לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2590325,903 עוקבים אודות עסקים

פורום סרטים וקולנוע

דרמה, אקשן, אימה, קומדיה, דוקומנטרי, פנטזיה. ברוכים הבאים לפורום סרטים וקולנוע!
נדבר כאן על שוברי הקופות החדשים ועל סרטים ישנים, נדון בשחקנים, במאים ותסריטאים, ובכל מה שקשור בקולנוע. אז אם אתם אוהבים קולנוע מכל סוג - הפורום הזה בשבילכם!
כאן מדברים על אומנות העשייה, ולא על הורדות.
הפורום הוא למענכם, אז אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום,

חוקי הפורום:
נא לא לשאול על תוכנות / אתרי הורדות בלתי חוקיים.

באם הודעה מכילה ספויילר, נא לציין זאת בכותרת,
נא לא לכתוב ספויילרים בכותרת ההודעה.

נא לא לצרף קבצים בלתי הולמים או כאלה שעוברים על זכויות יוצרים.

נא לשמור על תרבות דיון מעל דפי הפורום,
בלי קללות, גידופים והעלבות.

ובנוסף לכתוב לעיל, נא לא לכתוב הודעות שעוברות על תקנון האתר.

הודעות לא חוקיות תמחקנה ללא התראה!

בסך-הכל הפורום הזה הוא בשבילכם, ואנחנו מקווים שתמצו אותו עד תום, ושכמובן תחזרו בקרוב!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סרטים וקולנוע

דרמה, אקשן, אימה, קומדיה, דוקומנטרי, פנטזיה. ברוכים הבאים לפורום סרטים וקולנוע!
נדבר כאן על שוברי הקופות החדשים ועל סרטים ישנים, נדון בשחקנים, במאים ותסריטאים, ובכל מה שקשור בקולנוע. אז אם אתם אוהבים קולנוע מכל סוג - הפורום הזה בשבילכם!
כאן מדברים על אומנות העשייה, ולא על הורדות.
הפורום הוא למענכם, אז אנא הקפידו לשמור על חוקי הפורום,

חוקי הפורום:
נא לא לשאול על תוכנות / אתרי הורדות בלתי חוקיים.

באם הודעה מכילה ספויילר, נא לציין זאת בכותרת,
נא לא לכתוב ספויילרים בכותרת ההודעה.

נא לא לצרף קבצים בלתי הולמים או כאלה שעוברים על זכויות יוצרים.

נא לשמור על תרבות דיון מעל דפי הפורום,
בלי קללות, גידופים והעלבות.

ובנוסף לכתוב לעיל, נא לא לכתוב הודעות שעוברות על תקנון האתר.

הודעות לא חוקיות תמחקנה ללא התראה!

בסך-הכל הפורום הזה הוא בשבילכם, ואנחנו מקווים שתמצו אותו עד תום, ושכמובן תחזרו בקרוב!

לצפיה ב-'האם הקולנוע הולך ומשתפר או הולך ומתדרדר'
האם הקולנוע הולך ומשתפר או הולך ומתדרדר
<< ההודעה הנוכחית
12/05/2009 | 01:32
47
66
לאלו מכם שרואים סרטים מכל השנים והתקופות, האם לדעתכם הקולנוע (והאמריקאי בפרט) הולך ומשתפר או הולך ונהרס?
לא הייתי כל כך סגור על דעתי אך היום כשעברתי על רשימת כל הסרטים שדרגתי אני חושב שהיא מתבהרת לי.

מה דעתכם?
אפשר גם להוסיף תקופות אהובות עליכם ודעתכם ספציפית על התקופה האחרונה - חמש השנים האחרונות בערך, מה שלעתיד ייקרא "הקולנוע של שנות ה-00'".

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'A Decade Under the Influence'
A Decade Under the Influence
12/05/2009 | 04:09
10
18
תמיד התלבטתי בין שנותה 90 ל 70 כעשור אהוב.
אחרי שראיתי את הדקומנטריה המצוינת הזאת
http://www.imdb.com/title/tt0342275/
שפשוט מגוללת רשימה חסרת תקדים של סרטים אדירים ומקורים אני דיי נוטה ל 70.
טד דמי  ז"ל .
העשיה הקולנועית אולי התקדמה , יתכן והסרטים נעשים בצורה מקצועית ומלוטשת יותר.
הבעיה העיקרית בקולנוע היום שמלבד אנשים נפלאים כמו צארלי קאופמן,PTA והאחים כהן(העיקר היה ב 90 ואנחנו כבר מסימים עשור נוסף..)
ההתמקדות העיקרית בקולנוע לא מתיחסת להיבט החשוב ביותר -הסיפור\תסריט-
אז כן יש את הבעיה שדברים כבר נעשו והרבה יותר קשה להיות מקורי,
כל סרט שואב מהעבר ולצערי לרוב לא בצורה טובה.
בשנות ה90(העשור השני האהוב עלי) יצאו הרבה סרטים בעלי טוויסטים מדהימים בסוף שהיו מרעננים.
מאז כמעט כל סרט מתח אתה פשוט מחכה לרגע שזה יגיע.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'ראיתי קצת מהדוקו הזה...'
ראיתי קצת מהדוקו הזה...
12/05/2009 | 05:57
9
13
מצטער אני פשוט מרבה לשנוא דוקומנטרים אדרבה "תחקירים" (בד"כ שטחיים וריקניים) שכאלה. (הוא כן גרם לי ללכת ולראות את "הקרנת הקולנוע האחרונה" אגב, חרא סרט)

