סדרות טלויזיה במאה 21

Ladbrokes

New member
סדרות טלויזיה במאה 21

אילו סדרות נחשבות על פי כל לסדרות מופת/חובה?

הבהרה קצרה - אני לא מתכוון לאילו סדרות כל אחד אהב, אני מניח שכאלו יש רבים, וגם לא לסדרות טובות,
אלא רק לסדרות הנחשבות לסדרות מופת בקרב אנשי קולנוע/טלויזיה וצופים. כלומר - סדרות שנחשבות קונצנזוס,
סדרות שכל חובב קולנוע וטלויזיה חייב לראות.

Murdock18

New member
הסופרנוס, הסמויה, משחקי הכס, אימפריית הטיילת,

דקסטר, המתים המהלכים, עמוק באדמה...

Murdock18

New member
שתי העונות האחרונות ששודרו...

היו נוראיות להחריד, אפילו גבלו בטלנובלה לא מעט. פשוט זוועה מה שנהיה מהסדרה הזאת, שהצליחה להיות מופתית ולא פחות, במשך 3 מתוך 4 העונות שלה בזמנו.

אני מתייחס כמובן לעונות 1,2 ו-4.

alphac

New member

עונה 5 של דקסטר הייתה העונה שהכי התחברתי אליה, מבחינתי עונת השיא.

טרם ראיתי את פרק הסיום של עונה 6.
מה שהיה חסר לי בעונה הזו הוא שפחות למדתי על דקסטר עצמו, ויותר על הדמויות מסביב (בעיקר על דברה).
כאילו שדקסטר ממלא בה איזושהי שבלונה ולא חושף דברים חדשים או מעמיק במאפיינים קודמים שנחשפנו אליהם..

black scar1

New member
מדוייק

עונות 1,2, 4 של דקסטר מעולות. השאר נעות בין סבירות לרעות, כאשר פה ושם יש הבלחה לפרק טוב.

עונה 2 היא הכי טובה ופשוט השיא של הסדרה. היא לא רק טובה, ברמת כל פרק בנפרד אלא בבניית העלילה, הדמויות שמתפתחות (יותר מבכל עונה אחרת של דקסטר), ומעבר לכך שהעלילה בנויה מעולה, הרעיון הגרעיני של העונה פשוט אדיר וגאוני.

לעונה השניה של דקסטר...

הרוצח המרכזי של העונה הוא דקסטר עצמו AKA "ביי-הארבור בוטצ'ר". זה פשוט כ"כ מבריק. מהרגע הראשון של העונה לא יכלתי להפסיק להריץ במוח מחשבות איך הכותבים הולכים להוציא אותו מהמצב הזה, איך הוא הולך לצאת מזה. ידעתי שלא יתפסו אותו ושהוא לא ימות (כשראיתי ידעתי שיש עוד 4 עונות לסדרה), לכן כל הזמן רציתי לראות איך הכותבים יוצאו את עצמם מהמצב המאוד בעייתי תסריטית שהם הציבו לעצמם בתחילת העונה. לדעתי הם עשו זאת בכבוד והפתרונות שלהם היו מצויינים מבחינה תסריטאית.

alphac

New member
מסכים לגבי העונה ה-2

אני חושב ששיא המתח שלי בסדרה כולה היה בעונה ה-2, בפרק שבסופו דוקס מצא את דוגמיות הדם של דקסטר.

בכלל העונה ה-2 סיפקה המון רגעים יפים, וגם קומיים

הקטע שבו דקסטר נכנס לאתר פורנו כשדוקס נכנס למשרד שלו היה גדול

black scar1

New member
קטע ענק!
לכל העונות

לדעתי דקסטר הוא א-מיני (מישהו שלא חש משיכה מינית לאף מין), או לפחות דמי מיני [מישהו שחש משיכה מינית, ורוצה לשכב רק עם מי שיש לו רגשות רומנטיים כלפיו (ריטה, לילה, זאתי מעונה 5)]. בעונה האחרונה אא"לט הם הרסו את זה והיה לו פעמים מין מזדמן. איך כעסתי על זה, כי אחד הדברים שהכי אהבתי בדמות של דקסטר זה הקטע הזה (הספק א-מיניות, דמי מיניות שלו). הסצינה עם הפורנו כמובן מדגימה את זה מצויין ומשעשעת בטירוף -

http://www.youtube.com/watch?v=oWUFM0cu-rc

רואים עד כמה לא מעניין אותו לראות בחורה ערומה על המרקע, ושהפורנו משמש כיסוי למשהו אחר. זה אכן היה משעשע.

כפי שכתבתי, בהחלט העונה השניה כתובה ומבוצעת באופן מופתי, עם הגברה הולכת וגוברת של המתח כפי שכתבת, עם הגילוי של דוקס.

הנה אגב, ניתוח מעניין ומעולה על 3 סצינות מתוך העונה השניה (כמובן ספוילרים וכו'). הניתוח הזה מראה כמה העונה השניה הייתה מצויינת.

http://www.tve.co.il/story/5618

black scar1

New member
אגב, עכשיו אחרי שגמרתי את עמוק באדמה

אני פשוט סוגדת למייקל סי הול. הבן אדם גאון. איך הוא עשה 2 דמויות כ"כ שונות וכל אחת מהם משוחקת למופת ואמינה בצורה מדהימה.

אני חייבת להוסיף כאן, שאני לא זיהיתי

לאורך תקופה שזה אותו שחקן מ"עמוק באדמה" עד שלא ציינו את זה בפני.
(טוב לא ממש ראיתי את דקסטר- אבל ראו אצלי בבית).
לא זכור לי שראיתי שחקן שהצליח ל"שכנע" אותי עד כדי כך. מדהים.

Murdock18

New member
אני לגמרי מסכים...

עם ההסכמה שלך. זתומרת, אני מסכים עם עצמי מאוד.

black scar1

New member
זה טוב להסכים עם עצמך

גם כל הפיצולי אישיות שלי מסכימות עם עצמם. הרבה יותר קל ככה.

מה פתאום?? מי אמר שאנחנו מסכימים אחד עם השני, סתמי זונה!

Murdock18

New member
זה לא רק טוב, אלא...

זה אפילו מומלץ!

את הולכת לתת לעצמך לדבר אלייך ככה?

black scar1

New member
כמו שאמרתי, אני מסכימה עם עצמי

אני באמת צריכה לסתום, אני באמת זונה.

לא אני לא. אני מצטערת, לא התכוונתי, hold me!!!!

Murdock18

New member
לפעמים יוצא לי לא להסכים עם עצמי.

אבל אף פעם לא יצא לי לא להסכים עם עצמי, לגבי אם אני מסכים איתי או לא.

למרות שאני לא בדיוק מסכים עם המשפט האחרון שכתבתי...

Murdock18

New member
לא יודע, אני יכול להעיד רק על עצמי.

טרם יצא לי לחיות עם עצמך...

black scar1

New member
ואין יתהלל חוגר כמפתח!

(כאילו...אני מבינה שאנחנו פשוט זורקים פה ביטויים שלמדנו לפסיכומטרי לא?
)

למעלה