפרת את מצבם?

כמה באמת עולה לך לממן להם את הטיפולים הרפואיים של אותם רוכבים סוררים שנפגעו בעיר בגלל שלא חבשו קסדה? וכמה רוכבי דאון היל / חובבי סנו בורד נפגעים בתאונות? וכמה זה עולה לך? אולי כלכלי לאסור גם רכיבת דאון היל וגם גלישה בסנו בורד? ומה על עישון סיגריות? אולי נאסור? שווה לך כל הטיפולים הכימוטרפים האלה שמגולגלים גם לכיס שלך בגלל שמישהו רוצה להרוס לעצמו את הבריאות?  מה המחיר שאתה משלם בגלל שאין תשתיות לשימוש באופניים? ומה על קידום ספורט הכדורגל במדינת ישראל? ואם אני לא אוהבת כדורגל? או ערוץ 1?

לא מפתיע שאת הדרישות לנימוקים ומחקרים שאתה מפנה למי שמקדם את החוק המתקן, אף אחד לא הפנה ליוזמי חוק קסדה גורף. שנים של תשדירים עם אבטיחים מתפוצצים ונוכחות דומננטית של רוכבי כביש ושטח שלא עולים על האופניים בלי קסדה (בצדק) ומשליכים את התובנות שלהם על זירה אחרת לגמרי, שכנעה חלק מהגולשים בפורום הזה.

יחד עם זאת, בהחלט ברור שכיום יש דיון בפורום והעמדות הן לא חד משמעיות גם בפורום הזה (למרות הטונים המתלהמים והפטרונים של חלק מהמגיבים: " מי שלא חובש קסדה אין לו על מה להגן" וכו')

לשמחתי אנחנו במקום אחר מזה שהיינו ב 2007, אז זכינו לתמיכה ציבורית רחבה אבל להתנגדות גורפת בפורום הזה.

יש הרבה סיבות טובות להתנגד לחוק קסדה גורף (אתה מוזמן לגגל), יש מעט סיבות לתמוך בו.

להזכירך הטיעון העיקרי שנשאר למצדדי החוק (לאור הנתונים החד משמעיים על התרומה הזניחה של קסדה לבטיחות הרוכבים בעיר) הוא האלמנט החינוכי ("איך הורה שלא מחוייב בחוק לחבוש קסדה יכול להטיף לילד שלו שכן מחויב לחבוש וכו')

לדעתנו זה לא טיעון מספיק טוב לחוק שגורם ללא מעט נזק. הטיעון שלך ושל רוכבים אחרים על התרומה של הקסדה לבטיחות הרוכבים בעיר - הוכח כמבוסס על תחושת בטן אבל לא על נתונים ( גם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים חזרה בה מהתנגדותה לחוק המתקן את חוק קסדה)

לא צריך להמציא את הגלגל ואפשר וצריך ללמוד איך מגבירים את בטיחות הדרכים במדינות שמעודדות את השימוש באופניים (בשום מדינה אירופאית אין חוק קסדה ולא יהיה חוק קסדה)

גלי
צוות בטיחות בדרכים
ישראל בשביל אופניים
אופניים >>
לצפיה ב-'במבחן עלות תועלת, למדינה כדאי להסיר החסם הזה'
במבחן עלות תועלת, למדינה כדאי להסיר החסם הזה
10/02/2011 | 15:11
להזכירך, החוק החדש אינו אוסר על חבישת קסדה. הוא רק מסיר את חובת חבישת קסדה מבגירים שרוכבים על אופניים בעיר.

יש אנשים (ונשים) שמעוניינים לרכב בעיר, ולהשתמש באופניים ככלי תחבורה. חלקם לא מוכנים לרכב עם קסדה, ובמבחן עלות מול תועלת לחברה, עדיף לכולנו (כמדינה) להסיר את החסם שנקרא "חובת חבישה קסדה לרוכבים בגירים בעיר" כדי שהשימוש באופניים ככלי תחבורה יגדל (למה? קיטון בצריכת נפט, פחות זיהום אויר, פחות גזי חממה, קיטון בזיהומי קרקע שנובעים משימוש במכוניות, פחות אנשים חולים, פחות אנשים שמנים, פחות מקרי סרטן, ועוד).

אם אתם רוצים הוכחה למידת ההשפעה שיש לחבישת קסדה על המוכנות לרכב, ראו את שיחת הוידאו עם הרוכבת מקופנהגן. במשך דקות ארוכות היא מסבירה מדוע חשוב לרכב על אופניים בעיר, אבל ראו את הבעת פניה ברגע שמזכירים רכיבה עם קסדה. אם אנחנו רוצים להסיר חסמים, צריך לבטל את חוק הקסדה, ולפחות לגבי רוכבים בגירים בעיר. דקה 09:50 בוידאו הזה.

הכי קל זה לצדד בטיעונים הרגשניים של "אור ירוק", "אנשים באדום", "יד לנקטפים", ו"איגוד האופניים". כשבוחנים את סוג הנפגעים ומסתכלים על התמונה הכוללת, צריך להגיע למסקנה שעדיף להסיר את החסם הזה כדי שיותר אנשים ישתמשו באופניים ככלי תחבורה, ובמקביל להתעקש על שיפור התשתיות והפרדה אמיתית בין רכב מנועי, רוכבי אופניים, והולכי רגל.

אופניים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הלינקים שבורים, להלן הקישורים התקינים'
הלינקים שבורים, להלן הקישורים התקינים
10/02/2011 | 14:45
הקישורים בהודעה של "ישראל בשביל אופניים" מגיעים למסך שגיאה. מצ"ב הקישורים התקינים.
אופניים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'איפה יסתובבו שוטרים? אילו שוטרים יסתובבו?'
איפה יסתובבו שוטרים? אילו שוטרים יסתובבו?
10/02/2011 | 09:28
שוטרי תנועה יסתובבו בפארק הירקון?
יעצרו רוכבים ברחובות ת"א?
יחכו לך בבארי?

די, די...

המקסימום שאפשר זה לחייב קסדה למי שרוכב על כביש. דרך אגב, לאור החקיקה הבאה עלינו, צריך לחייב קסדה מלאה, לא?!

לגבי השודד, יש לו קייס ענק נגדך, אסור לך לרכב על המדרכה בכלל...
ולגבי הפגיעה ברוכב האופנוע, לעומת רוכב האופניים שלא נפגע, דווקא חסרת מזל היתה הסבתא, כי אם היתה פוגעת ברכב בכלל לא היתה מעורבת משטרה...
מה לעשות, פגעת בכלי יותר פגיע, על אותה מידת רשלנות, גרמת ליותר נזק. זה לא אומר שחובת חבישת קסדה לאופניים מרימה אותם לרמת בטיחות סבירה, ככלי תחבורה בכביש.
אופניים >>
לצפיה ב-'צריך להפריד בין רצון ליכולת אכיפה '
צריך להפריד בין רצון ליכולת אכיפה
10/02/2011 | 17:50
במידה והמשטרה תדרש לאכוף שימוש בקסדה בכל מקום לא תהיה אכיפה כלל.
רוכבים הרוכבים ברכיבה ספורטיבית הם בסכנה יותר גדולה מחוץ לעיר.
בעיר כמובן שיש סכנות אך הסיכוי שהמשטרה תאכוף את חוק הקסדה שם הוא נמוך.
הייתי שמח מאוד במידה והחוק היה יכול להיות על כל מקום.
אך אני מנסה להיות מציאותי.
מאז שחוקק החוק הוא לא נאכף כלל.
לא מעט אנשים היו יכולים להיות בריאים במידה והחוק היה נאכף.
מסיבה זו אני חושב שרצוי להפריד בין רצוי לבין מצוי.
אופניים >>
לצפיה ב-'טעות בידך: נעשה הרבה'
טעות בידך: נעשה הרבה
09/02/2011 | 12:08
3
מאז שנחקק חוק הקסדה הופיע קמפיין אדיר לקסדות בתקשורת (קמפיין שלא היה כבר 20 שנה מאז האבטיח) וגם הדרכות הבטיחות לעשרות/מאות אלפי ילדים בבתי ספר שונו בגללו.