בכל אופן נכנסתי לmovie connections בIMDB לראות לאילו סרטים משנות ה-70 הסרט מתייחס שאולי יגידו לי משהו, אז את הרוב לא הכרתי או לא אהבתי, אז אתה מוזמן לציין לי סרטים ספציפיים שבגללם אתה חושב שהעשור הזה ראוי לכלכך הרבה.
זה באמת עשור מאוד נחשב (אני באמצע\לקראת סיום קורס עליו, בזכות הקורס דעתי על נושא השרשור התגבשה וזה היה קורס מאוד מעניין על אף שהסרטים לא היו מרשימים במיוחד (אדרבה אם נשווה לדוגמא לקורס קולנוע אירופאי שקדם לו)), אבל עכשיו אחרי שראיתי מספר סרטים מכובד ממנו אני דווקא לא מוצא כל כך הרבה מה להעריך בו.
אולי חוץ ממופע הקולנוע של רוקי שכבר שנים שהוא אחד הסרטים האהובים עלי ממש קצת סרטים היו טובים בו וגם בהם היו בעיות - מעיקים (לא בצורה טובה) עם מלא בעיות בתסריט ושפה קולנועית לא משוייפת.
בקורס גיליתי כמה שפיי דונוויי מדהימה וכמה שלמרבה האכזבה ג'ק ניקולסון ממש חוזר על עצמו! הוא כל הזמן נראה אותו דבר ומשחק באותה דרך, ואפילו לא בוחר כאלה סרטים טובים (לעומת פיי דונווויי שוב חח).
יש אגב סרטים מדהימים בשנות ה-70 אבל לא אמריקאים: הקונפורמיסט, tout va bien, סוד הקסם הבורגני, איש הקש, פחד אוכל את הנשמה, סונטת סתיו, סבאסטיאן.

אני חושב שבקולנוע כיום יש המון "אנשים נפלאים" כמו אלה שציינת ואף יותר מהם (ולא רק בתחום התסריט), אני לא מת על ה-90'. אני חושב שכל הקטע הזה של ה"טוויסט בסוף" זה גימיק מטופש ששמו בכל סרט אז ואף אחד מהם לא היה טוב.
אני לא חושב שיש קשר לזה ש"דברים נעשו כבר" תמיד "דברים נעשו כבר" ותמיד ממשיכים להמציא ותמיד יהיה עוד מה לעשות...

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'בוודאי שתמיד יהיה מה להמציא ולחדש'
בוודאי שתמיד יהיה מה להמציא ולחדש
12/05/2009 | 11:33
7
8
אבל ברגע שהמציאו את הגלגל ניתן רק לשכלל אותו.

בכליליות שנות ה 70 נחשבו לפורצי דרך כלומר בדקומנטריה נכנסו גם סרטים כמו בוני וקלייד(אכן פיי דוונווי מקסימה)
לירות שמות באוויר זה מעצבן כי תמיד שוכחים משהו, אבל נחשפתי לסרטים של אלטמן מה 70 שפשוט מדהימים ויש לי עוד לראות
שלום לנצח -פשוט ענק
3 WOMAN  
בראוסטר מקלאוד שאם אני אתאר את החיבה שלי לסרט היא תספליאר אותו(או לפחות דרך אחת בה ניתן לפרשו)
וכמובן מ.א.ש...
במיוחד אהבתי מה שאלטמן אמר בדוקו כששאלו אותו כמו השאר מי היו ההשפעות שלי "הסרטים ששנאתי הכי השיפעו עלי כי הם גרמו לי להבין בדיוק ממה אני רוצה להמנע מליצור"

סרטים נוספים שאני מאוד אוהב מה 70 בשליפה
הגיבורים של קלי
המבט(שני אלה עם דונאלד סתאלרנד כמו גם מאש ולכן הוא השחקן האהוב עלי אחרי קלינט)
הארי המזוהם
איש הקש , כמה מפתיע אה!
התפוז המכני
נהג מונית
Deliverance הרבה לפני הסיצנה שהיא אימתם של כל הגברים בספרות זולה זה נעשה פה
KLUTE שוב דונאלד סתאלרנד
COMING HOME
להיות שם של פיטר סלארס
נקודת העלמות!

מספיק סרטים?
מהדוקו אני ממש רוצה לראות את JOE עם פיטר בויל  נראה כמו ההשראה ל בדרך למטה עם מייקל דאגלאס, סרט שאני מאוד אוהב.

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'נתת בהחלט רשימה מעניינת!!!'
נתת בהחלט רשימה מעניינת!!!
12/05/2009 | 13:02
6
9
במיוחד בגלל שאפילו סרט אחד ממנה לא ראיתי!
(חוצ מאיש הקש, נהג מונית ונקודת העלמות שהם אשכרה אחלה)
איזה כיף יש לי מה להשלים. נשמע ממש טוב, תודה.

כעת חוזרת לי אכזבתי ממורתי, היא למדה מדהים ופתחה לי דרכים חדשות לחקור סרטים אבל הסרטים שהיא בחרה לסילבוס נראה לי עושים ממש רע לעשור, מה לעשות יש לה טעם רע!

אז מגניב.

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'או, מעניין לשמוע איזה סרטים הראו לכם'
או, מעניין לשמוע איזה סרטים הראו לכם
12/05/2009 | 14:05
5
6
יכול להיות שהיא בחרה אותם יותר בשביל להראות טכניקות מסוימות.
והזכרת לי שפעם דיברנו על דה פאלמה , השלמת עוד שלו?
אני רק את DRESSED TO KILL

תכלס אם אני אחבר הודעות על סרטים שאהבתי כבר בטוח היתה לי רשימה של 100
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'יש חיה כזאת אני כותב לך את כל הסרטים?'
יש חיה כזאת אני כותב לך את כל הסרטים?
12/05/2009 | 14:44
4
11
אז ככה המורה שלנו היא הסטוריאנית - וזה מה שהיה כל כך מרתק בללמוד איתה. היא מסתכלת על סרטים בצורה מאוד כוללנית, מאוד גורפת, היא מתייחסת לרווחים שלהם בקופות (דבר שלא עשיתי עד שהכרתי אותה), לאהדת הקהל או המבקרים (עוד דבר), בכל סרט מחפשת מסרים פוליטים או חברתיים שניתן לנתח גם בצורה של "הסרט בפני עצמו" וגם בצורה של "הסרט בהקשר ליוצריו", תמיד מוצאת בכל סרט רגעים עליהם אפשר להגיד "המשפט הזה פה רק בגלל השנה שהסרט יצא" או "10 שנים קודם לכן אם הסרט היה יוצא הסצינה הזאת לא הייתה נכנסת אליו" ועוד הרבה דברים מאוד מרתקים (רובם הגיעו אלי כבר מהשיעור הראשון שלה).

