אז לפני שאנחנו מתים בואו נדבר על סדרות

big ass blue

New member
אז לפני שאנחנו מתים בואו נדבר על סדרות

אין כאן חוקים... לא מבחינתי... כל ז'אנר מתקבל בברכה... מוזמנים להצטרף ואולי אכיר כמה על הדרך.

אז הנה הרשימת ה10 שלי:
הסמויה The Wire - עלילת הסדרה נמצאת סביב מספר מערכות מקבילות, המשטרה, ארגוני הפשיעה, הפוליטיקה המקומית, מערכת החינוך, הנמל המקומי והעיתונות הכתובה. יש אקשן. יש הפתעות. יצא לי להזדהות עם כל כך הרבה דמויות ראשיות ומשניות.
משחקי הכס Game of Thrones - סדרת פנטזייה המבוססת על סדרת ספרים שכתב מישהו עם מלא נקודות עד שמגיעים למרטין. יש אקשן. יש הפתעות. ויש השקעה.
ריק ומורטי Rick & Morty - הסדרה עוקבת אחרי סיפורם של מדען אלכוהוליסט בשם ריק סנצ'ז ושל נכדו התמים מורטי סמית', במסעותיהם בין יקומים, ובמערכות היחסים המשפחתיות שלהם. זה פאקינג מצחיק. זה אלים, ולפעמים זה בדיוק מה שאני צריך. אני יכול לשים כל פרק בצורה רנדומלית והכל יהיה בסדר.
הסופרנוס The Sopranos - הסדרה מתארת את חייו המסובכים של טוני סופרנו שהוא בוס בתוך משפחת פשע גדולה בניו ג'רזי. לא חסר אקשן והפתעות בסדרה וכמובן שלא לדבר על מצבים מצחיקים וכנ"ל אלימים.
בלש אמיתי True Detective - הסדרה מתרחשת במספר מישורי זמן במקביל, ומגוללת את סיפורם של בלשים המגלים סודות אפלים בחקירתם. הסדרה מעניינת ומותחת.
איש האגרוף הבודד One Punch Man - בחור צעיר בשם סאיטמה שהכל אצלו נראה “רגיל”, מההבעות החסרות חיים שלו, אל ראשו הקירח ועד למבנה גופו הלא מרשים. למרות זאת, לבחור הממוצע הזה אין בעיות ממוצעות כמו לכולם. הוא בעצם גיבור על שמחפש מתחרים מאתגרים! הבעיה היא, כל פעם שהוא מוצא מישהו ראוי הוא קורע לו את הצורה באגרוף אחד. בקיצור מדובר בסדרה מגניבה עם וויזואל לא מהעולם הזה, עם אקשן חסר מעצורים וקומיות שמגיעה הישר מהעולם המקביל שבו כולם מצחיקים.
מראה שחורה Black Mirror - הסדרה עוסקת בהשלכות אפשריות של אורח החיים המודרני והטכנולוגי על עתיד האנושות וערכיה.
דברים מוזרים Stranger Things - עלילת הסדרה מתרחשת ב-1983 וסבה אחר חקירת היעלמותו בנסיבות מסתוריות של נער בעיירה קטנה באינדיאנה. הסדרה בין השאר מחקה אלמנטים מיצירותיהם של סטיבן ספילברג, סטיבן קינג וג'ון קרפנטר. אז מי שאוהב את שנות ה80, את הקומדייה, את האימה ואת המוזיקה יאהב וייהנה מהיהלום המדליק הזה.
סיינפלד Seinfeld - לאנשים שאוהבים הומור הסובב סביב שום דבר ומסוגלת לדבר לכל אחד ואחת מאיתנו אז זה הקצפת של מילקי.
טווין פיקס Twin Peaks - זה הזוי. זה מותח מאוד. זה מפחיד. מאוד. עזבו, מדובר בתקופה מאוד מוזרה כשהיא התחילה רק לשדר את עצמה, אני הייתי ילד קטן והיו לי סיוטים בגלל זה. וכנראה שבגלל זה גדלתי להיות לאיש עם יופי יוצא מן הכלל ואיש שיחה מדהים.

