סרטי השבוע

שברתי סוף סוף את מחסום הקולנוע שהיה לי..

ראיתי את -

זוהי אנגליה - סקינהדז, תחילת שנות ה-80, סרט מעולה.
ארץ יבשה - הסרט הטוב ביותר ב-2012, עקף את עלייתו מבחינתי.
האיש שידע יותר מדי - פעם ראשונה שאני לא אוהב סרט של היצ'קוק.
סקוט פילגרם - סבלתי מכל דקה.

O0NoNi0O

New member
זוהי אנגליה

אני ממש אוהבת את השחקן ועכשיו סקרנת אותי גם לגבי הסרט. איך צפית בו? הוא שודר בטלוויזיה, בVOD או שהשאלת מספריית וידאו?

מסכימה איתך לגבי סקוט פילגרם. אוברייטד לגמרי

O0NoNi0O

New member
ג'ק אוקונל

אני מכירה אותו מהסדרה סקינס והוא פשוט מעולה שם. הוא מופיעה עכשיו בעוד סדרה בריטית שעולה ביס בקרוב בשם 'הנמלטת'.

אחלה, אני אנסה להוריד גם, תודה :)

האמת היא

שהדמות שלו בסרט לא כ"כ משמעותית, אבל עדיין ממש אהבתי אותו שם, כשתראי תביני למה :)

בלי קשר אליו הסרט מאוד מומלץ.

JayneCobb

New member
LOOPER - המלצה חמה

סרט מצויין...
עשוי בחוכמה, משוחק בצורה מצויינת, כתוב טוב
ולמרות שהסוף טיפה ברור, הוא לא גורע בכלום מ 100 הדקות שקדמו לו...

מומלץ בחום !

מיכאל1411

New member
הרגע צפיתי ב...

דוקו המרתק 'פריים טיים באמריקה' (2007) או בשמו המקורי בלעז America In Prime Time
סקירה בת 4 חלקים, כ-4 שעות בסה''כ, על התפתחות מדיום הטלוויזיה האמריקני משנות ה50 ועד היום.
הפרק הראשון עוסק בדמות הגבר, השני בדמות האישה, השלישי בדמות האאוטסיידר והרביעי בדמות הנאבקת
על מקומה בעולם. חובה לכל צופה טלוויזיה באשר הוא לראות איך הגענו עד הלום - תור הזהב של הטלוויזיה המודרנית.

פרק 1 - Man Of The House
''יש מיסקונספציה לפיה גברים מנהלים את העולם, בעוד שבמציאות אף אחד לא באמת מנהל את העולם''.
הפרק הראשון למעשה מתאר את מערכת היחסים של גברים אמריקנים בטלוויזיה עם עצמם ועם הסובבים אותם,
כיצד המציאות הפטריארכלית והשמרנית בארה''ב של הפיפטיז עיצבה את סקאלת ההשפעות והרעיונות שהוצגו ונעטפו בנייר
רך ותמים של אותו עידן נושן. ואז, השינוי ההדרגתי שעבר על הפלטפורמה, הדימוי הגברי החדש -
מבט דרך הסדרות הסטנדרטיות ומקובעות המחשבה כמו 'אבא יודע הכי טוב' שפינו מקום לחזון אמיץ בדמות סדרות כמו
'הכל נשאר במשפחה' (בדיוק דנו השבוע בקורס מבוא לתקשורת על תיאוריה ומחקר שבדקו את הקשר בין הצופים לסדרה),
'ביל קוסבי', '30 ומשהו', 'משפחת סימפסון', 'כולם אוהבים את ריימונד', 'הסופרנוס', 'משפחה מודרנית', 'מד מן', 'גברים בגיל העמידה' ו'שובר שורות'.
משום מה, בחרו לדלג על 'נשואים פלוס'.

פרק 2 - Independent Woman
עד התקופה והרגע בו עלתה קרנה של התנועה הפמיניסטית בסיקסטיז, נשים הוצגו, כידוע, כרעיות, אימהות ועקרות בית לתפארת, מספקות
את צרכיהם של כל מי שהוא לא הן. 'אני אוהב את לוסי' הפופולרית, שנחקקה כידוע בתור אייקון תרבות, גם כן הייתה צריכה בסופו של דבר
להתחלף ולתת את המושכות למשמרת חדשה של סדרות שהבליטו את האישה החדשה - 'מרפי בראון', 'רוזאן', 'סקס והעיר הגדולה',
'עקרות בית נואשות', 'העשב של השכן' ו'האחות ג'קי'. ג'וליאנה מרגוליס מפליאה בתובנות שלה על הנושא, לצד שחקניות נהדרות אחרות.