אז הדבר הטוב הוא גם הדבר הרע - היא כל כך שונה ממני ולכן היא השפיעה עלי כל כך, אך בגלל שהיא כל כך שונה ממני אני בסופו של דבר פשוט לא אהבתי ונהנתי מהסרטים שהיא נתנה.
זו רשימת הסרטים,
= סרטים שראיתי כבר
הדגש = סרטים שאני מתכנן\מעניינים אותי לראות
והשאר לא ראיתי:

אחה"צ של פרענות
איזי ריידר
אישה לא נשואה
איש קטן גדול
אליס לא גרה כאן יותר
אמריקן גרפיטי
אפוקליפסה עכשיו
אוכפים לוהטים
האימפריה מכה שנית
הבוגר
בוני וקלייד
בית החיות
גברים במלכודת
גריז
הארי המזוהם
הצגת הקולנוע האחרונה
הרפתקה בפוסידון
חבורת הפראים
חקירה באפלה
הטנגו האחרון בפריז
כל אנשי הנשיא
כלבי הקש
מאש
מגרש השדים
המגדל הלוהט
מופע הקולנוע של רוקי
מלחמת הכוכבים
מלתעות
מפגשים מהסוג השלישי
משאלת מוות
נהג מונית
הנוסע השמיני
נורמה ריי
נאשוויל
הסנדק
הסנדק 2
פרלקס וויו - ממבטו של פרנואיד
צ'יינהטאון
צייד הצבאים
קאובוי של חצות
קברט
קן הקוקיה
הקשר הצרפתי
הרומן שלי עם אנני
רוקי
רסיסי חיים
רשת שידור
השיבה הביתה
שיגעון המוזיקה
השיחה
שלושת ימי הקונדור
שמפו
תינוקה של רוזמרי
התפוז המכני
9 עד 5

זהו! עע זה היה ארוך.

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'חלק מהסרטים שצינתי מופיע פה :)'
חלק מהסרטים שצינתי מופיע פה :)
12/05/2009 | 15:18
2
7

רשות שידור 3 ימי הקונדור ובוני וקלייד אהבת לא(פי..)?
חה"צ של פרענות בעיני היה בו משהו מאכזב בעיקר הסיום.
איזי ריידר - לא מבין את המהומה אני רוצה לתת לו צאנס נוסף
אפוקליפסה עכשיו- I wish I had words, man. I wish I had words דניס הופר תותח
אוכפים לוהטים- פראודיה קורעת על מערובנים

הבוגר- קו קו צו מיסז רובינסון אני אהבתי ואתה?
בוני וקלייד
בית החיות - רוצה לראות
גברים במלכודת
הארי המזוהם - לא בא לך לראות מאיפה הציטוט הידוע  PUNK?
הצגת הקולנוע האחרונה- דווקא אותי לא סיקרן ואני שומע יותר מידי מאנשים שמתאכזבים ממנו.
הטנגו האחרון בפריז- זה לא בדיוק סרט לצפיה בהרצעה לדעתי חח
מאש - לך על זה
מלתעות- אף פעם לא ראיתי! תמיד חשבתי לעצמי עם יש במים כרישים שמתקיפים אולי פשוט אל תכנסו?
מפגשים מהסוג השלישי- לא אוהב!
נהג מונית
הנוסע השמיני- נאלצתי להפסיק לראות באמצע אבל לא חשתי רצון לחזור לראות.
נאשוויל - אלטמן אז בא לי
הסנדק
הסנדק 2- ראיתי רק את הראשון כמוך זה אצלי במאסט
צ'יינהטאון - מצוין ויש את פי
קאובוי של חצות- מבטיח לך שבצפיה ראשונה לא תאוהב , טוב נו לא בא לי להבטיח.
קן הקוקיה- אובר ריטד! אבל תכלס סרט לא רע
הקשר הצרפתי- אובר ריטד נוסף, הסיצנת מרדף אדירה ויש שם משפט פורץ דרך לגבי שחורים שהמורה שלך בטוח תציין חחח
הרומן שלי עם אנני- מעניין אותי מה חשבת עליו.. אני פשוט לא התחברתי בצורה טוטאלית
רוקי- תשמע בעיני זה הרבה יותר מסרט איגרוף, זה מה שנמצא בכולנו , הרצון לכבוד , הצלחה והגשמת החלומות.

השיבה הביתה- כאמור המלצתי , זה עוסק בפגוע פיזית ממלחמת ואיטנם בניגוד לצייד הצבאים שכמיטב ידעתי עוסק בפן הנפשי.
שלושת ימי הקונדור - מתחן מצוין
תינוקה של רוזמרי- מדהים בעיני רק שהסיצנה הסופית גרמה אצלי למשהו הפוך לגמרי מכוונת הבמאי.
התפוז המכני- כבר דיברו עליו יותר מידי
פרלקס וויו - ממבטו של פרנואיד - השם סיקרן אותי, איך זה נקרא באנגלית?

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'לה די דה'
לה די דה
12/05/2009 | 15:44
1
7
רשת שידור היה ככה-ככה, יש כמה רגעים מדהימים בסרט אבל כשהוא נגמר אתה יוצא מאוכזב, התסריט לא מאורגן מספיק בעיני. פיי מדהימה אבל.
בוני וקלייד מדהיםםם, אחד הסרטים הטובים שראיתי.
שלושת ימי הקונדור סרט ממוצע, רובו באמת מותח אבל הסוף כבר לא מעניין, והתפקיד של פיי ממש מחפיר, מה היא ניסתה להוכיח שהיא יכולה לשחק סמרטוט?

