לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2590325,903 עוקבים אודות עסקים

פורום סרטים וקולנוע

דרמה, אקשן, אימה, קומדיה, דוקומנטרי, פנטזיה. ברוכים הבאים לפורום סרטים וקולנוע!
נדבר כאן על שוברי הקופות החדשים ועל סרטים ישנים, נדון בשחקנים, במאים ותסריטאים, ובכל מה שקשור בקולנוע. אז אם אתם אוהבים קולנוע מכל סוג - הפורום הזה בשבילכם!
כאן מדברים על אומנות העשייה, ולא על הורדות.
הפורום הוא למענכם, אז אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום,

חוקי הפורום:
נא לא לשאול על תוכנות / אתרי הורדות בלתי חוקיים.

באם הודעה מכילה ספויילר, נא לציין זאת בכותרת,
נא לא לכתוב ספויילרים בכותרת ההודעה.

נא לא לצרף קבצים בלתי הולמים או כאלה שעוברים על זכויות יוצרים.

נא לשמור על תרבות דיון מעל דפי הפורום,
בלי קללות, גידופים והעלבות.

ובנוסף לכתוב לעיל, נא לא לכתוב הודעות שעוברות על תקנון האתר.

הודעות לא חוקיות תמחקנה ללא התראה!

בסך-הכל הפורום הזה הוא בשבילכם, ואנחנו מקווים שתמצו אותו עד תום, ושכמובן תחזרו בקרוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סרטים וקולנוע

דרמה, אקשן, אימה, קומדיה, דוקומנטרי, פנטזיה. ברוכים הבאים לפורום סרטים וקולנוע!
נדבר כאן על שוברי הקופות החדשים ועל סרטים ישנים, נדון בשחקנים, במאים ותסריטאים, ובכל מה שקשור בקולנוע. אז אם אתם אוהבים קולנוע מכל סוג - הפורום הזה בשבילכם!
כאן מדברים על אומנות העשייה, ולא על הורדות.
הפורום הוא למענכם, אז אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום,

חוקי הפורום:
נא לא לשאול על תוכנות / אתרי הורדות בלתי חוקיים.

באם הודעה מכילה ספויילר, נא לציין זאת בכותרת,
נא לא לכתוב ספויילרים בכותרת ההודעה.

נא לא לצרף קבצים בלתי הולמים או כאלה שעוברים על זכויות יוצרים.

נא לשמור על תרבות דיון מעל דפי הפורום,
בלי קללות, גידופים והעלבות.

ובנוסף לכתוב לעיל, נא לא לכתוב הודעות שעוברות על תקנון האתר.

הודעות לא חוקיות תמחקנה ללא התראה!

בסך-הכל הפורום הזה הוא בשבילכם, ואנחנו מקווים שתמצו אותו עד תום, ושכמובן תחזרו בקרוב!

לצפיה ב-'סדרות טלויזיה במאה 21'
סדרות טלויזיה במאה 21
<< ההודעה הנוכחית
09/04/2012 | 22:07
130
583
אילו סדרות נחשבות על פי כל לסדרות מופת/חובה?

הבהרה קצרה - אני לא מתכוון לאילו סדרות כל אחד אהב, אני מניח שכאלו יש רבים, וגם לא לסדרות טובות,
אלא רק לסדרות הנחשבות לסדרות מופת בקרב אנשי קולנוע/טלויזיה וצופים. כלומר - סדרות שנחשבות קונצנזוס,
סדרות שכל חובב קולנוע וטלויזיה חייב לראות.

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'הסופרנוס, הסמויה, משחקי הכס, אימפריית הטיילת,'
הסופרנוס, הסמויה, משחקי הכס, אימפריית הטיילת,
09/04/2012 | 22:16
32
303
דקסטר, המתים המהלכים, עמוק באדמה...
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'דקסטר? עונתה האחרונה מבזה את קודמותיה וחבל '
דקסטר? עונתה האחרונה מבזה את קודמותיה וחבל
09/04/2012 | 22:18
18
96
לצפיה ב-'שתי העונות האחרונות ששודרו...'
שתי העונות האחרונות ששודרו...
10/04/2012 | 00:29
17
230
היו נוראיות להחריד, אפילו גבלו בטלנובלה לא מעט. פשוט זוועה מה שנהיה מהסדרה הזאת, שהצליחה להיות מופתית ולא פחות, במשך 3 מתוך 4 העונות שלה בזמנו.

אני מתייחס כמובן לעונות 1,2 ו-4.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-''
10/04/2012 | 01:11
121
עונה 5 של דקסטר הייתה העונה שהכי התחברתי אליה, מבחינתי עונת השיא.

טרם ראיתי את פרק הסיום של עונה 6.
מה שהיה חסר לי בעונה הזו הוא שפחות למדתי על דקסטר עצמו, ויותר על הדמויות מסביב (בעיקר על דברה).
כאילו שדקסטר ממלא בה איזושהי שבלונה ולא חושף דברים חדשים או מעמיק במאפיינים קודמים שנחשפנו אליהם..
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-' מדוייק'
מדוייק
12/04/2012 | 14:35
15
58
עונות 1,2, 4 של דקסטר מעולות. השאר נעות בין סבירות לרעות, כאשר פה ושם יש הבלחה לפרק טוב.

עונה 2 היא הכי טובה ופשוט השיא של הסדרה. היא לא רק טובה, ברמת כל פרק בנפרד אלא בבניית העלילה, הדמויות שמתפתחות (יותר מבכל עונה אחרת של דקסטר), ומעבר לכך שהעלילה בנויה מעולה, הרעיון הגרעיני של העונה פשוט אדיר וגאוני.

לעונה השניה של דקסטר...

הרוצח המרכזי של העונה הוא דקסטר עצמו AKA "ביי-הארבור בוטצ'ר". זה פשוט כ"כ מבריק. מהרגע הראשון של העונה לא יכלתי להפסיק להריץ במוח מחשבות איך הכותבים הולכים להוציא אותו מהמצב הזה, איך הוא הולך לצאת מזה. ידעתי שלא יתפסו אותו ושהוא לא ימות (כשראיתי ידעתי שיש עוד 4 עונות לסדרה), לכן כל הזמן רציתי לראות איך הכותבים יוצאו את עצמם מהמצב המאוד בעייתי תסריטית שהם הציבו לעצמם בתחילת העונה. לדעתי הם עשו זאת בכבוד והפתרונות שלהם היו מצויינים מבחינה תסריטאית.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'מסכים לגבי העונה ה-2 '
מסכים לגבי העונה ה-2
12/04/2012 | 15:16
3
46
אני חושב ששיא המתח שלי בסדרה כולה היה בעונה ה-2, בפרק שבסופו דוקס מצא את דוגמיות הדם של דקסטר.

בכלל העונה ה-2 סיפקה המון רגעים יפים, וגם קומיים
הקטע שבו דקסטר נכנס לאתר פורנו כשדוקס נכנס למשרד שלו היה גדול
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-' קטע ענק! לכל העונות'
קטע ענק! לכל העונות
12/04/2012 | 15:41
2
47
לדעתי דקסטר הוא א-מיני (מישהו שלא חש משיכה מינית לאף מין), או לפחות דמי מיני [מישהו שחש משיכה מינית, ורוצה לשכב רק עם מי שיש לו רגשות רומנטיים כלפיו (ריטה, לילה, זאתי מעונה 5)]. בעונה האחרונה אא"לט הם הרסו את זה והיה לו פעמים מין מזדמן. איך כעסתי על זה, כי אחד הדברים שהכי אהבתי בדמות של דקסטר זה הקטע הזה (הספק א-מיניות, דמי מיניות שלו). הסצינה עם הפורנו כמובן מדגימה את זה מצויין ומשעשעת בטירוף -

http://www.youtube.com/watch?v=oWUFM0cu-rc

רואים עד כמה לא מעניין אותו לראות בחורה ערומה על המרקע, ושהפורנו משמש כיסוי למשהו אחר.  זה אכן היה משעשע.

כפי שכתבתי, בהחלט העונה השניה כתובה ומבוצעת באופן מופתי, עם הגברה הולכת וגוברת של המתח כפי שכתבת, עם הגילוי של דוקס.

הנה אגב, ניתוח מעניין ומעולה על 3 סצינות מתוך העונה השניה (כמובן ספוילרים וכו'). הניתוח הזה מראה כמה העונה השניה הייתה מצויינת.

http://www.tve.co.il/story/5618
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אגב, עכשיו אחרי שגמרתי את עמוק באדמה'
אגב, עכשיו אחרי שגמרתי את עמוק באדמה
12/04/2012 | 15:45
1
55
אני פשוט סוגדת למייקל סי הול. הבן אדם גאון. איך הוא עשה 2 דמויות כ"כ שונות וכל אחת מהם משוחקת למופת ואמינה בצורה מדהימה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אני חייבת להוסיף כאן, שאני לא זיהיתי'
אני חייבת להוסיף כאן, שאני לא זיהיתי
14/04/2012 | 12:37
41
לאורך תקופה שזה אותו שחקן מ"עמוק באדמה" עד שלא ציינו את זה בפני.
(טוב לא ממש ראיתי את דקסטר- אבל ראו אצלי בבית).
לא זכור לי שראיתי שחקן שהצליח ל"שכנע" אותי עד כדי כך. מדהים.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-' אני לגמרי מסכים...'
אני לגמרי מסכים...
12/04/2012 | 16:18
10
42
עם ההסכמה שלך. זתומרת, אני מסכים עם עצמי מאוד.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'זה טוב להסכים עם עצמך '
זה טוב להסכים עם עצמך
12/04/2012 | 16:25
9
25
גם כל הפיצולי אישיות שלי מסכימות עם עצמם. הרבה יותר קל ככה.

מה פתאום?? מי אמר שאנחנו מסכימים אחד עם השני, סתמי זונה!
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'זה לא רק טוב, אלא...'
זה לא רק טוב, אלא...
12/04/2012 | 16:30
8
26
זה אפילו מומלץ!

את הולכת לתת לעצמך לדבר אלייך ככה?
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'כמו שאמרתי, אני מסכימה עם עצמי '
כמו שאמרתי, אני מסכימה עם עצמי
12/04/2012 | 16:39
7
22
אני באמת צריכה לסתום, אני באמת זונה.

לא אני לא. אני מצטערת, לא התכוונתי, hold me!!!!
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'לפעמים יוצא לי לא להסכים עם עצמי.'
לפעמים יוצא לי לא להסכים עם עצמי.
12/04/2012 | 16:59
6
19
אבל אף פעם לא יצא לי לא להסכים עם עצמי, לגבי אם אני מסכים איתי או לא.