חוק זה לא רק אכיפה ובלי החוק זה לא היה קורה .

הדבר הכי מטריד בכל זה הוא שהקמפיין לשינוי של החוק גרם להרבה מאד אנשים לזלזל בקסדה והם בטח לעולם לא יחבשו.

אני מתכוון להגיע לישיבת וועדת הכלכלה הבאה ולנסות להשאיר את החוק כפי שהוא.
אופניים >>
לצפיה ב-''
09/02/2011 | 18:00
2
לצפיה ב-'אתה צודק רק שזה לא קשור'
אתה צודק רק שזה לא קשור
10/02/2011 | 15:45
1
מראש ניסינו לשכנע את יוזמי החוק לכוון לחוק שיחול על ילדים ולא על מבוגרים.
גם החוק המתקן אותו מקדמת ח"כ שלי יחימוביץ, יחול על ילדים וישאיר את חבישת הקסדה למבוגרים הרוכבים בעיר - לשיקול דעתם. בהחלט נכון לקדם קמפיינים לעידוד השימוש בקסדות בקרב ילדים ומבוגרים (כזכור לא מדובר על חוק האוסר חבישת קסדה בקרב מבוגרים...)

יוזמי חוק קסדה גורף בחרו מטעמים שונים (חינוך וכו') לכוון לחוק קסדה גורף, למרות שהזהרנו אותם שהתעקשות זו תחייב אותנו לצאת בקמפיין המתנגד לחוק.  (ולמרות שאנחנו חוזרים ומדגישים בכל הזדמנות ומתחת לכל עץ רענן שההתנגדות היא לא לקסדה אלא לחוק קסדה)

הם טעו, וכולנו משלמים את המחיר.
אגב,
לדעתי,גם לשיטתם, היה נכון לתת לחוק המתקן לעבור, לאבק לשקוע ולפצוח בקמפיין (נשמח למשותף) להגברת בטיחות הרוכבים (כן, כולל עידוד חבישה בקסדה).
אנחנו נחושים לתקן את החוק ולכן גם אם לא נצליח לתקן אותו בסיבוב הזה, אנחנו פה כדי להשאר ונמשיך להאבק בחוק עד לתיקונו.

שוב, יש לא מעט אמירות פופיליסטיות בין המצדדים בחוק קסדה והרבה מאוד דיסאינפורמציה מניפולציות והטעיות. לדוגמא- קישור לכתבה מטעם אור ירוק המנסה להציג את המחקר של ד"ר פלג (שאגב חסר הגילוי הנאות שמומן על ידי קרן רן נהור של אור ירוק) כתומך בחוק קסדה גורף, כשבפועל ההמלצה של ד"ר פלג לתמוך בחוק קסדה מידתי (קישור מצורף)

אגב רוכבי הכביש אליהם מתייחס ד"ר פלג במחקרו הם כבישונים ולא רוכבים עירוניים, חלק גדול מהפגעים דווקא חובשים קסדות, אבל אור ירוק, מתעקשים לא לתת לעובדות לבלבל אותם.

גילי
ישראל בשביל אופניים
[email protected]

אופניים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'Do Bike Helmets Save Lives?'
Do Bike Helmets Save Lives?
10/02/2011 | 16:57
Do Bike Helmets Save Lives? Or Do They Hurt Cycling?

It's a huge issue; some think bicycle helmets discourage people from riding bikes

אייל,

להלן קישור למאמר שכתב מישהו שהיה בעד חוק קסדה גורף, שינה את דעתו, והיום הוא מתנגד לחוק קסדה (למרות שהוא בעצמו רוכב עם קסדה).
אופניים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-''
08/02/2011 | 21:19
47
1
אני רואה בביטול חוק הקסדה דבר טוב, שכן אין לחייב רוכבים לחבוש קסדה! ובמדינה מתוקנת איש הישר בעיניו יעשה.
כשחוק הקסדה יצא לאור, המשכתי לרכב ללא קסדה. ושלא תבינו אותי לא נכון, יש לי קסדה, שאיתה אני רוכב בשטח.
גם אם היו אוכפים את החוק, הייתי ממשיך להיות עבריין (עבריין אידיאולוגי), ואם היו מבקשים ממני "לעצור בצד", הייתי עושה מה שכל רוכב MX עושה. (ואם אופניים זה ממש לא בעיה לעשות זאת)
אני רוכב הרבה מאוד בעיר, ומתנייד על האופניים ככלי תחבורה עיקרי.
אופניים >>
לצפיה ב-'ואתה מרגיש חכם גדול כי...?'
ואתה מרגיש חכם גדול כי...?
08/02/2011 | 21:40
46
אתה חושב שברכיבה עירונית אין נפילות?

גם ברכיבות הרגועות ביותר יכולות להיות הפתעות. פעם רכבתי עייף ולא חישבתי נכון את המרחק בין זוג מחסומי עמוד. לא פעם קפצו עלי מטומטמים מתוך אוטובוס שעצר מולי לפני שהספקתי להאט. גם דלתות של מכוניות נפתחות לשני הכיוונים- שלא לדבר על בעלי חיים, ובעיקר כאלה שמחוברים ברצועה לאנשים שעסוקים בהכל חוץ מאשר במה שקורה סביבם.

בקיצור- תעשה דווקא למי שאתה רוצה; אבל אותי מעצבן שאנשים תופסים מקומות מיותרים במחלקות טיפול נמרץ בגלל "עקרונות" שכאלה.
אופניים >>
לצפיה ב-'יודע שיש'
יודע שיש
08/02/2011 | 21:47
1
פשוט נזהר יותר, הרבה יותר.
אני רכבתי בעיר עם קסדה, ושמתי לב שאני 'מותח את עצמי לגבולות'.
פשוט מרגיש בטוח יותר בלי הקסדה, נמנע מלרכב כשאני עייף, ונזהר.
אופניים >>
לצפיה ב-'אתה תיארת מקרים קלאסיים שבהם ניתן להפגע'
אתה תיארת מקרים קלאסיים שבהם ניתן להפגע
08/02/2011 | 22:27
44
1
בעיר, ובמקום לנסות להמנע מהם אתה חובש קסדה...

אולי תזכור, שאלתי פעם מישהו האם כשהוא חובש קסדה הוא לוקח יותר סיכונים...