אחה"צ סרט נחמד, יש בו כמה קטעים מדהימים וכמה קטעים מטומטמים (הסוף הוא אחד מהם), אהבתי מאוד את הפן ההומואי.

איזי ריידר גם אני לא מבין את המהומה

אפוקליפסה לא מעניין אותי במיוחד אך אם יהיה שיעור עליו ספציפית כנראה אראה אותו לפני. אוכפים לוהטים כנ"ל.
הבוגר סרט מדהים ברובו אבל לא אהבתיאת הסוף כל כך אפילו שאני יכול לתרץ אותו לעצמי. אחריו אגב השכרתי בהתלהבות את "ידע הבשרים" (אותו במאי) וזה היה ממש לא טוב, איזה באסה.

הארי המזוהם נראה לי מגעיל, שונא את איסטווד.

הטנגו האחרון - בקולנוע ארופאי הראו לנו את סאלו אז זה פחות נורא מהבחינה הזאת, אבל ממש ממש התאכזבתי מהסרט הזה.

מה כל כך טוב במאש? כי באינסטינקט הוא לא נראה לי כל כך מעניין.

מלתעות סרט מטופש (שונא את ספילברג), אתה לא מפסיד הרבה אבל כדאי לראות אותו בשביל הידע ההיסטורי.

לא התלהבתי וגם לא הבנתי מספיק את הסנדק הראשון כדי לראות את השני.

צ'יינה טאון אני יודע שזה עם פיי אני לא יכול לחכות לראות את זה, מקווה שלא ייאכזב.

מקן הקוקיה ראינו סצינה בכיתה וזה נראה נוראי, בהחלט אובר רייטד.

הרומן שלי עם אנני ראיתי בדיוק אתמול, אני חושב שיש רגעים פשוט גאוניים שאין לי מושג איך וודי אלן חשב עליהם, באמת פורצי דרך, מתוחכמים וחכמים. אבל בתכלס הסרט פשוט לא מצליח ברמה הרגשית, לא התחברתי לסיפור, הוא לא ריגש אותי. זה איפשהו באמצע בשבילי, שזו הדיעה הרווחת שלי על סרטיו של אלן. הסרט שהכי אהבתי שלו בנתיים הוא manhattan murder mystery מ-93'.

רוקי אותו מצב כמו אפוקליפסה, אם יהיה שיעור ספציפית אראה, אם לא אז ביי.

השיבה הביתה מעניינת אותי בייחוד בגלל ג'יין פונדה והנושא העלילתי אבל מהאל אשבי התאכזבתי מאוד בשמפו.

תינוקה של רוזמרי - ראיתי מזמן ועד כמה שזכור לי הוא היה מדהים לכל אורכו - למעט הסוף. דומה קצת למה שאמרת. שנאתי את הסצינה האחרונה.

פרלקס וויו = paralex view חחח (:

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אם בגלל גיין פונדה'
אם בגלל גיין פונדה
13/05/2009 | 09:02
2
תראה אותה ב KLUTE שהמלצתי עם דונאלד סתאלרנד
התפקיד הכי מוכר שלה נראה לי בעברית זה נקרא "הבלש ונערת הטלפון"

בתינוקה של רוזמרי פשוט נקרעתי מצחוק מחבורת התמהונים " היל שיטן" "מה עשיתם לעינים שלו" תשמע לא היתי משנה את הסוף בחיים, אפילו שזו אינה המטרה אם פולנסקי הצליח לגרום לי לצחוק בכל רם מגיע לו צלש , זה כמעט לא קורה
רשמתי לי לראות את מנהטן מיסתורי של וואדי אלן.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'נדחף באלגנטיות - זה מה שאני ראיתי מפה'
נדחף באלגנטיות - זה מה שאני ראיתי מפה
12/05/2009 | 19:06
3

אחה"צ של פרענות  - משעמם, איטי, חסר פואנטה ומאכזב. אבל אל פאצ'ינו ענק

אפוקליפסה עכשיו - מאסטרפיס, ענק, חד פעמי. מקום שישי אצלי. אין דברים כאלו.

הצגת הקולנוע האחרונה - לא רע, אבל גם לא חובה.

מפגשים מהסוג השלישי - החצי שעה האחרונה פשוט מדהימה, בין הטובות שראיתי בחיי. לצערי מה שבא לפני זה קצת פחות מרתק, ולכן הסרט רק במקום ה100 אצלי.

נהג מונית - יצירת מופת מדהימה. מקום 10 אצלי.

הסנדק - מצויין.

צייד הצבאים - יש לו את הרגעים המאוד חזקים שלו, ולכן הוא נמצא ברשימה שלי. אבל לצערי רוב הסרט לא מעניין במיוחד.

קאובוי של חצות - משעמם, אבל עם משחק מעולה.

קן הקוקיה - אוברייטד.

הקשר הצרפתי - אקשן לא רע יחסית לתקופה, אבל הוא די מיושן ומשעמם היום.

התפוז המכני - מאכזב ורדוד.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'ניקולסון בהחלט חוזר על עצמו'
ניקולסון בהחלט חוזר על עצמו
12/05/2009 | 12:36
4
שחקן טוב אבל די מוגבל בתפקידים שלו.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'מתדרדר'
מתדרדר
12/05/2009 | 05:11
2
12
החרא נהיה פופולארי
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'תועיל לפרט?'
תועיל לפרט?
12/05/2009 | 05:59
1
4
לצפיה ב-'נוצרים יותר סרטים רעים מסרטים טובים'
נוצרים יותר סרטים רעים מסרטים טובים
12/05/2009 | 07:06
7
לצפיה ב-'GK מאיפה התמונה שצירפת?'
GK מאיפה התמונה שצירפת?
12/05/2009 | 10:42
2
5
לצפיה ב-'חח '
חח
12/05/2009 | 13:04
1
12
הייתי חייב לצרף איזושהי תמונה סתם כדי להיות אסטטי יותר. התמונה היא עטיפה של אלבום של Brand New בשם The Devil and God are Raging Inside Me. זה דיסק מדהים, והתמונה איכשהו התאימה לי.

