בוקר טוב - כמה בקשות ...

בוקר טוב - כמה בקשות ...

הייתי מאד שמחה אם מישהו יספר לי קצת על מה מדבר הסרט החוף עם ליאונרדו דיקפריו - והאם הוא מבוסס על הספר החוף של אלכס גרלנד? ועוד דבר - אני מאד מאד מאד אשמח לקבל המלצות על ספרים טובים באנגלית שמבוססים על סרטים , כאלה שאי אפשר להפסיק לקרוא ( למרות שאפשר שגם לא יהיו מבוססים - אבל זה לא לפורום הזה :) ) תודה !!!!!!

AeroTom

New member
תשובות והמלצות

הסרט "החוף" אכן מבוסס על הספר. וספרים באנגלית כמובן לא מבוססים על סרטים, אלא הסרטים מבוססים עליהם
והנה לך כמה המלצות על ספרים שעובדו לקולנוע: Fight Club Big Fish Lord of the Rings Minority Report (סיפור קצר של פיליפ ק.דיק) The Silence of the Lambs Red Dragon Rita Hayworth and Shawshank Redemption (סיפור קצר של סטיבן קינג שממנו עובד הסרט "חומות של תקווה" שנקרא רק The Shawshank Redemption) The Body (סיפור קצר של סטיבן קינג שממנו עובד הסרט Stand By Me. "אני והחברה בעברית"). ספרי הארי פוטר למיניהם (4 הראשונים יותר נכון, כי אלו בינתיים רק עובדו לקולנוע). Girl, Interrupted Charlie & The Chocolate Factory The Wizard of Oz זה מה שעולה לי כרגע. בטח יביאו לך כאן עוד המלצות.

@יעל@

New member
מה גם זה שלו?

זה סרט על בחורה עם כוחות ש"נוקמת" בשכבה שלה? או שזה משו אחר?

AeroTom

New member
כן, זה זה

וגם "גרין מייל" של סטיבן קינג, ו-"הניצוץ", ועוד רבים והמונים אחרים...

AeroTom

New member
הדבר הכי טוב לדעתי שהיה בו זה -

ג'ייסון לי
בטח הספר טוב יותר...

Aero Jury

New member
נושא כאוב ../images/Emo10.gif

מאוד חבל שיש רק סרטים בודדים שמבוססים על ספרים של קינג שקצת מזכירים את הגאונות של הסופר הזה. יש כנראה כמה סיבות שקשה להעביר את הספרים לקולונע, כמו העובדה שזה בלתי אפשרי להעביר איזה 600-700 עמודים לסרט של שעתיים, וזה גורם ליוצרים לשנות לגמרי את העלילה בתסריט, מוחקים דמויות, ומשבשים את הכל. לוכד החלומות זה דוגמא לטובה לאיך משנים את כל משמעות הספר ופשוט הורסים אותו. למרות זאת יש מספר סרטים שכן דומים לספרים עצמם, בעיקר אלה שאין בהם שינויים משמעותיים, מה שהופך אותם לשווים לצפייה: הניצוץ The Dead Zone עם כריסטופר ווקן אני והחבר'ה מיזרי החצי האפל חומות של תקווה דולורס קלייבורן (חשדות מן העבר) Apt Pupil גרין מייל לבבות באלנטיס (למרות שהוא די שונה מהספר) חלון סודי (מיסיסיפי!) גם כדאי לציין את המיני סדרה של "העמדה", שעשו שם עבודה די טובה להעביר ספר גאוני של 1200 עמודים "רק" ל-8 שעות של סרט.

@יעל@

New member
ויש גם את הספר "זה"

קראתי את הספר וראיתי חלק מהסרט, זה יותר מיני סדרה כזו. היה פעם בערוץ 3 ויש גם את יורקת האש,

v e g a

New member
ב"הניצוץ" אתה מתכוון למיני סדרה?

כי הסרט של קיובריק הוא לא עיבוד דומה של הספר,בייחוד לא הסוף.

ט ו ט

New member
סרטים- ספרים

מה שעוד לא רשמו נערה עם עגיל פנינה פוקהונטס פרחים בעליית הגג בעל זבוב הבוגר בנעליה היומן סיפור אהבה בלתי נשכח מכתב בבקבוק

וואהוו!!! תודה רבה לכם!!! אם כל

הרשימה הזו אני לא יודעת מה לקחת !! תוכלו לתת לי אחד - שניים מומלצים במיוחד? ו... מממ וסילחה- טעות שלי שכתבתי ספרים שמבוססים על סרטים ולא ההפך
קורה ...

guyx

New member
כל מני של ג'ון גרישם

רק שבדרך כלל הסרטים גרועים, ורק הספרים המקוריים טובים... Runaway Jury - ספר טוב, סרט גרוע A Painted House The Rainmaker The Chamber A Time to Kill - ספר מצוין, סרט בינוני The Client The Pelican Brief The Firm

RockTheFuckOut

New member
Dolores Claiborne

עכשיו ראיתי אותו סרט ענק! וגם הוא מבוסס על ספר של סטפן קינג קיטי ביטס פשוט מדהימה אפילו יותר מבמיזרי( גם של סטפן קינג XD)

למעלה