למרות שאני לא בדיוק מסכים עם המשפט האחרון שכתבתי...
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-' קשה לחיות עם עצמנו'
קשה לחיות עם עצמנו
12/04/2012 | 18:50
5
10
לצפיה ב-'לא יודע, אני יכול להעיד רק על עצמי.'
לא יודע, אני יכול להעיד רק על עצמי.
13/04/2012 | 16:17
4
17
טרם יצא לי לחיות עם עצמך...
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'למזלך :)'
למזלך :)
13/04/2012 | 16:47
3
6
לצפיה ב-'אין הנחתום...'
אין הנחתום...
13/04/2012 | 16:57
2
15
מעיד על עצמו.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'ואין יתהלל חוגר כמפתח!'
ואין יתהלל חוגר כמפתח!
13/04/2012 | 17:05
1
21

(כאילו...אני מבינה שאנחנו פשוט זורקים פה ביטויים שלמדנו לפסיכומטרי לא? )
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אין דבר העומד בפני הרצון!'
אין דבר העומד בפני הרצון!
13/04/2012 | 17:35
10
האמת שלא, למדתי את הביטוי מאמא. יופי, גרמת לי להשמע כמו ילד!
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'ממש לא מסכים לגבי אימפריית הטיילת'
ממש לא מסכים לגבי אימפריית הטיילת
10/04/2012 | 00:31
11
211
ראיתי את כל העונה הראשונה (בקושי) ולדעתי זאת סתם סדרה פומפוזית.
לא כל הנוצץ זהב ולא כל מה שבאורך של יותר מחצי שעה ונורא יפה ויזואלית היא סדרת חובה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אלה לא המלצות אישיות שלי.'
אלה לא המלצות אישיות שלי.
10/04/2012 | 00:35
2
180
אלא זו רשימת סדרות שנחשבות מופתיות, במיוחד ע"י מבקרים רבים וכנראה גם ע"י קהל המעריצים הגדול של כל אחת מהן.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'כן..'
כן..
10/04/2012 | 00:37
1
119
אבל בעיקר כי הן משודרות כרגע..

אימפריית הפשע קיבלה 'באז' גדול כשיצאה ועד עכשיו הוא כבר הספיק לרדת...
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-''
10/04/2012 | 01:49
22
לצפיה ב-'ואני ממש לא מסכים איתך'
ואני ממש לא מסכים איתך
10/04/2012 | 18:07
7
139
העונה הראשונה של הסדרה אמנם לא הייתה מופתית ולא הייתה עקבית, אבל היא בטח שלא סתם סדרה פומפוזית והיא סיפקה כמה רגעים טלוויזיונים נהדרים.
והעונה השנייה אגב מעולה לאורך כל אורכה והיא לטעמי האישית לפחות הייתה העונה הכי טובה של של 2011.

שלושת הסדרות הכי טובה מבחינתי הן "הסמויה" "עמוק באדמה" ו"הסופרנוס".
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אני אגיד לך מה הבעיה שלי עם הסדרה.'
אני אגיד לך מה הבעיה שלי עם הסדרה.
10/04/2012 | 18:25
6
128
היא התחילה נהדר לדעתי, אבל בהמשך הפכה לסוג-של טלנובלה. דוגמאות לא חסר, בוא נגיד ככה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'נצטרך להסכים על לא להסכים'
נצטרך להסכים על לא להסכים
10/04/2012 | 18:30
5
83
אני ממש לא מחשיב אותה לטלנובלה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'רגע, אתה מתכוון לאימפריית הטיילת או לדקסטר?'
רגע, אתה מתכוון לאימפריית הטיילת או לדקסטר?
10/04/2012 | 18:44
4
74
כי אני דיברתי על אימפריית הטיילת.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-' דיברתי על אימפריית הטיילת.'
דיברתי על אימפריית הטיילת.
11/04/2012 | 20:06
3
68
הסוכן הפדרלי הופך להיות לפתע דמות די מטומטמת, עם כל הקטע של הדת והקיצוניות הפנאטית שלו. הקטע שהוא רוצח את הסוכן השני, זה אחד הקטעים הכי מפגרים בסדרה.

חשבתי שזו סדרה רצינית, מסתבר שטעיתי. והקטע של ג'ימי עם אמא שלו? היה צפוי בפרק שזה קרה, אבל איך אפשר לומר שזו לא טלנובלה?

לא בשבילי, מצטער.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-' ממש לא טלנובלה'
ממש לא טלנובלה
11/04/2012 | 21:18
51

הסוכן הפדרלי(דמות מצוינת דרך אגב) היה פסיכי ופאנט דתי מההתחלה, לא היה שום שינוי פתאומי וחסר הסבר בדמות. סצנת הרצח לא באה משום מקום, הוא עובר משברים גם בחייו הפרטיים(לא מצליח לעשות ילדים) וגם בעבודה(מת לו עד מרכזי) ועל זה להוסיף את הבעיות הנפשיות שלו. זה לא כזה נדיר שדברים כאלו מובילים בן אדם לבצע רצח(בעולם שלנו אני מתכוון, מחוץ לסדרה). כמובן שצריך להזכיר את כל עיניין ה"הטבלה", הוא מאמין שהוא עושה את הדבר הנכון.

אתה משווה את הקטע של ג'ימי ואמא שלו לטלנובלה? באיזה טלנובלה בדיוק ראית דבר שבכלל קרוב לדבר המעוות, הביזרי והמטריד הזה?
וכמו במקרה של ואן אולדן, גם זה לא בא משום מקום, וגם לזה יש הסבר שמחבר את זה עם ההסטוריה של הדמויות והאופי שלהן.
אני יכול לפרט לך על זה בכיף, אבל אולי כדי שתעשה צפיה חוזרת של הסדרה, כי אני לא חושב שתרצה שאני אגולל בפניך את כל העלילה של הסדרה והדמויות...
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'מה? הסוכן ואן הולדן דמות מצוינת ופסיכוטית'
מה? הסוכן ואן הולדן דמות מצוינת ופסיכוטית
12/04/2012 | 00:01
68
מייקל שאנון ענק.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'מחזק את השניים האחרים'
מחזק את השניים האחרים
12/04/2012 | 01:28
38
הסדרה ממש לא טלנובלית והדוגמאות שהבאת לטעמי לא טובות ולא מעידות עליה ככזאת, אבודים היא דוגמא לסדרה טלנובלית.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-''
11/04/2012 | 21:05
35
הסופרנוס היא הסדרה הכי אהובה עליי. קצת לסבר את האוזן- יש לי את המארז המלא וראיתי את כל הפרקים כבר 3 פעמים.
מיותר לציין שעתיד לבוא סיבוב נוסף.
ד"א, גם אימפריית הטיילת סדרת מופת!
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'הסופרנוס, אוז, עמוק באדמה, הסמויה - חובה! '
הסופרנוס, אוז, עמוק באדמה, הסמויה - חובה!
09/04/2012 | 22:17
6
148
לצפיה ב-'אני כרגע באמצע של הסופרנוס עונה ראשונה'
אני כרגע באמצע של הסופרנוס עונה ראשונה
09/04/2012 | 22:22
4
189
מה בנוגע לעונה שניה, שווה או כדאי לוותר?
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'הסופרנוס לא משתפר פרק אחרי פרק'
הסופרנוס לא משתפר פרק אחרי פרק
09/04/2012 | 22:28
1
196
אלא דקה אחרי דקה.
אני באמצע העונה השלישית ואני מכור.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-''
09/04/2012 | 23:51
26
לצפיה ב-'החל מהעונה השנייה ועד הסוף - הסופרנוס היא'
החל מהעונה השנייה ועד הסוף - הסופרנוס היא
09/04/2012 | 22:58
177
אולי פאר הטלוויזיה לדורותיה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/04/2012 | 21:08
89
אל תוותר! העונות מתפתחות, הדמויות מקבלות עומק והעלילה ממש טובה (ראה את התגובה שלי למעלה).
מה שכן, העונה האחרונה (העונה השישית שהיא באורך של שתי עונות) הייתה לטעמי קצת בעייתית, הייתה
לי תחושה שהיא קצת נמרחת יתר על המידה ושניסו ל"הוציא עוד קצת" מהתסריט, אבל בגדול- סדרת מופת
שמאוד תהנה ממנה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'לא ציינתי את "אוז",'
לא ציינתי את "אוז",
09/04/2012 | 22:26
142
כי הייתי בטוח שהיא כבר לא שודרה בשנות האלפיים.

זו סדרה שבהחלט מוערצת ע"י רבים וגם מבקרים רבים מהללים אותה, אז מהבחינה הזו היא ללא ספק מתאימה לבקשה שלו.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'בעיני אורות ליל שישי'
בעיני אורות ליל שישי
09/04/2012 | 23:42
143
יש לה גוון מאוד שונה בנוף הטלוויזיוני שרואים גם בסמויה. חוץ מזה שהכול שם נורא מדוייק- התסריט ובניית הדמויות מדהימים...
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'סקראבס (בעונותיה הראשונות, לפחות).'
סקראבס (בעונותיה הראשונות, לפחות).
10/04/2012 | 00:00
17
65
לצפיה ב-'אם כבר, אז לגמרי "המשרד".'
אם כבר, אז לגמרי "המשרד".
10/04/2012 | 00:30
16
146
הסדרה הקומית הטובה ביותר!
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אתה רציני?? '
אתה רציני??
10/04/2012 | 19:40
11
45
לצפיה ב-'לגמרי, אני "מאוהב" בסדרה הזו. '
לגמרי, אני "מאוהב" בסדרה הזו.
10/04/2012 | 20:33
10
100
מה הבעיה עם "המשרד"?
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'הבעיה היא שאנשים לא מבינים את ההומור הזה'
הבעיה היא שאנשים לא מבינים את ההומור הזה
12/04/2012 | 01:27
62
זו אותה בעיה שהיתה ל"תרגיע" (Curb your enthusiasm), רק שב"המשרד" זה פחות אקוטי.

אה, גם ל"רינו 911" היתה את הבעיה הזאת.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'האמת שהתחלתי את המשרד ממש לאחרונה'
האמת שהתחלתי את המשרד ממש לאחרונה
12/04/2012 | 12:26
8
39
אני בערך בתחילת עונה 2, אז לא ראיתי הרבה, בנתייים (בייחוד כי בעונה הראשונה היו רק 6 פרקים) לא התלהבתי מאוד. זה נחמד מינוס וזהו. אבל אני נותנת לזה עוד צ'אנס, כי אני יודעת כמה שהסדרה הזאת נחשבת, אז אני לא חורצת עליה דעה בנתיים, כי היי.. גם לקומיוניטי לקח לי לפחות עונה שלמה להתאהב בה לגמרי, והיום אני חושבת שקומיוניטי היא אחת הדברים הכי טובים על המסך.

בסקראבס לעומת זאת התאהבתי מהפרק הראשון. "זאת הייתה אהבה ממבט ראשון, ממבט אחרון ממבט עולמי עולמים" (omg, המשפט שציטטתי עכשיו לקוח מתוך הספר לוליטה בהקשר מצמרר לגמרי, אבל הוא הרגיש לי כ"כ מתאים פה. אל תשפטו אותי ).

תפסתי את סרקאבס יום אחד בקומדי סנטרל, זה היה אחד הפרקים בעונה השניה, התאהבתי מעל הראש. מיד אחר כך מצאתי אתר של צפייה ישירה שלה וביליתי ימים כלילות עד שסיימתי את הסדרה. כמה זמן מאוחר יותר השלמתי גם את העונה הראשונה והפרקים שפיספסתי בעונה השניה.    