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'זה נראה כמו'
זה נראה כמו
12/05/2009 | 23:15
7
ג'יי וסיילנט בוב, עומדים במרפסת הלא נכונה, עם התחפושת של "הצעקה"
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'הקולנוע נשאר אותו דבר'
הקולנוע נשאר אותו דבר
12/05/2009 | 12:59
18
18
גם בשנות ה70 היה זבל קולנועי בכמויות, בדיוק כמו היום. גם אז יצאו טונות של סרטים גרועים, חסרי השראה ומשעממים, בדיוק כמו היום. מה ההבדל? שהיום לא זוכרים אותם יותר. מה שאנחנו זוכרים משנות ה70 זה את הקלאסיקות הגדולות והמצויינות, ולכן נוצר רושם שכל סרט שם היה מדהים. אבל למעשה היו עוד המון סרטים שיצאו, סרטים גרועים, שחלק גדול מהם בכלל לא יצאו בdvd או אפילו בvcr ולכן קשה מאוד למצוא אותם היום. ולרוב גם אין למה להתאמץ.

תארו לכם עוד 30 שנה, חובב קולנוע יסתכל אחורה על שנות האלפיים... ממנטו, זה ייגמר בדם, שמש נצחית,עיר האלוהים, דוני דארקו, שבעה צעדים, כמעט מפורסמים, הפסנתרן, האיש שלא היה שם, חיים של אחרים, הפרפר ופעמון הצלילה,, אמילי, עד קצה העולם ועוד... אל תתייחסו לדוגמאות, סתם נתתי שמות (אפילו לא ראיתי את כולם), אבל הנקודה היא שלא חסרים סרטים גדולים שיצאו בעשור הזה. עוד 30 שנה אנשים יחשבו שהיה אחלה עשור בגלל שיש המון סרטים מעולים שיצאו בו. נראה לכם שמישהו יזכור אז את disaster movie?

בקיצור, בכל עשור ועשור היו סרטים מדהימים והיו סרטים גרועים. פשוט נדמה לנו שהיום יש יותר גרועים, כי הגרועים הישנים פשוט נשכחו.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'האמת שהמון סרטים גרועים נשתמרו...'
האמת שהמון סרטים גרועים נשתמרו...
12/05/2009 | 13:17
13
23
אני אפילו חושב ההפך ממך, הפחד הגדול שלי זה שבעתיד יסתכלו על שנות ה-00' וכל הסרטים הבאמת טובים (מרגו בחתונה, המין היפה, בקצה גן העדן, 4 חודשים 3 שבועות ויומיים, אלכסנדר, כפרה, בלב העמק, ג'ורג'יה רול, חופשיה ומאושרת) ייבלעו בעומס. אני לפחות מקווה שחסין מוות, מלהולנד דרייב ודמדומים יישארו. (:

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'4 חודשים יוקרן בסופ"ש ביס, אם אני לא טועה'
4 חודשים יוקרן בסופ"ש ביס, אם אני לא טועה
12/05/2009 | 13:57
4
9
במסגרת ספיישל קאן שלהם. הוא באמת סרט טוב כל כך? אני די נרתע ממנו, בגלל הנושא שנראה מאד מדכא.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'הוא מדכא וקשה אבל שווה את זה לדעתי.'
הוא מדכא וקשה אבל שווה את זה לדעתי.
12/05/2009 | 14:04
3
לצפיה ב-''4 חודשים, 3 שבועות ויומיים''
'4 חודשים, 3 שבועות ויומיים'
12/05/2009 | 14:19
2
19
ניר! זה סרט מטריד ועוכר שלווה ויש בו קצת מהקולנוע המצויין
של האחים דארדן הבלגים. סרט רגיש ותובעני. מומלץ מאוד!
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'זה שאתה אומר שיש בסרט מהקולנוע של האחים'
זה שאתה אומר שיש בסרט מהקולנוע של האחים
12/05/2009 | 14:24
1
12
דארדן, זו לא המלצה מבחינתי... ראיתי את "הבן" שלהם. לא התחברתי. בכלל. אין לי בעיה עם סוג הקולנוע הזה, השקט והאיטי והפיוטי-פילוסופי. זה הסרט הזה ספציפית שלא הצליח לגעת בי. אולי אם אראה דברים אחרים שלהם...
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'לא ראיתי את "הבן" אך שמעתי עליו המלצות...'
לא ראיתי את "הבן" אך שמעתי עליו המלצות...
12/05/2009 | 14:28
7
אם הייתי רואה הייתי יכול להגיד את דעתי על הקשר בינו לבין 4 חודשים, באסה.

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'זה עניין של טעם'
זה עניין של טעם
12/05/2009 | 14:16
4
7
אני לא מדבר על סרטים שאתה או אני לא אוהבים. לדעתי תפוז מכני זה סרט גרוע, אבל אני מודע לעובדה שאנשים אוהבים אותו. אני מדבר על סרטים שגם בזמן שהם יצאו הם לא זכו להצלחה, נקטלו על ידי הביקורות, נשכחו שבוע אחרי שיצאו והוכתרו ככישלון. גם אז לא היו חסרים כאלו. סרטים כאלו נשכחו והיום כבר כמעט אי אפשר להשיג אותו...