פרק 3 - The Misfit
פרק שאותי פחות תפס, נותן במה והארה לדמויות משוללות חן כביכול, חסרות כישורים חברתיים, נטולות אופי מטופח וחביב, מעוררות אנטוגניזם טוטאלי.
יש כאן בחינה של הלגיטימציה שקיבלו אותן דמויות ש''נמצאות בכולנו ובאף אחד מאיתנו'', כמו דני דה ויטו ב'טקסי' או יו לורי ב'האוס'.

פרק 4 - The Crusader
על הדמויות שנלחמו להישאר כמו שהן, לטוב ולרע, ובכל זאת להמשיך ולהתקיים במציאות הטלוויזיונית המתערערת ורועדת מכל תזוזה טקטונית-רגשית
המתחוללת בעומק נפשם. סקירה של NYPD BLUE ו'רצח מאדום לשחור' ועוד. מכרה זהב של עוררות מחשבתית.

כתבה על הדוקו ב YNET
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4198466,00.html

כתה על הדוקו ב'הארץ'
http://www.haaretz.co.il/gallery/television/1.1655507

Chandler Rulz

New member
צפיתי בה היום בעקבות ההודעה שלך.

ממש מעניין

קצת ספיילר לי את "הסמויה" לצערי (אני רק בעונה הרביעית והראו שם משהו כנראה מהאחרונה) אבל חוץ מזה מאוד נהנתי!

MR Lordi

New member
ראיתי כמה- :)

רבקה (היצ'קוק)- סבלתי ונרדמתי כמה פעמים.

ביקור התזמורת- וואו! איזה סרט מדהים. אחד מהסרטים הישראליים הכי טובים שראיתי.
עבודת בימוי וצילום מעולה. וששון גבאי אדיר.

בופור- ראיתי אותו לראשונה בכיתה ח' וחשבתי שהוא טוב.
עכשיו כבר לא. זה סרט לא טוב בכלל, לא סבלתי את אושרי כהן.
אין מה להשוות בין זה להערת שוליים המדהים.

מיכאל1411

New member
על 'רבקה'
'בופור'

'רבקה' הוא אכן שיעמום לא קטן של היצ'קוק, סולח לגאון.
'בופור' אחד הסרטים הישראלים הטובים ביותר שראיתי. הזדהתי לחלוטין עם כל פעולה ודיאלוג.
עזוב שחלק גדול מהשחקנים לא היו בצבא, הם ''שחקנים''. לי כקרבי זה לא ממש הפריע.

CallMeCavanaugh

New member
בופור

מה שהפריע לי בבופור זה לא שהשחקנים לא היו בצבא, אלא שהוא לא היה מדוייק או אמין בהצגת הפעילות בלבנון, וזה מתמיה, כי הספר שעליו הוא מבוסס דווקא כן הרגיש מדוייק (למרות שנכתב על ידי "ג'ובניק").

אותה בעיה הייתה לי עם לבנון החדש יותר - הוא אולי סרט מעניין מבחינה דרמטית, אבל כל קשר בין מה שמוצג בסרט ובין טנקים ואופן השימוש בהם - גם מבחינה פיזית וגם מבחינה תפיסתית - מקרי בהחלט.

MR Lordi

New member
עוד 2-

ונדטה- אני רוצה לתת לו עוד צפייה. אני אהבתי.

החיים על-פי אגפא- בדיוק מחר יש לי מבחן על קולנוע ישראלי והיום שידרו אותו בהוט (בכל מקרה תכננתי לראות אותו היום, יצא לי טוב).
פעם שנייה שאני רואה את הסרט ועכשיו הכל יותר ברור לי. סרט מעולה.
סצנת סיום אדירה וחזקה

timboy123

New member
שניים, שניהם צפייה חוזרת של סרטים שכבר ראיתי.

