מחירי סרטים בקולנוע

dory141

New member
מחירי סרטים בקולנוע

שאלה אקטואלית: ביום חמישי מחירי הסרטים ברשתות הקולנוע יהיו חד פעמית 10 ש"ח. לאור זאת, מדוע מחירי הכרטיסים בקולנוע כ"כ יקרים (39 ש"ח בממוצע) ביחס לעבר (אני זוכר 20 ש"ח בשנות ה-90) וביחס לתעבורה הנמוכה. להזכיר, אנחנו במציאות שבה כל ילד בן 10 יכול להוריד למחשב/סלולרי/טאבלט את הסרט החם התורן ולא לשלם בעבורו דולר או שקל. מדוע אם כן, המחירים כאלה, ממה מורכב תחשיב המחיר ואיך ניתן להוזיל, כדי שאנשים שלראות סרט בחוץ זו עדיין חוויה בשבילם יוכלו להנות פעם בחודש ולא פעמיים בשנה.

shay4442

New member
ברמה התיאורטית (לא עובד בתעשייה)

זה עסק ומחירי הכרטיסים כמו גם הפרסומות שתוקעים לנו בקולנוע משלמים את המשכורות של עובדי אולמות הקולנוע (קופאים,סדרנים,מאבטחים,מנקים,מתפעלי/מתחזקי אופרציית ההקרנות) את השכירות (בהנחה שחלק האולמות הקולנוע משלמים שכירות לקניונים ולמרכזי הבילוי שבהם הם ממוקמים), את המחיר שמשלמים למפיצים ולזכויות ההקרנה בציבור.

dory141

New member
מה שמה שמעניין אותי זה ממה אפשר לקזז

כמובן, אם יש לך מושג.

Som30ne

New member
וגם מהמשכורת של המנכל

הסמנכל, הסמנמנכל, והסמנמנמנמנכל - בחברה המפיצה את הסרטים,
בחברה המנהלת את הקניונים, בחברה המתחזקת את האולמות.

וכמובן - מהרווחים שחייבים להשיא לבעלי המניות.
חייבים להראות עלייה בהכנסות,
חייבים להראות צמיחה,
חייבים להראות עלייה בפדיון למ"ר.
מכוון שמדובר בבית קולנוע, בעל שטח קבוע ומוגדר,
ובעקבות כך (תקנות בטיוחת וביטחון) מספר מקומות מוגבל,
הדרך היחידה למצוח, ולהראות עלייה בהכנסות למ"ר - היא העלאת מחירים.

בנוסף -
הציבור הישראלי, שמוכן לשלם מחירים מופקעים.
למה לכל הרוחות יש עמלה על הזמנה באינטרנט ?
כ 10-15 אחוז עמלה (לכל כרטיס וכרטיס, ולא פר הזמנה).
הזמנה באינטרנט חוסכת קופאים, זמן, משכורות, עלות תחזוקה לקופות, שטח משרדי קופות, שינוע (ואבדן?) מזומנים, חברת בלדרות מאובטחת, ועוד ועוד הוצאות מהוצאות שונות.

ובכלזאת - גו(נ)בים עמלה, והציבור משלם.

גםצופה

Member
מנהל
בנושא העמלה המרגיזה...

פניתי להנהלת גלובוס בעבר והבנתי שפשוט אין עם מי לדבר...
&nbsp
בשבוע האחרון יצא לי לקנות כרטיסים בקופה - כי כבר הייתי באיזור הקולנוע - וחשבתי לעצמי שבתכלס כשאני רוכשת כרטיס מהבית אני גם חוסכת את המחיר ההגעה לקולנוע

שרי 55510

New member
הכול נכון פרט לנושא ניקיון,שעליו יש לחלוק,,

ב-3 בתי -קולנע שביקרתי לאחרונה,מצב הניקיון היה ירוד,
יתושים נראו מעופפים באויר ,ומתחת לכסאות לא ניקו מזה זמן -רב,
וכתוצאה מכך הורגש ריח רע באולם .
כבר אין התייחסות לנושא הניקיון בבתי הקולנוע והאשפה שם חוגגת ומצטברת בשפע.

גולי233

New member
השקל של שנות ה-90 הוא לא השקל של 2016

פעם היית קונה פיצה וטרופית ב-5 שקלים. תלוי במדד ובאינפלציה, יכול להיות שהמחירים היום לא באמת יקרים יותר.

רוב הזמן נח

Well-known member
באותו אופן אפשר גם לשאול למה מנוי לכבלים של הוט וללויין

יקרים וגם לא מאפשרים ללקוחות לשלם על ערוצים בודדים מחיר הוגן ובכך לתת אפשרות לכל אחד להרכיב לעצמו חבילת ערוצים אישית שהוא באמת מעוניין בהם , במקום לחייב אותו בחבילות ערוצים שברובם בכלל לא צופים, וכל זה כאשר במקביל יש את האינטרנט ששם אפשר לראות כל מה שיש בהוט ויס במחיר נמוך בהרבה.

רוב הזמן נח

Well-known member
אני לא מעודכן בקשר למחיר הפופקורן בקולנוע

אבל בזמנו הם היו מאוד יקרים. אפשר היה לצפות שזה יקזז קצת ממחיר הכרטיס

גםצופה

Member
מנהל
גם בשנות ה90

מחירי הסרטים היו יקרים מאד לעומת מחירי מוצרים שהיו בשוק...
&nbsp
הייתה תקופה ארוכה שלא הלכתי לקולנוע- כי במילא הכל בסוף הגיע לצפייה ביתית... (אז שאלתי סרטים דרך 'ספריות הווידאו'...) בגלל המחירים הגבוהים.
&nbsp
כיום אני הולכת לקולנוע יותר - כי זאת חוויה אחרת (גם אם זה לא תלת מימד) וזה עוד דרך לבלות - מה שכן אני תמיד רוכשת את הסרטים במבצע (יש דרך כרטיסי האשראי או דרך ועדי עובדים... פעם היה די קשה להגיע לכרטיסים דרך וועדי העובדים אבל היום יש כבר אפליקציות שישר מגיעים להטבות
)

motti261

New member
אני קונה מנוי.

ביס פלאנט מנוי של 10 כרטיסים עולה 330 שקל. 33 שקל לכרטיס. ואין שום תוספת כשמזמינים באינטרנט דרכו.

ואם רוצים ממש לחסוך , אז קולנוע לב מציע את החבילה הטובה ביותר.
מנוי 6 כרטיסים ב 180 שקלים (30 שקל לכרטיס)
מנוי 10 כרטיסים ב 265 (26.5 לכרטיס)
מנוי 20 כרטיסים ב 465 (23.25 לכרטיס).

ולמרות האפשרות לראות דרך האינטרנט בצורה פיראטית, בכל שנה נמכרים יותר ויותר כרטיסי קולנוע בישראל ונפתחים מתחמים חדשים.
כבר בחודשים הקרובים ייפתחו בכרמיאל, מעלה אדומים, רחובות, זכרון יעקב, נתניה, באר שבע.

dory141

New member
גם לי יש כמה שנים מנוי בלב

ועוד יש לי הנחה כי אמא שלי פעם פרסמה אותם.

למעלה