אני חושבת שסקראבס היא הסדרה של חיי. לחלק מהאנשים יש את באפי, לחלק יש את סטאר טראק, או בבליון 5, או הסופרנוס או אפילו חברים או סיינפלד.
לי יש את סקראבס. לא נראה לי שיהיה מצב שאני אתקל בפרק שלה בטלוויזיה ולא אשב ואסתכל בו, לא משנה איזה תוכניות יש לי באותו רגע.
כל אחד עם הפשיט שלו
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'גם סקראבס אני לא אוהבת...'
גם סקראבס אני לא אוהבת...
12/04/2012 | 16:13
16
לצפיה ב-'תראי, כעקרון, גם אני לא מתלהב משתי העונות...'
תראי, כעקרון, גם אני לא מתלהב משתי העונות...
12/04/2012 | 16:23
6
31
הראשונות של "המשרד". בכלל, שאר העונות בצפייה ראשונה היו עבורי "רק מעלות גיחוך" לכל היותר. מתישהו רציתי לראות שוב פרק שדי אהבתי בעונה רביעית, מה שגרם לי להמשיך למרתון נוסף של כל הפרקים. משם זה התגלגל והיום זו סדרת הקומדיה האהובה עליי. אני נקרע ממנה מצחוק לא מעט, היא גורמת לי להרגיש ממש טוב.

שווה להמשיך, בהחלט יש למה לצפות.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'כמו שאמרתי, אני הולכת להמשיך עם זה בנתיים,'
כמו שאמרתי, אני הולכת להמשיך עם זה בנתיים,
12/04/2012 | 16:44
5
25
ואני בטח אראה עד עונה 7 גם אם אני לא ארגיש השתפרות.
למה?

1. כבר הורדתי 7 עונות, מה אני אמחוק פרקים בלי לראות אותם? אתה יודע כמה עצים כורתים בשביל הארד דיסק?
2. בשביל שאם אני באמת אשנא אותה עד הסוף, אני אוכל להגיד בלב שלם שהיא גרועה (ראה הודעה שלי בתחתית השרשור).
3. כל עוד ג'ים המקסים שם לא כזה אכפת לי להמשיך ללטוש עיניים בדבר המקסים הזה שהיה לו את הכבוד להיכנס לרשימת ה fuckable geeks הטלוויזיונים שלי.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'ובתור אחת שאוהבת מאוד את סקראבס,'
ובתור אחת שאוהבת מאוד את סקראבס,
12/04/2012 | 17:04
4
22
אני מניח שלא אהבת את העונה התשיעית? בגלל שדמויות ראשיות עזבו וכיוצא בזה...

ובכן, העונה השמינית של "המשרד" מקבילה לה מהבחינה הזו. אז זה בסדר, אני מאשר לך לראות אותה "רק" עד העונה השביעית (כולל!!).
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'העונה התשיעית של סקארבס לא קיימת '
העונה התשיעית של סקארבס לא קיימת
12/04/2012 | 18:39
3
29
טוב, תמיד שמדברים על סקראבס אני מתכחשת לקיומה של העונה ה-9, אני אפילו לא רוצה לכבד את קיומה בכך שאני אסביר למה היא כ"כ גרועה!!!

אבל הגיע הזמן לפתוח את הפצע ולדבר על זה. זאת פעם ראשונה שאני מדברת על העונה ה-9.
חפירה מאסיבית עכשיו על סקראבס. אני אסמן שתיגמר החפירה בסוף ההודעה ונחזור לנושא (שהוא המשרד):
למה היא כ"כ גרועה? לא רק בגלל שהרבה שחקנים עזבו (רובם היו שם בחלק מהפרקים. קרלה היחידה שלא הופיעה בכלל בכל העונה. ג'יי די, היה דמות ראשית בחצי העונה הראשונה אם אני לא טועה. טורק וד"ר קוקס היו שם כל העונה אם אני לא טועה (אולי אני כן טועה, אבל אין מצב שאני הולכת לבדוק את אמיתות הפרטים האלה).

אז למה היא כ"כ גרועה? אוף מאיפה להתחיל? אפילו אם אני אנסה להסביר לא בטוח שאני אצליח. דבר ראשון, הפכו את בית החולים לפאקינג בית ספר לרפואה (וג'יי די מרצה שם? wtf???). כל היופי בסדרה זה ההתמודדות הכ"כ יפה ומיוחדת של הרופאים (וקרלה האחות) עם שיגרת בית החולים, עם המוות והחיים, עם המחלות, ואהבה וכל זה, בדרך הכל כך מיוחדת ויפה ששונה מכל דרך שסדרת בית חולים התמודדה איתה. עם ההזיות של ג'יי די. עם הקטעים המטורפים, עם רגע אחד שאני נשפכת מצחוק, וברגע השני מביאים לי בוקס לפנים בסצנת דיכאון שלא תבייש את סדרות הדרמות הגדולות ביותר. ופתאום הופכים לי את זה לסדרת קולג'???? ועוד אחת כזאת גרועה?? אל אלוהים. אין לי את המילים.
בנוסף, העונה הזאת הייתה מאולתרת לגמרי לפי מה שהבנתי, הרי עונה 8 הייתה אמורה להיות האחרונה, והיא נסגרה בצורה כ"כ הרמטית ויפה, עם סצינת הסיום המרגשת בו ג'יי די צופה את העתיד שלו, סצנה שכמובן גרמה לי לבכות. (לא, זה לא הסוף של "עמוק באדמה", וזה לא סוף מקורי או חתרני במיוחד, אבל איך אפשר לא לבכות ולכאוב על סוף של סדרה שכ"כ אהבתי?).
להמשיך משהו, אחרי שהוא הסתיים כ"כ יפה זה פשוט גרוע. אבל מעבר לזה, העונה ה-9 הייתה פשוט כתובה גרוע. הדמויות החדשות היו כאלה דלוחות, משעממות, זוועתיות. היחידה, הי-ח-י-ד-ה שקצת עניינה אותי הייתה הרופאה הטום בוי הזאת שהייתה גם בעונה ה-8. אבל איפה דמויות כמו טורק המגניב? ג'יי די המלך, קרלה בעלת חכמת החיים, ד"ר קוקס הסוציופט? איפה הדמויות הקטנות האלה של הקומיק ריליף כמו "דה טוד" עם ה"היי פייב"? טד? אישתו של קוקס, השרת הענק(!)? איפה כל מיני דמויות שוליות כאלה שרק מי שרואה את הפרקים ברצף זוכר אותם? כמו סנופ דוג רזדנס, או המאבטח עם יד הקרס (שתמיד שמסתכלים עליו, רואים אפרו גדול)? או "לאברנ-אגן" זה לא שלקחו לי את הדמויות שאהבתי, זה שמה שנתנו לי במקום זה החרא שמגרדים מהנעל. במיוחד ובמיוחד הבחורה שהייתה אמורה "להחליף" את ג'יי די בתור הדמות הראשית בחצי העונה השני. מה זה הדבר החיוור, הדלוח והמשעמם הזה. לא שמישהו באמת היה יכול להחליף את ג'' די, אבל לפחות תנסו לא לתת לי משהו כל כך גרוע שאין לי שם אליו.

ובעצם אי אפשר באמת להסביר עד כמה העונה ה-9 הייתה נוראה. אני חוזרת לאסטרטגיה של להדחיק שהיא הייתה קיימת.

יש שאומרים שסקראבס התדרדרה כבר בעונה האחרונות (עונות 7 ו-8). אני דווקא לא מסכימה. אני לא זוכרת את קווי העלילה הספציפים בעונות האלה, כי כל העלילה של סקראבס זה בערך בליל עלילה אצלי במוח בלי חלוקה לעונות, אני רק זוכרת שאהבתי אותה עד הרגע האחרון של פרק 8, וכן, יכול להיות שהיו קצת נושאים שנמאסו עלי כמו מערכת היחסים בים ג'יי די לאליוט, או הריבים הממוצים בין ד"ר קוקס לאישתו, וההתרפסות הבלתי פוסקת של ג'יי די לד"ר קוקס (כאילו באמת, זה כבר מיצה את עצמו. כולם יודעים שקוקס אוהב את ג'יי די, למה להמשיך להעמיד פנים שהוא שונא אותו ומציק לו. לא מיצינו?) ועדיין אהבתי את הדמויות. כל אחת מהן. אפילו את השרת, ואשתו של קוקס ואפילו את טד. ואהבתי להמשיך לראות אותם גם שהם היו מעצבנים לפעמים, וזה לא היה אכפת לי ואהבתי אותם עד סצינת הסיום של עונה 8.

כמו שאמרתי, העלילה של סקראבס היא עדיין בליל אצלי במוח, אני לא זוכרת איזה פרקים שייכים לאיזה עונה. אבל יש פרק אחד מעונה 8 שאני זוכרת, פרק 2 - "My Last Words" והוא אחד הפרקים הכי טובים בסדרה כולה. (ספויילר לפרק) בפרק ג'יי די וטורק אמורים ללכת ל"סטייק נייט" אחרי המשמרת, ונתקלים בחולה גוסס במיטה. והוא מבקש מהם להישאר איתו באותו לילה. הוא יודע שהוא לא יגמור את הלילה, הם יודעים את זה. וככה בידיעה הזאת הם מעבירים את הלילה האחרון בדיבורים איתו, על החיים והמוות וכל מה שבניהם. מבנה כ"כ לא אופייני לסקראבס. פתאום באמצע אחת הסדרות הכי מצחיקות שיש, מביאים לנו פרק שכולו דיאלוג בין אדם גוסס לרופאים שלו. בסוף הפרק הוא אומר- אני חושב שאני מוכן עכשיו לנוח, והם יוצאים מהחדר, ויודעים שלא ישובו לדבר איתו. הפרק כצפוי השאיר אותי סמרטוט מייבב. ועדיין לשלוף פרק מופתי שכזה בעונה 8, מראה לי שהיא עדיין גדולה עד סופה האמיתית בעונה 8.

ואני חוזרת להדחיק את עונה 9, וכנראה לראות עכשיו את סצינת הסיום של עונה 8.   

סיום חפירה.

ועכשיו בנוגע למשרד. קודם אני אגיע לעונה 7, אחר כך נראה לגבי עונה 8 או לא
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'האמת שמראש לא טרחתי...'
האמת שמראש לא טרחתי...
12/04/2012 | 23:56
2
17
לראות את העונה התשיעית של "סקראבס". אני מרשה לעצמי לשפוט אותה מבלי שצפיתי בה, כי תכל'ס זה די צפוי שהיא תהיה בדיוק כמו שאת מתארת. הרי יש הרבה יותר מסיבה אחת שהיא לא תהיה מוצלחת, רובן קשורות לסיבה שהיא עבדה מלכתחילה. חוץ מזה שלעונה שמינית היה סיום, באמת שלא היה טעם להמשיך לעונה הבאה. עונה שהוזמנה רק בגלל ניצול של רייטינג ופופולאריות, איך זה יכול להגמר בטוב?

אגב, אני לא חסיד של הסדרה. לדעתי היא... בסדר, לא יותר. השרת הוא ללא ספק דמות גאונית, המשכתי לראות אותה רק בגללו ומה שמסביב לו. לא צחקתי בה יותר מדי, אם להיות כן.