בקשר לסרטים שציינת, שוב, סרטים "באמת טובים" זה עניין של טעם. מהרשימה הראשונה ראיתי רק אחד, בלב העמק, ולדעתי הוא סרט גרוע. גם ממלהולנד דרייב לא עד כדי כך התלהבתי, הוא לא גרוע אבל גם מאוד פגום בעיניי. בכל מקרה, רוב הסרטים שציינת ישתמרו, כי הם די מוכרים... וחוץ מזה, היום בעולם של הורדות מהאינטרנט, ספריות וידאו ענקיות וסרטים שמשודרים בטלוויזיה בלי סוף - קשה לי להאמין שסרטים פשוט ייעלמו. אולי לא יופצו בצורה מסחרית בפורמט הבא (אחרי DVD), אבל תמיד יהיה אפשר להשיג אותם.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אתה אופטימי, זה נחמד. (:'
אתה אופטימי, זה נחמד. (:
12/05/2009 | 14:29
5
לצפיה ב-'אגב, יש הרבה קלאסיקות שקיבלו תגובות קשות עם '
אגב, יש הרבה קלאסיקות שקיבלו תגובות קשות עם
12/05/2009 | 15:51
2
9
יציאתן.

התפוז המכני אאל"ט קיבל תגובות רעות עם יציאתו, רק מאוחר יותר נחשב ליצירת מופת.

וגם אם תסתכל על הסרטים החשובים של העשור שתים האחרונים, חלק מהם בכלל לא קיבלו הכרה מיד עם היציאה.

מועדון קרב- בכלל לא הצליח בקופות והפך לסוג של קלאט רק יותר מאוחר.
רקוויאם לחלום בכלל נקטל ע"י המבקרים, ואאל"ט אפילו לא יצא בהפצה רגילה בקולנוע.
דוני דרקו גם סוג של סרט מחתרתי, שאפילו לא הגיע להפצה בתירגום בארץ.

כולם נחשבים עכשיו לסרטים החשובים של התקופה האחרונה. ואני בטוחה שעל שלושתם, היוצרים לא דמיינו אפילו לאיזה מעמד הם יגעו כשהם יצאו ואפילו לא כיוונו לעשות איזה סרט מופתי.

זה מעניין לחשוב כמה סרטים אנחנו לא מעריכים בזמן אמת. ומעניין לדעת מה באמת יזכר מהעשור האחרון עוד 30 שנה. אני לא בטוחה שנוכל לנבא את זה..
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אבל לא לזה אני מתכוון...'
אבל לא לזה אני מתכוון...
12/05/2009 | 18:59
1
3
אני לא מדבר על סרטים כמו תפוז מכני או רקוויאם לחלום. דבר ראשון, תפוז מכני לא ממש נקטל בזמנו, אנשים אהבו אותו, אפילו חלק מהמבקרים, הוא נעשה על ידי במאי חשוב ומוערך, הוא היה מועמד לכמה אוסקרים וכו'... תקראי מה איברט כתב עליו:
"they've really hyped "A Clockwork Orange" for more than it's worth," - זה נכתב ב1972. ההייפ בהחלט היה.

אבל בכל מקרה, אני לא מדבר על סרטים כאלו. אני מדבר על פלופים אמיתיים. כמו כל הקומדיות הרומנטיות שיוצאות ומקבלות 10% ברוטן טומטוז... כל סרטי האימה שנשכחים שבוע אחרי שהם יצאו... כל הסרטים הבאמת כושלים שיוצאים כל הזמן. יש טונות כאלו... זה מה שנשכח בשנות ה70. תפוז מכני לא נופל בהגדרה הזאת.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'טוב ברור'
טוב ברור
12/05/2009 | 20:14
3
עם זה אני מסכימה. אנחנו לא זוכרים את הנפילות של התקופה ההיא כי הם נשכחו.

אבל יש לי הרגשה שפעם באופן כללי עשו פחות סרטים כך שגם כמות הסרטים הגרועים הייתה קטנה יותר.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אני טועה או שאתה אוהב במיוחד'
אני טועה או שאתה אוהב במיוחד
13/05/2009 | 08:50
1
5
סרטים על משפחות בעיתיות?
dysfunctional family מה שנקרא
גם היחיד של איסטוואד שאהבת עוסק בזה
מכיר לרוץ עם מספרים והשני של במאי מרגו בחתונה?
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'תגובה... '
תגובה...
13/05/2009 | 19:52
3
האמת שזה לא מכוון, זה יצא ממש במקרה!
כן אני מכיר את לרוץ עם מספריים (העלילה הרבה יותר יפה ומרשימה ממה שעשו ממנה) ואת the squid and the whale שראיתי בעקבות מרגו והיה מדהים בדיוק כמותו...

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אלכסנדר?!?! אחד הגרועים!!'
אלכסנדר?!?! אחד הגרועים!!
13/05/2009 | 10:15
2
לצפיה ב-'מעניין. זו דעתך גם לגבי המוזיקה של אז/היום?'
מעניין. זו דעתך גם לגבי המוזיקה של אז/היום?
12/05/2009 | 23:54
3
5
לצפיה ב-'כן, בערך'
כן, בערך
13/05/2009 | 11:09
2
10
גם היום יש טונות של להקות איכותיות מדהימות (רדיוהד, סיגר רוס, גריזלי בר וכו'), פשוט הם כבר לא המיינסטרים...
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אני חושב שזה תקף קצת פחות במוזיקה'
אני חושב שזה תקף קצת פחות במוזיקה
14/05/2009 | 03:34
1
7
עם כל המוזיקה הטובה שיש היום, זה לא משתווה לתקופה של שנות ה-60 וה-70, במיוחד אצל הבריטים. האמריקאים היו פחות דומיננטיים במקרה זה, למרות שאלה היו דווקא הם שהשפיעו על היוצרים הבריטים בדרך כלל.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'גם היום לא חסרה מוזיקה מדהימה'
גם היום לא חסרה מוזיקה מדהימה
14/05/2009 | 20:11
6
אבל היא הרבה פחות במיינסטרים מפעם.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'קודם הדעה הכללית שלי לגבי הקדמה'
קודם הדעה הכללית שלי לגבי הקדמה
12/05/2009 | 16:01
4
9
ואז את הקולנוע כספציפי.