רוכב אופניים צריך להיות עירני, לבוש נכון, עם פנסים, לקחת בחשבון שלא רואים אותו, לא לעקוף, לא לנסוע נגד התנועה ועוד המון דברים שיצילו אותו מפני תאונה. גם שבילי אופניים יכולים להציל הרבה רוכבים, ויש לא מעט מחקרים שמוכיחים את זה.
האם חוק הקסדה מציל חיים?
יש מחקר מאוד מעמיק מאוסטרליה שמוכיח חד משמעית שלא.  
אופניים >>
לצפיה ב-'על אותו משקל-'
על אותו משקל-
08/02/2011 | 23:26
26
1
זה מזכיר לי את האימרה "כשיש לך 5 קילו חשיש בבגאז'- אל תגנוב כתומים".

זה גם מזכיר לי את הבחור שלמד איתי בכיתה והיה רוכב על קטנוע בזהירות יתרה בכל פעם שהיה משתכר כלוט.

גם אם תאסור על שימוש בחגורות בטיחות- מהירות הנסיעה הממוצעת תפחת.

הפיתרון של הימנעות מקסדה על מנת להפחית את הסיכון לתאונה דומה בעיני להחזרת האנושות למגורים במערות כפיתרון לבעיית הפקקים באיילון.
אופניים >>
לצפיה ב-'אתה לא יכול להשוות תפוחים לתפוזים'
אתה לא יכול להשוות תפוחים לתפוזים
09/02/2011 | 12:45
25
להשוות שיכרות לקסדה?
להשוות רכב לאופניים?
להשוות עבירה פלילית לעבירת תעבורה שאמורה להיאכף רק על קטינים?

אתה כן יכול להשוות בין שני רוכבים. אחד נניח רוכב רק בעיר, על אופני עיר, יורד מדרכה רק אם הוא ממש חייב, ורוכב במהירות מקסימלית של 20 קמ"ש.
השני, רוכב במהירות של 30 קמ"ש ויותר, קופץ מדרכות ולעיתים מדרגות (זמן אויר), ובמרבית זמנו הוא בכלל רוכב שטח על אופניים עתירי מהלך.

מי מבין השניים יפצח ראשון קסדה בעיר?

על כן בא התיקון לחוק. רכיבת שטח ורכיבת ספורט (גם בעיר יש רכיבת ספורט אגב) היא דבר אחד, ורכיבה לעבודה או למכולת היא דבר שני.

מאחר שבכל העולם לא מחייבים לרכוב עם קסדה, ורוב העולם טיפה יותר מתקדם מאיתנו (במיוחד ביחס לרוכבים), אתה צריך לחשוב שוב על הדימוי של המערות. אולי מי שמעיק על רוכבים בחוקים מיותרים חי בתקופת האבן?
אופניים >>
לצפיה ב-'יום אחד רכבתי לאט לבקר חברים...'
יום אחד רכבתי לאט לבקר חברים...
09/02/2011 | 13:28
24
עובדי עירייה חרוצים ניסרו ענף גדול שצמח מעל המדרכה, אבל לא טרחו לגזום את כל העלים שהסתירו אותו. כך יצא שבעוד שאני מצפה לשמוע רישרוש קל מכיוון הקסדה, בפועל קיבלתי מכה מאד חזקה. אין מה לעשות- במהירות של 15 קמ"ש הדברים האלה יותר מסוכנים מאשר במהירות של הליכה, וכן- חרא מתרחש. נכון שבאחריות העיריה לסמן מפגעים במקום להסתיר אותם; אבל זו האחריות שלך לקבל את האמת הבלתי מעורערת שהעולם מסביבך דפוק- ושאין לך על מי לסמוך אלא על ההיגיון הבריא שלך. זו האחריות שלנו, כחברה, לחוקק חוקים מתאימים לאחר שהתייאשנו מחוסר ההיגיון הבריא של בני האדם.
אופניים >>
לצפיה ב-'לכן יש חוקים'
לכן יש חוקים
09/02/2011 | 13:38
17
ולרכוב על המדרכה זה מנוגד לחוק. לא רק בשביל שיהיה מה לאכוף, אלא בגלל שמדרכה לא מתאימה לרכיבת אופניים. אפילו לא במהירות 15 קמ"ש.
גם הכביש מסוכן, אבל אולי אם תשומת הלב לבטיחות הרוכבים תוסט מהקסדה לדברים האמיתיים שיכולים להשפיע על בטיחות הרוכבים, תוכל בעתיד לרכוב בביטחה על שביל אופניים (עם קסדה).
אופניים >>
לצפיה ב-'שביל אופניים הוא חלום רחוק בחיפה...'
שביל אופניים הוא חלום רחוק בחיפה...
09/02/2011 | 14:27
אבל בכל מקרה- אני רוצה לראות את השוטר שיגיד לרוכב אופניים לעבור מהמדרכה לכביש באחד הרחובות המטפסים מההדר לכרמל...
אופניים >>
לצפיה ב-'יש לך שתי הנחות סמויות בטיעונים שלך שאני לא '
יש לך שתי הנחות סמויות בטיעונים שלך שאני לא
09/02/2011 | 17:40
15
2
מקבל, ובעצם בלעדיהן הטיעונים שלך בטלים:
1. מי שרוכב רגוע בלי קסדה יהפוך פתאום לרוכב אורבן פרוע ברגע שישים קסדה.
2. למחוקקים ולציבור יש מין תכולה מוגבלת. אם חוקקו חוק אחד, אז הם לא מסוגלים להשקיע כסף בתשתיות, או שאם שמו קסדה אז הם יפסיקו לשים לב לסביבה.

כאמור, אני לא מסכים עם שתי ההנחות שלך. עובדה שאנשים נסעו כמו מופרעים לפני חגורות הבטיחות ואחריהן. נוסעים כמו מופרעים ברכב עם בקרת יציבות ובלי (גם שם היו כאלו שטענו שבקרת היציבות גורמת לאנשים לקחת סיכונים. אלא שכאן דווקא יש שפע מחקרים אמינים ורחבי יריעה, שמוכיחים שבקרת היציבות מונעת תאונות). מי שרוכב עירני בלי קסדה ירכב עירני גם איתה, בדיוק כמו שיש כאלו שרוכבים בלי קסדה עם אוזניות ומבט של "איזו כוסית היתה הבחורה במועדון אתמול בלילה".
כמו כן, ההיסטוריה הקרובה מוכיחה כי למחוקקים שלנו אין שום בעיה להציע עוד ועוד חוקים, והם לא צריכים איזו תקופת התאוששות אחרי העברת חוק. נהפוך הוא. הם אוהבים מאוד להיות בכותרות, ולא משנה למה בדיוק. בעיקר אנשי האופוזיציה.
וכאמור, בלי שתי ההנחות הללו הטיעונים שלך קורסים - כמות התאונות לא תשתנה משמעותית אם בכלל, ולעומת זאת תוצאותיהן ישתנו גם ישתנו. כמות התקציבים שתושקע בשבילי אופניים לא תשתנה גם היא בגלל קיום חוק הקסדה, כי אין קשר בין הדברים ואפילו לא אותם גופים מטפלים בזה.
אופניים >>
לצפיה ב-''
09/02/2011 | 18:08
2
לצפיה ב-'לא מסכים עם "הטענה הסמויה" הראשונה'
לא מסכים עם "הטענה הסמויה" הראשונה
09/02/2011 | 18:56
5
1
אני טוען שההיפך יקרה- רוכב "מופרע" ירגע ברגע שיוריד את הקסדה (אפשר לבקש מקובי להיות שפן הניסיונות).
לא רק שטענתי את זה, אלא שמעתי את זה לא אחת מרוכבים רבים (שטח +כביש). שהקסדה מאפשרת להם לקחת סיכונים שאחרת לא היו לוקחים- גם בעיר. ושוב, לא רק אני אומר את זה.