העונה השמינית של "המשרד" מיותרת להחריד, אני בקושי צוחק בה אם בכלל. מילא לא מצחיקה, אבל היא אף די גרוע לדעתי. חבל לי, כ"כ חבל שלא סיימו אותה אחרי עונה שביעית.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'עשית לעצמך טובה שלא ראית את ה-9 של סקראבס'
עשית לעצמך טובה שלא ראית את ה-9 של סקראבס
13/04/2012 | 12:08
1
25
אצלי זה היה בלתי נמנע, הסקרנות הרגעה את החתול. ברצינות, הייתה לי הרגשה רצינית שזה יהיה גרוע, אבל לא יכלתי לדעת שקיימים להם שם עוד פרקים של סקראבס במתכונת כלשהי, שבחלק מהם עוד מופיעים  ג'יי די וטורק וד"ר קוקס. לא יכלתי לדעת שקיימים עוד פרקים כאלה ולא לראות אותם. זה היה פרדוקס, בשבילי לדעת שהם קיימים ולא לראות אותם. אני לא מאשימה את עצמי, אני מאשימה את אלה שיצרו את העונה ה-9. הם עשו פשע חמור נגד האנושות.

לקחתי את ההערתך לגבי המשרד. כפי שאמרתי, קודם אגיע לעונה 7 ואז נראה :)
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'כן, אצלי זה אותו דבר, רק עם "המשרד" כאמור.'
כן, אצלי זה אותו דבר, רק עם "המשרד" כאמור.
13/04/2012 | 15:56
13
אני ממש סובל בעונה הנוכחית, אבל אני לא מסוגל להפסיק לצפות בה. יש מן איזשהו כוח פנימי חזק יותר ממני, שממש מכריח אותי לצפות בזוועה הזו. אני לא אהיה מסוגל להתעלם מפרקים חדשים, כיוון שהידיעה שהם קיימים מבלי שצפיתי בהם תציק לי לנצח.

אז כן, אני מבין את זה לגמרי.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-''
10/04/2012 | 22:48
17
לצפיה ב-'לגמרי איתך.'
לגמרי איתך.
12/04/2012 | 04:52
25
דוויט שרוט דמות גאונית וגם מייקל זצ"ל..
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'ככל הנראה שאלה מטומטמת'
ככל הנראה שאלה מטומטמת
12/04/2012 | 23:25
1
33
אבל המשרד הבריטי או האמריקאי?

[ואם כבר, אני אשמח למסר עם איזה אתר לצפייה אם יש :)) ]
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'הגרסה האמריקאית.'
הגרסה האמריקאית.
12/04/2012 | 23:45
20
אני לא רואה בצפיות ישירות כיוון שהאיכות תמיד זוועתית, אז אני לא מתמצא בזה בדיוק. אני יותר בקטע של הורדות וגם קניה של מקוריים, אז אין לי איך לעזור לך.

בהצלחה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אם מדברים על סדרות Must see'
אם מדברים על סדרות Must see
10/04/2012 | 00:24
230
אז הייתי אומר שבנוסף לאוז, גם לחוק וסדר יש מקום ברשימה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'כמה מהשרוול...'
כמה מהשרוול...
10/04/2012 | 00:36
14
242
סדרות עם עלילות אפיות -
הסופרנוס, משחקי הכס, הסמויה..

סדרות עם פורמטים חדשניים -
האוס, עמוק באדמה, אבודים, 24...

סדרות קומיות -
איך פגשתי את אמא, בוסטון ליגל, סימפסונס, סאות'פארק ואחיהם השונים...
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'הבעיה עם "אבודים" זה...'
הבעיה עם "אבודים" זה...
10/04/2012 | 11:59
13
196
שהעונה האחרונה שלה מחורבנת, אז אין טעם להתחיל לראות אותה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'חחחח יש משהו בדבריך...'
חחחח יש משהו בדבריך...
10/04/2012 | 12:57
1
120
אבל למרות זאת, החמש הראשונות שוות צפייה לדעתי.
וזה בניגוד ל"נמלטים" שהסוף באמת הרס לי את ה-כ-ל!
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'נהניתי ממנה מאוד בזמנו,'
נהניתי ממנה מאוד בזמנו,
10/04/2012 | 13:10
82
כאשר העונה החמישית הייתה מופתית לדעתי! בחיי, העונה האחרונה כ"כ גרועה שהייתי מעדיף שיבטלו את הסדרה, יותר מאשר לראות את הזוועה הזו.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-''אבודים' אחת הסדרות הגדולות אי פעם'
'אבודים' אחת הסדרות הגדולות אי פעם
10/04/2012 | 13:16
5
143
למעט, כאמור, העונה האחרונה והסיום הביזיוני והתמוה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'ראיתם את הפרק בונוס?'
ראיתם את הפרק בונוס?
10/04/2012 | 13:43
2
116
זה איזה עשר דקות שבהם רואים איך הוגו וליינוס הולכים וסוגרים את סניפי דהארמה שעדיין היו פתוחים ואז לוקחים את וולט מבית המשוגעים כדי שיעזור להוגו.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אני ראיתי את זה (לא שאני זוכרת משהו משם)'
אני ראיתי את זה (לא שאני זוכרת משהו משם)
12/04/2012 | 16:50
31
אני זוכרת שקראתי שהיוצרים אמרו שהם עשו את הבונוס הזה כי המעריצים שיגעו אותם (ובצדק) עם הביקורת שהם לא סגרו כ"כ הרבה שאלות.

אני גם זוכרת שהוכנסה לקטע בונוס הזה איזה הערה צינית מפי אחד הדמויות שקרצה לצופים ובעצם התכוונה להעביר מסר של משהו כמו- סתמו כבר תפה, זה נגמר ככה וזהו.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'ראיתי. למה?'
ראיתי. למה?
12/04/2012 | 17:08
25
למה ראיתי?
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אבודים אוברייטד להפליא'
אבודים אוברייטד להפליא
10/04/2012 | 18:12
104
דיאלוגים בשקל, עיצוב דמויות ברמה חובבנית להפליא, אין דבר שאני שונא יותר מהדבקת תוויות על דמויות. וכמובן התפתחויות עלילתיות מגוחכות ביותר, להשוות אותה גם בשיאה לסדרות הגדולות באמת זה עלבון לאינטלגנציה, סדרה מביכה שהצליחה בעיקר בזכות הרעיון המקורי וכתיבה מניפולטיבית ופופוליסטית.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-' לגמרי!'
לגמרי!
12/04/2012 | 17:06
17
לצפיה ב-'השלוש האחרונות מחורבנות.'
השלוש האחרונות מחורבנות.
10/04/2012 | 17:26
41
לצפיה ב-'חלאס, מעצבנים אותי אנשים כמוך'
חלאס, מעצבנים אותי אנשים כמוך
10/04/2012 | 18:30
3
120
העונה השישית הייתה מצויינת תפסיקו לרדת עליה בכל הזדמנות
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'היא הייתה יותר טובה מהחמישית והרביעית,'
היא הייתה יותר טובה מהחמישית והרביעית,
10/04/2012 | 19:26
1
88
שזה לא אומר הרבה כי שלושתן נכנסות לקטגוריה: "הדברים הכי מפגרים שנראו בטלוויזיה".
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'מסכים איתך חלקית'
מסכים איתך חלקית
10/04/2012 | 19:29
64
ששלושת העונות האחרונות של אבודים נכנסות לקטגוריה: "הדברים הכי מפגרים שנראו בטלוויזיה", אבל עונה שישית הייתה כ"כ זוועתית שעונות 4 ו-5 גרועות ככל שיהיו לא זוועתיות כמוה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'תגדיר "אנשים כמוך"...'
תגדיר "אנשים כמוך"...
12/04/2012 | 18:30
19
אנשים עם דיעה שונה משלך? אחרת, אני לא מבין את התגובה שלך. העונה השישית הייתה מטופשת להפליא לדעתי, די לא סבלתי אותה. להפך, ממש סבלתי בה. אם הדיעה הכנה שלי מעצבנת אותך אז צר לי, אבל אני ממש לא מתכוון להסתיר אותה בעקבות זאת.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'וגם - דדווד, נזקים, האוס'
וגם - דדווד, נזקים, האוס
10/04/2012 | 01:50
58
לצפיה ב-'ככה:'
ככה:
10/04/2012 | 03:18
3
187
הסופרנוס - באופן אישי לא מתחבר, אבל נחשבת.
בטלסטאר גלקטיקה (המחודשת) - הסדרה האהובה עלי. יצירת מופת.
הסמויה - לא ראיתי.
עמוק באדמה - סדרה חמודה, לדעתי נמרחת בעונות המתקדמות, אבל סוף מעולה.

סדרות רצות:
מד מן - לא אוהב. מעצבן ומשעמם אותי.
שוברים שורות - מעולה!! יצירת המופת הבאה אחרי בס"ג.
משחקי הכס - סדרה לא רעה בינתיים, אבל עוד לא יכולה להחשב יצירת מופת, פשוט לא עבר מספיק זמן.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אה וכמובן - סיינפלד'
אה וכמובן - סיינפלד
10/04/2012 | 03:20
2
139
הסיטקום היחיד שיכול להחשב כיצירה חשובה (וזה מאדם שמאוד מאוד אהב גם את "חברים").
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'חברים אולי לא פורצת דרך '
חברים אולי לא פורצת דרך
10/04/2012 | 04:09
139
אבל קשה שלא לאהוב סדרה שמספקת כל כך הרבה פאנץ' ליינים מוצלחים פר פרק.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אה, מאה 21. פספסתי את זה '
אה, מאה 21. פספסתי את זה
10/04/2012 | 06:13
116
כל השאר תקפים.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'גם אני רואה רק קונצנזוסים מפאת קוצר זמן'
גם אני רואה רק קונצנזוסים מפאת קוצר זמן
10/04/2012 | 18:09
6
180
יכול להמליץ על : סיינפלד, אבודים, מד מן, הסופרנוס, בטיפול...  
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'בטיפול הישראלי?'
בטיפול הישראלי?
10/04/2012 | 19:42
5
34
לצפיה ב-'כן אבל רק העונה הראשונה (תתעלמי מהשניה)'
כן אבל רק העונה הראשונה (תתעלמי מהשניה)
11/04/2012 | 07:16
4
28
לצפיה ב-'ראיתי את שתיהן'
ראיתי את שתיהן
12/04/2012 | 08:01
3
13
לצפיה ב-'ומה חשבת עליהן?'
ומה חשבת עליהן?
12/04/2012 | 16:04
2
7
לצפיה ב-'הראשון ממש טוב, השני פחות'
הראשון ממש טוב, השני פחות
12/04/2012 | 16:14
1
7
לצפיה ב-'*הראשונה *השניה '
*הראשונה *השניה
12/04/2012 | 16:15
7
לצפיה ב-'רצח מאדום לשחור, דדווד, שלושים ומשהו'
רצח מאדום לשחור, דדווד, שלושים ומשהו
11/04/2012 | 20:16
118

ER, שיקגו הופ, וויל וגרייס, NYPD blue,
סדרות מסע בין כוכבים: הראשונה, הדור הבא, וויאג'ר,
חוק וסדר, CSI להסתעפויותיו,
פרייז'ר, תיקים באפילה, רוזאן, סטארגייט,
המופע של לארי סנדרס, המופע של דרו קרי, בועות,
הבית הלבן, SNL
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'Breaking Bad'
Breaking Bad
11/04/2012 | 21:36
120
לצפיה ב-'הנה כמה'
הנה כמה
11/04/2012 | 22:29
10
135

בבילון 5: הסדרה ששברה את כל החוקים, והראתה שאפשר לעשות סדרה של חמש שנים הכתובה כולה מראש. זה גם הראה איזה יתרון יש לפורמט הטלוויזיוני כאשר הוא מספר סיפור אחד בהמשכים: היכולת לפתח דמויות, לשחק עם הזמן, ליצור תחושה של זמן אמת, וכו'. פילוסופית, זה היה דיון עמוק ברב-תרבותיות.