קיק אס-

צפייה שנייה שלי בסרט.
קצת פחות טוב ממה שזכרתי, אבל עדיין אחלה ובעיניי אחד הסרטים הטובים של 2010 (אחרי 127 שעות, כמובן).
הבדיחות קצת פחות הצחיקו אותי (כשראיתי אותו לראשונה כשהוא יצא זכרתי אותו בתור אחד הסרטים המצחיקים ביותר שראיתי אי-פעם), אבל סצינות האקשן. וואו. פשוט מעולות.
מבויימות להפליא (כל כך התבאסתי כשגיליתי שמתיו ווהן לא יחזור לסרט הבא, כנ"ל לגבי התסריטאית ג'יין גולדמן...) ופשוט אדירות! (במיוחד הסצינה
(זה לא ממש ספוילר, אני רחוק מלהיכנס לפרטים, אבל ליתר ביטחון) שאני אוהב לכנות "נקמתו של רובין", סצינה אדירה!)

הייתי מת לביים את אחד הסרט השלישי או אפילו יותר מזה ספין-אוף משלה להיט-גירל (קלואי מורץ, שהייתה רק בת 13 כשהסרט יצא, עושה תפקיד מצויין).

8.5/10 ( סרט טוב, לפעמים אפילו מעולה, אבל לא נכנס/ייכנס לסרטים האהובים עלי)

העולם מצחיק-

ראיתי שהעלו את הסרט הזה (שהוא כידוע הסרט הישראלי האהוב עלי) לVOD MOVIES, והייתי רחוק מלהתאפק.
גם כאן, טיפה פחות טוב ממה שזכרתי, אבל רק טיפה.
כאן סצינות האקשן המקפיצות של קיק-אס מתחלפות בסצינות דמרה חזקות, מבויימות, כתובות, ומשוחקות (במיוחד אסי לוי, שחקנית מעולה) מעולה.
וכמו הנדרש משמו של הסרט-גם מעט קומדיה (אבל לא בסגנון של זו של קיק-אס, אלא אישית יותר, עדינה יותר, מרגשת יותר, וישראלית הרבה-הרבה יותר).
הסרט לא דולג על הקיטשיות, אבל לדעתי הוא עעושה זאת במינונן הנכון.
כן ראויה לציון-נעמה שטרית (צפי בסרט). משחקת מדהים (ובחיפוש קצר ביו-טיוב מגלים שגם שרה), ללא ספק גונבת את ההצגה בסרט. אני אישית כבר הספקתי לכתוב לה שני תפקידים שונים בסרדרה ובסרט. כל כך חבל לי שלא לקחה את פרס שחקנית המשנה בטקס פרסי אופיר האחרון (כנ"ל לגבי הסרט כולו, שזכה רק בקטגוריה אחת).

9/10 (סרט מעולה, מומלץ +)

מיכאל1411

New member
הפיקסיז, קולנוע בריטי

דוקו מצוין וקצר יחסית (50 דק') על הפיקסיז הגדולים מהחיים.
בין המרואיינים: דיוויד בואי, פי.ג'יי. הארווי, תום יורק,
ג'וני גרינווד וגראהם קוקסון -
http://www.youtube.com/watch?v=UjAhm82v1es&fea...

עוד דוקו על הפיקסיז, טרם ראיתי, מאוד המליצו לי, בן שעה וצי -
http://www.youtube.com/watch?v=96BOXemuLHc

(2010) נתיב עץ הדובדבנים Cherry Tree Lane
פול אנדרו וויליאמס הוא שם דבר בממלכה הבריטית, הוא קנה אותי עם 'הקוטג'' - קומדיית אימה מבריקה
ועם מ'לונדון לברייטון' - סרט פשע אמוציונלי עם נגיעות חברתיות נוקבות עד כאב.
לא הבנתי, אם כך, מדוע הוא ניגש לכתוב ולביים מותחן חטיפה-פלישה ביתית שאמנם בעל פוטנציאל אך בדיעבד הוא פלופ רציני.
שעה ורבע של ''עלילה'' חסרת משמעות או פואנטה, באמת סרט מיותר.
10/3 (רק בגלל הבימוי)
טריילר -
http://www.youtube.com/watch?v=wJw3uLrNwso

השבוע

מדגסקר 3- סוף סוף הבינו שם בדרימוורקס איך עושים סרט אנימציה מאוד מבדר: מטורף, מצחיק ומרהיב. אם כי לא חף מקלישאות ועלילה תבניתית.
אברהם לינקולן צייד הערפדים- סתם סרט. בזבוז של פונטציאל טוב.
זה בוודאי המקום- משעמם, כמעט חסר עלילה ולשון פן יש קול מעצבן. לפחות המוזיקה טובה והצילום יפה.

למעלה