הטענה השניה לא סמויה בכלל, אמרתי משהו מאוד דומה- הקסדה לא עולה כסף ותשתיות כן, ולכן הפוליטיקאים מסתפקים בזה. הציבור בטוח שדואגים לו וסותם את הפה לכמה שנים.
תראה לאן הלכו 100 מליון ש"ח שהוקצבו לשבילי אופניים בשנת 2008, תראה מה קרה לכל ההבטחות הנבובות של שרי התחבורה בשנים האחרונות..

אני כבר העליתי לכאן בעבר את המחקר שמראה קורלציה מוחלטת בין חבישת הקסדה לסיכוי להיות מעורב בתאונה, ביחס של פי 7.
תסתכל באתר של "בטרם", הדוחף העיקרי של החוק, אתה תמצא אותו:
http://www.beterem.org/template/default.aspx?PageI...

ד"א, יש המון רוכבים עם קסדה ואוזניות.
אופניים >>
לצפיה ב-'הם נזהרים כי זה החריג מבחינתם'
הם נזהרים כי זה החריג מבחינתם
09/02/2011 | 20:23
4
בדיוק כמו בדוגמא שנתנו כאן עם הבחור שרכב שיכור. אדם שהסטנדרט שלו הוא לרכב בלי קסדה, לא נזהר יותר כשהוא בלי קסדה, ולא נזהר פחות כשהוא עם קסדה. אתה לוקח מקרה קיצון של רוכבי אורבן ומשליך ממנו על הכלל. זו טעות.
זו גם טעות לחשוב שמי שדעתו נחה מחוק הקסדה, יצא להלחם פתאום על שבילי אופניים אם יבטלו את החוק. אלו אנשים שהאופניים ככלי תחבורה לא בדמם, ולא מזיז להם אם צריך קסדה או לא, ובכל מקרה לא יצאו להפגין או להפעיל לחץ בכל צורה אחרת בגלל שבילי אופניים. הקשר בין מסמוס התקציבים לבין חוק הקסדה הוא בערך כמו הקשר בין קיום מזוזות בבית ספר לתאונת רכבת-אוטובוס...
בלינק שנתת לא ראיתי מחקר. כנראה טעות כלשהי. אפשר לינק למחקר?
ולגבי השורה האחרונה שלך - לא הבנתי מה רצית להגיד בדיוק.
אופניים >>
לצפיה ב-'תשובה חלקית (בינתיים...)'
תשובה חלקית (בינתיים...)
09/02/2011 | 20:27
2
10
המחקר נמצא באתר, צריך לחפש (אני אנסה יותר מאוחר).
אופניים >>
לצפיה ב-'נניח שאתה רוצה לשפר את איכות החיים ולרכוש בית'
נניח שאתה רוצה לשפר את איכות החיים ולרכוש בית
09/02/2011 | 21:03
1
כמובן שאין לך מספיק כסף כדי לעשות את זה (כי למי מאיתנו יש?), אז אתה מחליט לקחת משכנתא חונקת- לפחות בעוד 15 שנה כבר לא תצטרך לשלם שכירות.

אלא מה? פתאום אתה מגלה שלמרות שקנית בית- איכות החיים שלך ירדה! עכשיו אתה משלם משכנתא גבוהה פי 2 מדמי השכירות ששילמת קודם!
אין ברירה- תמכור את הבית, ותחזור לשכירות. הגיוני, לא?

רק שמה נשכח בדרך? שכחנו לבחון את האפשרות לקחת עבודה יותר מכניסה, להתחיל לקנות בסופר לפי רשימה ולא לפי העין, להתחיל לקחת אוכל מוכן לעבודה במקום לקנות ארוחה ב-35 ש"ח בקפיטריה כל יום וכו' וכו' וכו'.

חוק הקסדה גורם לאנשים להתנהג כמו בבונים? תוציא עוד חוק שאוסר עליהם להתנהג כמו בבונים. בקליפורניה, אם אני לא טועה, ישנה הגבלת מהירות למתגלגלים על המדרכות.
תוציא חוק נוסף שיחייב את הרשויות להפריד את הבבונים משאר האוכלוסיה (שמעתי פעם משהו על שבילים מיוחדים לאופניים...)
תחנך אותם! תסביר להם מה הקסדה מסוגלת למנוע ומה לא.

אל תשווה מספרי תאונות לפני ואחרי חקיקת החוק. תשווה מספר פגיעות ראש עם או בלי הקסדה. במספר התאונות נטפל בדרך אחרת.
אופניים >>
לצפיה ב-'הייתה התייחסות ספציפית לנקודה הזו'
הייתה התייחסות ספציפית לנקודה הזו
09/02/2011 | 22:10
גם לגבי פגיעות הראש עצמן, גם לגבי כמות הנפגעים הכללית.
הסיבות מגוונות-
פחות רוכבים, יותר ביטחון של הרוכבים, יותר בטחון של הנהגים, אין לקסדה משמעות רצינית בתאונות עם כלי רכב- שהן התאונות הקשות באמת, בעוד שבתאונות עצמיות גם ככה הפגיעות לא חמורות.

(אני חייב לסייג שלא יוציאו את דברי מהקשרם- הקסדה יכולה להציל, והדיון הוא לא בחשיבותה של הקסדה אלא בהשפעה השלילית שיש לחוק).
אופניים >>
לצפיה ב-'זה לא רק "הם", אני מדבר מנסיוני האישי'
זה לא רק "הם", אני מדבר מנסיוני האישי
10/02/2011 | 17:42
2
רכבתי פעם אחת בלי קסדה, והרגשתי שאני "חוזר לילדות".
כשהייתי ילד לא חבשתי קסדה אלא שגם לא היו קסדות. אני בתור ילד רכבתי המון- ללימודים, חוגים, חברים ותמיד על הכביש.
פרט לפעם אחת שבה נפלתי ושברתי יד (כי העמסתי משקל אדיר על הסבל ובלם הטורפדו לא היה מספיק חזק), לא הייתי אפילו קרוב לאיזושהי תאונה בכל תקופת הילדות.

אז למה בעצם חזרתי לילדות?
כי בבגרותי "למדתי מחדש" לרכוב. למדתי שאמורים ליפול, ואמורים לחבוש קסדה. למדתי שרכיבה ביער או בעיר זה אותו דבר, אותו ג'ונגל, והנפילות הן חלק מהעניין.
רכבתי בצמוד למכוניות חונות, עקפתי מכוניות, רכבתי על המדרכות במהירויות גבוהות. במשך כמה חודשי רכיבה עירונית ספרתי עשרות "כמעט תאונות".
אבל הספיקה רכיבה אחת בלי קסדה, כדי להחזיר אותי לפרופורציות.
מדרכה- יש מכוניות שנכנסות דרכן לחניה, כלבים והולכי רגל. צמתים- מכוניות לא רואות אותי מתקרב. מכוניות חונות- פותחות דלתות ויוצאות מהחניה בלי לאותת או להסתכל.