באפי קוטלת הערפדים: סיפור ההתבגרות הגדול בהיסטוריה, והסדרה הכי פמיניסטית, ששברה את כל הסטריאוטיפים הנשיים והעמידה אותם על ראשם. סדרה מצחיקה, מרגשת, שוברת לב ומפעימה, וגם יצירת אמנות כבירה. בכל אחת משבע העונות היו מספר נושאים מרכזיים הקשורים בהתבגרות, נושאים שנדונו גם לאורך העונה וגם בכל פרק כשלעצמו, והכל נבנה לקראת מאבק נגד נבל שייצג את כל הנושאים הללו יחד, מאבק שכדי לנצח בו באפי וחבריה היו צריכים לממש את כל מה שלמדו במהלך העונה. גאוני.

בטלסטאר גלקטיקה: הגרסה החדשה, שדנה בכל הנושאים בהם האנושות מתחבטת במילניום החדש, ובעיקר בניסיון להבחין בין טוב ורע.

סיינפלד: הסדרה שעשתה לקומדיה הטלוויזיונית את מה שעשו הסטנדאפיסטים לקומיקאים שבאו לפניהם: במקום לבנות סיפור מסגרת על עניינים ברומו של עולם, התמקדה בדברים הכי טריוויאליים בחיי היומיום. פתאום התברר כמה אלפי מנגנונים קטנים שולטים בחיי היומיום שלנו, ואיך מ"כלום" אפשר ליצור תשע עונות של קומדיה מופתית.

זהו בינתיים.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'או, בדיוק באתי להגיד'
או, בדיוק באתי להגיד
12/04/2012 | 19:14
9
40
שרוב הכותבים פה נתנו את רשימת ה-must של דרמות ה- HBO-יות של העשור האחרון, וחשבתי איך אין פה נציג של קהילת המד"ב והפנטזיה שיתן כמה ניימדרופינג על הסדרות שנחשבות למופת בקהילה הזאת.

אני אישית לא ממש חלק מסצינה הזאת (של המד"ב והפנטזיה), לכן לא נתתי דוגמאות משל עצמי, אבל הרגשתי שמישהו בשרשור הזה צריך לכתוב אותו.

אישית החלטתי לתת הזדמנות לסדרות של ג'וס ווידון- באפי אנג'ל ופיירפלי. לפיירפלי לא התחברתי. (מזל שהיא בוטלה כ"כ מהר ) באפי ואנג'ל נחמדות, אבל אני לא הצלחתי להבין את ההערצה המטורפת. אפשר לראות אותם, הם נחמדות ומשעשות לפרקים, אבל מאוד מאוד אוברייטד. כנראה שפנטזיה ומד"ב זה לא ממש ה-קופ אוף טי שלי. מה שכן, באפי בהחלט מאוד פמיניסטית ויש בה הרבה דמויות נשיות מעניינות ועל זה אני נותנת לה המון קרדיט בתור מישהו שמאוד חשוב לה דמויות נשיות טובות ומעניינות.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'גם אני לא חלק מה"סצינה"'
גם אני לא חלק מה"סצינה"
12/04/2012 | 20:10
4
28
אני לא מחשיב עצמי לחסיד מד"ב ופנטזיה. אני מדבר על אמנות טלוויזיונית. אלו היו הסדרות שהכי הדהימו אותי והכי גרמו לי לחשוב.

לא בטוח שאת מבינה עד כמה באפי הייתה פורצת דרך בזמנה, גם מבחינת העוצמה הנשית אבל גם כדרמה טלוויזיונית. השווי אותה לסדרות הנעורים שבאו לפניה - אין בכלל מקום להשוואה. העונה השנייה של הסדרה היא אגדית, ועשתה משהו שאף אחד לא העז לעשות בטלוויזיה לפני כן. פתאום הייתה תחושה שהכל אפשרי.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אבל ראיתי דוסון קריק ובברלי הילס.'
אבל ראיתי דוסון קריק ובברלי הילס.
12/04/2012 | 20:23
3
26
זה הסדרות התיכון/נעורים שראיתי בילדותי. ולא, לא ראיתי את באפי בשנים האלה, ראיתי את באפי מההתחלה עד הסוף לפני שנה (אני בת 25 היום. את דוסון ראיתי בריל טיים בערך, בחטיבה-תיכון). ורציני, אני לא רואה הבדל גדול בינה לבין דוסון או בברלי. (כאילו מן הסתם חוץ מהאובייס, שבאפי זה סדרה על טבעית והם לא), אבל ברצינות מה שונה בניהם? אני שאולת באמת כי מעניינת למה את חושבת שזה שונה?
בשניהם יש ילדי תיכון שמתעסקים בשאלות כמו מקובלים-לא מקובלים, זהות עצמית, אהבות, שברונות לב, ואחרי התיכון, חיפוש הזהות העצמית בקולג', או בעבודה ובכלל משבר הזהות העצמית שאחרי התיכון (בארץ אנחנו עוברים אותו אחרי הצבא, באמריקה, אחרי התיכון). אבל את כל זה היה גם בדוסון וגם בברלי (ככל שזכור לי כן, ראיתי את הסדרות האלה מזמן, ואני לא מאמינה שאני אראה אותם שוב). אז מה באמת שונה כ"כ בבאפי חוץ מהמפלצות?
אני שואלת ברצינות כי אני רוצה להבין למה את חושבת שזה שונה. מה היא עשתה שאף אחד לא העז לעשות? באיזה אופן היא היוותה פריצת דרך?

אלו לא שאלות רטוריות, באמת מעניין אותי לדעת מה את חושבת.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'סליחה, עכשיו ראיתי שאתה בן,'
סליחה, עכשיו ראיתי שאתה בן,
13/04/2012 | 12:10
18
סליחה שפניתי אליך בלשון נקבה. ובאמת מעניינת אותי התשובה. אז תענה בבקשה
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'או קיי'
או קיי
13/04/2012 | 22:10
1
19
טוב, הנה תגובה ארוכה ומפורטת.

אכן היו סדרות נעורים דומות בשנות התשעים: בברלי הילס 90210, דוסון קריק, ואסור לשכוח גם את 'שולחן לחמישה' המצויינת. בברלי היא האבטיפוס, סדרת הנעורים הראשונה שהייתה בנויה בצורה של דרמה בהמשכים (לפני כן כל הסדרות היו בנויות כך שכל פרק עומד בנפרד). אבל באפי הייתה יותר מכך. קודם כל, מלבד היותה דרמה בהמשכים היה לכל פרק גם סיפור משלו. שנית, ההכנסה של הממד העל-טבעי איפשרה גם לייצר אלגוריות, באופן שהמפלצות ייצגו את בעיות גיל ההתבגרות וההתמודדות של באפי עימן סיפקה לה את הכלים להתמודד עם בעיות היומיום שלה, ולהפך. שלישית, בו בזמן שהגיבורים התמודדו עם בעיות ההתבגרות הרגילות הם גם עסקו בדברים ברומו של עולם, דבר שהפך את הסדרה ליותר עוצמתית ומעניינת.

כאמור, אני לא רואה עצמי חסיד של מד"ב. ובכל זאת, סדרות הטלוויזיה שאני הכי אוהב הן אלה העוסקות בגיבורי-על, וזאת משום שבאופן אירוני הן יותר ריאליסטיות מסדרות הדרמה שאין בהן על-טבעיות. זאת משום שבחייהם של בני אדם רגילים אין כל כך הרבה דרמה כמו בסדרות טלוויזיה, ולכן הסדרות ה"ריאליסטיות" לכאורה אינן נראות באמת כמו החיים. כאשר מכניסים את הממד של כוחות אופל שהגיבורה נאבקת בהם, לא צריך להעמיס הרבה דרמה על חיי היומיום שלה, והם נראים אמיתיים יותר. כדי שהגיבורים בסדרות כמו בברלי יעברו כל כך הרבה בעיות וטרגדיות הם צריכים להיות חסרי אחריות וטיפשים, ואז קשה לי יותר להזדהות עימם, וגם יש לי הרגשה שמנסים לחנך אותי לא להיות כמוהם. באפי, לעומת זאת, היא בחורה זהב, והזדהיתי עם נסיונה הנואש לקיים חיים רגילים ומאושרים. הטרגדיה של חייה אינה אשמתה, ואז זה גם טראגי וכואב יותר. כנ"ל לגבי שאר הדמויות בסדרה. הדמות של אנג'ל היא הדמות הכי טראגית שנוצרה אי פעם בתולדות האמנות. פשוט רעיון מדהים.

בכלל, באפי היא תגובה לבברלי. בברלי הציגה לנו צעירים שכבר לא צריכים לדאוג לבעיות הקיום, ולכן הם יכולים להקדיש עצמם לדברים אחרים. באפי היא מאותו שטאנץ, בחורה קליפורנית קלת-דעת שאין לה שום דאגות אמיתיות, כאשר פתאום מונחתת עליה שליחות והיא צריכה לעסוק בבעיות קיומיות כל הזמן. אבל היא עדיין מתעקשת לנסות לחוות גם את הדברים שאחרים בגילה חווים.

לא היו נשים חזקות כמו באפי קודם לכן. היו גיבורות-על כמו סופרגירל או וונדרוומן, אבל הן לא היו אנושיות. באפי היא בת-אנוש בעלת כוחות על מסוימים אבל לא בלתי מנוצחת, וזה היה דבר חדש. היום כבר התרגלנו לראות נשים כאלו, אבל לפני 1997 לא היו גיבורות שהיו מכסחות כל מה שזז, מחסלות נבלים בלי להניד עפעף וזורקות בדיחה אחר כך, וגם נראות טוב בעודן עושות זאת. זה היה נחלתם של גברים בלבד. הגדולה של שרה מישל גלר היא שהיא הצליחה לעשות זאת באופן משכנע, ובאותו זמן הייתה גם נשית מאוד, מלאה רגישות ורוך. אחריה באו אחרות, אבל היא מבחינתי הייתה הראשונה.

מעבר לכך, וונדרוומן וסופרגירל היו בתולות, וזה צמצם מאוד את היכולת להעניק להם חיים יומיומיים מעניינים. יש בכך גם משהו שוביניסטי, כאילו אישה צריכה להישאר בתולית כדי להיות אידיאל. לבאפי היו חיי אהבה סוערים וקשים, והיא הייתה אישה אמיתית.