אני מאמינה שיש סוג של איזון קוסמי בעולם. על כל דבר טוב שקורה, אנחנו מפסידים משהו. זו בעקרון תיאוריה רחבה מאוד שפיתחתי.
בקידמה הטכנולוגית לדוגמא- אין ספק שנוצרים יותר ויותר מוצרים שהופכים את החיים שלנו ליותר טובים- אם זאת המוצרים האלה גוזלים מאיתנו דברים שאנחנו לא שמים לב אליהם. הטלוויזיה, המחשב וכל זה הם פיתוחים טובים ויש בהם דברים טובים, מצד שני, אני מאמינה שהדור הנוכחי מפסיד יותר קשר אנושי לטובת קשרים אנטרנטים, מפסיד את היכולות הגופניות שדרושות כדי לשרוד לטובת הנוחות שבכל המוצרים.
הקדמה של תעשיית המזון לדוגמא הפכה את החיים להרבה יותר נוחים, והרבה יותר קל ללכת לסופר לקנות אוכל מאשר ללכת לצוד או לקטוף פירות. אך לעומת זאת, הוא גרם למגפת השמנה, ומגפת אורח חיים לא בריא.
המכונית- כלי תחבורה שקשה לדמיין את עצמנו בלעדיו- גורם מספר אין סופי של הרוגי חינם.
הנשק- אין מה להרחיב.
ובאופן כללי אני מאמינה שהאיזון בין הטוב לרע בעולם כולו נשמר תמיד באותו מצב.
בקולנוע המצב דומה. עם הפיתוח של כל הטכניקות, הצילום, הבימוי וכו', יש פטנציאל ליותר דברים מעניינים, יש יותר אפשרות לתעשיית הקולנוע מבעבר. יוצרים צריכים להתאמץ להעלות על דברים שעשו וזה גורם לתחרות ויצירה וזה טוב.
עם זאת, כמובן השלילי בכך - שדווקא בגלל הקידמה, הרבה יותר קל לעשות דברים שיגרתיים, בנלים, כי ליצור סרט היום יותר קל מאשר בעבר. גם צריך יותר להתאמץ כדי לחדש ולהיות יצירתי ולפעמים יש תחושה כל פעם של שיחזור דברים.
כפי שאמרתי איזון הטוב-רע נשמר- הוא פשוט התהפך. מה שהיה רע פעם- היום טוב ולהיפך.
ואני גם מאמינה שמצבים הסרטים הטובים מול הרעים נשמר, גם ביחס לעשורים קודמים.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'תאוריה נחמדה שבעבר גם האמנתי בה.. '
תאוריה נחמדה שבעבר גם האמנתי בה..
12/05/2009 | 16:07
1
4
כיום אני קצת פחות בטוח בעצמי לגביה אבל כן יש בה משהו.

אז אין לך עשור מועדף\תקופה מועדפת?
ואיך את מרגישה עם העשור הנוכחי? אני פשוט הגעתי למין השלמה איתו אני חושב, ומרגיש היום שאפשר לומר שאני דיי אוהב אותו. (זה משמח אותי כי לפני כמה שנים דיי שנאתי)

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'האמת שאני פחות מכירה תקופות מקודמות '
האמת שאני פחות מכירה תקופות מקודמות
12/05/2009 | 16:21
4
יותר מוקדם משנות ה-90 הכוונה. (יש לי הרבה השלמות לעשות)
אבל יש לי לא מעט סרטים מאוד אהובים משני העשורים האחרונים.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'התאוריה הזאת מעניינת.'
התאוריה הזאת מעניינת.
13/05/2009 | 20:04
1
3
איך היא מסתדרת עם השואה?
ואיזה צדדים טובים יש בנשק?
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'ראשית '
ראשית
13/05/2009 | 21:51
2
זה שיש לי תיאורה מסויימת גלובלית על העולם לא אומר שאני יודעת בדיוק איך כל סיטואציה עובדת. אם תשאל אדם דתי שמאמין במערכת חוקים קוסמית מסויימת, הוא גם כניראה יגיד לך שיש דברים שהוא לא יכול להסביר.

שנית, התיאוריה שלי לא אומרת שלאותה אוכלוסייה יש אותה כמות של "טוב" ו"רע" בו זמנית. אלא שבעולם קיים איזון שכזה ואם אוכלוסייה מסויימת מתפתחת ומשתפרת מאוד זה יכול לבוא על חשבון אוכלוסייה אחרת שסובלת מאוד.

למשל ההתפתחות של המעצמות החזקות יכולה לבוא על חשבון של אוכלוסיות המדינות המתפתחות, שהן סובלות יותר באותה תקופה כתוצאה ישירה ועקיפה.
ואם תקח את השואה תוכל להסביר את זה שבאותה מידה- גרמניה התעצמה כלכלית וביטחונית מאוד באותה תקופה. ואם נכנסים לזה אפשר למצוא עוד הסברים, אני בטוחה. לא אמרתי שזו תיאוריה פיירית אגב.

לגבי הנשק- יש בו צדדים חיובים, למשל, הדרך של חפים מפשע להתגונן. הרי התוקפנות לא התחילה עם הנשק, בעבר אנשים היו תוקפים זה את זה עם אבנים. אז בעזרת הנשק אנשים תמימים יכולים להתגונן. או ברמה גלובלית, התגוננות של מדינות. חוץ מזה הנשק עצמו זו התפתחות טכנולוגית שזה מראה על חכמה.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'הקולנוע משתנה בהתאם למדיום, או יותר נכון '
הקולנוע משתנה בהתאם למדיום, או יותר נכון
12/05/2009 | 23:25
4
בהתאם לטכנולוגיה והאילוצים.