לשמחתי חזרתי לרכוב כמו בילדות. היום כבר אין לי "כמעט תאונות", אפילו לא קרוב.
אופניים >>
לצפיה ב-'מבחן התוצאה'
מבחן התוצאה
09/02/2011 | 19:36
7
1
חוק קסדה, שאינו עולה למדינה שקל ורק מגלגל את האחריות לבטיחותם של הרוכבים עבר תוך פחות משנה

החוק לעידוד תחבורת אופניים המתייחס להסדרת תשתית בטוחה לרכיבה בערים ולאורך כבישים בין עירוניים מתקדם בעצלתיים לקראת הישורת הסופית (4 שנים מאז שהצוות המשפטי שלנו סיים את ניסוחו) אנחנו כאמור מאמינים שהשנה נצליח להעביר את התיקון לחוק קסדה ואת חוק האופניים.

אנחנו מתנחמים בכך שחלק מהסעיפים המרכיבים את חוק האופניים כבר מיושמים ואחרים ייושמו השנה:
הצלחנו לאפשר העלאת אופניים לאוטובוסים בין עירוניים, לכרמלית בחיפה
הצלחנו להשיג הסכמה להעלאת אופניים לרכבת (אם לא יהיו הפתעות - ייושם השנה)
הצלחנו להעביר את תקן החנייה לאופניים במועצה הארצית לתכנון ובניה (המחייב בנייני משרדים, מגורים, תחנות ציבורית ומוסדות ציבור בהסדרת מקומות חניה בטוחים לאופניים)
הצלחנו לרתום את מע"צ ואת משרד התחבורה לפיילוט בטיחות לרוכבים במשולש

יש עוד הרבה עבודה,
אופטימיות זהירה, כרגיל

ענת
ישראל בשביל אופניים
[email protected]
אופניים >>
לצפיה ב-'ללא ספק - אנחנו במדינת ה"הפוך"'
ללא ספק - אנחנו במדינת ה"הפוך"
09/02/2011 | 19:46
5
ועל זה כבר נאמר בכתובים- "בפוך גוטה, הפוך"...
בכל העולם- קודם הייתה תשתית של שבילי אופניים מופרדים, ורק אח"כ התווכחו על חוק קסדה כן או לא...
רק אצלנו- קודם חוק קסדה כן או לא... ואחר כך אולי יהיו שבילי אופניים...
אופניים >>
לצפיה ב-'ממתי מישהו אמור להיות אמא שלנו?'
ממתי מישהו אמור להיות אמא שלנו?
09/02/2011 | 20:33
4
החוק מאד פשוט ומאד ברור: אתה חייב לקחת אחריות על עצמך.

לגבי תשתית- גם היא נדרשת, ובדחיפות. נכון. אבל חוק קסדה ותשתית לא סותרים זה את זה. חוק הקסדה חשוב מאד, אבל במקביל אליו צריכה להיות מוקמת תשתית ראויה.
אופניים >>
לצפיה ב-'את זה לא הבנתי'
את זה לא הבנתי
10/02/2011 | 20:31
1
אתה אומר: "אתה חייב לקחת אחריות על עצמך", אבל למעשה טוען: "החוק חייב לקחת אחריות על זה שאני אקח אחריות על עצמי".
זה כמו זה שמתקשר לאישתו ואומר; "רבקה, פותחים אצלנו בעבודה קורס לקבלת החלטות. כדאי לי להרשם?"

אני עוקב אחר הויכוחים כאן ומה שאני מזהה זה כך:
תומך חוק הקסדה האופייני אומר: " אני לא זז מטר בלי קסדה, כי אני יודע כמה הראש שלי שווה". אבל גם: "תכריחו אותי לחבוש קסדה, ואם לא - תענישו אותי!" נו? תהיו רציניים.

ועל פי הערכתי, אם יהיה חוק גורף, נזכה לראות בארצנו רק רוכבי אופניים מקרב חברי הפורום מהפלג הקנאי של מצדדי חוק "תכריחו אותי".  כל השאר ייכחדו.
יהיה יותר עומס בכבישים, יותר זיהום אויר וכו' - אבל נישאר צודקים ולא מטומטמים כמו תושבי קופנהגן, ברלין, אוסלו וכיו'ב.

ומלבד זאת, אני רואה שהנושא עולה כל פעם מחדש, הטיעונים חוזרים על עצמם כאילו כולנו מעלים גרא, אבל כולם נשארו מגובשים בדעתם ואף אחד לא שוכנע לשנות את דעתו/הבנתו. מעניין, לא? הרי אנחנו אנשים חושבים ופתוחים
אופניים >>
לצפיה ב-'אני לא מבקש שיכריחו אותי-'
אני לא מבקש שיכריחו אותי-
11/02/2011 | 02:05
אני מבקש שיכריחו את האידיוט פה לידי.

והטיעון לפיו חוק הקסדה פוגע במוטיבציה הוא מטופש להחריד. אין דרך אחרת להגן על הקופסאות (ובעיקר על החלולות שבהן) מפני חבטה; אבל יש מיליון דרכים אחרות לעודד תחבורת אופניים.

מי שמאשים את מדינת ישראל במרדף אחרי הפיתרון הקל; אבל מקבל את ה"עובדה" ש"קסדה זה לא נוח- אז בואו כולנו נשרוף בנזין|" כמובן מאליו ומעדיף להילחם על ביטול חוק הקסדה הגורף מאשר על עידוד השימוש באופניים גם עם קסדה יסלח לי, אבל אני לא קונה את זה.

צריך שבילי אופניים מופרדים, צריך מודעות לרכיבה ולרוכבים, וצריך חוק קסדה. לכולם. אולי בטווח הקצר זה יפחית את הנסועה על אופניים; אבל מה יקרה אחרי שניתן לציבור זמן להתרגל מישהו בדק את חוק הקסדה לאורך דור?

תזכרו שרבים מבני הדור שלנו והדורות הקודמים לא חוגרים חגורת בטיחות במושב האחורי, כי זה עניין שעדיין לא נספג. לעומת זאת , ילדים שגדלו בבוסטר חוגרי אוטומטית עוד לפני שהדלת נסגרת. ולא, זה לא נוח.