הסדרה תקפה הרבה סטריאוטיפים, שלפני כן הכניסו נשים לקטגוריות. לפני באפי, "אישה חזקה" הייתה בדרך כלל קשוחה, ביצ'ית, חסרת מיניות ובעלת מקצוע מכובד. באפי הייתה מעודדת בלונדה, ווילו הייתה גיקית של מחשבים (ובמשך הזמן גם לסבית ומכשפה) וקורדליה הייתה נסיכה עשירה ומפונקת, ושלושתן היו נשים חזקות, סקסיות ובעלות אישיות הרבה יותר מורכבת מהסטריאוטיפ המקובל. פיית' הייתה "ילדה רעה" שגם היא התגלתה כהרבה יותר מורכבת, ואניה התחילה כסטריאוטיפ של "שונאת גברים" ולמדה עם הזמן לפתח גישה אחרת. ביחד עם ג'ויס, שהייתה דמות נהדרת של אם חד-הורית, הסדרה סייעה לשנות הרבה דברים בגילום של נשים על המסך. אנחנו כבר לא זוכרים היום עד כמה הסטריאוטיפים הללו היו חזקים בזמנם.

כמובן שהמהלך הפמיניסטי המרכזי הוא העובדה שבאפי היא קוטלת השוברת את כל החוקים המושתים עליה, חוקים שהתקיימו לכאורה אלפי שנים. זהו משל למרד נשי נגד העולם, ויצירת זהות נשית חדשה הקובעת את חוקיה לעצמה.

וכפי שציינתי בפוסט המקורי, הסדרה הייתה גם יצירת אמנות בדרך בה היא הייתה בנויה. קחי לדוגמה את העונה הרביעית. באפי וחבריה הולכים לקולג', ויש כמה פרקים שבהם המפלצות מייצגות בעיות קולג' רגילות (כמו שותפה מעצבנת לחדר). אבל יש גם כמה נושאים מרכזיים לעונה כולה. ראשית, בעיות זהות: רוב הדמויות עוברות משבר זהות לאורך העונה, וגם בהרבה פרקים אנו רואים מישהו מהגיבורים הופך באופן על-טבעי לדמות אחרת, ונאלץ להתמודד. זה כמובן משל לצורך לייצר לעצמך זהות של אדם מבוגר בשנות הקולג'. שנית, הגיבורים מתחילים בשנה הזו לעשות הרבה סקס, ואנו רואים יחסים מסוגים שונים, מסקס חסר משמעות ועד לאהבה. גם זה עניין של זהות: היכולת להיפתח ולהפוך לחלק מזוג, משהו שהוא מעבר לעצמך. שלישית, יש כאן את הנושא הפילוסופי של מאגיה מול מדע. התרבות המערבית מבוססת על מדע, שמהותו שליטה בטבע, ולמול יש את המאגיה, שמהותה היותו של האדם חלק מן הטבע. גם אם את לא מאמינה במאגיה, הרי הרעיון הפילוסופי בבסיסה - שהאדם מאושר יותר כאשר הוא חש אחדות והרמוניה עם הטבע - הוא רעיון שיש לו משקל.

אדם, הנבל הראשי של העונה, מייצג את כל הדברים הללו במירעם. הוא תוצר של מדע שמגבב טבע יחדיו באופן לא הרמוני, הוא אינו יודע לאהוב, והוא מחפש את זהותו אבל למעשה פועל לפי מה שהכניסו בו אחרים. כדי להתגבר עליו, באפי וחבריה צריכים לממש את כל מה שלמדו במהלך העונה, והם משתמשים במאגיה כדי להתמזג יחדיו באופן הרמוני ואוהב, וכך לייצר משהו חזק יותר מאדם. כל זה הוא כמובן גם משל למה שבאפי צריכה ללמוד כדי להצליח בקולג'.

כך גם כל העונות האחרות: יש בהן מספר בעיות התבגרות או קושיות פילוסופיות מרכזיות, ההתמודדות עימן נערכת גם במישור היומיומי וגם במישור העל-טבעי, והנבל הראשי מייצג את החיבור של כולן, כך שההתגברות המוצלחת עליו מסמלת את ההתגברות על הבעיות.

מקווה שהצלחתי להסביר.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'תודה על התגובה המפורטת והמושקעת. '
תודה על התגובה המפורטת והמושקעת.
14/04/2012 | 13:16
9
כתבת הרבה דברים מעניינים, שאת רובם שמעתי כבר לפני, עם חלק אני מסכימה וחלק לא. אני רוצה לכתוב גם תשובה מושקעת ולענות לדברים שכתבת, אך אין בכוחי לעשות זאת כרגע. אני מאוד מקווה שאני אמצא את הכוח לענות בזמן הקרוב, אולי אני אנצל"ש את זה לשרשור חדש כי זה כבר לא קופץ.

בכל מקרה, היה מעניין לקרוא ולשמוע, ויש תמיד משהו מרגש בכך שמשמהו מדבר בכזאת התלהבות על סרט או סדרה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-''פיירפליי' שנונה וכיפית, מאוד אהבתי! '
'פיירפליי' שנונה וכיפית, מאוד אהבתי!
13/04/2012 | 05:19
3
17
למה לא התחברת?
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'לא ראיתי את פיירפליי, אבל סרניטי זה סרט ענק!'
לא ראיתי את פיירפליי, אבל סרניטי זה סרט ענק!
13/04/2012 | 06:49
12
לצפיה ב-'לא בטוחה לפיירפליי'
לא בטוחה לפיירפליי
13/04/2012 | 11:48
1
13
חפירה לפניך:

אני באופן עקרוני לא ממש אוהבת בקטע של si-fi, לא הייתי רואה את זה אם לא היה מקבל כ"כ הרבה תשבוחות. זה לא אומר שאין אף סרטי מד"ב שאני אוהבת, אבל הרגשתי שפיירפלי מאוד הולכת על נוסחה ברורה של סיפורי מד"ב - כמו התעלומה עם הממשלה וכו'. לא הרגשתי שבאמת ניסו לעשות משהו יחודי עם הז'אנר, למרות שהרבה טוענים שכן, אני אישית לא הרגשתי כזאת שבירת נוסחה ומשהו מקורי. הרגשתי כאילו אני פחות או יותר רואה סיפור (שהוא עצמו, לא משעמם או נורא) אבל כבר שסופר בוורסיה כזאת אחרת כבר לא מעט פעמים. (וזה ממשהי שלא רואה הרבה סרטי מד"ב ובכלל לא רואה סדרות מד"ב).

בנוסף, כמעט ולא התחברתי לדמויות. היה לי קשה מאוד.
אמנם כפי שכתבתי קודם, לא השתפחתי מבאפי נגיד, אבל לטובתה אני אגיד שמהרגע הראשון ישר התחברתי לדמויות. הם פשוט היו מעניינות, כייפיות, ולמרות שכל עניין הפנטזיה לא משך אותי במיוחד, הדמויות תפסו אותי חזק וגרמו לי לרצות להמשיך לראות את הסדרה מהפרק הראשון.
(ברצינות, רק לשמוע את ההערות השנונות של זנדאר, את המתיקות והבוקיות החביבה של ווילו, את הקומיק ריליף של אניה, כל דבר שיוצא בערך לספייק מהפה, עלילת פיית'-הדמות הנשית הכי מדהימה של הסדרה- פשוט התאהבתי בדמויות. למרבה הפלא, חיבבתי את באפי, הדמות, אבל היא לא הייתה בין הדמויות האהובות עלי שם).

בפיירפלי זה פשוט לא קרה. לא התאהבתי באף דמות חוץ מווש, וחבל שלא נתנו לו יותר זמן מסך. הוא היה אולי הדמות הכי שולית שנתנו לה הכי פחות רקע מבין כל הדמויות. בנוסף, לא קניתי את הזוגיות בינו לבין זואי. הכימיה בינהם הייתה אפסית. לא הבנתי את המשיכה. רציתי קצת רקע, איך קרה שהם התאהבו, מה משך אותם אחד לשני? הם כ"כ שונים וזה פשוט היה לא ברור ולכן קצת הציק לי.
אולי זה כי הסדרה בוטלה ולא היה מספיק זמן לפתח את הדמויות. בפרקים הראשונים הייתי מאוד חסרת מוטיבציה להמשיך, והכרחתי את עצמי, וככל שהתקדמו הפרקים הרגשתי קצת יותר חיבור לדמויות. אבל מנגד כמו שאמרתי, בבאפי למשל, החיבור לדמויות קרה בבפרק הראשון, אז זה לא תירוץ.

ודבר אחרון שדיי הציק לי -  כמישהי שמתחילה לפתח מודעות פמיניסטית - מאוד הציק לי הדמות של ה"זונה המאושרת". ועוד יותר הדמות של ה"גבר" שנוזף בה שוב ושוב על זה שהיא זונה. אני יודעת שאפשר לקרוא את הדמות של אינארה בכל מיני צורות- יש כאלה שיגידו שהיא פמיניסטית הפוך על הפוך כי היא עושה מה שהיא רוצה. לי כל העניין הציק מאוד.

יחד עם כל זה, אני חייבת לציין 3 פרקים שבאמת מאוד אהבתי:
1. ללא דלק - פרק שבנוי בצורה שונה. נע על 3 צירי זמן שונים לסרוגין בפרק, בין העלילה הנוכחית להיסטוריה של החללית. זה לא טכניקה חדשה והפרק לא המציא כלום. אבל הוא שירת את הפרק והסדרה באופן נהדר, היה עשוי נפלא, והשאיר לי צמרמורת של עונג בסצינת הסיום. הפרק הכי טוב בסדרה לטעמי.
2. קריית-ג'יין - בפרק הזה לראשונה הרגשתי הבנה וחיבור עם הדמות של ג'יין. על זה בדיוק דיברתי קודם. חיפשתי נקודת אחיזה לדמויות, מה מניע אותם, במה הם מאמינים, מה גורם להם להיות איך שהם(טוב האמת שלגבי מל, נותנים את זה כבר בפרק הראשון, אבל סורי, הוא פוץ מעצבן ולא סבלתי אותי מההתחלה ועד הסוף). בפרק הזה לראשונה התחברתי לג'יין, היה משהו מאוד מרגש בתגובה שלו, וגם אמין ומותאם עם הדמות.
3. המסר - הפרק היחיד בסדרה שגרם לי לבכות. אולי בגלל שזה הפרק האחרון שצולם בסדרה כאשר כל השחקנים ידעו שזה הסוף (גם אם כרונולוגית זה לא היה הפרק האחרון), והעצב שלהם, והמלנכוליה שלהם על ביטול הסדרה השתלבה ממש יפה עם המלכוליות והעצבות של הפרק. למרות שהיה בפרק חור תסריטאי בגודל של הייקום בערך, הוא עדיין נגע לי בבלוטת הרגש ועשה את העבודה מצויין.

אגב - היה לי מאוד מגניב וכייף לראות את כריסטינה הנדריקס, הלוא היא ג'ואן הסקסית ממד מן, מפציעה להופעת אורח לשני פרקים, נותנת תצוגת משחק מעלפת בגילום דמות אדירה מהחיים.