"מישהו עם מלא נקודות עד שמגיעים למרטין"

זה אחד התיאורים הכי טובים לג'ורג' ר.ר. מרטין
&nbsp
אני מאוד אוהב הרבה מהסדרות שציינת.
&nbsp
הסמויה היא אחת הסדרות הכי טובות אי פעם.
&nbsp
את משחקי הכס הפסקתי כשהיא התחילה לעבור את הספרים, וממה ששמעתי לא הפסדתי יותר מידי איכות.
&nbsp
ריק ומורטי היא מצחיקה וגאונית. מד"ב משובח ומטורלל.
&nbsp
הסופרנוס - גם אחת הסדרות הכי טובות ומשובחות שהיו.
&nbsp
בלש אמיתי - ראית רק את עונה 1 ושמעתי שעונה 2 לא משהו. אבל עונה 1 באמת הייתה מאוד מאוד טובה.
&nbsp
One Punch Man - נמצאת ברשימת הסדרות שאני רותה להגיע אליהם מתישהו בקרוב.
&nbsp
מראה שחורה - מאוד משובחת. הכי טובה כשהיא ממש ממצמררת.
&nbsp
stranger things - סדרה כל כך מהנה לצפיה. מתח, עלילה טובה, דמויות מהנות.
&nbsp
סיינפלד - אומנם עברו שנים רבות מאז שממש צפיתי בה, אבל היא לא סתם נחשבה לאחת הקומדיות הכי טובות אי פעם.
&nbsp
טווין פיקס - לפני הרבה שנים התחלתי את עונה 1 ונראה לי שלא התחברתי כי לא המשכתי לעונה השניה שהייתה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
בכל מקרה, לא להיות מגעיל שמושך גולשים או משהו כזה (או אולי כן להיות) אבל אתה יכול לבוא לבדוק את פורום טלוויזיה כאן בתפוז כדי לדבר עוד על סדרות.

big ass blue

New member
דווקא מאוד אהבתי את העונה השנייה של בלש אמיתי

לכן ציינתי את הסידרה הזו כאחת האהובות עליי, כי היא כל כך משובחת שאפילו בטח בסופר לא יסכימו למכור אותה במבצע כי היא נמכרת כמו דונאטס.

שמע טווין פיקס זה עניין של טעם, זה כמו אסאי, או שאוהבים או שלא.
תודה על ההזמנה. אקפוץ.

dory141

New member
למה אתה כ"כ פסימי?

בלי קשר, 10 הסדרות שלי ללא פירוט נרחב:

קומדיות- חברים, המלון של פולטי, המשרד (גרסה בריטית), טיסת הקונקורדס (חזרו לשידורים חוזרים בהוט, מי שמתעניין) וקרשינג.
דרמות- המגן, שרלוק, קוונטיקו, מנהל הלילה וסטרייק.

ruven7

Active member
עוד כמה

-השורד המיועד
-וונטוורת-סדרה אוסטרלית על המתרחש בין כותלי כלא נשים.טוב מאד.
24- למי שאוהב את הז'אנר של מתח ואקשן כולל העונה האחרונה-מורשת-עם שחקן אחר בדמות אחרת-אריק קרטר, לא ג'ק באואר הנצחי.
-חליפות/האישה הטובה לחובבי דרמות משפטיות
-קוד בלאק-סדרת בית חולים איכותית יחסית,חבל שקצרה.
-שיקגו הופ
-סדרות ישנות שנעשו המשכים-דאלאס ומקגייוור
-משלנו-קופה רושמת,משעשע.
-להעיר את הדב-ישראלי-לא לכל אחד.לא התחברתי.

big ass blue

New member
לא אהבתי את המשרד הבריטי, אפילו שזה המקורי

לאנשים שהתחילו לראות את הגרסה האמריקאית קודם תמיד יש הרגשה שהבריטים חיקו... כשבעצם זה לא נכון... הרעיון טוב אבל האמריקאים פשוט עשו את זה יותר טוב לדעתי.

dory141

New member
זכותך

גם האמריקאי מעולה, אבל הישראלי (שראיתי ממנו פרקים ספורים) חובבני מדי. למרות דביר בנדק הנהדר.

big ass blue

New member
לא ידעתי שהישראלים ניסו לחלוב את זה

תן לי לנחש, בטח ההומור לא תפס לקהל הישראלי, טוב זו לא הפתעה גדולה.
אני אישית, לא אוהב את דביר בנדק, הוא לא מצליח להצחיק אותי או לרגש.

דני הזמיר 666

Member
מנהל
סדרות שאהבתי...

הסופרנוס....
דקסטר....
אימפריית הפשע...
אבודים...
הויקינגים...
שושלת טיודור...
גיבורים...
&nbsp
ודאלאס..שראיתי את כל העונות של הסדרה המקורית ,כולל סדרת ההמשך מלפני כמה שנים...

big ass blue

New member
קול.