אני חושבת שהיום יותר ויותר סרטים הולכים על הבומבסטי, על הטכנולוגיה וכו', ופחות על הפסיכולוגיה של הדמויות וכן הלאה, כי זה משהו שאפשר להשיג יותר טוב בטלוויזיה - אפשר להגיד שאוז והסופרנוס הן שתי פריצות דרך בנושא הזה, אפשר להיכנס לעומק דמויות וכן הלאה, זה הרבה יותר טוב בפורמט הטלוויזיוני, כשיש יותר זמן, אבל לפורמט הטלוויזיוני אין את המשאבים והכסף שיש לקולנוע, ולכן הקולנוע הולך יותר לכיוון הטכנולוגיה, האפקטים וכן הלאה.

יחד עם כל מה שאמרתי, יש נישות חדשות בקולנוע שמקבלות עידוד וצמיחה, שלא קיבלו בעבר - כמו יותר תמיכה בסרטים אינדים ואישיים למיניהם.

ומעבר להכל - כשאתה מסתכל על הקולנוע בצורה רטרוספקטיבית, אתה רואה רק את הסרטים הטובים שהיו בכל שנה/עשור, אתה לא רואה את הזבל.
אני מבטיחה לך שעל כל סרט טוב היו 100,000 סרטי זבל. בכל שנה.

אין לי תקופות אהובות, יש לי אם כבר שחקנים/במאים אהובים.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'זה דומה לדעה שלי על הרימייקים'
זה דומה לדעה שלי על הרימייקים
13/05/2009 | 01:47
3
10
אני פשוט מקבל את השינויים בהבנה. אני מסכים עם רוב הדברים שנאמרו פה, גם בקשר לכמות/איכות, גם בקשר לאפשרויות שיש ליצור היום סרטים, גם בקשר לכוונות..

מבחינת הסתכלות כללית, אם תשאל אותי, אני חושב שהקולנוע, האמנות האחרונה כרונולוגית מבין האמנויות הקלאסיות, רק משתפר ומשתפר. באמת קשה כבר לחדש מבחינה תסריטאית, אבל אני לא מסכים שזה ההיבט העיקרי בקולנוע. האפשרויות לקולנוע תלת מימדי, אפקטים ממוחשבים וטכניקיות איפור, למשל, הוסיפו המון בשנים האחרונות.

היצירה של שנות ה2000 (בתחום הקולנוע) היא די מעניינת - ליוצרים החדשים (ילידי שנות ה60/70 נניח) יש כבר על מה להתבסס, הם נולדו לתוך עולם שיוצר ולומד קולנוע, הם לומדים טכניקות, יש להם אפשרויות טכניות כמעט בלתי מוגבלות ושום דבר לא עוצר אותם, גם מבחינת תקציב.
מצד אחד זה נותן להם יותר אפשרויות ויותר ידע, מה שמבורך, אך מצד שני - הם מוכוונים למסגרת מסוימת. בהרבה מקרים, יצירתיות וחדשנות נוצרת מחוסר, אי ידיעה או סקרנות, ובעידן האינטרנט זה הולך ומתמעט.

היוצרים הותיקם, לעומת זאת, (אלו שיצרו בשנות ה50 וה60) לא התבססו כמעט על שום דבר, כשהם הגיחו לאוויר העולם הקולנוע היה מדיום חדש וביצע כל עשור קפיצות ענק. (רק לחשוב על זה, קולנוע ולא ראינוע, צילום בצבע, זה קפיצות משמעותיות) ככה שגם הם , מצד אחד, לא יכלו ליצור סרטים בטכניקות הטובות ביותר ובשימוש בכלים אומנותיים מושלמים, אך מצד שני - הכל היה פתוח בפניהם. דמיון ללא גבולות..

אישית הסרטים האהובים עלי הם גם משנות ה70 וגם משנות ה90 (בקולנוע ישראלי - שנות ה70 ושנות האלפיים).
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'מסכים עם רוב מה שאמרת, אבל'
מסכים עם רוב מה שאמרת, אבל
13/05/2009 | 02:54
6
לא מבין את טענת הרוב פה ש"אין מה לחדש מבחינה תסריטאית", פתחו האח הגדול לייב ותשימו לב עד כמה שונה צורת הדיבור ה"ראליסטית" מהצורה בה היא כתובה או משוחקת בקולנוע........ (כדוגמא אחת לדרך שעוד יש לתסריט הקולנוע לעשות)

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'שיפור בטכנולוגיות יש...'
שיפור בטכנולוגיות יש...
13/05/2009 | 11:08
1
6
אבל שיפור בעלילות\סיפורים נדיר מאוד למצוא.
סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'אילו סרטים בשבילך לדוגמא הם עם'
אילו סרטים בשבילך לדוגמא הם עם
13/05/2009 | 19:55
7
עלילה "טובה" שסיכוי קלוש שייצאו היום עוד סרטים עם עלילה ברמה שכזו?

סרטים וקולנוע >>
לצפיה ב-'עבר לטאגליינס'
עבר לטאגליינס
14/05/2009 | 16:21
6

הודעות אחרונות

08:35 | 20.01.19 אורחים בפורום
12:07 | 17.01.19 דני הזמיר 666
07:24 | 16.01.19 אורחים בפורום
09:02 | 11.01.19 ALON408
00:05 | 11.01.19 רועי סיני
17:07 | 10.01.19 דני הזמיר 666
16:58 | 10.01.19 רוב הזמן נח
10:47 | 10.01.19 big ass blue
12:42 | 05.01.19 אורחים בפורום
10:44 | 03.01.19 דני הזמיר 666
10:24 | 01.01.19 ניקיטה FTB
13:30 | 27.12.18 דני הזמיר 666
10:37 | 25.12.18 אורחים בפורום
17:46 | 20.12.18 אורחים בפורום
11:52 | 20.12.18 דני הזמיר 666

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