מכל זה נשמע שדווקא דיי נהנתי מפיירפלי, והאמת זה נכון, הפרקים הטובים גברו על הרעים. אבל אני פשוט חושבת שהיא אוברייטד.

את סריניטי כמובן ראיתי גם, כדי לדעתי מה קורה בסוף. זה סרט סטנדרטי לחלוטין לדעתי. הוא בסדר, ולא יותר מזה, בנוסף, הייתה הרגשה גדולה בסרט של ניסיון לסגור את כל הקצבות שנפתחו בפיירפליי, ואולי זה לא אשמתו של ג'וס, אבל זה מבאס לראות סרט ולדעת שיש לו אג'נדה נוספת. מלבד לספר סיפור מעניין.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'עכשיו גם "סרניטי"?'
עכשיו גם "סרניטי"?
13/04/2012 | 16:00
8
זהירות, את כבר הולכת על חבל דק. אני מרשה לעצמי להכות בנות, כי אני בעצמי רב כמו אחת.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'הבית הלבן - הסדרה הטובה אי פעם'
הבית הלבן - הסדרה הטובה אי פעם
11/04/2012 | 22:34
104
שתי רמות מעל כל השאר, במיוחד העונות הראשונות. למרות שגם העונות האחרונות מצוינות.

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
11/04/2012 | 22:54
1
118
"אוז" (הסדרה הכי טובה שנעשתה)
"הסופרנוס", "עמוק באדמה", "קרניבל",
"מד מן", "אבודים", "החיים על מאדים"
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אוי, 'החיים על מאדים''
אוי, 'החיים על מאדים'
11/04/2012 | 23:33
79
אני זוכר איך בגיל 13 התלהבתי מהפרסומת שעשו לסדרה בHOT VOD אז הזמנתי את הפרק הראשון (זה היה בחינם) וראיתי אותו. כשהפרק נגמר הרגשתי כאילו רימו אותי. זה היה פרק משעמם. מאז לא התקרבתי לסדרה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'איצ'ה עם ספי ריבלין ...'
איצ'ה עם ספי ריבלין ...
12/04/2012 | 00:13
1
267
לצפיה ב-'חח, עשו לזה רימייק מאז המילניום?'
חח, עשו לזה רימייק מאז המילניום?
12/04/2012 | 01:14
25
לצפיה ב-'יש את מחשבות פליליות'
יש את מחשבות פליליות
12/04/2012 | 00:37
5
83
איכשהו היא קצת צולעת בעונות הראשונות אבל, הדקדקנות שבה הם מצליחים להעביר מצבים ואנשים-מקסים בעיני.
יש גם את העוקץ-עם כי בעונות האחרונות גם זה מתפספף. אבל זה מעניין ומשעשע, ומה עוד צריך?
ויש את 'מסגד קטן בערבה'-מישהו מכיר את זה? בשלוש העונות הראשונות היה מצחיק ביותר.

בקשר לדקסטר אם להיות כנה-לא מבינה איך מחשיבים את זה לסדרת מופת. הדמות שבלונית נורא. אמריקאית משהו. הוא פשוט..נו לעומת הפסיכופטיים של מחשבות פליליות, חלש ביותר.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'לא יפה'
לא יפה
12/04/2012 | 01:57
4
49
להשוות בין הפסיכופטים של "מחשבות פליליות"(שאליה אף פעם לא התחברתי, לא מת על הסדרות שהן סיפור חדש כל פרק) לבין דקסטר.
הפסיכופטים של הסדרה הנ"ל מופיעים לפרק אחד ומאז לא חוזרים(ברוב המקרים אני משאר), אפשר לצייר אותם כאנשים הכי מבחילים ונוראיים שאפשר. לעומת זאת בדקסטר צריך יותר מחשבה, צריך ליצור דמות שהיא גם עושה דברים נוראיים, גם ליצור סמפטיה אצל הצופים אל ה"מפלצת" הזה, וגם לבנות סביב זה סדרה שלמה של כמה עונות.

וזה פותח נושא שכבר דברו עליו הרבה, אבל עדין לא בשרשור הזה. משנות ה-2000 התחילו להציף אותנו סדרות שמתמקדות יותר באנטי-גיבורים מאשר בגיבורים. קשה למצוא סדרות טלויזיה שיש בה שחור ולבן, הכל תמיד צבוע בצבעים כבדים של אפור.
אנחנו מוצאים את עצמנו מעודדים אנשים נוראיים כמו טוני סופרנו ונאקי תומפסון, או מחזיקים אצבעות לוולטר וג'סי שעסקת הסמים שלהם תצליח למרות שכולנו יודעים כמה זה נורא.

מעניין אותי אם הקהל של שנות ה-80 היה מקבל בזרועות פתוחות את כל הנוולים האלה כמו הקהל של היום?
ומה בכלל גרם להתפרצות הזאת של כל הרוע הזה?
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'שאלה מצויינת'
שאלה מצויינת
12/04/2012 | 02:08
1
36
הנה תיאוריה בשקל תשעים: 9.11

זוכר "תיקים באפילה"?
זוכר שפעם היו המון סדרות מד"ב שמתרחשות בחלל?
והיום כבר אין ממש? (אפילו אם יש סדרת מד"ב עם מסע בין כוכבי, הצופים יראו הרבה יותר פלנטות מאשר חלל).
ההיכחדות של "תיקים באפילה" וז'אנר ה"מד"ב בחלל" קושרו שתיהן ל-9.11
אומרים שמאז ה-9.11 הקהל האמריקאי הרבה פחות נכון לראות סדרות של "שם בחלל", הם רוצים לראות משהו יותר קרוב ל"כאן בכדור הארץ". הם לא רוצים לראות חייזרים, ובטח שלא רוצים סדרה שעוסקת כולה בקונספירציות וממשלות צללים (הרי זה "רק שחור", שחיתות ברמה מערכתית כוללת). אז התחילו לנו כמה דברים: עליית סדרות ה"פאראנורמל" למיניהן, עליית סדרות בגוונים של אפור (המגן, הסמויה וכו'), ובסדרות ה"סופרהירוז" אנחנו מקבלים אנטי-סופרהירוז.

(ככה זה כשמקבלים סטירת מציאות מצלצלת?)
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'סופרהירוז בלי הסופר.'
סופרהירוז בלי הסופר.
12/04/2012 | 03:24
12
לצפיה ב-'אני יכולה לקבל את טענתך.'
אני יכולה לקבל את טענתך.
12/04/2012 | 13:28
22
ועדיין דווקא בגלל זה, דקסטר נורא נורא שבלוני. פשוט חסר בו משהו...אין לי הרגשה ממנו של וואלה יש מצב זה השכן ממול. הדמות שלו לא מספיק מפותחת.

לגבי הרוע כביכול, אישית אני חושבת שבכולנו יש גם צד אפל. הסדרות האלה מבחינתי מצליחות כי כניראה זו סוג של השלכה. שלנו. רובינו לא נשדוד בנק אני מאמינה, הוא נהרוג מישהו שממש מציק לנו. אבל אולי יש משהו מפתה במחשבה הזו.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-''
12/04/2012 | 20:27
7
לצפיה ב-'איך אף אחד לא הזכיר פה את המגן'
איך אף אחד לא הזכיר פה את המגן
12/04/2012 | 04:38
55
לדעתי הסדרה לא נופלת מסדרות כמו הסופרנוס ואוז
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'קצת סדר בבלאגן'
קצת סדר בבלאגן
12/04/2012 | 04:51
65
אבודים שובר שורות נזקים דקסטר משחקי הכס הסופרנוס מד מן תיקים באפלה עילית טלווזיונית הסמויה בלתי ניתנת לצפייה..לגבי קומדיות המשרד חברים ואיש משפחה לוקחות בגדול בעוד שני גברים וחצי המפץ הגדול ואיך פגשתי את אמא הן לא פחות מעלבון לאינטליגנציה ונסיים עם כמה סדרות שאהוהבות עליי באופן אישי והן האישה הטובה ורוניקה מארס.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אני חושבת שקיבלת את התשובה לשאלה שלך'
אני חושבת שקיבלת את התשובה לשאלה שלך
12/04/2012 | 14:50
11
71
אני חושבת שנתנו לך כל סדרה אפשרית שהקונצנזוס אומר שצריך לראות.

אני עצמי גם העמדתי לעצמי משימה לראות את כל "סדרות החובה" הללו. (בנתיים ראיתי הסופרנוס, מד מן, האוס, הסמויה שראיתי עונה אחת שלה בנתיים, השתעממתי רצח וזנחתי אותה בנתיים, אני אחזור אליה בעתיד כי אני חייבת לנסות עוד פעם לפחות לראות בה את מה שאחרי רואים בה).

ונכון שלא ביקשתי דעה אישית, אבל אני חייבת לתת כרגע דעה אישית  על אחת הסדרות שהזכירו.

אני כרגע סיימתי את הפרק האחרון של עמוק באדמה (שצויין פה לא מעט כאחת מסדרות החובה, ובאופן אובייקטיבי היא אכן ברשימה בזאת). את הפרק האחרון סיימתי בערך אחרי מרתון של חודש שבו התחלתי עם הפרק הראשון ומיד אחריו המשכתי והמשכתי ולא יכלתי להפסיק, עד שסיימתי. נכון שלא ביקשת דעה אישיתי, ואם בא לך אז תתעלם ממה שאני עומדת לכתוב, אם לא בא לך עשה לעצמך טובה, תתחיל עכשיו לראות עמוק באדמה, לפני כל הסדרות האחרות. עזוב פרסים, עזוב סטאטוס, עזוב תארים, עזוב את זה שהיא נחשבת "לסדרת חובה" ו"יצירת מופת". גם אם כל המבקרים היו מכנים אותה החרא הכי גדול בעולם, הייתי אומרת לך רוץ תראה אותה עכשיו. אתה נכנס לתוכה כמו לתוך רכבת הרים שנוסעת במהירות מטורפת, עולה ויורדת, מכניסה לך את המוח, הלב, והקרביים למיקסר, ופרק הסיום שלך מכניס אותה לדיכאון עמוק. אני 3 ימים אחרי פרק הסיום ורק עכשיו מתחילה לצאת מהטראומה של הסוף. פשוט לך לראות אותה, אבל תרחיק חדים מהבית, תצטייד בערמות של טישואים ונוגדי דיכאון.

ואם תחליט לעשות את זה בטח קצת תתאכזב כי העלתי לך את הציפיות לשמים
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'*תרחיק חפצים חדים'
*תרחיק חפצים חדים
12/04/2012 | 14:55
21
לצפיה ב-'מעניין.'
מעניין.
12/04/2012 | 14:57
4
48
כולם אומרים שיש לה את הסוף הטלוויזיוני הכי אדיר אי פעם. עדיין לא שמעתי על מישהו שלא התלהב מסוף הסדרה, אני ממש סקרן להשלים אותה רק בגלל זה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אני יכולה לתת לך לינק לביקורת של מישהי'
אני יכולה לתת לך לינק לביקורת של מישהי
12/04/2012 | 15:27
3
39
שקטלה את הסוף של הסדרה. אבל אם עוד לא ראית את הסדרה (או את הסוף שלה, אז חבל, אני לא אתן לך את הלינק כי זה יספלייר לך את הסוף וממש חבל, אם אתה מתכוון לראות אותה אי פעם).