אופניים >>
לצפיה ב-'בסקר (למעלה) לא הבנתי'
בסקר (למעלה) לא הבנתי
11/02/2011 | 14:20
1
לא הבנתי את ההגיון בסעיף הבחירה הראשון בסקר האומר שאני בעד החוק החדש שמאפשר שיקול דעת למבוגרים בעיר אם לחבוש קסדה או לאו, משום "שאז יגדל מספר הרוכבים והבטיחות תגדל"... מה הקשר? יתכן שיגדל מספר הרוכבים, אבל איך זה יגדיל את בטיחותם אם רובם ככולם לא יחבשו קסדה?
שיקול דעת של אנשים מבוגרים זה דבר מצויין, אז למה רק בעיר? תנו להם שיקול דעת גם בשטח או בכבישים בין עירוניים.
ועוד דבר. אתם מדמיינים את אבא ישראל ובנו הקטן שרוליק יוצאים לרכיבה בעיר. אבא עשה שיקול דעת בוגר והחליט לא לחבוש קסדה, הילד מחוייב על פי חוק לחבוש קסדה... אתם שומעים כבר את השאלה של הילד, אבא למה?
ואח"כ מתפלאים שאין חינוך ואין תרבות רכיבה. האם הילד הזה כשיגדל לא ירצה להיות כמו אבא?
מעבר לכך, אם שיקול הדעת הבוגר הזה כל כך משכנע למה לא לתת שיקול דעת דומה בחגירת חגורת בטיחות ברכב? למה לא לתת שיקול דעת בוגר גם בתשלום מס הכנסה, הרי אדם בוגר מבין שזה לטובתו....אבל כאן כבר גלשתי לדמגוגיה למרות שאותו הגיון עקום שולט בכל הדוגמאות הנ"ל.
אופניים >>
לצפיה ב-''
13/02/2011 | 16:33
2
לצפיה ב-'לא מפתיע, ודי מאפיין'
לא מפתיע, ודי מאפיין
09/02/2011 | 20:25
יודעת מה? אפילו הגיוני. הרי מה שלא דורש תקציב מיוחד, לא דורש הערכות של מציאת הכסף עבורו, שלא לדבר על הזזת פרויקטי תשתית שזה תמיד עניין של שנים ארוכות.
רק לא הבנתי איך בדיוק אשם חוק הקסדה בזה שחוק אחר לא זז.
אופניים >>
לצפיה ב-'ובלי קסדה היית מעז להכנס בעלים האלה?'
ובלי קסדה היית מעז להכנס בעלים האלה?
09/02/2011 | 19:48
5
זאת בדיוק הנקודה שעופר מדבר עליה...
הקסדה נתנה לך תחושה שהראש שלך מוגן מעלים למרות שבפועל היה שם ענף קשה יותר.
הקסדה גרמה לך לקחת סיכון מיותר....
אופניים >>
לצפיה ב-'אתה טועה.'
אתה טועה.
09/02/2011 | 20:15
הקסדה שמרה על הראש שלי.

גם כהולך רגל ללא קסדה אני נכנס חופשי בעלים.
קשה להסביר את זה, אבל האדם הסביר מצפה שמאחורי עלים יסתתרו ענפים ירוקים דקיקים. לכן גם ללא קסדה הייתי נכנס לעלים, ונפגע.
אופניים >>
לצפיה ב-'לא לא ושוב לא'
לא לא ושוב לא
10/02/2011 | 10:24
3
מצטער שאני חופר בזה, אבל להגיד ש"הקסדה גרמה לך לקחת סיכון מיותר" זה פשוט להעליב את האינטליגנציה שלי.

הקסדה היא חפץ דומם והיא לא גורמת לי לעשות או לא לעשות כלום.

ובפראפרזה על ביטוי אחר - קסדות לא מגינות על ראשים, אנשים מגינים על ראשים...

וזהו, נשבע שאני לא מגיב יותר בנושא הזה (מסיבה אחת פשוטה, מצ"ב קובץ תמונה) --->  
אופניים >>
לצפיה ב-'אז בוא ונסכים שעליך זה לא משפיע..'
אז בוא ונסכים שעליך זה לא משפיע..
10/02/2011 | 11:47
2
לצפיה ב-'רק אם נסכים שעליך זה כן '
רק אם נסכים שעליך זה כן
10/02/2011 | 14:06
1
1
לצפיה ב-''
10/02/2011 | 14:16
2
לצפיה ב-'מצטער אבל לא מצליח להבין את הטיעון הזה'
מצטער אבל לא מצליח להבין את הטיעון הזה
08/02/2011 | 23:41
3
כמה פעמים שאני לא אשמע את הטיעון המגוחך הזה, שחבישת קסדה מובילה להרחבת המעטפת ולנטיה לרכיבה חסרת אחריות, אני לא אשתכנע. כשאני רוכב (ותמיד עם קסדה, מהיום הראשון, לפני 8 שנים) אם זה בכביש, אם זה בשטח ואם זה סתם בעיר על האופניים שלי, אני תמיד זהיר ומודע לסביבה שלי ללא הפסקה. מעולם לא קרה שאמרתי לעצמי: "עזוב אותך כנס לצומת באדום כי אתה חובש קסדה", או "קפוץ את הדרופ הזה של מטר עשרים כי אתה ממוגן בראש", לא במודע ולא בחוסר מודעות.

האם אתה מרגיש שאתה יכול לקחת יותר סיכונים עם הרכב שלך על הכביש כי אתה חגור בחגורת בטיחות?

אני מאמין גדול באמרה שמי שלא חובש קסדה כנראה שאין לו על מה לשמור, אבל הטענה הזאת שרכיבה עם קסדה מובילה ללקיחת סיכונים מיותרים ברכיבה פשוט מקוממת אותי. אתה זה עם המחקרים מאוסטרליה לא? יש לך מחקר שמראה שברגע שאני חובש קסדה אני בפועל נעשה יותר פזיז?

מעבר לכך, כל אחד יעשה מה שבראש שלו (תרתי משמע), אין צורך להמשיך ולהטיף לאנשים להוריד את הקסדות במיסיונריות כזאת, מאחר וכשנופלים - מבינים. ראיתי (וחוויתי) מספיק מקרים של קסדה שחטפה את המכה במקום הרוכב.

אגב, אני אפילו לא מהתומכים בחוק הקסדה, פשוט מכיוון שנראה לי לא הגיוני שצריך להכריח אנשים לעשות פעולה שאמורה להיות מובנת להם מאליה. הבעיה היא שכשרוכב הופך לצמח בעקבות מכה בראש שקסדה עשויה היתה למנוע, זורקים אותו לבית לוינשטיין והוא הופך לנטל על משלם המיסים.

אופניים >>
לצפיה ב-'בוא נסתכל הפוך'
בוא נסתכל הפוך
09/02/2011 | 10:07
2
כשאני בלי קסדה אני יותר זהיר כי אני מודע למה שיכול לקרות לי במקרה של חבלת ראש, מסכים?
לא יודע איך להסביר- שברתי 4 קסדות ואני לפעמים חוטא ורוכב בלי קסדה בתוך העיר,טפו טפו טפו - אף פעם לא התרסקתי בלי קסדה, מין מנגנון פנימי שאומר לי להזהר כי אני חשוף יותר.
מסכים איתך שראש טוב צריך הגנה, תומך בחוק הקסדה כי ראש טוב צריך לדאוג גם לראשים של אחרים
אופניים >>
לצפיה ב-'ממש לא מסכים!'
ממש לא מסכים!
09/02/2011 | 11:57
1
1
למה שתהיה יותר זהיר בלי קסדה? אתה הרי לא יכול לדעת בודאות גמורה איזו מכה תחטוף כשתיפול, והאם מדובר במכה שקסדה יכולה לבלום או לא, ולכן זה שאתה "יותר זהיר" כביכול זה רק מצב של מודעות ומחשבה סובייקטיבית שלך ועם כל הכבוד ליכולת החשיבה שלך, כלב שרץ לך מבין השיחים כשאתה רוכב בעיר "בזהירות" ב- 10 קמ"ש (מהירות "זהירה" לא?) ונכנס בך בגלגל האחורי כשאתה בכלל לא רואה אותו, יעיף וימרח אותך על הרצפה עם כל ה"זהירות" שלך. ראיתי את זה קורה אחד לאחד לשותף לרכיבה ברכיבה שקטה בפארק הירקון, והמכה שחבר שלי חטף בראש היתה יכולה להמנע בוודאות ע"י שימוש בקסדה פשוטה (מיקום המכה היה בחלק הימני העליון מעל המצח).