מתישהו נמאס לי מדקסטר אז הפסקתי, זה התחיל טוב והיה מעניין מאוד מאוד, אהבתי את האופי של הדמות הראשית, ואז התחלתי להשתעמם ואחרי עונה שלישית הוייב של הסידרה השתנה, לפחות כך זה הרגיש לי מאוד, אז זנחתי.
את אימפריית הפשע ראיתי בעיקר בגלל גנרל זוד, איזה שחקן פיצוץ הוא, את השאר לא אהבתי ולא האמנתי להם לרגע, הסיפור עצמו היה יותר מידי מנסה להיות מותח ומעניין וכל מיני.
אבודים סדרה טובה.
הויקינגים, ברגע שהרגו את הדמות שאני הכי אוהב פשוט הפסקתי לראות, יש גבול לכל תעלול, גם כן ערוץ היסטורייה, מה נראה להם.
גיבורים, בשבילי זה היה כמו לראות קטנטנות, פשוט הביך אותי לראות את הפרקים הללו ואת העונות הללו, ואת ההומור המנסה בכוח להיות 'יפני' ואקשן המנסה להיות דפוק בקומיקסים ללא הצלחה. ייאמר לזכותם שהאפקטים היו אש.
אני גם לא סובל אופרות סבון וכל סדרה שמנסה להיות כזו עם קצת אפקטים באמצע אני זורק לפח.

לגבי ויקינגים

לא היתה להם ממש ברירה, זה חלק חשוב מהסיפור שלפיו הסדרה בנויה.
לא לעשות את סצנת המוות שלו בסדרה זה בערך כמו לעשות סדרה על ישו שלא תכלול את סצנת המוות שלו.
&nbsp
&nbsp
דקסטר באמת נעשתה פחות טובה בעונה 3, אבל חבל שלא נשארת לעונה 4 שהייתה ממש מעולה. לרוע המזל אחרי עונה 4 שוב הייתה התדרדרות בסדרה

big ass blue

New member
אני חושב שדבר טוב אין צורך למשוך אותו

דקסטר הייתה צריכה להיות כמה עונות ממש בודדות, 3 אפילו, כל מה שהיה בכל העונות היה צריך לצמצם את זה, ואז יש להם זהב בידיים, אבל לא, הם חלבו את זה... וזה מה שקרה, הסידרה לא ידועה כמופת, אלא ככישלון בזכות החותם הסופי...
חברים או סיינפלד אלא הסדרות הכי מוצלחות הייתי אומר שנוצרו אי פעם, והיה צריך לדעת מתי לסיים.
משחקי הכס, העונה הבאה תהיה העונה האחרונה, צריך לדעת מתי לסיים.
הסופרנוס, כך מסיימים סידרה.
שובר שורות, מתחיל טוב, צולע בדרך, מסתיים מעולה...
תשים לב, שויקינגים ממש נהרסה אחרי המוות שלו, זה לא אותו דבר. זה פחות מוצלח.

גולי233

New member
סדרות שאהבתי

The Missing. שתי עונות מותחות ועצמתיות, מלאכת מחשבת.
Hustle. סדרה נהדרת וממכרת
Damages. גלן קלוז אדירה פה, סדרה איכותית עם דמויות מורכבת וסיפור מורכב ומעניין
Jekyll. טוויסט לסיפור הידוע ומיני סדרה אדירה.
Oz
Prison Break
Breaking Bad
House of Cards
Entourage
. טראש כיפי לאללה
The Lost Room. זכור לי מאוד לטובה, אולי הגיע הזמן לצפייה חוזרת.

big ass blue

New member
רשימה מצויינת.

ממש אהבתי את ג'קיל בזמנו. חייב לחזור לזה.
כיף שהזכרת לי שאני חייב לראות כמה מהסדרות הללו שוב מתישהו, OZ למשל, חייב.
נמלטים, אהבתי רק את העונה הראשונה.
ראית את THE KILLING ? מצויינת ממש.

גולי233

New member
לא ראיתי את THE KILLING אבל זה ברשימה שלי

בקרוב...
&nbsp
נמלטים אכן הלכה ודעכה אבל היה שם הרבה כיף בהתחלה ורעיון משוגע ומגניב

big ass blue

New member
אם ראית את DARK של נטפליקס

אז את תאהבי את דה קילינג.
ואם לא ראית את דארק, אז כדאי מאוד שתוסיפי גם אותה לרשימה.

תוסיפי את מיאמי וייס, דה אקוולייזר, THE A TEAM
האוס מקווה שראית, סידרה פשוט מצויינת.

רק התחלתי לצפות לאחרונה בסיפורה של שפחה, מאוד מאוד מצמרר כל העניין הזה. בהחלט ממליץ עליה.

למעלה