אז בכל מקרה, מסתבר שקיים מישהו שלא אהב את הסוף, בטח גם יש לו קרניים וזנב, כי הוא מוטציה של הטבע, אבל הוא קיים. אני בעד להשמיד אותו.  
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'כמובן, הרי שבכל כלל יש גם יוצא מן הכלל.'
כמובן, הרי שבכל כלל יש גם יוצא מן הכלל.
12/04/2012 | 16:01
2
28
לא ראיתי את הסדרה ואני מאוד רוצה להשלים אותה, אז אוותר בשלב זה על הביקורת המדוברת.

אם כי חשוב לי לציין שבכל פעם שהתחלתי לצפות בפרק הראשון של "עמוק באדמה", לא התחברתי אליה בכלל והיה לי קשה אפילו לסיים אותו. מעולם לא יצא לי להמשיך לפרקים הבאים...
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אני שונאת להיות מאלה '
אני שונאת להיות מאלה
12/04/2012 | 16:22
1
26
שמנסים לשכנע אנשים לתת צ'אנס לדברים שאני אוהבת אם הם התחילו ולא התחברו. אני רק יכולה להגיד שגם אני לפני כמה חודשים התחלתי לראות את הפרק הראשון והפסקתי בערך באמצע וזנחתי את הסדרה וחזרתי אליה רק אחרי כמה חודשים (אבל בעצם זה פשוט היה בגלל שלא הייתי במוד להתחיל סדרה חדשה, היא דווקא נראתה לי סופר מעניינת מהפרק הראשון גם אז).

אני קצת שונאת להגיד את המשפט הזה, אבל הייתי מאוד ממליצה לך לנסות לפחות לגמור את חמשת הפרקים הראשונים, אם אחר כך אתה באמת לא יכול להמשיך לראות, אז לדעתי לא צריך בכוח.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'דווקא אני מכיר את זה לגמרי,'
דווקא אני מכיר את זה לגמרי,
12/04/2012 | 16:27
22
כי יש לי ניסיון זהה עם סדרות אחרות שאני אוהב. גם לי יוצא לומר את זה לאחרים, "תמשיך עד פרק X ו..."

נשמע לי לגיטימי ואני אנסה בהזדמנות לראות את כל העונה הראשונה, לפני שאחליט אם אני מסוגל להמשיך הלאה או לא.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-''
12/04/2012 | 15:30
24
מצטרף להמלצה ומציע לכולם להקשיב לה, עמוק באדמה מדהימה ופרק הסיום, הוא לא רק הסוף הכי טוב אי פעם בטלוויזיה, אלא הדבר הכי טוב שנראה אי פעם בטלוויזיה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אני לא מבינה,'
אני לא מבינה,
12/04/2012 | 15:34
3
48
למה לראות בכוח סדרה שלא מעניינת אותך.

אני אומרת את זה בתגובה לסמויה, אבל גם לסדרות אחרות שאנשים ציינו שהם התחילו לראות והשתעממו.
אני גם ראיתי את העונה הראשונה של הסמויה, אחרי שבחור מהכיתה שלי חפר לי עליה במשך סמסטר שלם. לא התלהבתי, ואני גם לא חושבת שאני אמשיך לראות אותה.
זה שסדרה נחשבת מופתית על ידי הרבה אנשים כנראה אומר שהיא איכותית אבל לא בהכרח הופך אותה לקונצנזוס אובייקטיבי.
אני מתה על אוז, זאת אחת הסדרות הכי טובות שראיתי בחיי אם לא הכי טובה, אבל חברה שלי שונאת אותה. אין מה לעשות, לאנשים שונים יש טעם שונה וחבל לבזבז את הזמן בבהיה בדברים לא מעניינים על המסך, כשיש עוד כל כך הרבה מה לראות.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'יש משהו במה שאת אומרת'
יש משהו במה שאת אומרת
12/04/2012 | 16:08
2
37
אני אישית מאוד שונאת כשאני קוראת בפורומים על אנשים שאמרו שהם ראו סרט/סדרה/שמעו אלבום שאמור להיחשב ליצירת מופת ולא התחברו ואז מישהו אומר להם, אתה חייב לתת עוד צ'אנס, חייב לראות/לשמוע עוד פעם, כי כנראה שלא הבנת את זה בפעם הראשונה.

אני לא כזאת. ידיד שלי פה מהפורום (טוב נו, מיכאל, זה אתה) אמר לי פעם שנמאס לו מסקארבס אחרי העונה הראשונה. יש אנשים שאומרים לי שהם לא הפכו לסמרטוט מייבב ושבור אחרי רקוויאם לחלום ושהם חושבים שזה סרט גרוע (ושיהיה ברור, זה דברי כפירה חמורים בעיני, כי רקוויאם לחלום זה לדעתי הדבר המושלם ביותר שנוצר) . יבוא לי אמנם רצון להרביץ להם לשטוף להם את המוח להושיב אותם 24 שעות מול הסרט עד שהם יודו שאני צודקת. אבל אני נגד זה. אני שונאת שאומרים לאנשים, תכריחו את עצמכם לראות את זה, לא הבנתם פעם ראשונה, תראו עוד פעם אתם בטוח תראו מה שאני רואה בזה. אני אומרת- אם זה זה, אז זה זה. אם לא אז זה לא.

having said that, את בטח שואלת את עצמך, למה אמרתי שאני אתן לסמויה הזדמנות נוספת? לא יודעת, שריטה שלי. יש דברים שהדעה שלי עליהם כ"כ רחוקה מהקונצנזוס שאני חייבת לעצמי להגיד שניסיתי את זה עוד פעם לפני שאני מחליטה באופן סופי שלא אהבתי. או שאני פשוט חייבת לנסות פחות להבין מה אנשים חושבים שכ"כ גאוני בזה.
הסופרנוס ומד מן, למשל, לא יצירות המופת שעשו מהם, לדעתי (הם לא עמוק באדמה, לא קרובים במיליגרם). אבל נהנתי לראות אותם, ואני הצלחתי להבין למה הם נחשבות למה שהם נחשבות. גם אם אני עצמי לא חושבת ככה, אני חושבת שהצלחתי להבין למה אחרים כן חושבים ככה.

או שזה פשוט בגלל הסיבה האינפנטילית והמפגרת שבפעם הבאה שמישהו יגיד לי כמה שהסמויה מדהימה אני אוכל להגיד לו בלב שלם- לא, זה פאקינג סדרה משעממת תחת ואוברייטד. אבל להגיד באמת בלב שם

למשל בפעם הראשונה שראיתי "ארץ קשוחה", חשבתי שזה סרט משעמם ופלצני. לא להצלחתי להבין למה עשו ממנו את מה שעשו, וזה עוד יותר הציק לי כי אני חולה על האחים כהן ואוהבת משהו כמו 90% מהסרטים שלהם. אז קראתי ביקורות ופרשנויות על הסרט, וראיתי עוד פעם עם כל התובנות החדשות שקראתי בפעם השניה, שוב חשבתי שזה סרט פלצני ומשעמם. אבל לפחות עכשיו, שמישהו יגיד לי שארץ קשוחה זה יצירת מופת, אני אגיד לו בלב שלם- לא זה פאקינג סרט פלצני ואוברייטד. בוגר? לא. כייף? מאוד
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-''
12/04/2012 | 16:27
24
אני מסכימה עם הגישה הזאת.
אני מאמינה בלתת הזדמנויות שניות, אבל רק אם זה משהו שאת רוצה לעשות, ולא כי מישהו אמר לך שאת חייבת לאהוב משהו. (אגב, החברה הכי טובה שלי שונאת את פייט קלאב, שהוא כנראה הסרט האהוב עליי. שובר לי את הלב!)

ככה הרגשתי עם "שר הטבעות". ניסיתי לקרוא את הספר הראשון פעם אחת. סבלתי והפסקתי באמצע. ניסיתי שוב - שוב סבלתי. ואז אמרתי "טוב, כנראה שזה לא בשבילי."
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-''
12/04/2012 | 16:40
10
לצפיה ב-'אני מסכימה עם הרבה ממה שנאמר'
אני מסכימה עם הרבה ממה שנאמר
12/04/2012 | 15:35
1
26
לצפיה ב-'אוי נו באמת.'
אוי נו באמת.
12/04/2012 | 15:38
43
ורוצה לציין במיוחד את:
-עמוק באדמה (שהתגובה של black star מסבירה בערך גם את כל מה שאני הרגשתי לגביה.)
- אוז - שהיא לא סדרה קלה לצפייה, בכלל, אבל שווה כל רגע.
- ניפ/טאק - אולי הרבה לא יסכימו איתי, ואני חושבת שהעונות האחרונות שלה מחורבנות, אבל העונות הראשונות שלה הן דוגמא פנטסטית לעריכה הכי מדוייקת שיש.
- שרלוק (של הBBC.) - בנדיקט קאמברבאץ' גאון. לBBC יש הרבה סדרות איכותיות מאד, ובעיני שרלוק היא אחת מהן.
- דוקטור הו - כי אם כבר BBC ומופת, אז דוקטור הו. וטורצ'ווד. אבל זה לחובבי הפנטזיה, כמובן.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'איך לא הזכירו את 2 וחצי גברים?'
איך לא הזכירו את 2 וחצי גברים?
12/04/2012 | 16:13
1
47
8 העונות הראשונות לפני שהעיפו את צ'ארלי שין מצוינות, הסיטקום הכי טוב אחרי סיינפלד.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'מצחיקה לפעמים, אבל בעיקר סתמית'
מצחיקה לפעמים, אבל בעיקר סתמית
13/04/2012 | 17:45
10
לצפיה ב-'עוד סדרה שאני חייב לצרף, למרות שיש לה רק עונה'
עוד סדרה שאני חייב לצרף, למרות שיש לה רק עונה
12/04/2012 | 22:21
76
אחת בנתיים, היא American Horror Story שב-12 פרקים הביאה סיפור מצויין ומעניין, דמויות מעולות שמזמן לא ראיתי בטלוויזיה.
סרטים וקולנוע >>

הודעות אחרונות

08:35 | 20.01.19 אורחים בפורום
12:07 | 17.01.19 דני הזמיר 666
07:24 | 16.01.19 אורחים בפורום
09:02 | 11.01.19 ALON408
00:05 | 11.01.19 רועי סיני
17:07 | 10.01.19 דני הזמיר 666
16:58 | 10.01.19 רוב הזמן נח
10:47 | 10.01.19 big ass blue
12:42 | 05.01.19 אורחים בפורום
10:44 | 03.01.19 דני הזמיר 666
10:24 | 01.01.19 ניקיטה FTB
13:30 | 27.12.18 דני הזמיר 666
10:37 | 25.12.18 אורחים בפורום
17:46 | 20.12.18 אורחים בפורום
11:52 | 20.12.18 דני הזמיר 666

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