ובוא אני אשאל אותך שאלה כזאת - אם תחליט לנהוג ללא חגורה יום אחד, האם תנמיך את מהירות הנהיגה שלך? לפי גישת הזהירות שלך, סביר להניח שכן. ונניח שתנהג ברכב באיילון ב- 70 קמ"ש (בזהירות, כן?), ותיכנס בך משאית מאחור שבאה במהירות של 100 קמ"ש, איפה תעזור לך הזהירות???  

אני מעדיף לרכב בזהירות בכל רכיבה, ואין לזה שום קשר לעובדה שעל הראש שלי מגנה קסדה.
אופניים >>
לצפיה ב-'מי נוהג 70 באיילון? '
מי נוהג 70 באיילון?
09/02/2011 | 13:00
רציתי לתת את הדוגמא של החגורה, אתה יודע מה - אני מרגיש בטוח יותר לרכוב עם פדל-קליט מאשר פדל רגיל, זה תורם לתחושת הבטחון שלי ברכיבה.
גם חגורה וגם קסדה, תחושת חוסר הבטחון גורמת לי להזהר יותר, מה תהיה התוצאה אף אחד לא יודע אבל אני ממזער במידה מסויימת את החלק שלי בתוצאה כשאני נזהר.
אתה מדבר על כלב? עיוור פעם הכניס לי את המקל נחייה שלו לגלגל בדיעבד אם הייתי בלי קסדה, אולי הזהירות היתה מונעת את הסלטה אם הייתי מספיק לבלום קודם...? (ולא חטפתי בראש)

אופניים >>
לצפיה ב-'ויש עשרות מחקרים שמוכיחים אחרת'
ויש עשרות מחקרים שמוכיחים אחרת
09/02/2011 | 12:10
12
1
לצפיה ב-'צר לי לאכזב אותך, נראה שאין..'
צר לי לאכזב אותך, נראה שאין..
09/02/2011 | 12:57
4
היכן המחקר? (אני מסתפק באחד לא צריך עשרות)..

המחקר האוסטרלי מראה שבשנה לאחר חיקוק החוק השימוש בקסדה עלה מ 5% ל 95%. אבל לא רק שמספר פגיעות הראש הקשות לא ירד הוא אפילו גדל.
ואם מישהו חושב שמספר הפגיעות גדל כי מספר הרוכבים גדל, הוא טועה. מספר הרוכבים באוסטרליה רק ירד, מה שהופך את הנתון הזה לקשה הרבה יותר.
אופניים >>
לצפיה ב-'ומה קרה עם מספר ההרוגים? '
ומה קרה עם מספר ההרוגים?
09/02/2011 | 15:27
3
1
לצפיה ב-'ירד במעט'
ירד במעט
09/02/2011 | 19:44
2
אבל הייתה גם מגמת ירידה כללית בכל המגזרים, ובמיוחד בדו"ג ממונע.

גם בישראל היתה מגמת ירידה מתמשכת בנפגעים בכל המגזרים מאז תחילת שנות התשעים, שנראה שהתהפכה לפני 3 שנים עבור הרוכבים (החל משנת 2008 יש מגמה קבועה של עליה במספר הרוכבים ההרוגים בישראל - החוק מאמצע 2007).
אופניים >>
לצפיה ב-'ומה קרה בשנה אחר כך?'
ומה קרה בשנה אחר כך?
09/02/2011 | 20:27
1
על תאונות דרכים אסור להסתכל ברזולוציה של שנים, לא לטובה ולא לרעה. חייבים להסתכל על מגמות לאורך שנים - ואני בטוח שאם תעשה זאת, עם נרמול מתאים של הנתונים, תגלה ירידה בכמות פגיעות הראש וההרוגים מפגיעות ראש.
אופניים >>
לצפיה ב-'התשובה שלי התייחסה ל 5 שנים'
התשובה שלי התייחסה ל 5 שנים
09/02/2011 | 20:32
ורזולוציה של שנה אמורה להספיק אם נצפה שינוי כ"כ משמעותי של 5% ל95%.
אופניים >>
לצפיה ב-'למה עשרות? אמור מאות מליונים אבל 1 מישראל:'
למה עשרות? אמור מאות מליונים אבל 1 מישראל:
09/02/2011 | 19:17
6
מצורפת כאטצ'מנט המלצת ד"ר קובי פלג מנהל המרכז לחקר טראומה ורפואה דחופה בעקבות מחקר שניתח מיהם הנפגעים ואיפה הם נפגעו
למנכ"ל משרד הבריאות לקראת ההצבעה על הצעת החוק המתקנת בקדנציה הקודמת:

"לסיכום , הנתונים מצביעים על כך שלמאות שאין לנו מספרים ודאיים ומוחלטים של המגמות בכמות הרוכבים בארץ, מהנתונים שהשגנו ומופיעים במסמך ניתן ללמוד כי כמות הרוכבים עולה בעשרות אלפים לשנה, בו בזמן שברישום הטראומה משנת 2003 (754 נפגעים) לשנת 2005 (858 נפגעים) העלייה היתה ב 104 נפגעים רוכבי אופניים - עליה של כ 30 נפגעים לשנה!!!

מהנתונים ניתן לומר בבירור כי למרות שהשנים שנבדקו היו טרם כניסת החוק לתוקפו, הרי שבקרב מבוגרים רוכבי אופניים ההיפגעות קטנה משמעותית מאשר בקרב ילדים (פחות מחצי למרות שכמות הרוכבים והנסועה גדולים משמעותית), והדבר מקבל משנה תוקף בפגיעות ראש והחשוב מכל, יש ירידה של 39% בקרב מבוגרים בפציעות  TBI קשות מתוך נפגעי הראש ועלייה של 341% בפגיעות ראש ללא פגיעה מוחית, מה שמצביע כנראה על שימוש נרחב בקסדות בקרב רוכבים אלה.

לא כך הדבר בקרב ילדים בגילאי 3-17, ומכאן שלענייות דעתי, הנתונים מצביעים על הגיון בהצעת החוק שבנדון, במיוחד כאשר הם מחייבים בגירים לחבישת קסדה בדרך בינעירונית, תחרויות ורכיבה ספורטיבית"

---

לאור מחקרים וסקרים אחרים הקיימים בישראל על שיעור חבישת הקסדה בערים בישראל אפשר להניח שהנחת החוקר שהעדר פגיעות ראש בקרב מבוגרים, לא נובע מ% החבישה הגבוה אלא מהמספר הנמוך של תאונות הדרכים בהן מעורבים רוכבים,

ולכן,
הטיעון העיקרי שנשמע בוועדה של מצדדי החוק לנוכח הנתונים על היפגעות רוכבים הוא לא הסיכון למבוגרים הרוכבים בעיר אלא הדוגמה החינוכית שייתן ההורה (שאינו מחויב בחבישת קסדה) לילד שמחויב.

אני מקווה שאותם מסנגרים לא מתכנונים  שמבוגרים יחויבו בישיבה על בוסטר במושב האחורי, או שתיאסר גם עליהם  שתיית אלכוהול ועוד אי אלו פעולות של מבוגרים, שאסורות בחוק  לילדים
ושהחוק שהפך מעל 70% מהרוכבים בערים לעבריינים, ישונה.

לאותם הורים שמזהירים את הילד שלהם מפני שוטר שייקח אותו לכלא אם לא יגמור את הבננה / ייתן להם קנס אם הם לא יחבשו קסדה - אני ממליצה לצפות בסופר נני ולהחזיר להם קצת מהסמכות ההורית שכנראה הלכה להם לאיבוד...

אני מאמינה שלא שכנעתי את מי שלא נותנים לעובדות לבלבל אותם, את מי שרכבו, נפלו והקסדה הצילה את חייהם. אנחנו כמובן מפצירים בהם להמשיך ולחבוש קסדה
ומאמינים שקסדה- טוב, חוק קסדה גורף- רע

ענת
ישראל בשביל אופניים
[email protected]
אופניים >>
לצפיה ב-'אגב, תאונות דרכים של רוכבי אופניים'
אגב, תאונות דרכים של רוכבי אופניים
09/02/2011 | 19:26
5
6
כפי שטענו בעבר, אחת הבעיות היא בסיס הנתונים הלא מדוייק, לא מסוכרן (אם כי בשנה האחרונה חל שיפור מה בנושא זה)

כפי שאולי חלק מרוכבי הדו גלגלי הממונע שבינכם יודעים, ישנו עיוות של המספרים הנובעים גם מדיווחי "לא אמת" של נהגי קטנועים הנפגעים בתאונות.
לא ברור מה היקף התופעה, אבל בוודאות היא קיימת

מצרפת ציטוט מפורום שכן:

"אם אתה הולך לרופא, תגיד שעפת מהאופניים. אחרת זה יירשם לך כתאונת דרכים ויעלה לך את הפרמיה בשנה הבאה, גם אם לא תתבע כלל את הביטוח".

ישנן גם  המלצות לא חכמות אחרות באותו השרשור לקטנוען הנפגע - להימנע מפניה לרופא וכו'

נו שויין

ענת
ישראל בשביל אופניים
[email protected]

ענת
ישראל בשביל אופניים
[email protected]
אופניים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אני לא זקוק לשום מחקר שישכנע אותי'
אני לא זקוק לשום מחקר שישכנע אותי
11/02/2011 | 14:35
4
כי קסדה מגינה על פגיעות ראש ומפחיתה נזקים. השאלה היא האם ניתן לסמוך דווקא על אותם אנשים בעלי שיקול דעת גרוע שיכניס אותם מן הסתם לצרה, לתאונה או לנפילה מהאופניים (בעיר) ועל פי החוק החדש - ללא קסדה לראשם, כי המחוקק הרי נתן להם את שיקול הדעת!
למה הוא לא נתן שיקול דעת כזה במקרה של חגורות הבטיחות ברכב?
ומה עם הנושא החינוכי לדור העתיד של הרוכבים?
אופניים >>
לצפיה ב-'לא מצליח להבין את אלה שטוענים שלא ירכבו אם'
לא מצליח להבין את אלה שטוענים שלא ירכבו אם
12/02/2011 | 12:40
3
1
יחוייבו בקסדה. מה, תוותרו על רכיבה בגלל 200-300 גרם של קלקר על הראש? בגלל שאח"ב תצטרכו להוסיף את המשקל העצום שלה לתיק עם חומר הלימודים/ הבגדים להחלפה / הלאפטופ? זה יותר מציק לכם מהזיעה, מהאוכף שלא תמיד נוח, מהצורך לקשור את האופניים במנעול או להעלות אותם למשרד/ לבית במדרגות/ מעלית צפופה? מי שיפסיק לרכב בגלל הקסדה, כנראה ממילא לא היה מתמיד בכך גם בלעדיה.
אופניים >>
לצפיה ב-'רוכב עם קסדה, ובכל זאת מצליח להבין ההתנגדות'
רוכב עם קסדה, ובכל זאת מצליח להבין ההתנגדות
12/02/2011 | 13:58
2
יואב,

אם אתם רוצים הוכחה למידת ההשפעה שיש לחבישת קסדה על המוכנות לרכב, ראו את שיחת הוידאו עם הרוכבת מקופנהגן. במשך דקות ארוכות היא מסבירה מדוע חשוב לרכב על אופניים בעיר, אבל ראו את הבעת פניה ברגע שמזכירים רכיבה עם קסדה. אם אנחנו רוצים להסיר חסמים, צריך לבטל את חוק הקסדה, ולפחות לגבי רוכבים בגירים בעיר. דקה 09:50 בוידאו הזה.
אופניים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ומה יגרום לרוכבים הצעירים לחבוש קסדה'
ומה יגרום לרוכבים הצעירים לחבוש קסדה
12/02/2011 | 23:59
1
כאשר הוריהם, הפטורים ממנה, ירכבו לידם בראש חשוף?

למה שלא נפטור מבוגרים גם מהמתנה באור אדום במעבר חצייה, מחגירת חגורות בטיחות במכונית, ועוד ועוד... (כמובן, רק בעיר. מחוץ לעיר הם יחוייבו להמתין לאור ירוק במעבר חצייה)?
אופניים >>
לצפיה ב-'Safety in Numbers - בטווח הארוך זה ישתלם'
Safety in Numbers - בטווח הארוך זה ישתלם
13/02/2011 | 07:02
2
יואב,

אם זה לא ברור, אני חושב שצריך לרכב עם קסדה. אני רוכב עם קסדה בשטח ובעיר, וחושב שמי שרוכב ללא קסדה הוא טמבל. גם אותי מעצבן לראות אנשים רוכבים ללא קסדה, ועוד יותר מעצבן אותי לראות הורים מרכיבים את הילדים שלהם ללא קסדה. ברור שאת עלות הטיפול בהם בבית חולים גם אני משלם באמצעות המיסים. לחלקם אני מעיר.

ויחד עם זאת, לאור המחקרים שנערכו בעולם, ולאור שיחות מהסוג שהבאתי בתגובה הקודמת, אני מאמין ש"התמונה הגדולה" מחייבת "לעצור את הנשימה" ולתמוך בחוק קסדה מידתי, כי אני מאמין שהבטיחות תגדל עם הזמן, ככל שמספר הרוכבים יגדל ("Safety in Numbers"). מספרם יגדל ככל שישפרו את התשתיות והתשתיות ישתפרו ככל שיהיה לכך ביקוש ודרישה. כדי שיהיו ביקוש ודרישה גדולים צריך, בין השאר, להסיר את החסם שנקרא "חובת חבישת קסדה".

להלן עמדתה הרשמית של "פדרציית רוכבי האופניים האירופאי>", שהינה ארגון שמהווה חלק מהאיחוד האירופי. הם מתנגדים לחוק חובת חבישת קסדה, אף שהם בעד חבישת קסדה. קישור לדף העמדה של ecf.
אופניים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:

הודעות אחרונות

19:56 | 11.07.20 steiff
20:19 | 29.06.20 עודאחדמיוחד
11:13 | 11.06.20 ofirshw
19:00 | 07.06.20 המחשמל 64
12:51 | 27.05.20 Nim27
22:02 | 13.05.20 beigl
14:47 | 06.05.20 alondan1
20:43 | 11.04.20 רוני1955
21:52 | 29.03.20 צביקהשמ

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